Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:15:36

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 października 2006 17:14:40 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
,.,.


Ostatnio zmieniony wt, 06 listopada 2012 18:18:05 przez Ptak ze wschodu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 października 2006 17:39:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Nie ładują ci się zdjęcia satelitarne? Może za mało przybliżasz?

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 października 2006 17:48:23 

Rejestracja:
ndz, 18 czerwca 2006 13:42:20
Posty: 3186
Skąd: dalekie krainy
...


Ostatnio zmieniony wt, 06 listopada 2012 18:17:37 przez Ptak ze wschodu, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 października 2006 21:45:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ptak ze wschodu pisze:
no i nie umiem przesuwać na bok...


"Łapkę" trzeba najpierw nacisnąć. Przy odrobinie wyobraźni da się wszystko odnaleźć, trzeba tylko mieć plan miasta w głowie. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 listopada 2006 17:51:26 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 14:16:01
Posty: 2647
w tych googlowych mapach nie ma dokladnie zaznaczonych ulic w mniejszych miastach (nie mowiac juz o fotkach w duzym przyblizeniu), a tu sa wszystkie ulice: http://mapa.szukacz.pl. dodatkowo pokazuja dokladna pozycje geograficzna (dokladniej niz panek ma w profilu) i odleglosc od wybranego punktu do kursora. dzieki temu wiem na przyklad, ze od bloku d52 do mojego domu mam w linii prostej tylko 245km. 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 21:18:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
może kogoś zdziwi odświerzenie tego tematu, ale należy mu się !!!

teraz Google wypuścił soft do oglądania zdjęć ziemi z satelity... programik nazywa się Google Earth i jest do pobrania tu:
http://earth.google.com/
(z prawej strony zielone pole)
jakieś 14 MB zajmuje. trza to zainstalować i można ruszać w wycieczki po globusie

to jest darmowa wersja, która ma całkiem sporo bajerów.
1. Dokładność jest dużo większa niż w progranie od którego zaczął się ten wątek
2. prosta obsługa - można zoomować, obracać i oglądać góry w 3D, można zmieniać kąt patrzenia, a ukształtowanie terenu jest odwzorowane w 3D.
3. Są dane gps - dokładna długość i szerokość geograficzna kursora na mapie.
3. można zaznaczyć trasę i program policzyć jej długość.

oczywiście nie wszystkie miejsca są szczegółowe, ale w większych miastach - takim Wrocławiu można zobaczyć zaparkowane na ulicach samochody...

mnie rozwaliło jak zacząłem sobie oglądać Alpy w rejonie Mt Blanc i Dolomity - miejsca gdzie byłem - powalające po prostu... Tatry czy inne Beskidy nie są aż tak dokładne - w Alpach widać wydeptane szlaki turystyczne ! A jak ktoś woli wycieczki miejskie to można Rzym, Londyn, czy NY obejżeć...


pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 31 stycznia 2007 22:35:39 
KoT pisze:
może kogoś zdziwi odświeżenie tego tematu, ale należy mu się !!!


Odswieżenie się jak najbardziej należy, choć:

KoT pisze:
teraz Google wypuścił soft do oglądania zdjęć ziemi z satelity... programik nazywa się Google Earth i jest do pobrania tu


...tak naprawdę Google Earth (program) jest dościagnięcia od min. roku ;-)


KoT pisze:
a ukształtowanie terenu jest odwzorowane w 3D.


...to niestety jeszcze bardzo niedoskonałe. Warto zrobić test i odwzorować w 3D np. Everest, Matterhorn albo K2 - wychodzą z nich straszne bałuchy.


KoT pisze:
A jak ktoś woli wycieczki miejskie to można Rzym, Londyn, czy NY obejrzeć...


W Nowym Jorku działa (i to naprawdę dobrze) funkcja trójwymiarowych budynków - można to włączyć z bocznego menu, obnixyć się na poziom chodnika i jechać ulicami :-)

Świetna zabawka!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 08:34:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
K.T.W.S.G. pisze:
...tak naprawdę Google Earth (program) jest dościagnięcia od min. roku

był taki moment, że tego typu historie powodowały masowe wysyłanie sobie linków na gg, a o google earth jakoś cicho...

K.T.W.S.G. pisze:
...to niestety jeszcze bardzo niedoskonałe. Warto zrobić test i odwzorować w 3D np. Everest, Matterhorn albo K2 - wychodzą z nich straszne bałuchy.

na wycieczce w Himalajach nie byłem, ale okolice Cortiny d'Ampezzo i masywu Mt. Blanc zwiedziłem i jest całkiem nieźle - charakterystyczne szczyty całkiem przyzwoicie widać... a przejście się doliną Val di Fanef, albo Val Ferret dało mi sporo emocji :) do tego mogłem sobie zaznaczyć trasę jaką robiłem w ramach tour du Mt. Blanc i się przekonać ile to kilometrów...

K.T.W.S.G. pisze:
W Nowym Jorku działa (i to naprawdę dobrze) funkcja trójwymiarowych budynków - można to włączyć z bocznego menu, obnixyć się na poziom chodnika i jechać ulicami

ej nei tylko w NY ! można se w Warszawce pooglądać Pajac Qltury i targowisko europa :)

no w każdym razie ten programik (właściwie soft do wygodnego oglądania fotek z satelity nadaje nowy wymiar podróżom palcem po mapie :!:

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 09:17:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
K.T.W.S.G. pisze:
obnixyć


To już kolejny raz! Powinieneś dostać ostrzeżenie, za spam (reklamę Apple'a). ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 10:42:29 
KoT pisze:
masywu Mt. Blanc zwiedziłem i jest całkiem nieźle - charakterystyczne szczyty całkiem przyzwoicie widać...


Hmmm... bo mi masyw Blanca wydawał się w Google Earth strasznie bulasty - znacznie bardziej niż jest w rzeczywistości - szczególnie wyraźne to jest od strony lodowca Miage - gdzie ściany w rejonie Freneya powinny stawać dęba, a wyglądają jak kopce ;-) Niezależnie od tego jest to jednak fantastyczny program!

KoT pisze:
trasę jaką robiłem w ramach tour du Mt. Blanc


ŁOOOO! Zrobiłeś cały Tour?? Super! Gratuluję i zazdroszczę!

KoT pisze:
można se w Warszawce pooglądać Pajac Qltury i targowisko europa


...a na to, że w Warszawie też jest opcja trójwymiarowania budynków nie zwróciłem uwagi...!


panek pisze:
To już kolejny raz! Powinieneś dostać ostrzeżenie, za spam (reklamę Apple'a).


Hehehe... Dobrze, postaram się raczej zawyxać poziom reklamując Apple'a :-) 


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 11:40:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
K.T.W.S.G. pisze:
szczególnie wyraźne to jest od strony lodowca Miage - gdzie ściany w rejonie Freneya powinny stawać dęba, a wyglądają jak kopce Niezależnie od tego jest to jednak fantastyczny program!

nie no bez przesady - nie można tym programem zdjęć zastąpić... a już na pewno nie można sobie tam obejżeć filaru Walkena i nawet Les Drus są jak to ładnie określiłeś bulaste, a nie strzeliste :)

K.T.W.S.G. pisze:
ŁOOOO! Zrobiłeś cały Tour?? Super! Gratuluję i zazdroszczę!

całej trasy nie udało się nam przejść - pogoda się rypła, a juz wyrosłem z rypania tras w rzęsistym w deszczu... nie zrobiliśmy północnej części od La Peuty do Les Contamines (dwa dni turowe)... szkoda, bo tam była do przejścia grań Le Brevent z piękną panoramą pogoda była taka, że taka sama panorama była w Chamonix pod office du tourisme... ale czas nas gonił, więc trzeba było się przerzucić... i tak 2 dni chodziliśmy w deszczu...

ale trasa to marzenie po prostu !!! idealna dla młodych małżeństw, rodzin z dziećmi, a nawet emerytów i rencistów... wspominałem o tym tu:
http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php ... lanc#66141

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 12:04:19 
KoT pisze:
ale trasa to marzenie po prostu


Wiadomo! Bardzo dużo o tym słyszałem i chętnie bym się kiedyś wybrał. Druga taka trasa która mnie bardzo kręci, to 'haute route' z Mont Blanc pod Matterhorn - na turach - może się wreszcie kiedyś uda.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 01 lutego 2007 12:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
K.T.W.S.G. pisze:
taka trasa która mnie bardzo kręci, to 'haute route' z Mont Blanc pod Matterhorn - na turach - może się wreszcie kiedyś uda.

:shock: no to rzeczywiście czad...

ja na razie ufam, że kiedyś w ogóle uda mi się tury zakupić... zwłaszcza po raz kolejny mnie ta wizja napadła jak będąc w parku na spacerze w zeszły weekend widziałem ludzi co jeździli sobiena biegówkach...

BTW: nie masz czasem informacji po ile tury z fokami teraz chodzą gdzie można kupić itp itd ???

pozdro...
KoT

Reszta dyskusji tam.
Kamik


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 43 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group