Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 03:39:19

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 13:09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
arasek pisze:
Dziś Poznań w centrum uwagi

A co tam się dzieje?
A, rzeczywiście, rocznica ochrzczenia się tego prawie ostatniego kawałka Polski po tym, jak na jej ważniejszej części kościoły stały od stu lat. 8-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 15:29:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Hm... możesz rozwinąć myśl, bo niezbyt wiem o czym piszesz?

Fajny jest Poznań bez samochodów /centrum wyłączone z parkowania/.

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 18:42:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Powsinoga pisze:
możesz rozwinąć myśl, bo niezbyt wiem o czym piszesz?

O tym, że chrześcijaństwo przyjęło państwo wielkomorawskie, a potem czeskie, a więc podlegające im grody we Wrocławiu, Krakowie czy Wiślicy też były przynajmniej częściowo schrystianizowane w czasach, gdy między Gieczem, Lednicą, Gnieznem i Poznaniem kursowali dopiero dziadkowie Mieszka.

A forma, w jakiej to ująłem, to tradycyjna poszturchiwanka między Mało- a Wielkopolską ;-)

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 20:18:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Hehe, jednak dość zawadiacka, zważywszy iż pod współrzędnymi 52,2045 N, 20,9694 E i w okolicach szumiał wtedy las :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 15 kwietnia 2016 21:41:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
arasek pisze:
pod współrzędnymi 52,2045 N, 20,9694 E i w okolicach szumiał wtedy las

No tak. To całkiem niezłe miejsce do kolonizowania z miejsc o dłuższej historii ;-) Niemniej, ja tu wychodzę na pole.

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 16 kwietnia 2016 17:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
panek pisze:
tradycyjna poszturchiwanka między Mało- a Wielkopolską

arasek pisze:
dość zawadiacka

panek pisze:
tu wychodzę na pole


aras żarty się skończyły
dawaj robimy drużynę :jasiek: Wielkooooopolskaaaa!

No dobra. Ja tam nie mam jakieś napinki na temat wielkości Wlkp. A już obsesja prof. Koćki-Krenz że chrzest był w Poznaniu traktuję z życzliwym uśmiechem. Przeczytałem ciekawą dyskusję http://www.historycy.org/index.php?show ... 6328&st=15

Dziś natomiast zupełnie przypadkowo :shock: obejrzałem na http://tvpstream.tvp.pl/ dwa odcinki Sporu o historię dotyczące Chrztu. Były to dyskusje profesorów Urbańczyka, Koćki i Banaszkiewicza o Państwie Wielkomorawskim. Jak umiecie znaleźć to polecam. Drugi był o Mieszku i jago mafii. Cóż wynikło, że uczyli mnie głupot. Cholerka tylko nie wiem jak znaleźć te odcinki.
Mogę więc tylko powiedzieć dziękuję Piotrze :D, bardzo to wszystko ciekawe.

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 września 2016 20:33:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kilka dni temu przeczytałem, że zbliża się Dzień Bez Samochodu. Poczułem pewne nieokreślone tęsknoty i stwierdziłem, że właściwie to mógłbym sobie jednodniowy zrobić urlop... To się do końca nie udało, ale wszystko się ładnie zazębiło. W skrócie - jeździłem dziś wyłącznie komunikacją miejską (za darmo!), przy okazji załatwiłem parę niezbędnych zawodowych spraw (NS). O sprawach nie ma co pisać, o komunikacji - jest co! Opis może być trochę niejasny dla nie-poznaniaków, na to nie ma rady...
Najpierw wsiadłem w PST i dojechałem do Lutyckiej, załatwiłem NS i poszedłem na Winiary. Tam znajduje się miła pętla linii tramwajowej 9 i 11, kiedyś ważnej, bo dowożącej ludzi na skraj osiedli piątkowskich. Po zbudowaniu Poznańskiego Szybkiego Tramwaju straciła na znaczeniu. To moja pierwsza pętla dzisiejszego dnia. Wsiadłem do pustej 9 i ruszyliśmy efektowną trasą przez Bonin i pięknie wyglądający w porannym słońcu Sołacz. Wysiadłem na Teatralce i wsiadłem w 18. Ta z kolei wlokła się statecznie przez zatłoczone Jeżyce. W końcu dojechaliśmy do ładnie wyremontowanej pętli Ogrody. Tam wsiadłem do 7. Siódemką pojechałem przez Przybyszewskiego. To jakby zachodnia obwodnica tramwajowa Poznania, nie łączy bardzo ludnych rejonów, więc było pustawo. Trasą tą jeździ tylko siódemka (jak 10 na Prostej w Warszawie :) ) i to dopiero od 1 września - wcześniej przez niemiłosiernie wlokący się remont była nieczynna przez dwa lata! Dojechałem do Ronda Nowaka-Jeziorańskiego i zdążyłem na 6 do pętli Budziszyńska. Przestronna i szybka trasa, tu nowy Solaris może się rozpędzić. NS i znów do tramwaju - znów szóstka. Tym razem przez centrum pojechałem na drugi brzeg Warty. Wysiadłem na Kórnickiej i zaczekałem na 1 do Franowa. Bardzo lubię ten odcinek - najpierw przez dawne pustkowia doliny Obrzycy (teraz coraz bardziej zapełniające się domami) a potem dość na siłę wybudowanym ale efektownym tunelem. Ostatnie dwa przystanki, już za M1 i Ikeą jechałem sam, nie licząc motorniczego. Pętla niemal dotyka torów stacji towarowej Poznań Franowo, normalnie poszedłbym się tam poszwendać ale dziś pierwszeństwo ma komunikacja miejska. Na pętli czekał już we wrześniowym słońcu autobus 54 do Spławia. Wysiadłem w Szczepankowie, typowej peryferyjnej dzielnicy willowej, która przypomina trochę idylliczne przedmieścia amerykańskich miast (przypomina się tył okładki "Plastic Surgery Disasters" Dead Kennedys). Tam NS, powrót na senne Franowo i 18 i 16 do Kórnickiej. Teraz niezbędna była wizyta w NS na Grochowych Łąkach, ale miałem jeszcze trochę czasu. Nadjechała stara znajoma siódemka i poprzez Rondo Śródka dojechałem do Zawad. Fajna, trochę nieważna i lekceważona pętla obok linii kolejowej Poznań-Warszawa. Gdy czekałem na tramwaj, minęły mnie ze dwa pociągi wielkoświatowe... a ja na tych bidnych Zawadach.... bardzo przyjemnie :faja: Wróciłem na Śródkę i pojechałem 17 do Garbar, tam piechotą na Grochowe Łąki (kto wie dlaczego "grochowe", hę? na pewno Powsinoga) a po NS na trzeci dziś autobus - 74. Ulicą Szelągowską, wzdłuż połyskującej chwilami zza liści Warty dojechałem do skrzyżowania z Wilczakiem. A teraz miód-malina: moja ulubiona pętla Wilczak! Tam, w ciszy i wśród szumu drzew czekała już stara trójka. Wsiadłem w pachnącego techniką "helmuta", który po kwadransie ruszył. Po drodze dosiadło się kilkunastu uczniów z pobliskich szkół - dobrze że tam są, dzięki temu jeszcze nie zamknęli tej trasy (a zakusy już były). No i tak dojechałem do domu...
Świetny dzień! Znów poczułem jak lubię jeździć, gdy nie mam wielkiej presji czasowej (NS rozplanowałem tak by spokojnie pomieścić w tym planie). Miałem w nosie korki, czerwone światła i całą tę drogową resztę. Patrzyłem sobie na Miasto za oknem i wymyślałem kolejne przesiadki.
Stwierdziłem, że spokojnie da się w jeden dzień być na wszystkich pętlach tramwajowych Poznania (ja zaliczyłem dziś 5), z autobusowymi już byłoby gorzej ale chyba wykonalne. Dzień Bez Samochodu w pełnym wymiarze, ha!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 22 września 2016 21:38:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
arasek pisze:
Poznań Franowo


wiem to! wiem to!
:D

Obrazek

Aras :piwo:


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 03:37:19 

Rejestracja:
pn, 07 listopada 2005 19:24:08
Posty: 3118
Dzięki Arasku, zatęskniłem znowu za Poznaniem :(


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 07:45:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
arasek życzę sobie aby każdy poznaniak miał takie podejście jak Ty do komunikacji.
Pałam szczerą nienawiścią do osób nie rozumiejących absolutnie podstaw funkcjonowania komunikacji miejskiej w Poznaniu i piszących skargi na byle gówno (akurat wszystkie dotyczące autobusów w Poznaniu przechodzą przez moje ręce i wierzcie mi, Ci ludzie nie mają problemów w życiu)
Przytoczę poniżej przykład, który opowiedział mi prezes MPK w Poznaniu:
"Dzwoni rozżalona pasażerka do firmy i koniecznie musi rozmawiać z prezesem i nie chce odpuścić. Rzecz miała miejsce przed wydzieleniem buspasów na Bukowskiej. Pasażerka krzyczy na mnie, że autobus się spóźnia i nie realizuje rozkładu jazdy, jedzie strasznie długo a według rozkładu powinien już być daleko z przodu. Więc ją pytam:
- gdzie Pani jest?
- w tym autobusie
- a widzi Pani co jest przed autobusem?
- no widzę, stoimy w dużym korku ulicznym
- odpowiedziała sobie Pani na pytanie dlaczego autobus nie realizuje rozkładu jazdy...

I wierzcie mi, odkąd można składać skargi w formie elektronicznej to tego jest mnóstwo, często piszą te same osoby jeżdżące jedną linią i dostają te same odpowiedzi. Przez inwestycje, które są w Poznaniu prowadzone niepunktualność autobusów potrafi sięgnąć kilkudziesięciu minut na jednym kursie w godzinach szczytu.
Osobną sprawą jest Naramowicka, tam jak jest wzmożony ruch (+ zamknięty przejazd kolejowy) to 67/911 potrafią mieć opóźnienia do 110 minut na jednym kursie.
Ech, ulżyłem sobie...

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 20:56:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Grot pisze:
Znów poczułem jak lubię jeździć


:)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 20:59:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
arasek pisze:
Dzień Bez Samochodu w pełnym wymiarze, ha!
BartZ pisze:
arasek życzę sobie aby każdy poznaniak miał takie podejście jak Ty do komunikacji.


to by komunikacja zbańczyła he he
bo aras jako rasowy Poznaniak jeździł z dowodem rejestracyjnym zamiast biletem :szydera

a na serio mistrzowska jedyna w swoim rodzaju arasozapętlonawyprawa :D
arasek pisze:
dojechałem do Zawad. Fajna, trochę nieważna i lekceważona pętla obok linii kolejowej Poznań-Warszawa.

raczej użyłbym zwrotu pętla koło stacji Poznań WSCHÓD :wink:
bardzo lubię to miejsce z racji położenia bo i na Ostrów Tumski blisko i na bane do mej wsi blisko

arasek pisze:
miód-malina: moja ulubiona pętla Wilczak! Tam, w ciszy i wśród szumu drzew czekała już stara trójka. Wsiadłem w pachnącego techniką "helmuta"

pełna zgoda :D
aż czuję ten zapach i słyszę zgrzyt

Aras :hat:

_________________
J 14,6


Ostatnio zmieniony sob, 24 września 2016 13:04:57 przez Powsinoga, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 23 września 2016 21:14:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Powsinoga pisze:
bo aras jako rasowy Poznaniak jeździł z dowodem rejestracyjnym zamiast biletem


No jasne! 8-)
W dziewiątce na Poznańskiej wsiedli nawet Szagrat i Gorbag, w celu kontroli biletów. Ale im pokazałem! (ów dowód właśnie).

Powsinoga pisze:
raczej użyłbym zwrotu pętla koło stacji Poznań WSCHÓD


W sumie racja - tak byłoby precyzyjniej. :hat:

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 24 września 2016 14:47:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
BartZ pisze:
wszystkie skargi dotyczące autobusów w Poznaniu przechodzą przez moje ręce i wierzcie mi, Ci ludzie nie mają problemów w życiu (...)

Ja sobie chwale, ze mogę z nogi, rowerem albo tramem zabezpieczyć sobie właściwie wszystko. A odnośnie autobusów, mam tylko jedno do powiedzenia: 71! Masakra.

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 16 października 2016 21:10:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Wbrew pogodzie i kapuśniakowi z nieba /taka mżawka jakby co/ wybrałem się na spacer Drogą Różańcową między dwoma wsiami.
Wiem, że już wspominałem, ale tak strasznie i porażająco się z tej drogi się cieszę.
Taki mały Beskid Niski w Wielkopolsce. :D
i tak sobie myślałem, że fajne byłyby manewry na tej DRODZE ech...

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 31, 32, 33, 34, 35, 36, 37 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group