Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 20:14:12

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 730, 731, 732, 733, 734, 735, 736 ... 878  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 16:01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Bogus pisze:
Tak to właśnie wygląda...

...a może tak?
Zanim napiszę "tak, zadajesz" kilka słów. Zagadka Fen /Wałbrzych/ dała natchnienie na niedzielną wędrówkę. Kiedyś przeszedłem kawałek nieczynną linią kolejową Sława - Gniezno, tym razem postanowiłem trochę więcej. No i pstryknąłem ten mostek z zagadki, ale bez przekonania, że to ma być zagadka bo jednak niezgadywalne he, he. Generalnie świetnie się szło nieużywanymi torami bo raz, że zarośnięte, dwa że lekko śnieg wyrównał, więc nie było tego głupiego drobienia krokiem po podkładach kolejowych. Zagadkę zadałem nie ze mściwości, tylko jako nagrodę dla Bogusa, że mnie wybawił z szukania tej perfidnej zagadki Fen. Bo to, że zgadnie byłem pewien, po pewnych przemyśleniach. Dlaczego?
bo zgadł Popowo Kościelne czyli wie gdzie się poruszam
bo zgadł Stęszew czyli korzysta z mapy szlaków kolejowych
bo zgadł Wałbrzych czyli korzysta z kosmosu ;)
bo faktycznie szukanie obrazem było bezcelowe /chyba się nie mylę?/, a jedyny trop do satelita lub stritwju /kolejna tajna broń pana B./
tym niemniej z wielką życzliwością i zadowoleniem czekam na wyrafinowaną jak przenikajacy zimny sztylet zagadkę Bogusa

:brawa:
tak, zadajesz

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 17:03:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
No tak, muszę uczciwie powiedzieć, że jak już napisałeś, że to niedaleko bazy (bo niby skąd miałem wiedzieć, że nie pojechałeś kiedyś złośliwie na drugi koniec Polski, żeby zrobić to zdjęcie?), sprawa nie była szczególnie trudna - pasowały 3 linie, z czego jedną szybko zarzuciłem z braku toru, druga wydawała się aż nadto przejezdna, więc został szlak Sława - Gniezno. Oczywiście zacząłem się szybko poruszać po zdjęciach lotniczych, ale to akurat nie była idealna metoda, bo albo trzeba było to robić bardzo dokładnie, albo łatwo było przeoczyć (czego nie omieszkałem uczynić), bo rozdzielczość zdjęć taka sobie, a obiekt uległ dość znacznemu maskowaniu. Wytypowałbym niechybnie inne miejsce, dalej w kierunku Gniezna, gdzie znajduje się - jak się później okazało - identyczny mostek, zdjęcia lotnicze nie rozstrzygały jednak tego, że nie wygląda on kompletnie inaczej, trzeba było jakiegoś potwierdzenia z powierzchni. I wtedy przypomniałem sobie użyte przez Ciebie na poprzedniej stronie słowo-klucz "cabview". To niby całkiem oczywiste, że pośród miliardów filmów w internecie muszą znajdować się i takie, na których można obejrzeć przejazd jakimś odcinkiem torów, ale gdybyś o tym nie napisał, to bym na to nie wpadł. No i nie zawiodłem się - ktoś pofatygował się w to miejsce parowozem. Potem jeszcze trzeba było, wykorzystując mijane wcześniej i później punkty orientacyjne, ustalić położenie, na koniec jeszcze okazało się, że ktoś nawet zdjęcie tego mostka wrzucił, więc i na stritwju można coś zobaczyć, no i można było strzelać, że to to (pewności nie miałem, bo były i inne mostki, a dostępne zdjęcia wykonane zostały w całkowicie odmiennych warunkach roślinnych).

A co do mojej zagadki - mówisz i masz.
Obrazek

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 17:07:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
To wnętrze Twojego komputera?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 17:45:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Płock

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 18:04:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
antiwitek pisze:
To wnętrze Twojego komputera?

:hahaha:



spóźniłem się :D

edit 20:10
pierwsze co sprawdziłem to baza paliw obok zagadki z mostkiem 8-)

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 20:48:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
panek pisze:
Płock

Zgadza się! Proste, jako i ja - nic bardziej wyrafinowanego nie przyszło mi do głowy.

A dla Witka nagroda publiczności :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 21:37:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Bogus pisze:
Proste

Zacząłem od Puław (klucz lubelski), potem było OMV Schwechat, bo kojarzę, że leży przy linii kolejowej, a Ty jakoś podejrzanie łatwo zgadywałeś zagadki wiedeńskie. Była też Czajka, ale bez większych oczekiwań, bo kompleks na zdjęciu jest dość duży, a żadnych zbiorników z wodą nie widać. Ale skoro już podjąłem trop petrochemiczny i w sumie wyglądał obiecująco, przypomniałem sobie o Płocku. Nie pamiętałem, czy jest przy torach, ale z drugiej strony, przecież każdy taki większy zakład miał kiedyś swoją linię, choćby wąskotorową. Przyznam, że nie zwróciłem uwagi na cień kominów, a to też mi powinno wcześniej się z Płockiem skojarzyć.
Więc nie było aż tak prosto, choć – skoro zgadłem – nie mogło być też trudno.

Adres obrazka (a więc kliki typu "pokaż obraz" też) jest podpowiedzią:
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 22:19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
zagadki Panka są dziwnym zjawiskiem, nie rozumiem ich :mruganie:

p.s. jeszcze do zagadki z mostkiem
właśnie zobaczyłem filmik z trasy Sława - Gniezno i po prostu szok, jak powtarzalna jest architektura na tej linii
tym bardziej :hat:

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 12 grudnia 2017 23:53:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Jezioro Genewskie?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 08:22:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
blisko, ale nie

podpowiedź

Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 09:12:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Ispra, Lago Maggiore.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 09:37:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
No właśnie, miałem napisać, że nie Genewskie, tylko większe, ale nie byłaby to prawda, choć byłaby to właściwa podpowiedź ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 10:23:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Hehe, taka podpowiedź, w przeciwieństwie do zamieszczonych dwóch, nie dawałaby rozwiązania na tacy :)

Obrazek

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 19:39:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
W okolicach Jedliny majo takie. Ale bynajmniej nie tylko tam..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 13 grudnia 2017 21:59:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
jednoprzęsłowy kratownicowy o dolnej konstrukcji kolejowy most ulubione rozwiązanie niemieckiej techniki
pełno tego na Pomorzu Zachodnim /na spływach to normalny widok/ i w Sudetach /co bardziej pasuje/, ale mam dramatyczny brak czasu :?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 730, 731, 732, 733, 734, 735, 736 ... 878  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group