Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:55:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pt, 30 września 2022 16:35:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
Miałem wizji Korony Warszawy jako grupy najwyższych szczytów różnych dzielnic, stąd nie spodziewałem się tam obecności obu masywów.

No właśnie nie, jużżem narzekała na tą niesprawiedliwość. Po prawdzie to są szczyty zebrane w jednej zaledwie ćwiartce Warszawy! Choć przyznaję, że pewnie faktycznie najwyższe.

Tymczasem u mnie szaleństwa ciąg dalszy. Tak się złożyło, że musiałam dziś być na Woli, więc przy okazji postanowiłam się upewnić, że Kopiec Moczydłowski mam na 100% zdobyty.
I dobrze zrobiłam, bo kiedy już dotarłam na sam szczyt, stwierdziłam, że nie wygląda on w najmniejszym stopniu znajomo i chyba nigdy jednak aż tam nie dotarłam.
Zauważam tu jednak pewną niesprawiedliwość. Dlaczego tylko Kazurka została wyróżniona alternatywną nazwą 'Góra Trzech Szczytów'? Tymczasem i Kopa Cwila jest górą dwóch szczytów, i Kopiec Moczydłowski - co najmniej dwóch, a jakby dobrze policzyć, to nawet trzech czy czterech... Chociaż właściwie to niezupełnie. W jego przypadku raczej należałoby mówić o całym paśmie górskim! Pasmo Moczydłowskie, o! I prawdopodobnie któryś z pomniejszych szczytów miałam wcześniej zaliczony, ale tego najwyższego nie.
W każdym razie masyw ten jest pierwszorzędny i jeśli ktoś z Was tam jeszcze nie był, polecam bardzo nadrobić tą zaległość! I poświęcić temu pasmu zdecydowanie więcej czasu, niż wymaga zdobycie najwyższego szczytu najprostszą z możliwych dróg. Oferuje bowiem wiele podejść, o różnym stopniu trudności, najróżniejszym stopniu ucywilizowania/ dzikości a także długości, prostości bądź krętości i duże urozmaicenie krajobrazu. Wysokość względna, z którą trzeba się tu zmierzyć, też zależy od strony z której się ten szczyt przyatakuje. U stóp tej góry położony jest staw i stamtąd podejście jest najwyższe.
Trzeba też uważać, gdyż już o tej porze roku góra potrafi być niebezpieczna - a zimą bez wątpienia tym bardziej. Ja w każdym razie dziś cudem uniknęłam śmierci na skutek poślizgnięcia się na liściach!
Mamy tam odsłonięte zbocza, ale i lesiste trasy, rosochate stare drzewa, wąskie ścieżki pośród wysokich krzewów, pięknie czerwieniących się jesiennymi owocami.
Można tam też zgubić szlak a nawet zabłądzić i to w iście filmowym stylu, o którym do tej pory sądziłam, iż niemożliwe jest, aby zdarzył się w rzeczywistości! A jednak - dając się uwieść tamtejszym krętym a zawiłym ścieżkom - doszłam dziś do punktu, w którym mogłam jedynie skonstatować - 'Przecież już tu byłam!' I to idąc w przeciwnym kierunku!
Generalnie to była udana wyprawa i niezapomniana górska przygoda.

Niestety, naszło mnie na przeczytanie swoich wspomnień ze zdobycia Górki Kazurki i tam, ku swemu szokowi i rozpaczy, odnalazłam fakt całkiem już wymazany z pamięci (złe rzeczy człowiek jednak wypiera ze świadomości...) :cry: Mianowicie, tamta wyprawa zakończyła się niepowodzeniem! Zdołaliśmy dotrzeć jedynie do przełęczy i - z zapomnianych już dziś przyczyn - atak na szczyt trzeba było odpuścić! Tak więc wychodzi na to, że nie mam jeszcze tego szczytu, a właściwie Ich Troje, na koncie. :( Więc nie zdziwcie się Krejzowie, jeśli kiedyś przypadkiem zobaczycie mnie plączącą się w Waszej okolicy, chociaż nie wiem jeszcze kiedy, bo wyprawa na koniec świata to rzecz niełatwa. Ale koronę Warszawy zdobyć muszę! No bo jakąś koronę w życiu zdobyć przecież trzeba!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pt, 14 października 2022 16:51:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No to dziś weszłam na Górkę Kazurkę jak należy. Dwa najwyższe szczyty zdobyte, trzeci być może też, aczkolwiek miałam problem z oceną, który jest ten trzeci. To też jest właściwie pasmo górskie i w dodatku dziś wygląda zupełnie inaczej, niż je zapamiętałam. Dziś to miejsce zamieniło się w obiekt sportów rowerowych, jako pieszy czułam się jak intruz, ale przynajmniej za darmo i z bliska pooglądałam imponujące akrobatyczne wyczyny reprezentacji Natolina.

I tak oto mam już 5 szczytów zaliczonych w sposób pewny i nie budzący wątpliwości. Teraz naprawdę został mi już tylko Kopiec. Oby się udało i z nim!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pt, 14 października 2022 18:05:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Super, brawo! :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pt, 14 października 2022 23:35:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
I tak oto mam już 5 szczytów zaliczonych w sposób pewny i nie budzący wątpliwości. Teraz naprawdę został mi już tylko Kopiec. Oby się udało i z nim!

Brawo :brawa:
Kopiec? Powinno się udać, są ułatwienia - schody :). Chyba, że wybierzesz trudniejszą drogę ścianą południową, ale to też jest do zrobienia, nie jest szczególnie stromo :!:

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: sob, 15 października 2022 13:48:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Mam nadzieję, że się uda, ale póki co google niestety twierdzi, że Kopiec jest tymczasowo zamknięty.
Pomógł mi nawet znaleźć artykuł wyjaśniający dlaczego, ale nie ma tam dokładnej daty zakończenia robót. Jest jedynie nadzieja, że to już długo nie potrwa.
A ktoś może wie coś bliższego?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: sob, 15 października 2022 20:02:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Gratuluję wyprawy!
A skąd w ogóle ta niepoważnie brzmiąca nazwa - Górka Kazurka?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: sob, 15 października 2022 22:30:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
A skąd w ogóle ta niepoważnie brzmiąca nazwa - Górka Kazurka?

Wg tego, co mówi Wikipedia:
Cytat:
Jego zwyczajowa nazwa nawiązuje do pobliskiej ul. Stanisława Kazury

Aras, a czy Ty próbowałeś zdobyć, albo zdobyłeś kiedyś koronę Poznania? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: ndz, 16 października 2022 00:09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
Aras, a czy Ty próbowałeś zdobyć, albo zdobyłeś kiedyś koronę Poznania? :)

No, właśnie! Bo taka korona Warszawy to całkiem poważne wyzwanie :wink:

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: ndz, 16 października 2022 06:13:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Właśnie miałem tu wspomnieć o Koronie Poznania. Ja ciągle nie byłem na Kopcu Wolności. Pozostałe zdobyłem wielokrotnie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: ndz, 16 października 2022 11:16:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Fengari pisze:
Dziś to miejsce zamieniło się w obiekt sportów rowerowych, jako pieszy czułam się jak intruz, ale przynajmniej za darmo i z bliska pooglądałam imponujące akrobatyczne wyczyny reprezentacji Natolina.

Akrobatyczne wyczyny, które można tam często zobaczyć, są absolutnie niesłychane. Natomiast w kwestii intruzowania, to bywa może, ale ja najczęściej jestem tam rano z psem i wtedy ewentualnych rowerzystów jest niewiele i wszyscy się mieścimy, bo to ostatecznie dość rozległy masyw ;-)

Arasek tak, Górka mieści się przy ulicy Kazury (szereg ludzi może akrobacje oglądać z okien i balkonów), więc rymowana nazwa jak najbardziej pasuje.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: ndz, 16 października 2022 19:20:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
ja najczęściej jestem tam rano z psem i wtedy ewentualnych rowerzystów jest niewiele i wszyscy się mieścimy, bo to ostatecznie dość rozległy masyw

Ja w środku dnia też się jakoś zmieściłam, bo zaiste, rozległy jest ten masyw, no i choć to nieprzepisowe, starałam się omijać zbyt utarte szlaki. ;)
Peregrin Took pisze:
Ja ciągle nie byłem na Kopcu Wolności.

Te Kopce to w ogóle jakieś pechowe są. Warszawskiego mi brakuje do kompletu, Kopca Kościuszki w Krakowie też nie zdobyłam, pomimo dwóch podejść. Raz jak byłam mała, byliśmy tam z rodziną i z zamiarem zdobycia go, ale nie zdobyliśmy z przyczyn, których już nie pamiętam. A potem raz, jak byłam kiedyś w Krakowie służbowo i miałam wolne popołudnie, chciałam go zdobyć i wlazłam dokąd się dało, niestety popołudnie zrobiło się już zbyt późne i szczyt był zamknięty.

Tymczasem zaczęłam sprawdzać, gdzie są te szczyty korony Poznania i okazuje się, że co najmniej dwa mam już zdobyte :!:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: ndz, 16 października 2022 20:04:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fengari pisze:
Warszawskiego mi brakuje do kompletu
A ja z Warszawy mam tylko to. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pn, 17 października 2022 20:49:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Górka mieści się przy ulicy Kazury (szereg ludzi może akrobacje oglądać z okien i balkonów), więc rymowana nazwa jak najbardziej pasuje.


Aaa, okej :)

Fengari pisze:
Aras, a czy Ty próbowałeś zdobyć, albo zdobyłeś kiedyś koronę Poznania?


Zaliczyłem już dawno temu :D no ale wtedy to się miało jeszcze kondychę... :wink:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pn, 17 października 2022 21:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
arasek pisze:
Zaliczyłem już dawno temu :D no ale wtedy to się miało jeszcze kondychę... :wink:

Ło, Panie, no to szacun i gratulacje! :brawa: :hat:

A powiedz, czy ja Ci towarzyszyłam kiedykolwiek podczas wyprawy na Wzgórze św. Wojciecha? Bo nie pamiętam i nie wiem, czy mam ten szczyt zdobyty, czy nie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Mazowsze
PostWysłany: pn, 17 października 2022 21:47:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Nie, na Wojciechu nie byliśmy.
Tylko na Przemysławie szczytowaliśmy wspólnie :mrgreen:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group