Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:03:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 marca 2006 20:14:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:39:34
Posty: 2858
Skąd: bydzia
3bajki pisze:
w Bory Tucholskie wyjadę w Majowe 3dni/choc Manool i Trup pewnie zmęczone już tym regionem /


bynajmniej! Mam grzybowy niedosyt Tucholski! I innopororoczny tyz! :D

_________________
you create your hell...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 23 marca 2006 20:16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
3bajki pisze:
a jeśli pojedziesz z psychobilly się na mnie nie powołuj



Ja sie nie bede na Ciebie powolywal... ja sie pod Ciebie podszyje ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 marca 2006 12:38:51 
Pet pisze:
ja sie pod Ciebie pod szyje

pod ły
:cry:


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 24 marca 2006 12:44:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
3bajki pisze:
pod ły



Jedynie prze biegly ;)

..ale nie ma rtw nic. Jak na razie, to czy w ogole, gdzie kolwiek wy jedziemy na week end ma jowy, stoi, pod wielkim znakiem za pytania. Tak wiec mozliwe, ze w ogole o bejdzie sie bez pod szyjania ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 czerwca 2006 12:51:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 10:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
Wpis @madeo był pierwszym postem w wątku "dokąd uciekasz, dokąd tak płyniesz". Ponieważ wątek ten dublował wątek już istniejący - skleiłam je.
monika


Grecja... piękne, ciepłe miejsce :) Byłam tam mając 3 i 4 lata, no ale niestety nic nie pamiętam. Bardzo możliwe, że w tym roku spędze tam część wakacji a przy okazji popłynęlibyśmy na jedna z wysp - Paros.

Obrazek

Obrazek

na samą myśl się ciesze :P
Fajnie mieć kogoś w Grecji i pojechać sobie, najwyższy czas skorzystać na tym :D

A jak wasze plany wakacyjne? Wybieracie się gdzieś? Napewno macie jakieś marzenie gdzie chcielibyscie wybrać się na wypoczynek, ale siłą wyższa musicie zostac w pracy?

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 czerwca 2006 13:24:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:05:18
Posty: 3785
bieganie * (no chyba że za piłką, ale to inna bajka)
pływanie ***** (o ile woda jest lepsza niż np. na kąpielisku "Kormoran" w Legnicy - swoją drogą nie pływałem od 4 lat już :oops: )

wakacje ? od środy planuję oddać się kompletnemu nicnierobieniu ew. jakimś namiotowym wyjazdom, żadne drogie hotele ani przeludnione plaże !


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 czerwca 2006 15:43:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 21 maja 2006 13:08:39
Posty: 857
Skąd: Shire
Tak jak już gdzies napisałem. Obóz harcerski w mieście BORNE SULINOWO 05.07 - 30.07 póżniej 31.07 - 07.08 piękne jezioro Maróz i miejscowość Swaderki na Mazurkach. A później zobaczymy 8)



ceigrektezet pisze:
namiotowym wyjazdom, żadne drogie hotele ani przeludnione plaże !


:soczek:

_________________
wiatr jest szary a księżyc zielony.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 czerwca 2006 15:46:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Do Dolic uciekam z poczatkeim lipca :)

Obrazek

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 24 czerwca 2006 16:00:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Ja jutro samochodem na prom w Świnoujściu i potem tydzień w Kopenhadze u rodziny żony. A potem się jeszcze coś wymyśli.

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 30 czerwca 2006 14:23:09 
ceigrektezet pisze:
pływanie ***** (o ile woda jest lepsza niż np. na kąpielisku "Kormoran" w Legnicy - swoją drogą nie pływałem od 4 lat już


W Legnicy i Wrocławiu ani chybi wodę z basenów wykradają :lol: :lol:

Cytat:
Pet

I jak te lica
ta lica
Ten Lica?
Stolica???


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 17:00:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
W czydziestej wiośnie życia przyszedł czass aby odbyć pierwsze wczasy jako takie w miejscowości nadmorskiej. Ha! Oznacza to dla mnie zastosowanie dużego cudzysłowia! :wink:

Rodzina Adamsów na wakacjach czyli siora, siostrzeniec i antiwujek...

widok morza jednak zawsze na mnie działa.... jaźń moja gdzieś z morzem jest widocznie w sposób istotny związana :wink: , bardzo wrażliwym na ten rytm, szum, w ogóle... morze co się łączy ze słońcem...
rybki ok! lenistwo wakacyjne ok! lassy sosnowe na piaskach ok! wiadr na wydmach....

WSZYSTKIM FORUMOWICZÓW Z ONEJ UEBY SERDECZNIE POZDRAWIAM!!!! :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 04 lipca 2006 21:31:54 
Uebie ci się w Jebie?
Albo jakoś na odwrót?
:)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 12:54:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 27 lipca 2005 10:11:36
Posty: 244
Skąd: Wrocław
antiwitek pisze:
widok morza jednak zawsze na mnie działa....


na mnie również. Morze ma dla mnie jakąś magie, nie żeby góry czy jeziora były beee :) ale bezkres wody jaka mnie w danym momencie otacza, zachody, wschody słońca które w końcu widać w pełnej okazałosci aż od horyzontu to dla mnie niesamowite. Dotąd miałam kontakt tylko z polskim morzem, jak wróce z zagranicy powiem wam czy Śródziemne też wprowadza w taki zachwyt :)

_________________
"Kto nie umie kochać, ten umarły jest
To jest najważniejsze, żeby kochać się
Miłość nie zna lęku, miłość większa jest niż strach
Gdy miłujemy braci, to Bóg jest w nas."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 08 lipca 2006 19:33:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
lassy sosnowe na piaskach ok!


O!

Bór suchy chrobotkowy i bór świeży bażynowy! Ten pierwszy w Słowińsim Parku się specjalnie nie różni od innych suchych polskich borów, ale nadmorski bór bażynowy to ewenement w skali krajowej (a w sumie, to i europejskiej).

Byłem tam dwa razy na zajęciach - raz 15 kilometrowy marsz mierzeją z "zaliczeniem" różnych typów borów, torfowisk i zbiorowisk wydmowych i drugi raz - tygodniowe badanie populacji roślin wydmowych.

W runie rośnie sobie taka krzewinka - bażyna czarna, która poza pobrzeżem występuje głównie w Karkonoszach (i na Skandynawii).

Obrazek

A poza tym - torfowiska z rosiczkami zasypywane przez wędrujące wydmy, lotne piaski, w które wpadałem po pas i meleks, którym wracało się z badań z torbami pełnymi trzciny, turzyc, sitów itp. wprowadzając konfuzję wśród turystów (w końcu wynosiliśmy mnóstwo roślin z terenu parku narodowego).

http://www.magklosowska.republika.pl/pa ... winski.htm

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 31 lipca 2006 23:38:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
"a co żołnierzu dziewczyna twa - co ze Złotej Pragi dostać ma? pantofelki weluur o których śni całe noce i dni z Złotej Pragi, gdzie wojna trwa".

Łaziły mi te wersy i takty po głowie gdy łaziłem po owym złotym mieście - choć ten kolor...? hm - chwila.
W Pradze znalazłem się dzięki znajomym - ruszyliśmy aUtem nad ranem w środę z Nowego Targu - na miejscu byliśmy ponad dziesięć godzin później... Spanie być miało w akademykach na Petrzinie - i tak też było przez trzy noce. Petrzin - wzgórze nad miastem na zboczu którego znajduje się fantastyczny park. Czyli spanie dla naszej pięcioosobowej gromadki super ulokowane - stamtąd parkiem biegaliśmy na Hradczany czy na Stare Miasto, bardzo przyjemne spacery - zachwycający wręcz pierwszy kontakt z Pragą: widok z góry... jaki kolor ma Praga? żółto-beżowy? zielono-beżowy? praskie pastele..
Zwiedzanie przy trzydziestpstopniowych upałach... jest możliwe! I może być wciąż przyjemnością. Pierwszy popołudniowy spacer to dla mnie zwłaszcza dwa momenty: entuzjazm na widok rzygaczy na chramie świętego Vita - zapomniałem o nich!!! (wcześniej w Pradze byłem chyba w 1998..), muszę wrócić z aparatem i teleobiektywem (ogólnie katedra św. Wita ciekawsza dla mnie właśnie z zewnątrz); chwile na ławkach w dolnych partiach wzmiankowanego parku: upojenie byciem tam, radość, czeska wersja mleka acidofilnego truskawkowego z jakimś jabkowym ciastkiem, papieroski dwa... Bo spożywanie piffa przeze mnie zaczęło się pod akademikiem od jednego przed snem.
Drugi dzionek to Hradczany z rzetelnym już obejrzeniem św. Wita (wieża z widokiem na fotogenicznego koguta), bazyliki św. Jerzego (cóż - romańskie wnętrze nie pełniące już funkcji świątyni, w którym chce się modlić! szczątki i czaszka w bocznej kapliczce...), pałacu królewskiego (okna defenestracji..), galerii narodowej (co za sauna!!), Zlatej Uliczki oraz reszty. Najlepsza była przerwa z kawką, ewentualnym ciastkiem, lodem, piffkiem. Buogość!
Wieczorem rynek Starego Miasta (choć orloja z podrygującym szkieletem widzieliśmy już dzień wcześniej) - leżenie pod Husem na ciepłym bruku, zimny budweiser, satelitarny lecz bardziej mentalny kontakt ze Szkocją, dwóch koleżków dających przyjemny koncert (małe wzmacniacze, gitary, harmonijka, umiejętny dobór standartów), gwiazdy, atmosfera (w Krakowie skończyło by się pewnie obławą na spożywających alkohol w miejscu publicznym, czyli chyba... wszystkich :) ) - choć koło pierwszej bardzo się przerzedziło... Dlaczego???
Kolejny dzień (jak to jest, że na różnych takich wyjazdach gdzieś gubi się rachubę czasu? Jak gdyby nie umiało się zliczyć do trzech.. :D ) - Wyszehrad będący dziełem inżynierów, gdzie ludzi mniej znacznie niż w urokliwych uliczkach starego miasta, gdzie kościół Piotra i Pawła i cmentarz znanych Czechów (lubię, choć tych, których mogiłę chciałbym odwiedzić raczej tam nie ma - jeśli wierzyć rozpisce... wiele tam figur nagrobnych i atmosfera dziwna cmentarna), gdzie rotunda św. Marcina jak zwykle zamknięta, gdzie widok na Wełtawę, tramwajowy tunel, ruinę prastarą białą oraz Hradczany; Uniwersytet Karola, gdzie NIE zwiedziliśmy muzeum policji; wreszcie Józefów - żydowska Praga (oj zwidywali mi się ci, którzy niemal widzieli Boga, co jak dla mnie prześwieca w dziełach ich kultury, kolejny raz wstrząs ponad 77tysięcy nazwisk zamordowanych za sprawą tego, który w Pradze chciał stworzyć "muzeum" wymarłej rasy - na ścianach synagogi Pinkasa, surowość Staronowej, zegar idący w drugą stronę, obrazy o umieraniu i grzebaniu oraz synagoga lajt: Hiszpańska/mauretańska czyli Szpanielska, przerwa w restauracyjce z możliwością obejrzenia performansu pt. policja pakuje samochód na lawetę... :)
Wieczór na mieście - w piwiarni gdzie było więcej Czechów niż turystów, gdy pani kelnerka z uśmiechem podała mi bombę piwa - bardzo przyjemny moment :) , czegoś takiego brakło mi poprzednim razem. Z głośników leciała konkretna muza: Daniel Landa z płyty gdzie więcej czadu i ciężaru niż knajpianego lub ludycznego klimatu (niestety nie nabyłem. następnym razem. kupiłem sobie płytę Plastic People Of The Universe /pewnie wiecie: czeski underground, zespół działający od końca lat sześćdziesiąctych, jedyna (wg. słów profesjonalnie/rock'n'rollowo wyglądającego sprzedawcy :wink: ) ich legenda tego typu/ oraz koncert Karela Kryla - uff, wreszcie - te wersje studyjne z nakładanymi wokalami itd w jego przypadku rzadko się sprawdzają... a tu cały koncert z 1990 roku po powrocie z emigracji - bardzo jestem zadowolony). Z tym Landą to dosyć ciekawa sprawa: kiedyś lider skinowskiego Orlika, czytałem o nim w Gościu Niedzielnym(!), że zbulwersował czeską opinię publiczną, ogłaszając na jakimś dużym koncercie czy festiwalu założenie czegoś w rodzaju zakonu rycerskiego... Zresztą teraz znalazłem ulotkę reklamującą festiwal Rock For Church oraz jego muzikal "Tajemstwi"... Chętnie dowiedział bym się czegoś więcej (czy Korzeń ma jakieś dane? :) ) A wracając do piwiarni - znów tylko do północy (dlaczego? czyżby w Pradze w nocy łatwiej było o lokal o profilu erotycznym niż piwnym?) a potem U Medvedku.. - hihi: niektórzy z nas postanowili wracać taksówką (swoją drogą - po porzyzwoitej cenie) ja zaś z koleżanką na nogach - ruszyliśmy więc ostro, tyle, że nie w tą stronę! Bardzo powoli do mnie zresztą dotarła ta okoliczność mimo jaskarawych symptomów niewłaściwegokierunku :lol: .
Ostatni dzień - leniwe spacerki, kramy i sklepiki, gdzie obok badziewia kupić można wiele fajnych drobiazgów i pamiątek (praskie tiszerty - niektóre bardzo ładne. cóż - postawiłem na płyty...). I obiadek w Havelskiej Korunie! Ha! Lokal godny polecenia: czeskie jedzenie po przystępnej cenie, jedyne miejsce gdzie trafiliśmy na słowo pisane po polsku, jedząc knedliki nadziewane mięskiem i kapustką, popijając Gambrinusem czułem się bosko! Satysfakcja! :)

Fragment piosenki cytowanej na początku powodował iż ta wojna przychodziła mi do głowy. Wizja możliwości zniszczenia tego miasta, gdzie ostatnią płytę nagrywał Killing Joke (w sierpniu mają grać w Czechach, chyba w Trenczinie! Jedzie kto?).... Zresztą wszędzie tak jest (z Morelką w Warszawie o tym rozmawialiśmy), że dostrzega się rzeczy, które ustawiają inne proporcje odbioru rzeczywistości, życie to jednak nie kreskówka...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 229 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group