Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 23:50:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 24 stycznia 2024 22:47:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Oj, bardzo lubię ten szlak! Ale znam go tylko w letniej odsłonie, a ta zimowa z Twoich zdjęć piękna jak marzenie! Zwłaszcza tą ścieżką z widokiem na Wysoki Kamień chciałoby się iść! Bajka!
Ale Stanisław jest biały nawet latem i wtedy dopiero wygląda jak nie z tej ziemi. :wink: Za to jakbym zobaczyła tą tabliczkę taką oblodzoną, z soplami, to bym się poczuła jak na jakiejś Syberii. Czad!

Tymczasem sama mam zamiar w lutym wyskoczyć gdzieś w jakieś góry na kilka dni. Jest to być może dla mnie jedyna i niepowtarzalna okazja, bo z zimowymi wyjazdami zawsze mi nie po drodze z różnych względów, a w tym roku wszystko układa się tak, żebym mogła pojechać.
Chciałabym, żeby był śnieg i skały i niezbyt daleko i w związku z tym idealne byłyby Tatry, ale tam podobno trzeba mieć obowiązkowo ze sobą jakiś detektor lawin (co kosztuje majątek), czy to prawda jest? Nie zamierzam nigdzie wysoko się wspinać ani tym bardziej jeździć na nartach, a i źródłu tej informacji nie ufam za grosz, ale wolałabym się upewnić...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2024 11:12:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Nic nie wiem o detektorze lawin... chyba jest zalecany, ale obowiązkowy to nie.

Zdjęcia Krejziego - bajeczne! :brawa:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2024 00:39:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Fengari pisze:
Zwłaszcza tą ścieżką z widokiem na Wysoki Kamień chciałoby się iść! Bajka!

Niesamowite jak on jest prosta jak lot strzały! No, następnego dnia nią szliśmy - od Kamienia do Rozdroża, razem i z dziećmi. Bardzo pięknie tam było, ale w przeciwieństwie do tego "mojego" dnia mocno wiało. Na grzbiecie wśród drzew to oczywiście nie przeszkadzało, natomiast na samym Wysokim Kamieniu trudno było ustać i to nie jest przesada. Niestety zdjęcia ze szczytu, choć wyszły ładnie, zupełnie tego wściekłego wichru nie oddają, więc tylko dwie panoramki:

Obrazek

Obrazek

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2024 00:05:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
arasek pisze:
Nic nie wiem o detektorze lawin... chyba jest zalecany, ale obowiązkowy to nie.

Z tego, co zdołałam w necie znaleźć, chyba masz rację. No i jednak detektor lawinowy, a nie lawin, brzmi jak to samo, ale jednak znaczenie zupełnie inne. :) Jak to jednak trzeba sprawdzać wszystko, co się od kogoś usłyszy...

Crazy pisze:
Niestety zdjęcia ze szczytu, choć wyszły ładnie, zupełnie tego wściekłego wichru nie oddają

Panoramki cudne. A ja mam wrażenie, że na szczycie Wysokiego Kamienia zawsze mocno wieje i to nawet widać po kształcie tamtejszych drzew. Natomiast co tam musi się dziać, kiedy generalnie jest bardzo wietrzna pogoda, i to jeszcze zimą, to strach zgadywać!


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 205 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group