Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 10:13:46

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 13:08:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ale to tak na raz no no
BartZ pisze:
Dąbrówka Kościelna,/,,,/, Rejowiec, Szczodrochowo, Skoki

bardzo lubię ten odcinek, kilka razy pieszo przeszedłem
BartZ pisze:
Potrzanowo

a tam się pogubiłem jadąc rowerrem do Skoków

generalnie bardzo lubię północne rejony :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 20 lipca 2017 13:54:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Nie no, w sumie na dwa razy tj. najpierw Potrzanowo-Rogoźno-Potrzanowo i Potrzanowo-Dąbrówka Kościelna-Potrzanowo.
Moi teściowie mają działkę w Potrzanowie i spędziliśmy tam ostatnio tydzień.
Rejony przepiękne.
NIE dla budowy chlewni w Potrzanowie!!! http://www.potrzanowo.pl/proj1.html

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 28 lipca 2017 19:42:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
jeśli masz bazę w Potrzanowie to polecam bardzo gorąco

Potrzanowo-Antoniewo-Raczkowo-Jabłkowo /z 15 km w jedną stronę/
https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoniewo ... growieckim)
i dwa fantastyczne kościoły drewniane
Raczkowo świetnie położony nad Małą Wełną /spytaj miejscowych na cmentarzu o kładkę/ i pięknym Jezusem w cierniowym hełmie
Jabłkowo anielski ołtarz ha!
zresztą trochę o tym pisałem
viewtopic.php?f=2&t=1440&p=579514&hilit=wota#p579514

no i wyjazd do Tarnowa Pałuckiego i Łekna
też w powyższej reli jest ale to już z 30 km w jedną stronę więc można wracać pociągiem
bo Wągrowiec jest też świetnym celem
grobowiec w kształcie piramidy rotmistrza Franciszka Jerzego Łakińskiego
skrzyżowanie rzek
i samo miasteczko bardzo przyjemne ze ślicznym dworcem PKP

zaprawdę świetne tereny na rower :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 lipca 2017 09:59:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Dzięki za propo.

Powsinoga pisze:
skrzyżowanie rzek


Myślałem żeby to zadać w wątku zagadkowym ale pomyślałem, że od razu to odgadniesz i będzie za łatwe. Oczywiście byliśmy tam jakieś 3 tygodnie temu, fajna sprawa.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 17 sierpnia 2017 19:32:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
korzystam jak się da z komunikacji kolejowej /Poznań - Wągrowiec/ i autobusowej linii rowerowej /Swarzędz - Pobiedziska i Swarzędz - Murowana Goślina/ by połazić po Puszczy Zielonce
naprawdę fajna sprawa i wiele wariantów
w ostatnim tygodniu trzasnąłem
Wierzenica - Owińska /autobus/- Łopuchowo /pkp/- Głęboczek - Dąbrówka Kościelna - Karłowice /pieszo/ - Wierzenica /autobus/
Tuczno - Dąbrówka Kościelna - Pałowo Skockie /pieszo/ - Skoki /autostop/ - Owińska /pkp/ - Wierzenica /autobus/
fajnie było

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 sierpnia 2017 10:21:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Niedaleko rynku w Skokach otwarli fajną lodziarnię, polecam - lody naturalne, przepyszne.

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 18 sierpnia 2017 17:33:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
ależ tam są trzy rynki/place :wink:
ostrzegam przed pizzernią Verona!

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 08:14:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
Italiano zdecydowanie lepsza!
Ta lodziarnia jest przy Straży Pożarnej.
W sobotę zjadłem tam gofra idealnego :aniolek: Z bitą śmietaną i polewą waniliową :aniolek:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 sierpnia 2017 16:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
tydzień temu została otwarta wystawa w skansenie w Dziekanowicach
Obrazek

Oczywiście przy pierwszej okazji czyli w pierwszą niedzielę wskoczyłem w pociąg i potem spacerek, bardzo przyjemnie.
Sam skansen trochę się rozrósł ale nadal jakoś nie porywa, choć i tak w każdej chałupie mógłbym siedzieć i siedzieć. Sama wystawa bardzo ok choć zawsze chciałoby się więcej. Był też nasz rzeźbiarz od drogi tajemnic różańcowtch W każdym razie spisałem sobie kilka nazwisk i spróbuję się spotkać z niektórymi rzeźbiarzami i może coś kupić :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 września 2017 01:33:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
No więc właśnie w końcu zobaczyłam Poznań trochę. Bardzo stare marzenie moje :). Niespecjalnie było to zaplanowane; niewesołe okoliczności skłoniły mnie żeby wyjechać jeśli nie chcę zwariować. Przede wszystkim miało być daleko. No i przypomniało się stare marzenie. Odnalazłam nawet w jakiejś szufladzie mapę zakupioną w, ekhm, 98 roku…
Najpierw pojechałam do Lublina i stamtąd następnego dnia wsiadłam w nieco opóźniony i bardzo zatłoczony pociąg do Poznania. Podróż długa no i gorąco bardzo, ale w przedziale całkiem sympatyczni współpasażerowie. Jestem na miejscu ok. 19.00, przed 20.00 w hostelu. Dzięki wcześniejszemu tutorialowi Google street view idę jak po nitce do kłębka :wink: Potem już będzie różnie ze znajdowaniem drogi; dopiero pod koniec orientuję się, że wystarczyłoby chodzić w odwrotnym kierunku niż mi się wydaje – wtedy osiągałabym zamierzone cele szybciej :wink:
W piątek już nie wychodzę nigdzie, kupuję w Żabce coś na kolację, troszkę planuję następny dzień i idę spać.

Budzę się dość wcześnie i przed 9.00 już wyruszam. Najpierw w kierunku Starego Miasta. Jest fajnie, niewielu ludzi jeszcze, zapowiada się upał, ale nie jest tragicznie gorąco. Jem śniadanie + deser i kawa w jednej z knajpek w jakiejś bocznej uliczce Rynku. Jest to na tyle sycące, że obiadu już nie zjem. Mam szczęście, bo akurat trafiam na 12.00 i trykające koziołki. No, prawie na czas. Bardzo mnie cieszy naprawdę duży tłum turystów z aparatami oglądających tę atrakcję :D :D Dołączam do nich, ale już nie zdążam wyciągnąć swojego aparatu, nie szkodzi. Łażę trochę w kółko, idę na Zamek (Królewski), robię pierwsze zdjęcia (szokująco mało zdjęć robiłam, nie wiem czemu)
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek

No i idę na Ostrów Tumski. Moim założeniem w ogóle było dużo chodzenia, tak żeby pooglądać Poznań i poznać go „na nogach”, żeby się zmęczyć i trochę pogubić (no, z tym nie było problemu :mrgreen:)
Tam i na Śródce spędzam większość soboty. Stare fundamenty, chrzcielnica, grób króla (królów), mimo, że niepewne, poruszają bardziej niż myślałam… Kiedy spaceruję po Ostrowie, w pewnym momencie w strumieniu świadomości w mojej głowie pojawia się myśl „Jak następnym razem tu będę, to…” ha, nawet jej nie kończę ze zdziwienia, jest dobrze, uśmiecham się do siebie…
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Na Śródce fajny klimat, trochę sennie, choć sporo turystów. Kupuję picie i winogrona, wracam pod katedrę i na ławce je zjadam...
Teraz chcę znaleźć Cytadelę. I tak się dzieje, wchodzę do parku. Oh! Baardzo mi się podoba i żałuję, że nie mam roweru, bo już jednak brakuje mi sił żeby pochodzić i… wracam na Stare Miasto ;)
Ludzi już dużo więcej, próbuję znaleźć jakąś ulicę i coś mi się nie udaje. Muszę wyglądać szczególnie żałośnie, bo z drugiej strony ulicy przychodzi pan i mi pokazuje gdzie mam iść :D :D :serce
Potem i tak idę jakoś inaczej niż chciałam, ale już wiem gdzie jestem. Staję w kilkunastometrowej kolejce do lodziarni :D Baardzo się opłaca. Truskawkowo-czarnoporzeczkowe.
Powoli wracam do domu. Moje stopy czują się jak po jakimś drugim dniu pielgrzymki. Jeszcze na szczęście zaglądam na forum i wpadam na pomysł :)

W niedzielę idę do Palmiarni. Znowu mam szczęście, bo jest tu jakaś wystawa kotów czy coś :D.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Obrazek
Dość dużo czasu tam spędzam, w parku zjadam rogala, trochę chodzę, trochę siedzę i idę powoli na Stare Miasto na obiad. Robi mi się słabo, ale jakoś przechodzi. Ok. 17.00 wracam do hostelu, muszę odpocząć. Wieczorem wychodzę, zamykam ten dzień na mszy u dominikanów, nie może być inaczej przecież…
Po mszy, mimo, że już późno, jeszcze na Rynek. Znowu błądzę, eh.
ObrazekObrazek
Obrazek
W drodze powrotnej jeszcze pęka mi odcisk. Nawet to mnie cieszy.

W poniedziałek wychodzę dość wcześnie, bo na pewno zabłądzę gdyż postanowiłam iść inną drogą na dworzec niż tą, którą mam przećwiczoną. Najpierw jednak docieram pod antykwariat i zostawiam kartkę mając nadzieję, że dowisi na klamce do otwarcia…

Wyjeżdżam z poczuciem, że byłam w dobrym miejscu we właściwym czasie, za krótko :)

Podróż powrotna mija błyskawicznie, też z międzylądowaniem w Lbn.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 września 2017 08:38:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Wow, Poznań! :D
Świetnie mi się czytało tę relę jako poznaniakowi.
Zostało Ci jeszcze parę ciekawych miejsc, następnym razem daj znać przed eskapadą - zrobimy manewry!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 września 2017 17:31:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ale fajna wyprawa! Jest coś miłego w takim samotnym włóczeniu się po mieście. Dzięki Olace poznałem słówko na tę formę spędzania czasu - z francuskiego, znalazłem je też u Herberta. Flanowanie :) . Jestem fanem flanowania, ale chyba najwięcej flanowałem po Lublinie!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 września 2017 18:41:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Joon, jak fajnie! :D

Nocny rynek jak ładnie się prezentuje!
I szyld na drugim zdjęciu od góry - uwielbiam takie szyldy!

Trochę mi to też uświadomiło, czego nie widziałam - palmiarni! A wygląda ciekawie!
I to:
Cytat:
Tam i na Śródce spędzam większość soboty. Stare fundamenty, chrzcielnica, grób króla (królów), mimo, że niepewne, poruszają bardziej niż myślałam…

Aras, my tam nie wchodziliśmy do środka, nie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 04 września 2017 19:54:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
:D
arasek pisze:
Świetnie mi się czytało tę relę jako poznaniakowi.

o, bardzo mi miło :)
arasek pisze:
Zostało Ci jeszcze parę ciekawych miejsc, następnym razem daj znać przed eskapadą - zrobimy manewry!
:)
antiwitek pisze:
Jest coś miłego w takim samotnym włóczeniu się po mieście.

o, zdecydowanie tak!
antiwitek pisze:
Flanowanie

http://reniablicharz.blog.pl/2014/01/18 ... -herberta/ -o, jest tu dużo z tego o co mi chodziło w tym wyjeździe, dzięki :)
Fengari pisze:
Nocny rynek jak ładnie się prezentuje!

na żywo był jeszcze ładniejszy :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 06 września 2017 21:22:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Joon w sobotę może nawet się mijaliśmy na Śródce, bo to moja codzienna droga :D
odwiedziłaś najpiękniejsze zakątki Poznania :D
napiszę więcej może nawet jutro... straszny niedoczas mnie dopadł :?

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group