Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:02:21

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Muzea
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 19:32:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Panowie i Panie proponuje taki temat. Moim ostatnim odkryciem in plus jest muzeum Powstania Warszawskiego. Wreszcie cos zrobione porżadnie i z zamysłem.Tak pokazana historia nie jest nudna, a i zainspirowac potrafi.
Drugie muzeum to moje płockie muzeum. Muzeum Secesji Polskiej. Po przenosinach spowodowanych odebraniem miejscówki przez płockiego biskupa( to jest dopiero mecenat, a paradoksalnie przenosiny wyszły na dobre muzeum), w odrestaurowanej kamienicy secesyjnej powstało super muzeum. Robi wrażenie no i sprawa dla mnie b.wazna. W muzeum jest zainstalowana winda, więc niepełnosprawni mogą smiało kupic bilet i zwiedzać. W czwartki muzeum zaprasza wszytkich za totalne free. Pozdrawiam :lol:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 19:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Latoś obrodziło dobremi wątkami - super :D !!!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 19:57:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
kiedyś w Krakowie można było za symboliczną złotówke chodzić prawie po wszystkich muzeach i to w nocy! mało tego, jezdził taki specjalny tramwaj, który podwoził ludzi w te rózne miejsca. Bardzo to fajny pomysł był.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 29 grudnia 2005 23:20:54 
Ja to się w muzeum wychowałem! Moja mama (botanik) pracowała w chełmskim muzeum, w związku z czym stałe ekspozycje znałem na pamięć... dzik bez ucha, ale za to ze śladem po ranie postrzałowej, drop, suseł, niedźwiedź, którego związki z regionem były czysto symboliczne (patrz: herb Chełma), dziewięćsiły... ech... to były czasy... zdjęcie, którego mix umieściłem w Albumie rodzinnym zostało zrobione właśnie na dziedzińcu wspomnianego muzeum... i obozy przyrodnicze na Roztoczu...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 09:57:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
bardzo dobry temat - zobowiązuje się napisać kiedyś (?) o tym, dlaczego ogólnie nie lubię muzeów, a dlaczego Muzeum Powstania tak bardzo mi się spodobało - przy czym nie chcę pisać o samym Muzeum Powstania, bo to na forum przerabialiśmy już wiele razy, ale o muzeach, które z elseą zwiedziliśmy w Londynie, co wbrew pozorom ma znaczny związek z tematem

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Muzea
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 11:33:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
Cieszę sie bardzo. Marzę i pewnie też zrealizuję wizytę w Muzeum Pergamon w Berlinie. Muszę zobaczyć co niemiaszki wywiozły z Egiptu nie pytając miejscowych. 8) Podobno mają świetnie eksponaty: mumie itp. Pozdrawiam

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 grudnia 2005 12:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Kiedys mialam tak, że jak Warszawa to do Narodowego i sycić się Malczewskim. Jakiś czas temu minęło, bo czuję się jak na cmentarzu. A i te wolę zdecydowanie (następny temat do ogwiazdkowania?). A Muzeum Powstania Warszawskiego mnie rozłożyło. Bo nie jest martwe. Ot, co... Nie mamy jednak się nad tym rozwodzić,
Crazy rzekł:
Cytat:
nie chcę pisać o samym Muzeum Powstania, bo to na forum przerabialiśmy już wiele razy

więc nie będę zaczynać wcale...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Ostatnio zmieniony pt, 30 grudnia 2005 12:31:40 przez manool, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2006 22:00:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 14 lutego 2005 23:28:13
Posty: 437
Skąd: Kraków (sercem Gdynia)
te wakacje:
- Pałac Papieży w Avignonie
- Muzeum Orsay (van Gogh i wielu innych impresjonistów... nie tylko zresztą :) )
- Notre Dame de Paris - szkoda, że bardzo krótko, ale i tak robiło wrażenie

_________________
w ręce kamień. my i oni.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 stycznia 2006 13:15:36 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 19:22:49
Posty: 1139
Duńskie muzea - podoba mi się to jak tam podchodzi się do muzealnictwa (z wielkim namaszczeniem, co tłumaczyć może fakt,ze muzealnictwo zaczęło się tam już w XVI wieku). Podobały mi się i małe i duże , skanseny jak i te w tradycyjnym ujęciu, ale przede wszystkim Muzeum Narodowe w Kopenhadze.

Jeśli chodzi o Berlin i Pergamon- średnio szczerze mówiąc mi się podobał. Architektury jest po prostu wyrwana ze swego kontekstu. Oczywiście wszystko we wszystkich muzeach jest wyrwane ze swego kontekstu, ale architektura w architekturze kiepsko się prezentuje , chyba ,że po prostu postawiono budynek i prezentuje się np. odkrycie archeologiczne in situ:wink: Fakt, może przez to złodziejstwo niektóre sprawy ocalały, ale generalnie średnio.


Ostatnio zmieniony sob, 28 stycznia 2006 13:27:05 przez Rasfael, łącznie zmieniany 2 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 04 września 2006 15:41:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
Crazy pisze:
nie chcę pisać o samym Muzeum Powstania

też nie chcę,ale muszę :mrgreen:
jest to najlepsze muzeum jakie do tej pory widziałam...nie da się tego opisać...to trzeba zobaczyć na własne oczy...szok :!:

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2008 17:21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
30 grudnia 2005 roku Crazy pisze:
zobowiązuje się napisać kiedyś (?) o tym, dlaczego ogólnie nie lubię muzeów, a dlaczego Muzeum Powstania tak bardzo mi się spodobało - przy czym nie chcę pisać o samym Muzeum Powstania, bo to na forum przerabialiśmy już wiele razy, ale o muzeach, które z elseą zwiedziliśmy w Londynie

ho ho.... trochę sobie zapomniałem :oops:

Szkoda, że ten wątek się był zapodział, ale może się odbije od dna spisu wątków podróżnych?


manool pisze:
Kiedys mialam tak, że jak Warszawa to do Narodowego i sycić się Malczewskim. Jakiś czas temu minęło, bo czuję się jak na cmentarzu. A i te wolę zdecydowanie (następny temat do ogwiazdkowania?). A Muzeum Powstania Warszawskiego mnie rozłożyło. Bo nie jest martwe. Ot, co...

Dobrze to oddaje i moje podejście.

Bywają muzea o imponujących kolekcjach. British Museum w Londynie - total! Czego tam nie mają, od szczątków faraonów, przez indiańskie cuda niewidy, po jakieś dalekowschodnie zdobycze, słowem wszystko, co imperium udało się złupić. A jednak... no aż nie wypada, ale chciałoby się mi powiedzieć, że nudnawo tam. Chodzi człowiek od gabloty do gabloty, od malowidła do rzeźby, od mebla do sarkofagu, no i tak... żeby to zainteresowało NAPRAWDĘ, to mam wrażenie, że trzeba by głębiej wejść w tematykę. Poczytać długie opisy, jeżeli są. Rozbudować sobie kontekst. Niektóre muzea to umożliwiają, inne nie, tak czy inaczej jest to działalność dość żmudna, nawet jeżeli ostatecznie przynosi satysfakcję.
Inaczej zwiedzanie grozi tym, że wiadomości zaczną się od nas odbijać, choćby nie wiem jak były ciekawe. Podobna sytuacja jak z długimi przemówieniami, kazaniami czy wykładami - jedni mają lepszą tolerancję i dłużej utrzymują koncentrację, drudzy krócej, ale w końcu dalej się NIE DA i słuchacz odpływa - chyba że siedzi głęboko w danej tematyce i to, o czym słucha jest dla niego żywe, aktualne i sam na sam ze sobą też często się nad tym zastanawia.

Z drugiej strony są muzea, które przyciągają nie tylko treściami, które przekazują, ale przede wszystkim formą, nawiązaniem dialogu ze zwiedzającym. Robią tak, że człowiek nie tylko chodzi i patrzy, ale sam zaczyna poszukiwać, zadaje sobie pytania i szuka na nie odpowiedzi wśród eksponatów. A te eksponaty nieraz zapraszają, żeby na nie wleźć, coś przycisnąć, powąchać, porównać z innym, zobaczyć jak coś się zmienia. To chyba właśnie miałą na myśli manool, pisząc, że "nie jest martwe". Wtedy nawet jeżeli tematyka eksponowana w muzeum sama z siebie nie stanowi jakiejś naszej fascynacji, można się łatwo zafascynować - tak jak w rozmowie z kimś, kto opowiada o rzeczach ważnych dla niego, ale i nam się udziela zainteresowanie.

O muzeach londyńskich dzisiaj nie napiszę, może kiedyś (he,he), ale właśnie tam się z tym zetknąłem, zwłaszcza w Natural History Museum i Imperial War Museum. A potem w naszym Muzeum Powstania...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2008 19:36:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
po Dolnym Śląsku jeździ "Pociąg do historii"
http://www.pamieciprzyszlosc.pl/projekt.xml

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2008 20:08:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
ej fajne! ale nie rozumiem jednego - piszą, że ten muzeopociąg ma jeździć po różnych stacjach, ale nie mogę znaleźć innej stacji niż Wrocław nadodrze?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2008 20:20:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 19:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
Crazy pisze:
piszą, że ten muzeopociąg ma jeździć po różnych stacjach, ale nie mogę znaleźć innej stacji niż Wrocław nadodrze?

też to zauważyłem. nie wiem czemu nie jest uaktualnione. obecnie stoi na Wrocław Nadodrze, ale z tego co wiem niedługo ma przybyć do Oleśnicy, Oławy i innych miast. Moja Agnieszka już była i mówiła, że bardzo fajnie zrobione. Ja zamierzam dopiero się wybrać. Popytam dokładnie co i jak z tym "Pociągiem do historii" i dam znać. Może opuści granice Dolnego Śląska i każdy będzie miał szanse zobaczyć.

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 05 kwietnia 2008 23:40:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
byłbym skłonny nawet się przejechać kawałek, ale chciałbym wiedzieć trochę czasu wprzód, żeby sobie zaplanować jaki weekend

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 39 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group