Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 05:10:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 59  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2006 08:43:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
K.T.W.S.G. pisze:
A z tej samej beczki, to mamy wyjątkowo aktywny sezon

Ja planuję pierwsze w karierze wiosenne wejście na Lubomira ścianą północną. Zdobycie wszystkich szczytów o wysokości przekraczającej 900 m.n.p.m. jest znacznie trudniejszym zadaniem niż raptem 14 ośmiotysięczników :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 kwietnia 2006 17:31:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
No - jak byłem tam przed wojną... - to moje właściwie rodzinne (w sensie urodzenia się, nie gniazda rodzinnego) strony. Udanej wyprawy Bogi!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 28 kwietnia 2006 20:14:31 
Kocie, tu masz jeszcze opis jednej z najbardziej sytych bigwalli załojonych przez Polaków: "Absolute End" na Mt. Thor w Ziemi Baffina:

Krótko:
http://www.wspinanie.pl/serwis/200208/12baffin.php

Bardziej szczegółowo:
http://www.gory.wyd.pl/archiwum.php?art=1923


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 maja 2006 08:46:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Z bigwalli znam tylko Trollveggen z perspektywy człowieka stojącego na dole :-)
Z mniejszych łoli udało mi się ostatnio poznać Śnieżnicę od strony Kasiny Wielkiej (nigdy więcej - szlaki nie powinny prowadzić stokami narciarskimi...). Do koronnej kolekcji dołączyłem Lubomir. W Beskidzie Wyspowym udało się przejść jedyny grzbiet, a także zobaczyć bardzo sympatyczne miejsce, do którego sam z siebie bym nigdy nie dotarł. Nie do końca widziałem, gdzie jestem, ale jakoś w kluczowych momentach chmury trochę się rozłaziły. Plus pogody był taki, że miałem przyjemność zobaczyć wyspy w morzu mgły. Super. Czas więc dodać do posta gwiazdkowego Beskid Makowski, jak również zmodyfikować fragmenty dotyczące Wyspowego i Sądeckiego, gdzie zmienić należy najlepszy szlak.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 maja 2006 21:53:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
bardzo mi się podobają szczyty Patagonii, niestety niegdzie w Polsce nie widziałam albumu z tej części świata. czy kacper mógłbyś się przy okazji rozejrzeć? chętnie kupię.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 maja 2006 10:01:56 
natalia pisze:
bardzo mi się podobają szczyty Patagonii, niestety niegdzie w Polsce nie widziałam albumu z tej części świata. czy kacper mógłbyś się przy okazji rozejrzeć? chętnie kupię.


Nie ma sprawy - jeśli coś znajdę, to przywiozę.

A tak w ogóle, to kup sobie najnowszy numer Gór:
http://www.wspinanie.pl/serwis/200605/08gory143.php
Cytat:
Kwietniowy numer magazynu GÓRY to dwa duże materiały o Patagonii. Pierwszy Przeminęło z wiatrem jest związany z gwiazdą poprzedniego numeru Stefanem Glowaczem, drugi to opis pierwszego polskiego wejścia na Cerro Torre Krzyk kamienia.


.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 maja 2006 17:35:31 
Tym razem nie-himalajsko, lecz prywatnie, wspominkowo i alpejsko :-) Przez przypadek znalazłem w jednej z książek swoje stare zdjęcia górskie i wrzuciłem je do wątku "Portret Rodzinny" ;-) POnieważ wiążą się jednak bardziej z tym topikiem, to zainteresowanym podaję link:

http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=89059#p89059

:-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 25 maja 2006 22:04:47 
antiwitek pisze:
Oj, a ja nie znam - ani książki, ani filmu...


Książki wyszła stosunkowo niedawno (za 2 lata?) reedycja w dość dużym nakładzie, a film mozna pewnie wypożyczyć gdzieś, przegrać albo kupić na Allegro. Mocna rzecz. Polecam!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 26 maja 2006 15:41:18 
No to jeszcze jedno, ale już tatrzańskie :-) Przypomniałem sobie o pewnej stronie której fragmenty pokazywałem kiedyś kilkorgu z Was. Bardzo polecam - są tam naprawdę wyjątkowe i unikalne zdjęcia z akcji śmigłowcowych TOPR - myślę, że nawet Aviatora powinny zainteresować :D

http://www.aeroklub.olsztyn.pl/inne/tata_topr.html


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 16 czerwca 2006 21:58:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
elsea i antiwitek urywają czasy!!! koniec świata :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :D

nocują dziś w miejscu, o którym Iza powiedziała, że byłbym w siódmym niebie, gdybym tam był.. heh. Z opisu wynika że: sa tam zerowe warunki sanitarne, właściwie taka buda z dachem, dzicz dokoła, jakiś pan niby gospodarz tej budy opowiada jakieś historyjki... oni tam zresztą namiot sobie rozstawili... wszystko się zgadza :-)

Może i ja kiedyś dojrzeję do zwiedzenia Beskidów.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 11:50:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
jakiś pan niby gospodarz tej budy opowiada jakieś historyjki...

Hmm... A jak ja kiedyś tam byłem, to strasznie klął... Ale okolica ładna...

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 14:05:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Crazy pisze:
elsea i antiwitek


Crazy pisze:
nocują dziś


Crazy pisze:
zresztą namiot sobie rozstawili


ja tam nie wiem ale to już wygląda na jakąś MEGAKOMUNĘ :roll: :wink: :lol:

ps. innymi słowy mamy do czynienia z głęboką komuną.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 17 czerwca 2006 15:18:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
jak jeszcze usłyszymy, że gotują tam sobie dania z Kuchni Kryszny, to będzie pewne że NIE JEST DOBRZE :D ;-)

tymczasem właśnie przeczekali jakąś wielką burzę w jakiejś Cyrli, ale ja myślałem, że Cyrla to jest Toporowa i przez "h" w Cyhrla. Ale pewnie jest ich więcej... Jak Iza wróci, to będę musiał postudiować z nią mapę, może wreszcie się czegoś o tym regionie nauczę!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 czerwca 2006 21:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Crazy pisze:
sa tam zerowe warunki sanitarne, właściwie taka buda z dachem, dzicz dokoła, jakiś pan niby gospodarz tej budy opowiada jakieś historyjki...
- Crazy - w dodatku szukali czwartego do brydża!!!

Przejście z Krościenka przez Pasmo Radziejowej do Rytra a następnie z Rytra przez Pasmo Jaworzyny do Krynicy zakończone powodzeniem! Czasy urwane! I coś tu pewnie jeszcze zostanie wpisane! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 18 czerwca 2006 21:57:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
antiwitek pisze:
w dodatku szukali czwartego do brydża

o jasssssny gwiłt!!!!!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 874 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 59  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 128 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group