Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:24:11

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 08:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Zainspirowany wątkiem o Trójmieście postanowilem założyć wątek o moim rodzinnym regionie.
Ja tylko powiem, że lubię tu mieszkać.
Ciekaw jestem Waszych opinii o tej ziemi.
Jak to widać z daleka.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 09:13:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Prusy są mi słabo znane (choć i tak lepiej niż wiele innych regionów). Najczęściej bywam na ich wschodnich obrzeżach, Warmia czy Powiśle są mi prawie nieznane.

Jest jedno zjawisko, które muszę dać na pierwszym miejscu:


PUSZCZA ROMINCKA

Jest tam sosnowy bór bagienny, taki jakich w Polsce kilka da się znaleźć
Obrazek

Ale prawdziwym rarytasem jest bagienny bór świerkowy - to prawie tajga...

Obrazek

Obrazek

A kiedyś sam miałem podobne zdjęcie:
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 10:08:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Mazury są cudowne !
Uwielbiam klimat tej krainy, trochę pogański, trochę fantasy...
Kiedy się chodzi po takich lasach , jak na zdjęciach Panka, ze świadomością , ile krwi przelanej przez Krzyżaków wypiła ta ziemia, dziwnie się człowiek czuje...
Polecam wszystkim Zgon nad Jez. Mokrym i Zalesie k./Barczewa :!:
Przepiękne okoliczności przyrody. W lasach obok Zgonu cudowne są śródleśne jeziorka - krajobraz jak bajek o elfach i rusałkach !
Będąc na Mazurach nie przepuszczam żadnej okazji do obejrzenia zamków, nawet tych, które już zwiedzałem ( w Malborku byłem już trzy razy i na pewno jeszcze tam wrócę ).
Niezły czad to Wilczy Szaniec w Gierłoży k. Kętrzyna, kilka godzin zwiedzania, ale robi wrażenie.
Największa atrakcja to oczywiście jeziora ! Uwielbiam pływać w naturalnych zbiornikach wodnych.
Może w przyszłym roku (w tym niestety, nie :cry: ) uda mi się wyrwać na Mazury chociaż na kilka dni, ostatni raz byłem tam niestety trzy lata temu ! A każdorazowo po pobycie na Mazurach czuję się wspaniale, nawet jak pogoda nie dopisywała.

Pablak ! Mazury są super !!
Pablak !

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 11:22:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Ja jestem z Warmii. :)

Niestety zauważam przykre zjawisko wysychania bagien ze zdjęć Piotrka. Kiedy byłem mały takie bagna były niemal pod moim lasem. A teraz można po nich swobodnie chodzić. To samo jeziora - poziom wody coraz niższy z roku na rok i to mnie naprawdę niepokoi. Bo okolice są cudne. Lasy i jeziora.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 12:05:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Paulus_Wolf pisze:
Niezły czad to Wilczy Szaniec w Gierłoży k. Kętrzyna, kilka godzin zwiedzania, ale robi wrażenie

Jak będziesz następny raz to odwiedź Mamerki.
To taki mniejszy Wilczy Szaniec ale bunkry są w całości, nadgryzione tylko zębem czasu.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 13:48:27 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Mazury są niesamowite, spędziłem tam prawie całe swoje życie, a teraz tez jestem często na weekendy + każda okazja typu święta, przedłużone weekendy. Nie tylko latem, ja uwielbiam np. byc tam 1 listopada, zimno, cmentarze... Wielkanoc jak już sierobi cieplej, wczesna jesień to GRZYBY!!! No i jeziora, ze Śniardw np. wyciągnąłem okonia 1,9 kg, 7 lat temu... Jestem tam u siebie i czuję się 10 lat młodszy!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 13:56:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 22 czerwca 2006 08:44:39
Posty: 813
Skąd: Warszawa
Dzięki , Pablak, za nowy, fajny namiar :)

_________________
Czekając na noc układam sobie pieśni,
Nie wsłuchuj się za długo, nie wpatruj się za bardzo...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:11:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Gravi pisze:
Niestety zauważam przykre zjawisko wysychania bagien ze zdjęć Piotrka.


Melioracje robią swoje... Przy czym okazuje się, że te pola uzyskane dzięki nim są marne i w obecnej gospodarce stają się odłogiem (ale bagnem z powrotem już nie). :(

Skoro już przy tej tematyce, to właśnie kolejny etap przegrywanej przez moje stowarzyszenie wojny - co prawda, to pogranicze Mazur i Podlasia/Suwalszczyzny, ale akurat tu się mi skojarzyło... http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/ ... 90068.html

A wystarczyłoby przesunąć tę drogę kilka kilometrów i poza nawiedzeńcami nikt by nie widział problemu... (Zaraz zacznę bluzgać na polską rzeczywistość...)



Gravi pisze:
To samo jeziora - poziom wody coraz niższy z roku na rok


A to akurat zjawisko naturalne. Jezioro z geologicznego punktu widzenia jest elementem krótkotrwałym. Oczywiście - są ewenementy, jak jeziora w Wielkim Rowie Afrykańskim, Morze Kaspijskie, Bajłkał itp., ale zwykle jezioro żyje kilka-kilkaset tysięcy lat.
Z tym, że działalność człowieka (użyźnianie jezior, np. przez spływające z pól nawozy, ale i składniki chociażby proszku do prania) zjawisko lądowacenia jezior przyspiesza.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Mówisz Prusy - myślę Galindia!

Galindia to je to. W ogóle całe Mazury lubię, ale najlepiej chyba czuje się w trójkącie wyznaczonym przez Mrągowo-Kętrzyn-Giżycko ze szczególnym uwzględnieniem wsi Wyszembork... tu kłaniam się w pas ssylwi i mym kapelutkim z piórkiem zamiatam jej pod nogami, za to, że mi przedstawiła te tereny.

Jak dobrze pójdzie, to w tym roku jeszcze tam zagoszcze w ramach Ekspedycji Galindzkiej 8)

Zdrówka życzę

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:27:42 
panek pisze:
Skoro już przy tej tematyce, to właśnie kolejny etap przegrywanej przez moje stowarzyszenie wojny -


czytałem to dziś rano :-( Straszne, bezmyślne kurestwo... Oby im się w czasie otwarcia te wiadukty na łby zawaliły.....


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:34:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
Rok temu po raz pierwszy byłam na mazurskich wakacjach (bo gdy miałam 6 lat to się nie liczy - w pamięci pozostało jedynie deszczowe giżycko, szczypawy w łóżku i rzyganie na statku wycieczkowym).
za dwa tygodnie też jedziemy znów koło Ostródy w jakieś wielkie i stare lasy na jezioro nie pamiętam jakie. dowiem się wszystkiego z mapy to powiem. ale działa bardzo uspokajająco i nie mogę się już doczekać wieczorów, podczas których obserwuje się księżyc odbijający się w wodzie.
rok temu dwa dni w Olecku - niestety syf, a potem wspaniała podróż przez Mazury do Ostródy właśnie i po drodze krótka kąpiel w Śniadrwach chyba, wypasione Mikołajki i przecudna Święta Lipka. Okolice tej ostatniej to *****: pagórki, łąki, pola i jeziorka co 100 metrów.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:35:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
K.T.W.S.G. pisze:
Oby im się w czasie otwarcia te wiadukty na łby zawaliły.....


Ech, to jest nie tylko brak wrażliwości przyrodniczej. Te klika kilometrów dalej torfowisko jest węższe i płytsze, więc estakada byłaby mniejsza, dużo tańsza*, a jej wykonanie byłoby dużo mniej pracochłonne. No i dużo bezpieczniejsze, a tak, to rzeczywiście w trakcie pracy na takim niestabilnym terenie może się zdarzyć jakiś wypadek...


*) Na dodatek omijając obszar chroniony mogłaby być dofinansowywana ze środków unijnych...

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:44:31 
Więc tylko zła wola....? Z tego atykułu wynika, że urzędasy ślepo się trzymają przedstarzałego p.z.p. - czy tylko to mogłoby byc przyczyną? Czy może - oczywiście - chodzi o pieniądze długofalowa polityka degradacji Puszczy, żeby stopniowo ucinać z niej atrakcyjne kąski pod zabudowę i biznes?

Niech im .... grób porośnie.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:46:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Pet pisze:
w trójkącie wyznaczonym przez Mrągowo-Kętrzyn-Giżycko

Mieszkam w jednym z wierzchołków tego trójkąta.

natalia pisze:
przecudna Święta Lipka

Oj przecudna, ale dla mnie niestety trochę spowszedniała.
Jako tubylec mam ją od urodzenia praktycznie na codzień w zasięgu ręki, roweru, samochodu, czasem buta :wink: .
Rok temu Tymoteusz zagrał dla młodzieży jezuickiej w Św. Lipce koncert.
W tym roku te spotkania właśnie trwają ale koncertu Tymka nie będzie.

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 18 lipca 2006 14:49:17 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 11:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
panek pisze:
Ech, to jest nie tylko brak wrażliwości przyrodniczej. Te klika kilometrów dalej torfowisko jest węższe i płytsze, więc estakada byłaby mniejsza, dużo tańsza*, a jej wykonanie byłoby dużo mniej pracochłonne. No i dużo bezpieczniejsze, a tak, to rzeczywiście w trakcie pracy na takim niestabilnym terenie może się zdarzyć jakiś wypadek...

NIE MAM SŁÓW na bezmózgów co sobie nawet nie zdają sprawy z tego co robią...
K.T.W.S.G. pisze:
Niech im .... grób porośnie.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 203 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 14  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group