Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:37:23

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 maja 2007 22:08:21 
Gdy pierwszy raz - latem 2004 roku - odwiedziłem zupełnie mi wtedy nieznany Poznań - polubiłem to miasto od razu. Ogarnęło mnie wtedy poczucie wolności i spokoju. Pogoda wtedy była piękna, więc może było to całkowicie niezależne od samego Poznania, ale myśli, że tu naprawdę mógłbym mieszkać nie dało się tak po prostu odgonić... i to wrażenie pozostało mi do dziś, podtrzymane jeszcze podczas kilku późniejszych wizyt. O żadnym innym mieście większym niż Chełm nie myślę nawet w ćwierci tak dobrze jako o potencjalnym celu ucieczki z Warszawy, jak o stolicy Wielkopolski. Nie wiem, może po prostu dotąd miałem szczęście w spotkaniach z tym miastem, ale kojarzy mi się ono z bardzo sympatycznym miejscem, któremu brakuje (na szczęście) obcego mojej naturze permanentnego pośpiechu, ale i zblazowanego lenistwa, bez zadęcia, a za to z jakąś większą niż w innych dużych miastach ilością światła i powietrza... za każdym razem czułem się tam świetnie...
A jednak wątpię, bym się miał tam kiedykolwiek przeprowadzić. Po pierwsze: za daleko... do Warszawy nawet w miarę, ale do Chełma to już tragedia... dla mnie zdecydowanie zbyt długa droga... a na Wschód chyba zawsze będzie mnie ciągnąć... Więc po drugie: jest to niestety Polska zachodnia. Nie chodzi mi o to, że to coś złego, ale po prostu patrząc na Bamberkę, czy Zamek Wilhelma, szczerze podziwiam, ale też czuję się nieswojo... dla mnie, bliskość kultury niemieckiej jest czymś całkowicie nienaturalnym, tzn. zupełnie nie przystaje do mojej natury... zresztą nie chodzi o jakąś tam niemieckość Poznania, bo to przecież miasto od zawsze polskie, ale po prostu, moje korzenie wyssały z ziemi zbyt dużo innej historii... do czasu spotkania poznaniaków na Forum, właściwie nic nie byłem w stanie powiedzieć, czy pomyśleć o mieszkańcach Wielkopolski... jest to więc dla mnie inny świat... jednak zbyt inny...



A jeśli o turystykę chodzi, to przede wszystkim Ostrów Tumski. To w Poznaniu po raz pierwszy w mym życiu poczułem, że Mieszko I, czy Bolesław Chrobry, to nie jakieś tam krasnalki z bajki, ale postaci z krwi i kości, w dodatku, mimo mej nieświadomości, bardzo dla mnie ważne... Zresztą, czemu nie wspomnieć również o Ostrowie Lednickim i Gnieźnie? Wtedy - w 2004 - przeżyłem swego rodzaju szok kulturowy, gdy to, o czym dotąd tylko czytałem (bez szczególnego zainteresowania zresztą) nagle było na wyciągnięcie ręki. Odtąd Wielkopolska stała się dla mnie ziemią o niemal najcenniejszych skarbach; dla mnie - Polaka, który chciałby zrozumieć kim tak naprawdę jest...

O.K., to może tyle na tyle... choć w sumie warto byłoby wspomnieć też o Starówce i Ratuszu, kościołach, dziwnie nienachalnym pierwiastku kamienicznym, Jeziorze Kierskim... ech, fajne macie to miasto... niemal w sam raz dla mnie...

A! I te kapitalne tabliczki informujące o przejściu dla pieszych w pobliżu szkoły! Mam nawet zdjęcie. Rewelacja!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 15 maja 2007 22:58:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
ostatnio udało mi sie spojrzeć na Stary Rynek tak, jakbym widziała go po raz pierwszy i muszę powiedzieć, że nie ma ładniejszego w Polsce.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 maja 2007 07:13:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Kamik - :brawa: za wpis!
Natalia - :brawa: za fotki!

Jeszcze co do wpisu Kamika... miałem bardzo podobne, choć po drugiej stronie bieguna wrażenia gdy byłem w Zamościu. Też fajnie, tylko że już trochę niezrozumiale wschodnio, patrzyłem z Ratusza na południowy wschód i widziałem daleko, daleko Morze Czarne i Chanat Krymski.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 maja 2007 09:34:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
o. bo to rzeczywiście widać z tamtych stron :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 maja 2007 16:13:58 

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 11:45:35
Posty: 430
Skąd: Gdynia
ŁE JERY, TEJ!!!! PYRLANDIA MOJA MIŁOŚĆ !!!
I to od młodości! :lol:

Pierwszy raz : zimowisko w Pozen, w latach jakoś późnych osiemdziesiątych, inny świat, jakies noclegi w szkole, harcerstwo , te klimaty

A potem:
Acid Drinkers i Acid Shop, (który w tamtych czasach był jak Pewex do mięsnego) i kolega Mały (bodajże zespół Vandall czy jakoś tak, chyba póxniej techniczny w AD)

Witkowo (może kawałek dalej, ale zawsze:D) - jakiś przegląd muzyczny w wojskowych koszarach, zostaliśmy oddelegowani jako kapela mająca próby w klubie garnizonowym i nawet wykosiliśmy jakieś wyróżnienie, grając coś z pogranicza gothiku i nie wiem czego jeszcze :D

Jeszcze jeden zespół, ale kurczaki nazwy nie pamiętam..chłopaki thrasha grali, bardzo fajnie

A potem parę lat nic i...nagle kupa fajnych znajomych: Krzywy, wiewiora, socrat, piachu, duszek, leva, Łukasz....
Znajomości przefajne i trwające do tej pory.Przyjaciele, ot co:)

Śrem jest OK.

W samym Pozen jest Malta. I jest niezły widok na dachu bodajże uniwerku. Rynek z koziołkami taki sobie, ale świetny antykwariat kiedyś był. I kilka knajpek w pobliżu rynku.Synagoga, z której zrobili basen bodajże. I jeszcze Dominikanie rzecz jasna.Fara, wzg. Przemysława czy jakoś tak.

Nooo... i nawet jeśli nie ma za wiele do oglądania, to ludzie chyba najfajniejsi w Polsce:) Poznaniacy to jest to!

A i kompromis między Trypolis a Pozen się znajdzie: Boski, pomyj statki....;)))))

_________________
"Nikt nie ma wiekszej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich" J 15,13


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 16 maja 2007 16:32:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 848
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
arasek pisze:
wschodnio

wschodnio...to jest to!...nawet elrond kiedyś powiedział, że Wschód ma w sobie to coś...trochę brudu, bałaganu i magii :) W Poznaniu nigdy nie byłem :oops: jakoś się nie złożyło. Trza by kiedy zajrzeć. Ale boję się, że dla mnie byłoby za czysto i zbyt "uporządkowanie" :wink:

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 07:27:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
qastodista pisze:
W Poznaniu nigdy nie byłem

Chcesz oglądać porażkę Legii to zapraszamy na najbliższą sobotę. :faja:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 13:50:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
I jeszcze jedno - ta niska zabudowa w centrum... Chyba, że mam jakieś mylne wrażenie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 13:57:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
. pisze:
niska zabudowa w centrum... Chyba, że mam jakieś mylne wrażenie
Chyba masz mylne.
Obrazek
Obrazek

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:04:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
W sensie stara zabudowa.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:08:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Obrazek
Obrazek
:faja:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:27:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 10:50:58
Posty: 909
Skąd: strangeland
Obrazek
Dopóki nie przyjechałem do Poznania myślałem, że Św. Marcin jest takim deptakiem, zamkniętym dla ruchu samochodowego. A tu masz... No i te koszmarne budynki wielopiętrowe - generalnie ulica ta, która zdawała mi się być wizytówką Poznania, mocno mnie rozczarowała.
Ale Malta całkiem przyjemna. Tam jeździ taka kolejka, ale niestety nie skorzystałem - wie ktoś, czy warto?
No i na Cytadeli fajnie całkiem.
Na Bułgarskiej też mi się podobało 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:29:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 października 2006 20:16:28
Posty: 848
Skąd: Mam nadzieję, że z Nieba
A co jest na Bułgarskiej? 8)

_________________
"...Trzeba walczyć, aby Bóg dał zwycięstwo..."
św. Joanna d'Arc


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:33:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
qastodista pisze:
A co jest na Bułgarskiej?

Obrazek

Barcie! Maltanka? Koniecznie!
Obrazek

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Ostatnio zmieniony czw, 17 maja 2007 14:34:25 przez Peregrin Took, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 17 maja 2007 14:34:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
O, jakaś duża wiata przystankowa :faja: .


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 638 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group