Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 13:39:43

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 sierpnia 2007 11:15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Z przeproszeniem też dupa... Mam urlop w tygodniach 42 i 43 - od 13 do 27 października mniej więcej. Przypuszczam że pierwszą połowę/dwie trzecie tego urlopu spędzę w Bieszczadach właśnie.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
po raz pierwszy zobaczyłam Bieszczady przez auta szybę wracając z Beskidu Niskiego i zatrzymując się w Ustrzykach Górnych na noc. Widoki ładne, ale mijane wsie przypominały mi film Baza ludzi umarłych lub inne siekierezady. towarzystwo turystyczne w Ustrzykach, które własnie masowo schodziło ze szlaków (był wczesny wieczór) mocno kowbojskie, jednym słowem straszne szpanerstwo na maczomenów, którzy spędzają czas na szlaku z gitarą równocześnie robiąc kilometry po połoninach. hehehe. no niestety, nie jestem fanką bieszczadzkich klimatów :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:18:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
natalia pisze:
jednym słowem straszne szpanerstwo na maczomenów, którzy spędzają czas na szlaku z gitarą równocześnie robiąc kilometry po połoninach.

ale czymś takim nie ma się co specjalnie zrażać... w Tatrach też zdarzają się super-wypaśni alpiniści obwieszeni szpejem - linami i dzwoniący karabinkami :)
ale fakt - ja niecierpię takich nadętych typowo Bieszczadzkich klimatów - bieszczadzkie anioły, stare dobre małżeństwo, wolna grupa bukowina i majster bieda...

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 17:21:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
KoT pisze:
w Tatrach też zdarzają się super-wypaśni alpiniści


właśnie :roll:
dlatego stawiam na beskid Niski, gdzie nie ma przed kim szpanować :wink:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:30:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ustrzyki Dolne, ul. 29 Listopada 33

* 1/3


Dość mało atrakcyjna lokalizacja, porządne jedzenie raz dziennie (polecam barszczyk!). Smacznie, jednak nie robione na miejscu, a donoszone z jakiejś knajpy. Łóżka raczej niewygodne - słomiany materac na betonowym bloku, lekko irytująca jarzeniówka świecąca się 24 godziny na dobę. O widoki zza okna niestety trudno - różne metalowe elementy skutecznie utrudniają dostęp światła słonecznego. Nawet miła obsługa, choć wykazująca się specyficznym językiem i nadużywaniem wulgarzymów. O dziwo bardzo ładne toalety. Ogólnie dość nijako i troszkę smutnawo. Jakoś nie przekonałem się do tego regionu... Wole Tatry lub Łemkowyne.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:35:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hehehe, nie przesadzasz misiu?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:43:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
To było bardzo ciekawe miejsce, doświadczenie na całe życie! A, zapomniałem o problemach z prądem oraz zakazie posiadania sznurówek i własnej prasy :-).
Nienawidzę Bieszczad(ów?).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 19:56:09 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
KoT pisze:
a niecierpię takich nadętych typowo Bieszczadzkich klimatów - bieszczadzkie anioły, stare dobre małżeństwo, wolna grupa bukowina i majster bieda...

Tak, żałosne smuty na pokaz.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 sierpnia 2007 20:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
. pisze:
dlatego stawiam na beskid Niski, gdzie nie ma przed kim szpanować

ja też o wiele bardziej lubię Beskid Niski... nie jest owiany żadnymi kowbojskimi legendami (jak ktoś nie wie, to w Bieszczadach nakręcono polski łestern), jest odludnie i dziko, nieistniejące wioski, polany, doliny, szlaki nierozdeptane... kurcze w końcu się wreszcie zbiorę i zrobię jakiś potężny wpis w łemkowynie... ale Bieszczadom honory trzeba bezapelacyjnie oddać, cożem powyżej uczynił :)

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 31 sierpnia 2007 20:29:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Peregrin Took pisze:
Są jeszcze jacyś fani Bieszczadów na tym forum?

W Bieszczadach byłem dotąd raz, w maju tego roku. Fanem Bieszczadów zostałem gdzieś w okolicach czwartej godziny pobytu, z chwilą wyjścia na przełęcz Bukowską. Od tej pory pięć gwiazdek było gwarantowane, gra toczyła się o więcej.
Mam nadzieję jeszcze tam wrócić nie raz, bo znam jedynie te największe standardy - Tarnica, Halicz, Rozsypanie, Bukowe Berdo, Szeroki Wierch, Rawki, Połoniny Caryńską i Wetlińską. Za mało to, żeby merytorycznie nawiązać do wpisu Pippinowego.
Więc krótko - proponuję rozszerzyć najlepszy szlak. Bo owszem, Pszczeliny - Bukowe Berdo - Tarnica - Halicz - Rozsypaniec - Wołosate - Ustrzyki, ale przecież potem jeszcze Caryńska i Wetlińska :-) Rawki mogą zostać z boku, choć też zarzucić im wiele nie można. Po upływie paru miesięcy podtrzymuję to, com wymyślił na bieżąco, że ulubionym mym odcinkiem jest szlak przez Berdo. Po części pewnie wpływ na to ma fakt, że szlak ten pozostaje nieco z boku i ludzi dociera tam mniej, ale raczej nie jest to wpływ duży, bo zaczłowieczenie gór zwykle mi nie przeszkadza, a wspominani tu bieszczadcy kowboje obchodzą mnie tak, jak protestanci imieniny. Tam chyba po prostu jest najładniej i tyle.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 02 września 2007 18:19:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
Ustrzyki Dolne


. pisze:
Jakoś nie przekonałem się do tego regionu.

No bo to nie są Bieszczady. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 października 2007 10:38:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 10:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
Cytat:
Mają swój wątek Tatry. Zgoda. Ale ma Ziemia Kłodzka, a nie ma najcudowniejsze miejsce na Ziemi? Skandal! Czas to naprawić.
Zatem, Bieszczady....


Dokładnie tak !

I z tego powodu od dłuższego czasu chodziło mi po głowie żeby taki wątek założyć. Jednak dobrze, że tego nie zrobiłam bo kompletnie bym się wygłupiła ;)
Post Pippina jest świetny :brawa: Na pewno skorzystam z jego (i innych fanów połonin, co się tu wpisali :)) uwag planując kolejny wyjazd na bieszczadzki koniec Polski.

W Bieszczadach zakochałam się od pierwszego wejrzenia ! Bo jak tu nie zachwycić się takimi widokami:

Obrazek
Obrazek

ale byłam tam dopiero dwa razy :oops:
Pierwszy raz to Leśniczówka w Mucznem, bukowy dym, Bukowe Berdo, trzeba jeść co dają bo nie ma nic innego, brak zasięgu (o to było super ! zasięg był dopiero na B.Berdzie i może to głupie ale to, że tam był dawało mi poczucie bezpieczeństwa – bo stamtąd tak daleko wszędzie a jakby się coś stało to co?- jednocześnie jednak trochę mnie to drażniło, burzyło specyficzną atmosferę pustkowia) torfowiska, owce w Tarnawie Niżnej i spacery z dwuletnim krzykaczem ;)

Drugi raz, w tym roku – Solina (myślałam, że tama zrobi na mnie większe wrażenie, a nachalne kramiki lekko denerwowały), Polańczyk (tu za to wrażeń miałam moc głównie podczas wycieczki rowerkiem wodnym po Jez. Solińskim, a to za sprawą własnej wyobraźni kreującej przerażające obrazy zatopionych wiosek… a sześcioletnia wiercipiętka nie chciała siedzieć spokojnie, ech…), Wołkowyja i okolice w poszukiwaniu jazdy konnej – w tym rejonie spędziliśmy 3 dni i pojechaliśmy dalej bo trochę znudził nam się taki obrazek:

Obrazek :roll:

Pojechaliśmy przez Terkę (tam można zjeść pysznego pstrąga !) bardzo krętą drogą do Wetliny – ach ! Tam widoki są już typowo bieszczadzkie – Smerek, Połonina i Roh witały nas każdego ranka a wieczory spędzaliśmy w Bazie Ludzi z Mgły :)
Któregoś dnia po wycieczce do Cisnej, postanowiliśmy wejść na Połoninę Wetlińską – no i weszliśmy :D Po drodze zbieraliśmy pozdrowienia i gratulacje dla „turystycznej rodziny” – hehe ;)

Muszę się przyznać, że o wiele bardziej wolę wypoczywać nad morzem. Bieszczady to jedyne góry, które zachęciły mnie do pieszej turystyki górskiej i dlatego bardzo bym chciała kiedyś wyruszyć na prawdziwą bieszczadzką wyprawę - koniecznie jesienią i z Bukowym Berdem po drodze…

A i jeszcze małe spostrzeżenie – okolice Jez. Solińskiego starają się (a w zasadzie są to początki starań ;)) zdobyć turystę tzw. masowego. Z kolei Cisna, Wetlina, Muczne i bliskie okolice Bieszczadzkiego PN to wymarzone miejsca dla turysty alternatywnego ;)
UWAGA: Różnica jest mocno odczuwalna ! ;)

A znacie legendę o Biesach i Czadach? http://www.biesy.friko.pl/inne/legenda.htm

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 października 2007 21:30:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 11:17:46
Posty: 4935
Skąd: Biadacz
agu pisze:
A znacie legendę o Biesach i Czadach?

jasne - każdy czytał Tytusa :D

pozdro...
KoT


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 października 2007 12:31:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
agu pisze:
na prawdziwą bieszczadzką wyprawę - koniecznie jesienią i z Bukowym Berdem po drodze…

Start w poniedziałek 15.10. :faja:
agu pisze:
Terkę (tam można zjeść pysznego pstrąga !)

O! Dobrze wiedzieć. W Terce sto lat nie byłem, a teraz planuję tam pierwszy nocleg.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 08 października 2007 18:50:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 11 kwietnia 2006 10:07:23
Posty: 164
Skąd: riverside
Peregrin Took pisze:
Start w poniedziałek 15.10.

Niestety brak urlopowych dni na koncie :(
Poza tym obowiązki rodzinno-domowe.

Może innym razem...

_________________
...ludziom trzeba przypomnieć o duchowości...


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 102 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group