Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 15:57:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2011 12:15:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ekstra, markus! Takie wyprawy, jak Twoja, muszą chyba opierać się na dużym zaufaniu do losu - że zawsze jakoś się ułoży, a to się spotka kogoś, a to kogoś innego, a w razie problemów rozwiązanie przecież się znajdzie. Tak to sobie wyobrażam :-)
Ja chyba nie do końca się nadaję na tego typu wyprawę, w ogóle nie wydaję się sobie typem podróżnika. Ale dużą sympatię czuję do takich projektów i do samego autostopu też.

Osobiście używałem tego środka transportu nieraz, choć nigdy do dłuższych odległości. Np. kilkanaście lat temu, kiedy byliśmy na obozie harcerskim nad odległym jeziorem kilkadziesiąt kilometrów od Gorzowa i tak się złożyła, że elsea z naszą córką jeszcze w brzuchu utknęła w szpitalu w tymże Gorzowie... i codziennie jeździłem tam i z powrotem, właśnie regularnie korzystając ze stopa. A jeszcze zanim zamieszkaliśmy razem, to zdarzało mi się nawet autostopować w Warszawie, kiedy uciekał mi ostatni autobus z Wilanowa do metra - kilka razy ktoś mnie do tego metra podrzucił, a raz nawet i prawie pod dom.

Ostatnio jechałem autostopem w zeszłe lato. Dowiozłem dziecko Asię na obóz pod Szczytno, stamtąd kawałek podwieźli mnie ludzie, którzy również swoje dziecko na ten sam obóz przywieźli i utkwiłem w jakiejś mieścinie... nawet nie pamiętam jakiej (próbowałem znaleźć na mapie, ale nie wiem). Tam miałem mieć PKS do Warszawy, ale dopiero za kilka godzin. Więc wyszedłem w stronę wylotu z miasta, gdzie spodziewałem się już, że większość samochodów nie będzie tutejsza. A były to te najgorętsze dni lata i godzina ok. trzynastej... Zakotwiczyłem się więc w miejscu, gdzie, żeby machać kciukiem, musiałem stanąć w pełnym słońcu, ale kiedy nic nie jechało, wystarczyły dwa kroki w tył i stałem w cieniu drzewka ;-) Założyłem sobie jakąś ilość czasu, po której należało już wracać do dworca PKS, żeby nie uciekło, oraz limit, że bodajże macham na dwieście samochodów, a potem jak nie, to nie. Przy osiemdziesiątym którymś zatrzymała się parka wracająca jakimś gruchotem znad jeziora i odstawili mnie pod Metro Marymont...

Ale przygód żadnych raczej nie miałem - tak typowo użytkowo traktuję autostop, a nie przygodniczo. Żadnych dziadów z paznokciami :-( :shock:

----

AAAAAAA, co za bzdurę właśnie napisałem! Przecież w Rumunii całkiem sporo jeździliśmy autostopem, i TO były ostatnie razy - nawet kilka ładnych ostatnich razów, a nie to Szczytno! Trzeba będzie może kiedy indziej opisać :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 29 stycznia 2011 13:15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
AAAAAAA


Hehe, właśnie. "Kurwa!" :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 lutego 2011 23:41:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 października 2006 12:09:41
Posty: 2805
Skąd: f'karium
markus pisze:
kilka specyficznych noclegow sie znalazło - jeden z nich to ruiny forum romanum w rzymie

:shock: :D czad! kurde, a ja się chwalę, że spałam na plaży...
bardzo mi się podoba takie podróżowanie! chyba chętnie bym się z Wami zabrała :wink:

_________________
tory wyjeżdżają z lasu a tam...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 33 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group