Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:26:25

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 20 września 2022 11:54:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jest to absolutna rewelacja! :aniolek:

Ps. Niestety zagrożona, bo stadion chce zaorać jakiś deweloper i linia też miałaby mieć zmieniony przebieg. Na razie jakieś protesty ratują sytuację
Ps.
Gero pisze:
a jagby akurat padł gol?

albo stoper wykopałby piłkę akurat wprost do komina!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 05 stycznia 2023 21:47:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kilka dni temu jechałem pociągiem. Byłem w złej formie, w stanie skupienia półsennym. Ze snu wyrwała mnie konduktorka, ale warto było.

Znacie pewnie te wózki z napojami i słodyczami. Zwykle jadą przez wagon i można usłyszeć pytanie pchającego/pchającej czy czegoś sobie nie życzymy. Tym razem pan po prostu umieścił się centralnie w środku wagonu, przywitał podróżnych i rzekł donośnie, że pragnie zwrócić uwagę na swój wyjątkowy wózek, który powstał jeszcze w XIX wieku, jego konstrukcja to czy tamto, sporo zapomniałem, ale też, że uczestniczył w misji Apollo 11, czyli że był w kosmosie. Kiedy jeden z podróżnych zażyczył sobie kawę, to padło pytanie czy kawa ma być z wody oligoceńskiej czy święconej. I dalej wszystko szło w tym stylu, trzymając wysoki, narzucony na początku poziom.

Bardzo to było fajne i dobrze zadziałało na takiego podróżnego jak ja, mimo że niczego nie zamówiłem :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2023 23:30:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale czad :D

Serio tak to było?... Myślisz, że to inwencja osobnicza jakiegoś pracownika PKP z fantazją? Czy nowa strategia marketingowa? ;-)
A może impostor (vel zaawansowana wersja tych panów, co sprzedawali piwo jasne)?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 06 stycznia 2023 23:53:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Też kiedyś trafiłem na takiego wózkowego artystę. Może nie miał takiej fantazji jak ten, ale zwracał uwagę i mówił sympatyczne rzeczy. Na pewno więcej ludzi u niego kupowało niż zazwyczaj.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 07 stycznia 2023 09:29:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Inwencja osobnicza, jak sądzę. Miałem taką myśl, że to próba uprzyjemnienia pracy samemu sobie, bo takie przepychanie wózka i oferowanie społeczeństwu rzeczy po zawyżonych cenach może być frustrujące. Mam nadzieję, że próba skuteczna. Dla mnie to było super, bo teksty totalnie zaskakiwały. Dotychczas słyszałem tylko gościa, który na końcu swej litanii "kawa, herbata, napoje, słodycze..." dorzucał wódkę i ogórki, po czym informował, że togo jednak nie ma. Tu było więcej, prawie teatrzyk jednego aktora z wciąganiem publiczności w przebieg spektaklu :wink: .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 stycznia 2023 10:37:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
antiwitek pisze:
ale też, że uczestniczył w misji Apollo 11, czyli że był w kosmosie


Opowiedziałem o tym moim dzieciom i mieli niezły ubaw.

Życzę gościowi dużych obrotów! 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 września 2023 10:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
dedicated to Grot :)

phpBB [video]

phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 18 września 2023 08:36:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Super, dzięki!
Już oglądałem jakiś czas temu, w ogóle WFO to temat na osobny wpis 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 19 września 2023 18:40:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
arasek pisze:
w ogóle WFO to temat na osobny wpis


Otóż to. ;)

Te filmy są absolutnie genialne! ;)

Sprawdziłem też parowóz - Pt47-129 zakończył służbę już za mojego życia, 23 sierpnia 1988 roku i został złomowany na przełomie PRL i III RP. :?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 października 2023 13:11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
7 października byłem w Wolsztynie. Parowozownia stoi jak zawsze, wnętrza biurowe (tam gdzie jest kasa i owo "poproszę bilet" w PnW) wyglądają już nieco inaczej, po liftingu.
Parowozy stoją i w większości czekają na jakiś konkretny remont (tego dnia miałem nadzieję dojechać trakcją parową właśnie okazało się jednak, że jedyny czynny od czwartku zepsuty, wagony były stare, stylowe ale ciągnęła spalinówka).

Obrazek

Było to jednak miłe popołudnie - potem jeszcze muzeum (przy okazji kręcenia filmu nie było na nie czasu) i w ogóle samo miasteczko.


Z innej beczki - w regulaminie na rozkład jazdy 2024/2025, który wejdzie w życie za niewiele ponad rok, znalazł się wymóg użytkowania taboru pasażerskiego wyposażonego w toalety z zamkniętym układem sanitarnym na całej infrastrukturze kolejowej PLK. A zatem na horyzoncie koniec ze spuszczaniem fekaliów na tory.
Pytanie czy przewoźnicy zdążą, bo w niektórych typach składów jeszcze 30% jeździ z układem otwartym.

Oczywiście fekalia to fekalia, nic pociągającego, więc zmiana jawi się jako konieczna.
Jednak muszę przyznać, że to naciskanie na pedał przy kiblu, leniwie wypływająca woda, zakręcająca chaotycznie (siła Coriolisa tak jak Marek Kondrat - zawsze przegrywała z drganiami w pociągowych toaletach), technologiczny szum jak z utworów Front242 i przesuwająca się szybko przestrzeń w otworze - suma tego zawsze budziła we mnie tęsknoty mistyczne.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 października 2023 14:20:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Chciałbym, żeby kiedyś Wes Anderson nakręcił film będący ilustrację jakiejś Twojej nowelki, Aras :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 18 października 2023 18:50:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Jednak muszę przyznać, że to naciskanie na pedał przy kiblu, leniwie wypływająca woda, zakręcająca chaotycznie (siła Coriolisa tak jak Marek Kondrat - zawsze przegrywała z drganiami w pociągowych toaletach), technologiczny szum jak z utworów Front242 i przesuwająca się szybko przestrzeń w otworze - suma tego zawsze budziła we mnie tęsknoty mistyczne.

Aras, ja nie mogę! :lol:

Szkoda, że parowozy nie jeździły, ale i tak zawsze fajnie odwiedzić takie miejsce. :)

A muzeum? Gdzie ono? Ja go nie kojarzę w ogóle...

I tak, napisz nowelkę! Wes Anderson może nie nakręci, ale moźe nakręcimy forumowo? :wink: Zawsze marzyło mi się takie coś!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 19 października 2023 18:27:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Może wreszcie kiedyś coś napiszę... :mrgreen:

A muzeum jest dosłownie 50 metrów od parowozowni. Ciekawe i fajnie zaaranżowane.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 października 2023 22:22:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7608
Skąd: Kraków
Aras, dzięki za ten wpis! ;)

BTW: ten przepis o toaletach z obiegiem zamkniętym nie dotyczy taboru historycznego. Więc w Wolsztynie pewnie jeszcze będzie można takie spotkać. ;)

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 24 października 2023 09:34:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Może to bardzo nieekologicznie, ale muszę przyznać się do zgodności z araskiem w sensie fascynacji "przesuwającą się szybko przestrzenią w otworze". Będzie mi tego brakowało.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1554 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group