Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:20:58

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:24:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Filmik też obejrzałam, Potop widziałam strasznie dawno temu i już nie pamiętam go. A podobieństwo MAQ do Księcia Bogusława faktycznie uderzające! :mrgreen:

A przy okazji tak sobie wspomnę jeszcze o kilku fajnych momentach, o których poprzednio zapomniałam, a o których inni już częściowo wspomnieli, ale ja też chcę:

- poranna rosa i światło wynagradzające choć trochę wczesne wstawanie,
- na koniec długiej i upalnej drogi powrotnej z kościoła - przełażenie strumyka,
- MAQ zamawia i wypija na raz 4 szklanki mleka - siła Witkowej sugestii :wink: ,
- okazja do dłuższej pogawędki z Gerem w drodze do starej Radocyny,
- łowienie z 'sekcją przyrodniczą' żabo-kijanek w bagno-kałuży,
- kabaret Gero & MAQ pod czereśnią,
- samotny spacer pt 'gdzie u licha się wszyscy podziali?' zakończony niespodziewanie szybko wpadnięciem na Witka i Panków wylegujących się na moście i legnięciem koło nich,
- kaczki na wodzie,
- Szymek namawiający wszystkich do wstania o 4 nad ranem w celu fotograficznego polowania na jelenie,
- kryjące się w polu i krzakach radocyńskie cmentarze, nagrobki, kapliczki,
- odejście z bólem serca od jednego ogniska (w końcu czeka wczesna pobudka) po to, żeby zasypiać przy intensywnych odgłosach drugiego (he he, niektórzy się dziwili, jak mi się to udało :mrgreen: )

No i wrzucam trochę zdjęć, lepszych niestety nie mam. :(

Książę Bogusław przybywa do nas z innego wymiaru
Obrazek

małpi gaj, małpi raj :)
Obrazek
Obrazek

obiekt badań sekcji przyrodniczej
Obrazek

zebranie pod czereśnią
Obrazek

kaczki na wodzie i jeszcze nikt nie wie, jak to się skończy, ale czas jest już bliski ;)
Obrazek

kolacja koncertowa
Obrazek

młodsze pokolenie i kawałek starszego...
Obrazek

koncert rodzinny
Obrazek

Soundropsy o północy
Obrazek

Soundropsy w środku dnia
Obrazek

Łąka, las, gitara, Lennon - Gero w swoim żywiole ;)
Obrazek

sielanka...
Obrazek

Skyyyyy pilot
Obrazek

czasem warto rano wstać...
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:38:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ZDYĘĘĘĘĘĘĘCIAAA!!!!! :D




Na to czekałem, super!


Fengari pisze:
- poranna rosa i światło wynagradzające choć trochę wczesne wstawanie
o tak

Fengari pisze:
- łowienie z 'sekcją przyrodniczą' żabo-kijanek w bagno-kałuży
- jedno z moich ulubionych zajęć w ogóle

no i jeszcze hazard - zapomniałem się odegrać na Panku :wink:

Fengari pisze:
Zazdrościłam wszystkim innym, bo każdemu chyba udało się zobaczyć jakąś spadającą gwiazdę, tylko mi nie, chociaż wypatrywałam ich pilnie.
- ja wtedy przy ognisku też nie zobaczyłem chyba ani jednej

Zdjęcia super - szczególnie bawi mnie to ogniskowo - soundropsowe :) . W ogóle mega.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:41:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 04 lutego 2008 23:32:44
Posty: 3641
Hej, te drzwi rzeczywiście niesamowite :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:45:07 
Czy to ten ptak, którego podejrzewaliście o bycie orłem?
Obrazek


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 21:49:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
to on

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 22:08:59 
A macie więcej jego zdjęć?


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 22:32:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Kamik pisze:
A macie więcej jego zdjęć?

Nie wiem, jak inni, ale ja nie, niestety.

antiwitek pisze:
no i jeszcze hazard - zapomniałem się odegrać na Panku

Ooo, to też było super, tylko, że mi głupio strasznie, bo się nie zorientowałam w porę, że nie żartujecie i to faktycznie hazard i zgarnęłam swoje beztrosko postawione i przegrane 5 zeta z powrotem. :oops: Ale jakbym wiedziała, to bym nie stawiała. Z miszczem Pankiem nie miałam szans wygrać!
Ale pokibicować fajnie było! :)

antiwitek pisze:
Zdjęcia super

Dzięki!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 25 sierpnia 2009 22:33:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Nie było mnie. Ale że na robieniu list i stawianiu gwiazdek znam się naprawdę dobrze, a i czytać ze zrozumieniem umiem, więc pozwolę sobie oficjalnie powiedzieć to, co jeszcze nie padło wprost, że tegoroczna wyprawa forumowa do Radocyny miała (podobnie jak ta sprzed dwóch lat) pięć gwiazdek. Poprawnie odczytałem relacje? ;-)
No, może miała i sześć, ale to pewnie zależy od subiektywnych czynników. Ja mówiłem obiektywnie ;-)

Nie rozumiem tylko, jak MAQ mógł cokolwiek Wam opowiadać o Tour de Poloń, przecież on 3/4 tego Touru przespał! Widzę jednak, że w Radocynie więcej mówił niż spał, co niby nie powinno dziwić, ale jednak nie zgadza się z moimi ostatnimi doświadczeniami...
Nie będę jednak małostkowy. Tourowi, mimo że go lubię, bliżej jednak do obrzydlistwa Galerii Mordor niż do leżenia pod czereśnią, może to rozbudziło Maka.

Ogromnie bym chciał pójć znowu z Witkiem nad jeziorko. Ogromnie żałuję, że nie widziałem Panka na drzewie. Ogromnie bym się cieszył, mogąc przyczynić się do zwycięstwa Trenu. Fajnie by było podbudować interakcje z innymi uczestnikami turnusu w Radocynie, których dwa lata temu było jakoś mniej. Nie sprostałbym też Morelli & co. w cytowaniu Potopu, niemniej jednak myślę, że MAQ zgodnie ze swą nową tożsamością, zamiast rzucać kamieniami do ludzi, winien był podbiec chyżo do tego gazika, co Was ochlapał, i rzucić kierowcy ostro: "na ziemię!"; chociaż gdyby tamten odparował mu "a ty w ziemię", to role by się niebezpiecznie obróciły.
Przede wszystkim, to chciałbym Was wszystkich zobaczyć, i to właśnie w takich okolicznościach.

Noo... tylko coś słyszę, że Moody Blues nie było? A moim najgorętszym wspomnieniem sprzed dwóch lat jest to, kiedy śpiewaliśmy na takiej stromej łące, na którą wyszliśmy po wycieczce chyba do jeziorka, a może po innej, w każdym razie tam, gdzie jakaś straż graniczna chciała nas wziąć za nielegalnych emigrantów i mieliśmy krzyczeć "Polacy, nie strzelać", i tam śpiewaliśmy, a najpiękniej brzmiącą piosenką, zresztą dla mnie bodaj najpiękniej na całym tym radocyńskim wyjeździe, było high above the forest lie the pastures of the sun, czyli You Can Never Go Home, a potem z Witkiem robiliśmy przewroty w dół polany... pamiętasz? I już na płaskim, po zejściu z łąki rozmawiałem z Boskim o winylach i owadach, co też było jednym z fajniejszych momentów, a Boski w tym roku też nie dojechał.

Może ten wyścig rowerowy w końcu wypali (przecież miał już w tym czerwcu być, nawet termin wstępny był) i ponownie zawitam do Radocyny po takim tour przez pologne?...

PS. A w co uprawialiście hazard? Bo jak w dmuchanie w monety, to z góry stałbym na przegranej pozycji, ale jeżeli panek uczył grać w nerwusa, to zdaje się, że zdarzało mi się z nim wygrać!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 08:16:33 
Fengari pisze:
Kamik pisze:
A macie więcej jego zdjęć?
Nie wiem, jak inni, ale ja nie, niestety.

Szkoda, bo na tym ułożenie skrzydeł i specyficzne oświetlenie trochę uniemożliwiają identyfikację. Prawie na pewno (ja mam, powiedzmy, 95% pewności) nie jest to bielik ani orzeł przedni. Ale już orlik krzykliwy albo grubodzioby, czemu nie? Tyle, że do tego zdjęcia pasowałby i gadożer.

EDIT: Poczytałem, co piszą o gatunkach gniazdujących w Magurskim PN i wychodzi na to, że to jednak orlik krzykliwy (bo jak dla mnie zbyt jednolicie ciemny, by go uznać za myszołowa).


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 09:15:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:33:35
Posty: 4883
Crazy pisze:
Moody Blues nie było?


zdarzało się, ale raczej słabo w tym roku :)

wygląda na to że ich trzas - w końcu - przeminoł :D :D :D

_________________
in the middle of a page
in the middle of a plant
I call your name


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 09:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Fengari pisze:
trochę zdjęć

Bezdomną pokażcie! :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 09:43:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
jest na jednym zdjęciu przysłanym nam przez szymka, który pojawił się dwa razy i wstawał o 4 rano fotografować jelenie. ale mamy pewien problem z wklejaniem zdjęć, który chcemy dziś rozwiązać.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 10:21:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Kamik pisze:
gadożer


Kamik pisze:
orlik krzykliwy


Hehe, może być. Może nie wszystko jedno, ale niezwykle było obserwować takie ptaszysko.


Gero pisze:
ich trzas - w końcu - przeminoł


e, to chyba nieprawda, momęty z nimi były bardzo fajne :)


Crazy, zapomniałem całkiem o kulaniu się z górki! Ale w tym roku też raz to zrobiłem :wink: .


natalia pisze:
problem z wklejaniem zdjęć, który chcemy dziś rozwiązać


Trzymam kciuki :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 11:07:55 
antiwitek pisze:
Hehe, może być. Może nie wszystko jedno, ale
No, ja nie twierdzę, że ustalenie gatunku jest obiektywnie ważne, po prostu mnie to ostatnio coraz bardziej wciąga.

antiwitek pisze:
niezwykle było obserwować takie ptaszysko.
Ja z orlikami krzykliwymi (najprawdopodobniej) miałem do czynienia w zeszłym roku w okolicach Jeziora Wytyckiego - najpierw gdy szedłem przez las i obok drogi trochę się przerzedziło (taka zarastająca młodymi drzewkami polanka) - zerwał się tam właśnie jeden, zatoczył łuk i dokładnie przede mną zniknął wśród drzew. Potem - już nad jeziorem - para kołowała bardzo wysoko. Pierwsza obserwacja była więc dynamiczna i krótka, druga - co prawda długa, ale, no, mało ciekawa, bo niewiele było widać. Jednym słowem - zazdroszczę!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 26 sierpnia 2009 12:17:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Crazy pisze:
Nie rozumiem tylko, jak MAQ mógł cokolwiek Wam opowiadać o Tour de Poloń, przecież on 3/4 tego Touru przespał

hehe a kto chce słuchać o kolarzach? przecież to nudne....działy się w tej 1\4 rzeczy godne odnotowania :)

Crazy pisze:
A w co uprawialiście hazard?

Dmuchanie w monety :)....kilka razy nawet zgarnąłem pulę 8) ale w ostatecznym rozrachunku to i tak słabo hehe
ale ja generalnie nie zasiadam do gry, żeby wygrać :twisted:

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 356 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13 ... 24  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 53 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group