Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 16:58:06

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 14:52:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Obrazek

Aaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
Cudownie!!!!!!!!!!!! :D

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 15:20:27 
antiwitek pisze:
Aaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!
Cudownie!!!!!!!!!!!!
Po czymś takim na pewno została tam jakaś noga, nie?...

Kamik pisze:
Są więc zwierzęta, które jakoś budzą u mnie szczególnie silne emocje. Ukochanym wśród nich jest
żuraw. Wiele razy już go spotkałem, ale nawet śladu znużenia. Powiem więcej, zobaczyć coś takiego (zdjęcia nr 2 i 3, choć pierwsze też piękne) i umrzeć… Jeszcze nie danym mi było, niestety… hehehe…

Najmocniejsze spotkanie miało miejsce tuż po pewnej wstrząsającej przygodzie na Bagnie Brzeźno (wstrząsającej, choć, jak mi się dziś wydaje, zupełnie bezpiecznej) – kiedy już wylazłem z bagna i przeciąłem otaczający je las, stanąłem na krawędzi przestrzeni ni to otwartej, ni to zamkniętej – las się trochę wyginał i jedną ręką zagarniał niewielkie poletko, by sięgnąć niemal do drugiej, przez co tworzył się tam niewielki przesmyk, przez który widać było skrawek tym razem całkiem sporej połaci pól. Dolatywał też stamtąd stłumiony nieco warkot kombajnów. Ważniejsze jednak było to małe poletko. Miało kształt prostokąta, przy czym ja stałem u jednego z krótszych boków. Przy drugim – para żurawi. Po przejściu przez bagno (w sumie nie tylko, w końcu łaziłem już dobre siedem godzin) byłem dość wypompowany psychicznie, ale musiałem się zatrzymać. Nagle więc opadł wielki spokój – stałem i patrzyłem. Za chwilę jednak, któraś z maszyn podjechała nieco bliżej, co żurawie spłoszyło – przeleciały dosyć blisko mnie, wydając przy tym ten swój krzyk nie z tego świata…

Drugie w kolejności mocności miało miejsce w zeszłym roku, gdy obchodziłem Bagno Serebryskie od wschodu – jest tam takie miejsce, gdzie teren się nieco wznosi i z szosy łączącej Srebrzyszcze z Gotówką ma się całe bagno na wyciągnięcie ręki. Przystanąłem tam, by pokontemplować i nagle usłyszałem gdzieś w górze klangor. Leciały bardzo wysoko, ale się uparłem i wpatrywałem w nie przez lornetkę – były niemal nade mną, a jeszcze zataczały koła w okolicach słońca, więc było to dosyć bolesne, kręciło mi się w głowie i mieniło w oczach, ale ograniczałem światłu dostęp do nich kapeluszem, robiłem przerwy i było pięknie…

No i jeszcze chodzą za mną wyprawy z początku tegorocznego kwietnia – po Lasach Drewnickich i Puszczy Kampinoskiej, kiedy prawie żurawi nie widziałem, ale za to dochodziły mnie ich głosy z głębi olsów, których obrzeżami się snułem – totalny czad – taka nawołująca, kusząca syrenimi śpiewami otchłań…


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 15:53:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
http://www.foto-ptaki.pl/images/stories ... y16_AH.jpg

To się nie liczy. To jakaś Afryka. :-P

Tchnęło mnie to do tamta-czy-owamta. Niby wydaje się oczywiste, że najlepiej zobaczyć coś na żywo, co niestety skutkuje tym, że zwykle ledwo mignie przed oczami, ale oglądanie takich migawek, których nie ma szans człowiek sam zobaczyć, bo albo rozdzielczość oka nie wystarczy, albo kolory tak w naturze nie są intensywne, też jest niezłym przeżyciem:

Obrazek
ObrazekObrazek
Obrazek

Na prezentacjach fotografowie ze Związku Polskich Fotografów Przyrody jeszcze do tego dodają odpowiednią muzykę. (Zdjęcia pobrałem nielegalnie z ich witryny, większość z witryny oddziału warszawskiego.)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 14 czerwca 2010 15:56:31 
Łaaa, szczygły super!!!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 17:02:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Zawarłem znajomość z traszką grzebieniastą!

Od początku wyglądało mi, że to nie salamandra (zupełnie inaczej zachowywała się w dłoni :wink: , no i płetwowy trochę ogon, paluszki jakieś smuklejsze), ale wątpliwości rozwiał niezawodny atlas "Płazy i gady Polski" oraz internet.

Bardzo przyjemne źwierzątko :) .

Ale przy okazji trafiłem na zdjęcia larwy traszki grzebieniastej. O cholera!!! :shock:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 19:18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Witek, Ty te jaszczurki łapiesz do ręki?
Kurczę, nigdy jaszczura nie miałam w łapie! Raz, że szybko uciekają skubańce, dwa, że zawsze straszono mnie, że schwytana jaszczurka zostawia w ręku ogon (jakaś taka makabryczna to perspektywa), a trzy, że nie wiem, czy one nie gryzą albo nie mają jakichś parchów jadowitych jak ropuchy czy czegoś w tym stylu... Toteż moje znajomości z nimi ograniczają się do pochwycania w obiektyw. :wink:

A larwa - CUUUDO!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 19:25:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Traszka to chyba niezupełnie jaszczurka :) . No za ogon nie łapię tylko tak jakoś do garści :wink: .

Fengari pisze:
A larwa - CUUUDO!


Hehe, przerażająca!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 19:38:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Cytat:
Traszka to chyba niezupełnie jaszczurka

No w sumie nie, (nawet doczytałam właśnie, że to płaz! a zastanawiałam się, czy istnieją jakieś płazy oprócz żab) ale ja nie odróżniam ich. Nie wiedziałam, jak wygląda ta grzebieniasta, salamandrę za to zdarzało mi się spotkać i zawsze uważałam ją za jaszczurkę... W każdym razie obejrzałam teraz tą traszkę na zdjęciu i też wygląda jaszczurowato i groźnie. Dorosła. Bo larwa to nie bardzo mnie przeraża. Może tylko troszkę. :wink: Ale piękna jest! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 19:50:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Na zdjęciach częściej są okazy z tymi grzebieniami, ta u mnie nie miała. Ale i tak była urocza :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 20:46:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
No rozumiem, że Ty wolisz łapać kobiety. :D

Nawet znalazłam zdjęcie jednej takiej, kojarzące mi się nieodłącznie z Twoim poprzednim awatarem, ale jakoś krępuję się linka dawać... :oops: mimo, że to przecież tylko zwierzątko...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 21:18:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Możesz dać linka na priwa :wink: ,

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 21:47:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
Ej, no na priva czy nie, nie wypada damie świntuszyć. ;)
Ale skoro tak bardzo chcesz, to niech będzie, już dam tutaj. :) Zresztą, dopiero teraz zobaczyłam to zdjęcie w powiększeniu i nie robi już takiego wrażenia. Miniaturka wyglądała znacznie mniej przyzwoicie. Wpisz se w wyszukiwarkę obrazków w google 'traszka grzebieniasta' i sam zobacz. Jest na początku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 21:52:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Obrazek

ta jest fajna - taką zapamiętałem

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 22:10:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
antiwitek pisze:
ta jest fajna

Rzeczywiście, wygląda salamandrzasto.


Fengari pisze:
Bo larwa to nie bardzo mnie przeraża. Może tylko troszkę. Wink Ale piękna jest!

Zawsze możesz sobie kupić akwarium z aksolotlem. ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 31 sierpnia 2010 22:31:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9993
antiwitek pisze:
ta jest fajna

Fajna i grzeczna. :wink: Jak tak siedzi, to przypomina mi taką (ale tamta to chyba naprawdę była jaszczurka) jedną, którą widziałam na ścianie knajpy nad morzem. W podobnej pozycji, tańczyła w rytm muzyki. :)

panek pisze:
z aksolotlem

O, kolejny płaz! :)
Ale oglądam zdjęcia i widzę, że z jego urodą różnie. Raz bywa piękny, raz obrzydliwy.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 192 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group