Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:34:15

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 26 stycznia 2018 22:31:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nieco zmieniając temat, dziś w wieku 94 lat zmarła Miss Elizabeth Hawley.

['] :(

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 07:59:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Też śledzę i przeżywam tę akcję. Najgorsze, że helikoptery jeszcze nie wystartowały. Wiatr i zachmurzenie nie pozwalają. A czasu coraz mniej.


Wysłane z mojego Moto G (5S) przy użyciu Tapatalka

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 13:35:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Idą!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 13:38:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Tak!

A ponoć pojawiła się też informacja, że całe zamieszanie było już w trakcie zejścia ze szczytu. :shock: Czyli Mackiewicz i Revol zdobyli Nangę Parbat - tak by z tego wynikało. Najgorsze jest to, że na tym świecie możemy się nie dowiedzieć prawdy... ale obym się mylił. :?

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 16:52:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie chcę powiedzieć, że to, czy zdobyli czy nie jest bez znaczenia - natomiast w tej chwili jest to według mnie wiadomość CAŁKOWICIE niewiarygodna - po pierwsze "ktoś powiedział, że ktoś powiedział", wcale nie wiemy czy Eliza naprawdę coś takiego powiedziała; po drugie jeżeli nawet powiedziała, to nie wiadomo w jakim jest stanie i czy to, co mówi jest jakkolwiek wiążące (pomijając już możliwe zakłócenia w odbiorze) - i przecież wcześniej nic takiego nie mówiła, a okazje były; po trzecie nawet jeżeli świadomie tak powiedziała, to jeszcze nie znaczy, że naprawdę weszli; daj Bóg, żeby przyszedł czas, kiedy będzie można się nad tym zastanawiać i dokumentować. Myślę, że jej szanse są niemałe... Szanse Mackiewicza wiadomo, jakie są. Ale los Becka Weathersa czy Joe Simpsona każe pamiętać, że 0,1%, o którym mówił Ryszard Gajewski to wcale nie jest nic.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 18:29:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Jasne, że tak, ale tymczasem, ależ popędzili Bielecki z Urubko! :shock:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 18:39:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dla mnie kluczowe jest teraz to, by nikomu z ekipy ratunkowej nic się nie stało.

Przy okazji, medialne szoł związane z tym wszystkim jest sporym przegięciem - mam wrażenie, że dziennikarze (chciałoby się powiedzieć: jak zwykle) interesują się tą dyscypliną tylko wtedy, kiedy czują krew.

...bezprecedensowe (większe chyba niż na Broad Peaku) zainteresowanie tą sprawą ma też bardzo wymierne negatywne skutki - mianowicie ilość wejść na stronę internetową Adama Bieleckiego, a właściwie na podstronę z podglądem na żywo trackera GPS którego ma Adam sprawiło, że przekroczono limit sprawdzeń i w tej chwili organizatorzy akcji ratunkowej nie mają podglądu na pozycję zespołu Bielecki-Urubko!! :evil:

Mam nadzieję, że wszystko dobrze się skończy dla ratowników. Mam nadzieję na uratowanie Revol. Mam nadzieję na to, że Mackiewicz wróci żywy, ale w tym przypadku moja wiedza mówi również, że szanse na szczęśliwe zakończenie są mikroskopijne - modlę się o to, żeby się w tej kwestii pomylić...

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 18:44:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Tyler Durden pisze:

...bezprecedensowe (większe chyba niż na Broad Peaku) zainteresowanie tą sprawą ma też bardzo wymierne negatywne skutki - mianowicie ilość wejść na stronę internetową Adama Bieleckiego, a właściwie na podstronę z podglądem na żywo trackera GPS którego ma Adam sprawiło, że przekroczono limit sprawdzeń i w tej chwili organizatorzy akcji ratunkowej nie mają podglądu na pozycję zespołu Bielecki-Urubko!! :evil:


Tak na marginesie, podobno coś się z serwerem podziało, to jednak nie od ilości wejść, takie są dane na ten moment przynajmniej...

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 20:35:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
Dla mnie kluczowe jest teraz to, by nikomu z ekipy ratunkowej nic się nie stało.

Absolutnie tak. O ile jestem spokojny co do ich możliwości a także trzeźwości osądu, o tyle jeżeli przyjdzie burza śnieżna, o której jest mowa, to wiadomo co może być.

Mówisz o medialnym zakręceniu, no jasne że jest to "czucie krwi" i w ogóle dziwne. Ale też chyba ja to rozumiem. Antiwitek mi kiedyś uświadomił, że ja owszem bardzo lubię historie z gór najwyższych, ale najbardziej te, w których dochodzi do dramatycznych wydarzeń. Wyścig z czasem, heroiczne wyprawy ratunkowe, dramatyczne wybory, działanie poza granicą ludzkich możliwości... I co ja mam powiedzieć. Oczywiście jestem człowiekiem jakoś tam na co dzień zainteresowanym górami, ale te historie działają mi na wyobraźnię jak nic. Myślę, że nie tylko mi.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 27 stycznia 2018 22:02:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 01 października 2007 21:19:21
Posty: 7606
Skąd: Kraków
Wygląda na to, że spotkali się z Revol! :shock:

_________________
Would you know my name, if I saw you in heaven ?

Mój kanał na YouTube, czyli klejenie modeli, ale nie tylko. :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 10:23:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
W obliczu ludzkiej tragedii ciężko sprowadzać temat do "wyczynu" sportowego i kibicowania mu, ale nie mogę nie przyznać, że wczorajszy wieczór i obserwowanie, jak Bieleckiemu i Urubce coraz bardziej i bardziej przybywa wysokości, to jedno z najbardziej emocjonujących zdarzeń, jakie pamiętam. Brak słów na to, co oni tam zrobili...

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 10:42:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 19 grudnia 2007 10:18:44
Posty: 2025
Skąd: Los Hervideros
Prawda. Całą noc śniła mi się ta cała sytuacja.

_________________
muzyka gra, a dzień ucieka
last.fm/wokr


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 28 stycznia 2018 18:34:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Żeby przestać płakać obejrzałem sobie dzisiaj ten film, który T.M. zrobił ze swojej i kolegi wyprawy na Nangę w 2012/13. To wtedy, co najdłużej siedział w jamie (cztery dni? pięć dni?).
Bardzo mi się ten film podoba. Czasami żarciki są na granicy żeny, a czasem po prostu jest to fajne i wesołe, i bardzo dobrze - myślę, że działa nie tylko, żeby przestać płakać, ale też żeby przestać roztrząsać, zastanawiać się, co warto, czego nie warto, co należało, co było niedorobione... Ten film pokazuje człowieka, który mógł popełnić wiele różnych błędów a nawet mógł mieć nie po kolei we łbie, ale brał życie takim, jakie jest.

Nie mam pojęcia, czy "Czapkins" znał Henry'ego Davida Thoreau, czy w ogóle był kulturalnie obyty (na zasadzie jak np. Falco Dąsal), czy wręcz przeciwnie, ale ten słynny cytat z "Waldena":
Cytat:
Zamieszkałem w lesie, albowiem chciałem żyć świadomie, stawiać czoło wyłącznie najbardziej ważnym kwestiom, przekonać się, czy potrafię przyswoić sobie to, czego może mnie nauczyć życie, abym w godzinę śmierci nie odkrył, że nie żyłem.

pasuje mi do niego.
Chociaż dalej chce mi się płakać, to raczej z nadmiaru tych wszystkich emocji, które od czwartku we mnie buzują (prawdę mówiąc od wcześniej, przynajmniej odkąd wpisałem się tu po raz pierwszy o tych wszystkich wyprawach) - i bardzo mi pomógł ten film jakoś jaśniej na to spojrzeć.

Co do ekspedycji ratunkowej, nie mogę znaleźć słów uznania nawet w głowie. Przypomina mi się jak żywo ratunkowa wyprawa Hajzera, kiedy równie nieprawdopodobnie wyruszył po Andrzeja Marciniaka. Miałem wtedy 13 lat i całkiem dobrze to pamiętam. Chyba zresztą już kiedyś się dzieliłem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 stycznia 2018 11:38:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Ja też to bardzo przeżyłam, a krytykowana tu transmisja na żywo nie byłą dla mnie transmisją ze śmierci człowieka, tylko z akcji ratunkowej. Śledziłam cały czas te informacje, bo bardzo się bałam o naszych ratowników, może bardziej niż o ratowanych. Ale to, co się teraz dzieje, powinno już iść do jakiejś rady etyki mediów. Kiedy czytam takie tytuły, jak Przykro mi, Elisabeth. Polacy ci nie wybaczą, że nie zginęłaś miałabym ochotę panią autorkę przeciągnąć nago po lodowcu.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 30 stycznia 2018 18:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Nie podzielam tej opinii, ale to może podyskutujemy, kiedy będzie już po wszystkim.


Teraz nie chcę. Zginął człowiek, dajmy spokój.


manool pisze:
Kiedy czytam takie tytuły, jak Przykro mi, Elisabeth. Polacy ci nie wybaczą, że nie zginęłaś miałabym ochotę panią autorkę przeciągnąć nago po lodowcu.


Czytałem, cóż za dno :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 414 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26 ... 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 33 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group