Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:30:31

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2007 09:01:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fakt, w notce tego nie ma, ale uwierz mi. Pomnik powstawał niedługo po śmierci Mariana Pogasza i pomysł niejako nasunął się automatycznie. W ten to sposób Stary Marych oprócz głosu zyskał też twarz tego aktora.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2007 20:22:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 14:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
w innym wątku użytkownik Morella pisze:
OBIEKTYWNIE Poznań mieści się w pierwszej trójce najfajniejszych polskich miast!!!

to juz jest dopiero przegięciem, przecież obiektywnie wiadomo że pierwszą trójkę stanowią gdańsk, sopot i gdynia :D
wiec jak dobrze liczę to Poznań może być najwcześniej na miejscu czwartym..

a ja za młodu, co roku jadąc na wakacje, zahaczałem o poznań, pamiętam ze jak byłem dzieckiem to olbrzymie wrażenie zrobiły na mnie podczas jednej z wizyt kilkunastopiętrowe bloki ciągnące sie wzdłuż trasy na świecko...nie wiem czy to sie nazywało osiedle kosmonautów, gagarina?...czy jakoś tak, na tych budynkach były chyba jakieś inskrypcje dotyczące latania w kosmos a może to już tylko jakieś moje fantazje...ostatnio jechałem tamtędy rok temu a te bloki dalej tam stoją, dalej budzą grozę..

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2007 20:39:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 29 maja 2006 07:57:07
Posty: 10786
Skąd: Gdynia
brus li pisze:
obiektywnie wiadomo że pierwszą trójkę stanowią gdańsk, sopot i gdynia
Zgadzam się z tym w zupełności (może niekoniecznie w tej kolejności :))

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 18 maja 2007 22:41:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
No w końcu jest wątek o moich okolicach :)

I na początek dla Brusa i nie tylko fotka (czy poznajecie?) to a pro po wieżowców, które czerwoni zafundowali nam w całym kraju.

Obrazek

Jak dla mnie Poznań nie jest nie wiadomo jak klimatycznym miastem i nie ma o co się spierać, choć właśnie jego plusem jest zachowanie niskiej starej zabudowy przyjaznej dla człowieka. A dzielnice Łazarz, Wilda, Jeżyce są pełne architektonicznych smaczków, doceniła to Pani Musierowicz.


Ostatnio zmieniony ndz, 20 maja 2007 10:52:32 przez aim one, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 14:56:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
brus li pisze:
nie wiem czy to sie nazywało osiedle kosmonautów

Ni cholery. Mieszkam na tym osiedlu i bynajmniej nie jest przy trasie na Świecko.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 15:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Górny Sopot. Na szczęście to jedyny tego typu motyw w tym pięknym mieście - w dodatku na totalnym uboczu, na skraju lasu.
Choć przy osiedlach francuskich / angielskich taka lokalizacja i wielkość to istny raj.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 19 maja 2007 22:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
osiedle kosmitów, na którym mieszka teraz pipin sąsiaduje przez park gagarina z moim osiedlem, które kiedyś nazywało się Wielkiego Października :oops: W parku gagarina stał kiedyś samolot, jakim latał hermaszewski podobno. w czasach podstawówki toczylismy tam walki o ten park: dzieciaki z kosmitów z dzieciakami z wielkiego października.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 10:47:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Pan "kropeczka" znowu wymiata! Pełne trafienie.

Co do samolotu to chyba chodziło o ten:

http://www.polskaprl.rejtravel.pl/poznan.htm

Podobny stał przy moście Królowej Jadwigi.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 11:03:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
He he, do usług :faja: .

Ej, ale wersja 1979 z Migiem 21 Bis fajniejsza :shock: .


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 11:13:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 21 stycznia 2006 14:34:20
Posty: 625
Skąd: 13
hehe tak wogóle to ta zagadka była zmyłą totalną bo ja myślałem, że Aim wkleił zdjęcie z poznania i tak patrze i mysle, kurcze przeciez te bloki wyglądaja tak samo jak te na brodwinie (sopot)...a okazuje sie, że to właśnie brodwino...

a z tymi kosmitami to jednak nie fantazjowałem, swoja drogą szkoda ze nie postawili tam UFA zamiast samolotu. popatrze tylko na mape poznania i poszukam tego blokowiska (które nie jest osiedlem kosmitów jak sie okazauje) co to mi sie podobało, a które troche mi przypomina mi gdyńska chylonię, a na jego końcu stoi obecnie jakis hipermatket jak dobrze pamietam czy inna castorama

niestety mam mapę poznania ale nijak nie mogę znaleźć tych bloków...za to widzę, że koło osiedla wielkiego października było jeszcze osiedle kraju rad, oraz przyjaźni a jak wiadomo przyjaźń to podstawa! pust wsiegda budiet sołnce, budiet niebo....

_________________
lol


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 12:27:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 01 października 2006 17:54:34
Posty: 435
Skąd: Poznań
Tak z Sopotem to była trochę zmyłka w tym temacie i miała tylko potwierdzić zdanie o blokowiskach w Polsce. Fotka jest dokładnie z Kamiennego Potoku, z dachu wieżowca przy ulicy Łowickiej. mały offtop.

Wracając do Poznania kosmiczne wieżowce to zapewne widziałeś przy ul. Lechickiej, która miała być kiedyś obwodnicą. Zapewne wtedy jadąc od wschodu z Gniezna czy W-wy jechałeś ul. Bałtycką a dalej Lechicką i widziałeś po lewej stronie osiedla Kosmonautów, Wichrowe Wzgórza czy Zwycięstwa. Tam jest trochę wieżowców.
Ale odpuśćmy sobie już opisywanie koszmarnych blokowisk Winograd, Piatkowa i Rataj (tu obrazi sie Bart :) ).


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 12:30:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
aim one pisze:
Wichrowe Wzgórza


Ha ha, no co Wy - to się serio tak nazywa? :shock: :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 20 maja 2007 15:09:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tak. To znaczy Wichrowe Wzgórze, a nie Wzgórza, ale to drobiazg. I jest to to samo co wspominane przez Brusa Osiedle Kraju Rad ze starej mapy. Osiedle Przyjaźni i Zwycięstwa nazw nie zmieniły.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2007 07:31:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bardzo klimatyczną dzielnicą Poznania jest Śródka. Nigdy osobiście nie miałem z nią nic wspólnego, ale lubię tam bywać. Odcięta od reszty śródmieścia poprzez Wartę i Ostrów Tumski wygląda jak "miasto w mieście" a brukowany kocimi łbami Rynek Śródecki z kościołem pw. Św. Małgorzaty pośrodku wygląda jak przeniesiony żywcem z czasów średniowiecza.
Obrazek

Na Śródce znajduje się też najkrótsza ulica miasta - Św. Jacka. Liczy kilkanaście metrów długości.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Ostatnio zmieniony pn, 21 maja 2007 07:46:56 przez arasek, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 21 maja 2007 07:38:27 
O! Byłem raz na Śródce i bardzo mi się tam podobało. Eh, przejechałbym się do Poznania...


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 40 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group