Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 00:27:27

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: ndz, 13 sierpnia 2023 09:27:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
Dzięki! Fajnie most błyszczy w słońcu.

Chciałem dziś o Spalarni. Wspomniałem już, że od razu pierwszego wieczora na plaży zwróciliśmy uwagę na ten dziwny budynek dominujący nad krajobrazem, a potem równie mocno rzucał się w oczy od strony staromiejskiego nabrzeża i spod Syrenki. Nie wiem jednak, co byśmy znaleźli, gdyby nie ów krótki wpis:

Emilian pisze:
Polecam obejrzenie budynków BIG-a na żywo, np. Mountain Dwellings (można wejść schodami na górę parkingu) albo spalarnię śmieci ze stokiem narciarskim.


W każdym razie pewnego dnia podjechaliśmy autobusem jak najbliżej, podeszliśmy kawałek, zobaczyliśmy jak niesamowicie góruje nad nami ten budynek i jakie przerażające (dla mnie) wrażenie sprawia blisko stumetrowa ścianka wspinaczkowa na sam szczyt i... niewiele brakowało, by na tym się skończyło. Nie sprawdziliśmy wcześniej godzin otwarcia. Na szczęście okazało się, że akurat tego dnia otwierają wyjatkowo wcześniej, więc doczekaliśmy się na otwarcie wrót i ruszyliśmy na górę szlakiem. Idzie się zasadniczo schodami, choć obok jest też poprowadzona powierzchnia nieschodowa, którą sobie zszedłem. Wszystko wśród gęstej górskiej roślinności, kosodrzewiny i w ogóle, wśród wciąż rozszerzających się widoków, a także... w delikatnym smrodku od śmieci ;-) Niezła atrakcja, co? Całość wejścia ma 85 metrów, w kategoriach górskich to nie dużo, ale kiedy chodzi o budynek górujący nad całą okolicą, robi się z tego cudowna wieża widokowa. Z jednej strony morze, Most, wiatraki i te różne dziwne industrialne budynki, z drugiej Kopenhaga, a byliśmy tam już po kilku dniach łażenia, więc wiedzieliśmy na co patrzymy. Piwo na szczycie smakowało mi lepiej, niż jakiekolwiek inne w Danii, mimo że z plastikowego kubka.

Oprócz wejścia i zejścia skorzystałem jeszcze z windy, tu i z powrotem, która jest przeszklona i można zobaczyć wnętrze tej spalarni, te wszystkie dziwne rury! Najśmieszniejsze, że spalarnia śmieci to powinien być w zasadzie jakiś syw, tymczasem nie dość że atrakcja turystyczna pierwszej kategorii, to jeszcze wychodzi, że jest to miejsce tak ekologiczne, że aż strach :-)

Emilian, jeszcze raz bardzo dziękujemy za nakierowanie nas na ten szlak.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: ndz, 13 sierpnia 2023 12:46:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
szystko wśród gęstej górskiej roślinności, kosodrzewiny i w ogóle, wśród wciąż rozszerzających się widoków, a także... w delikatnym smrodku od śmieci


Niezła schiza!

Te rury widziane z windy bardzo mnie zachęciły. Trzeba będzie kiedyś wybrać się do Kopenhagi!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: wt, 15 sierpnia 2023 00:15:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:36:56
Posty: 7696
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
Crazy pisze:
Fajnie most błyszczy w słońcu.


No tak, ja się starałem kiedyś zrobić z symetrią, ale idealnie nie wyszło
Obrazek

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: wt, 16 kwietnia 2024 22:48:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Wczoraj była rocznica pożaru paryskiej Notre Dame, a dziś, również podczas remontu, spalił się kopenhaski gmach Børsen.
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: czw, 18 kwietnia 2024 22:06:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25393
:shock: :shock: :shock:

Przechodziliśmy tamtędy wiele razy!! :cry:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Ä
PostWysłany: pn, 22 kwietnia 2024 23:27:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17263
Skąd: Poznań
Jaka szkoda!
Ale chyba odbudują, nie?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 201 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 10, 11, 12, 13, 14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 195 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group