Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 11:28:52

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508 ... 878  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 23 września 2015 10:06:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nie zrozumiałam nic z Twojej wypowiedzi, ale oczywiście miejsce, o które pytam, znajduje się na tym wspólnym intensywnie zielonym. I, jak już napisałam, grzebać nie w Powstaniu, ale przed Powstaniem. I siłą rzeczy po (ze względu na miejsce). No to już chyba się wygadałam...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 10:32:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
manool pisze:
Nie zrozumiałam nic z Twojej wypowiedzi


hehe :) Ja tez nie za wiele.

Miejsce zamachu na Kutscherę?

Reduta Banku Polskiego?


I dodatkowe zawężenie: to tu?

Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 13:02:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nie, w zawężeniu to się nie mieści. A co Ty takie waleczne miejsce musisz mieć, co? Były tam walki, ale ta kotwica nie upamiętnia walki. Raczej jest znakiem zwycięstwa, choć sprawa jest kontrowersyjna z tym zwycięstwem, bo podobno należy do kogoś innego. Jest zatem coś podobnego w innym miejscu (niedalekim), ale mniej wyeksponowane.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 19:33:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Cholera, bardzo mnie kręci ta zagadka, a nie mam przy sobie książkowego źródła które ułatwiłoby poszukiwania. Jak mi się uda to jeszcze pokombinuje, ale na razie czarno to widzę (mam pustkę w głowie- nie tylko matematyczną - i nie przychodzi mi do głowy nie tyle miejsce, bo to szczegół/konsekwencja, ale wydarzenie na które naprowadzasz).

mhmhmmmm

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 20:26:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Obawiam się, że nie znajdziesz tego w żadnej książce. Możesz tylko spróbować odgadnąć zagadkę, którą napisałam. Mogę dodać: wydarzenie nie jest tym, czym się wydaje :wink: Jeśli chcesz, zamieszczę fotkę z tym drugim miejscem (niestety, tylko z internetu, bo własnej nie mam). Albo dam inną podpowiedź - może bardziej zagadkową, może rozwiązującą wszystko. Mojej kotwicy nie znalazłam nigdzie w wirtualnej przestrzeni, tylko na spacerze. I zrobiłam: "Ooo!".

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 21:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Jedna rzecz mnie w tej całej matematyce szokuje:
Cytat:
Z Królikarni do Placu Słonecznego jest w linii prostej 9.6 km.

Poważnie? :shock: I to jest naprawdę w kilometrach a nie w milach jakichś czy co?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 września 2015 21:39:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Też jestem pod wrażeniem.
Kurczę, obawiam się, że Tyler będzie zawiedziony rozwiązaniem zagadki :(

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 05:30:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
manool pisze:
Możesz tylko spróbować odgadnąć zagadkę, którą napisałam.


Sznurek albo nic!

A tak na serio, to myślę o tym intensywnie, a nawet mi się to dzisiaj śniło. Zakładam, że nie tyle będę zawiedziony rozwiązaniem, co raczej zaskoczony, że przecież to elementarne i że powinienem to wiedzieć ;)

Fengari pisze:
I to jest naprawdę w kilometrach a nie w milach jakichś czy co?


Naprawdę! Warszawa jest w gruncie rzeczy niezbyt rozległym miastem (jeśli chodzi o obszar centralny o zwartej zabudowie i bez dalekich przedmieść), więc chociaż wydaje się, że ze Starego Żoliborza na Stary Mokotów jest daleko, że to kompletnie odległe od siebie światy, to tak naprawdę jest to dystans który można pokonać w 50 minut truchtem (no, biegnąc nie w linii prostej tylko wzdłuż ulic, to raczej w godzinę).

Co ciekawę nawet w Londynie dwa światy odległe od siebie (jakby się wydawało) o jakieś straszne mile, są - w linii prostej - całkiem blisko siebie! Np. z parku Hampstead Heath do parku Battersea jest dokładnie tyle samo co z Królikarni na Plac Słoneczny. Dziewięć koma sześć kilometra! Gdybym nie miał jak tego sprawdzić, to obstawiałbym, że raczej 20 kilometrów. A tu - rzut beretem!

Warto rzucić okiem na artykuł "The Spatial Development of Warsaw Metropolitan Area" (alainbertaud.com/wp-content/uploads/.../AB_Warsaw_Dec_2000.pdf) gdzie na stronie 8 pdf'a są mapki zabudowanych obszarów Londynu, Warszawy i Berlina (oczywiście w tej samej skali). Porównanie jest wręcz szokujące - okazuje się, że Warszawa wcale nie jest taka mała (albo, że tamte miasta wcale nie są tak olbrzymie). To jest dopiero :shock:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 05:36:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
manool pisze:
Możesz tylko spróbować odgadnąć zagadkę, którą napisałam.


Sznurek albo nic!

A tak na serio, to myślę o tym intensywnie, a nawet mi się to dzisiaj śniło. Zakładam, że nie tyle będę zawiedziony rozwiązaniem, co raczej zaskoczony, że przecież to elementarne i że powinienem to wiedzieć ;)

Fengari pisze:
I to jest naprawdę w kilometrach a nie w milach jakichś czy co?


Naprawdę! Warszawa jest w gruncie rzeczy niezbyt rozległym miastem (jeśli chodzi o obszar centralny o zwartej zabudowie i bez dalekich przedmieść), więc chociaż wydaje się, że ze Starego Żoliborza na Stary Mokotów jest daleko, że to kompletnie odległe od siebie światy, to tak naprawdę jest to dystans który można pokonać w 50 minut truchtem (no, biegnąc nie w linii prostej tylko wzdłuż ulic, to raczej w godzinę).

Co ciekawę nawet w Londynie dwa światy odległe od siebie (jakby się wydawało) o jakieś straszne mile, są - w linii prostej - całkiem blisko siebie! Np. z parku Hampstead Heath do parku Battersea jest dokładnie tyle samo co z Królikarni na Plac Słoneczny. Dziewięć koma sześć kilometra! Gdybym nie miał jak tego sprawdzić, to obstawiałbym, że raczej 20 kilometrów. A tu - rzut beretem!

Warto rzucić okiem na artykuł "The Spatial Development of Warsaw Metropolitan Area" (http://alainbertaud.com/wp-content/uploads/2013/06/AB_Warsaw_Dec_2000.pdf) gdzie na stronie 8 pdf'a są mapki zabudowanych obszarów Londynu, Warszawy i Berlina (oczywiście w tej samej skali). Porównanie jest wręcz szokujące - okazuje się, że Warszawa wcale nie jest taka mała (albo, że tamte miasta wcale nie są tak olbrzymie). To jest dopiero :shock:

Ten sam artykuł podaje jeszcze jedną :shock: ującą informację:

"The 2.5 million inhabitants of greater Warsaw are already spread on a radius of about 45 km, this radius is significantly greater than the one within which live the current population of London, Paris, Berlin or Budapest (z przypisem: "London: 30km for 6.6 million inhabitants, Paris: 23 km for 7.9 million inhabitants; Berlin:40 km for 4.2 million inhabitants; Budapest: 21 km for 1.9 inhabitants.")"

Słabo?

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 07:24:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
PS. co do powyżej przytoczonego artykułu: coś mi się jednak nie zgadza w wyliczeniach podanych w tym tekście. Na długiej osi (z Młocin do Powsina) są w linii prostej zaledwie 24 km. Doliczając dalsze przedmieścia i miejsca w rodzaju Konstancina czy Łomianek będzie oczywiście więcej, ze 40 km. "Średnica" Londynu ("Greater" Londynu) na osi N-S liczona między granicami autostrady M25 ma ok. 45km. Nie wiem skąd więc te wyliczenia w artykule. Dziwne.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 17:35:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Podpowiedź:
Obrazek

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 17:38:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Arsenał


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 18:02:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Tyler Durden pisze:
Naprawdę! Warszawa jest w gruncie rzeczy niezbyt rozległym miastem (jeśli chodzi o obszar centralny o zwartej zabudowie i bez dalekich przedmieść), więc chociaż wydaje się, że ze Starego Żoliborza na Stary Mokotów jest daleko, że to kompletnie odległe od siebie światy, to tak naprawdę jest to dystans który można pokonać w 50 minut truchtem (no, biegnąc nie w linii prostej tylko wzdłuż ulic, to raczej w godzinę).

To chyba niezły truchciarz musi być. :) Ten dystans samochodem pokonuje się w tyle. :) (no ok, w godzinach szczytu, z uwzględnieniem korków)

Generalnie raczej zgodzę się z tym:
Cytat:
Warszawa wcale nie jest taka mała

No właśnie, kiedyś będąc w Paryżu przeżyłam szok, że on ma znacznie więcej mieszkańców niż Warszawa, a jest znacznie miejszy i właściwie można go wzdłuż przejść spacerkiem, i jakoś wtedy zainteresowałam się tematem i zorientowałam się, że to nie Paryż jest mały, tylko, że Warszawa duża w porównianiu z innymi europejskimi stolicami. :)

Odnośnie zagadki - nie bawię się, jako że nie mam jak zadać własnej. Zresztą, i tak nie wiem. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 18:10:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 13:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Nie Arsenał.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 24 września 2015 19:33:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
tropy są trzy:
TOK Grunwald z Grudziądza mały sabotaż /co tłumaczyłoby Twe Ooo!
TOW Grunwald z Krakowa mały sabotaż z Szarymi Szeregami /co tłumaczyłoby podwójne miejsce pamięci/
Grunvald który razem z kotwicą służyły do przerabiania napisów

Warszawy nie znam i jak foty nie ma w necie to kicha, za dużo szukania
i nie mam jak tych przypuszczeń sprawdzać

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 502, 503, 504, 505, 506, 507, 508 ... 878  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group