Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 11 maja 2024 17:08:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 kwietnia 2009 16:59:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..a ja mam tak ,że kiedyś wprost fascynowały mnie himalaje ,wysokie góry ...,czytałem literaturę górską itd....jeździłem w Tatry....a od pewnego czasu zauważyłem kompletny brak zainteresowania tą tematyką ...a już jechać w Tatry ?????...bez sensu.....są takie ładne Beskidy :D

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 kwietnia 2009 18:32:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Muszę powiedzieć, że brakuje mi wspomnień Kacpra w podobnych chwilach (nawet jeśli nie byłyby one akurat oparte na osobistej znajomości ze zdobywcą szczytów, który odszedł).

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 08 kwietnia 2009 19:53:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
ale były... przed chwilą właśnie wszedłem do domu jednocześnie z dzwonkiem telefonu, zadzwonił Kacper i mi powiedział... i powiedział też, że tuż przed wyjazdem rozmawiał z Piotrem.

Piotr Morawski zginął na Dhaulagiri, które miało być etapem rozgrzewkowym, aklimatyzacyjnym przed Manaslu - Kacper mówi, że w bardzo łatwym terenie, po prostu nagle załamał się jakiś most śnieżny i Morawski runął w szczelinę. Kiedy go wyciągnęli, już nie żył.

Pamiętam jak niecałe dwa lata temu fascynowałem się i śledziłem na bieżąco jego wyprawę z dwoma Słowakami na zachodnią ścianę K2...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 kwietnia 2009 08:19:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
dopiero co był artykół w Npm o biwaku zimowym w Beskidach właśnie których gościem był Piotr Morawski...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 kwietnia 2009 08:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Czytałem. Był tam z synem, którego miał zamiar zarazić miłością do gór...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 kwietnia 2009 13:01:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
Piotr Morawski zostanie pochowany w Nepalu, jego rodzina zrezygnowała ze sprowadzania ciała. We czwartek w Warszawie ma się za to odbyć specjalne nabożeństwo, które zastąpi pogrzeb dla tych, którzy są tu.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 28 kwietnia 2009 21:58:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Kinga Baranowska właśnie zdobywa Kanczendzongę i tak sobie myślę, że od 4 dni nie było aktualizacji na jej stronie http://www.kingabaranowska.com/expediti ... tions.html
Oby wszystko było w porządku. Trzymam kciuki!

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 10 maja 2009 01:12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
I znowu dłuższa przerwa w relacjach spod Kanczendzongi. Czy to możliwe, żeby trwał atak szczytowy?

Witek, relacja po latach ma jak najbardziej dużo sensu. Np. w wątku o Tatrach po pojawieniu się Antonia sporo takich relacji się pojawiło, i chyba były fajne.
Przydałaby się relacja z Beskidu tym razem Śląskiego, ale nie w moim wykonaniu na razie.
Coraz lepiej mi się poznaje te nasze mniejsze górki. Teraz już mogę czytać wpisy z początków tego wątku i rozumiem, o co chodzi :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 11 maja 2009 13:20:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Crazy pisze:
I znowu dłuższa przerwa w relacjach spod Kanczendzongi. Czy to możliwe, żeby trwał atak szczytowy?


http://dziendobrytvn.plejada.pl/30,1939 ... detal.html

cały czas aklimatyzacja i zakładanie obozów- jeszcze jeden został, ja to nie wiem czy by mi sie chcialo aktualizowac relacje w tych warunkach..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 08:46:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 12:17:46
Posty: 4937
Skąd: Biadacz
Kinga Baranowska zdobyła Kanczendzongę. To jej szósty ośmiotysięcznik.

Kinga Baranowska pisze:
Jestem po.Na szczycie stanelam pozno,Gora niewyobrazalnie trudna i wymagajaca,dla mnie najtrudniejsza ze wszystkich,na ktorych do tej pory bylam.Jestem ekstremalnie zmeczona,stracilam tez glos od zimnego wiatru,ale tez szczesliwa.Czeka mnie jeszcze trudne zejscie do bazy z obozu IV. Gore te dedykuje Wandzie Rutkiewicz.Wiecej informacji jak zejde do bazy.


BRAWO !!!

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 maja 2009 13:50:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Gratulacje dla Kingi
19.05.2009
Schodze.Nie-powlocze nogami,to lepsze okreslenie.Jedna osoba zaslabla ponizej czworki (Edurne Pasaban) i jest wlasnie organizowana akcja ratunkowa.Byla przede mna tego samego dnia na szczycie,jakies 20 min wczesniej.Wczoraj na szczycie stanela tez Koreanka,ale ciezko obladowana tlenem.Przemyce wiecej informacji z ataku jak wreszcze doczlapie sie do bazy i naladuje baterie.
I jeszcze mala dygresja: teraz z wlasnego doswiadczenia wiem,ze istnieje KOLOSALNA roznica pomiedzy niskimi i wysokimi osmiotysiecznikami w odczuwania zawartosci tlenu.Po prostu rozrywa pluca od proby nabrania powietrza.Stracilam glos.I istnieje ogromna roznica gdy uzywa sie butli z tlenem,ludzie mieli o polowe krotsze czasy.My przy nich jak lamagi..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 czerwca 2009 08:31:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25410
Przeczytałem ze wzruszeniem. Dobry artykuł

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 17 czerwca 2009 14:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Crazy pisze:
Przeczytałem ze wzruszeniem. Dobry artykuł

Dobry. Na przegladzie filmow górskich w Toruniu w marcu puscili film -Największe tragedie (z cyklu Polskie Himalaje)- poswięcony także temu wypadkowi. Gościem był własnie Marciniak, przyjechał z żoną i synem.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 października 2009 14:18:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Kinga Baranowska wraca z Shisha Pangma. Dzisiaj był jedyny dzień, gdzie mogli zaatakować ze względu na pogodę. Po dotarciu z bazy do obozu I okazało się, że ktoś zajumał namioty z ekwipunkiem... Podejrzenia padają na jakąś komercyjną wyprawę...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 11 marca 2010 10:06:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Brakuje mi wpisów Kacpra, bo zapewne odniósłby się merytorycznie do planów Kingi Baranowskiej i Piotra Pustelnika.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group