Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 04:02:04

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 84  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 20 grudnia 2015 22:44:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście, Plac Zamkowy, Stare Miasto.
Widziane w poniedziałek o 8 rano, wiatr, listopadowe słońce, deszcz, a mimo wszystko dużo barw. Aż wstyd pisać, kiedy byłam tutaj ostatni raz (nie licząc Wypieków rok temu). Czułam się jakbym była pierwszy raz. Max gwiazdek za siedzenie w kawiarni przy oknie przy rozgrzewającej herbacie o 10 rano, ze świadomością, że inni są w pracy, a ja mam urlop – klimat chyba lepszy niż wieczorem przy piwie. I te pustki, pojedynczy przechodnie, studenci, którzy urwali się z zajęć, i jedyna grupa turystów – Hiszpanie. Poniedziałek – więc wiedziałam, że z jakimkolwiek muzeum, galerią nici. Miki rzucił na koncercie hasło Zamek, a tu się okazało, że Muzeum Literatury przy Rynku stoi otworem! Trochę odkurzyłam swoją wiedzę nt. Mickiewicza, niektóre eksponaty przykuwające uwagę: skórzane buciki synka, dagerotypy, masoński świecznik, wizytówka Goethego, cytaty z listów Mickiewicza (to jednak typowy facet był, nie szkodzi, że poeta!). Na parterze wystawa poświęcona poetce międzywojnia Zuzannie Ginczance, taki hołd dla kobiecości i życia.
Kościół, do którego aż chce się wejść – MB Łaskawej, uwielbiam takie udane połączenia tradycji z nowoczesnością. Drzwi z aniołami Igora Mitoraja. Człowiek, który zdecydował o wstawieniu tych drzwi musiał mieć nie tylko zmysł estetyczny, ale i czułość do współczesnego człowieka. Chyba nie da się przejść obojętnie obok tego kościoła.
A naprzeciwko czas się zatrzymał – kącik z rękawiczkami na wymiar. Że taki rzemieślnik się ostał!
Dłuższą chwilę spędziłam w dużym sklepie z pamiątkami. Ale piękna promocja polskości! Kolorowe wycinanki na kubkach, torbach itp. ręcznie malowane naczynia z Bolesławca (skusiłam się na małą miseczkę), kosmetyczki z motywem kwiatu Wyspiańskiego, w końcu reprinty plakatów filmowych z Polskiej Szkoły Plakatu (w Wilanowie podobno jest muzeum – to następnym razem, jak i ul. Alternatywy 4 niedaleko od koleżanki, u której nocowałam). Tak powinna się reklamować Polska.
Jak na stolicę przystało dużo klasycyzmu i pomników (pomyliłam Prusa z Reymontem:).
Było piękniej niż się spodziewałam. Miałam wracać do Poznania o 10, im dalej szłam w Stare Miasto, tym późniejszy stawał się mój powrót. Koniec końców z żalem wróciłam pociągiem po 14.
Warszawo, oby do następnego razu! :)

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 20 grudnia 2015 23:08:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 23:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Dzięki za relację! Fajny spacer miałaś :) Bardzo lubię Stare Miasto, dużo wspomnień, z największym sentymentem wspominam pierwsze samodzielne wyprawy w dzieciństwie :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 21 grudnia 2015 21:30:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 17:48:09
Posty: 6421
marcela pisze:
Max gwiazdek za siedzenie w kawiarni przy oknie przy rozgrzewającej herbacie o 10 rano, ze świadomością, że inni są w pracy, a ja mam urlop – klimat chyba lepszy niż wieczorem przy piwie. I te pustki, pojedynczy przechodnie, studenci, którzy urwali się z zajęć


marcelo też bardzo lubię poranki gdy nic nie muszę
w Bystrzycy Kłodzkiej gdy byłem na wypadzie właśnie ranki były najbardziej klimatyczne
pachnące piekarnie
kawa z rana jak śmietana
ech...

ale dzięki Tobie sobie to uświadomiłem :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 23 grudnia 2015 01:36:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
Marcela, fajna rela :)
A jednak szkoda trochę, że tylko rano tam byłaś i nie miałaś okazji zobaczyć wieczornych iluminacji. :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 13:48:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
Jak wchodziłam na pl. Zamkowy to właśnie stawiali choinkę itp. W innych miejscach były już rozwieszone ozdoby w kolorze fioletowym i pomarańczowym, mówisz, że ładnie wygląda po zmroku?

Zrodziło mi się takie pytanie pod wpływem tego spaceru, czy w ogóle w Warszawie jest Ratusz? Na logikę podejrzewam, że musi być, ale nie jest czymś tak oczywistym w powszechnej świadomości jak w Poznaniu, Gdańsku, Wrocławiu czy choćby w Olsztynie (razy dwa). No chyba, że nie ma, bo miasto stołeczne kieruje się innymi zasadami administracyjnymi, samorządowymi, historycznymi?

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 20:27:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Jest ratusz i to nie jeden.
Pałac Jabłonowskich na Placu Teatralnym - a właściwie niedawno postawiona makieta tego budynku, bo w środku już zupełnie co innego niż kiedyś.
Urząd Miasta przy Placu Bankowym - obecna siedziba władz. Przystanek metra obok nazywa się Ratusz Arsenał.
Do XIX istniał jeszcze ratusz na Rynku Starego Miasta, ale jego funkcję przejął Pałac Jabłonowskich.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 27 grudnia 2015 20:28:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 9980
marcela pisze:
mówisz, że ładnie wygląda po zmroku?

W sumie nie każdy musi lubić takie cuda, ale kilka stron wcześniej w tym wątku moja rela sprzed chyba dwóch lat wygląda tak:
viewtopic.php?p=490071#p490071
I jeszcze to samo w wersji ruchomej, choć może nie najlepszej jakości (ale i nie tak strasznej, jak sugeruje kadr startowy :wink: ):
https://m.youtube.com/watch?v=6Ub3HxDpPXo
Przy czym w zeszłym roku doszło wiele nowych atrakcji, a co jest w tym, to jeszcze nie wiem, nie widziałam.

marcela pisze:
czy w ogóle w Warszawie jest Ratusz?

A bo to jeden? :wink: Chyba każda dzielnica ma swój.
Ale ten główny, najważniejszy, od którego czerpie swoją nazwę stacja metra, mieści się nie na rynku Starego Miasta, tylko na placu Bankowym i zamiast być wąski i wysoki, jest niski i szeroki, co w porównianiu z innymi miastami faktycznie może uchodzić za nieoczywistość. :wink:
http://radiowarszawa.com.pl/wp-content/ ... a-publ.jpg


PS. O, Emilian mnie ubiegł :)


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 28 grudnia 2015 22:40:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 12 lutego 2009 00:19:00
Posty: 1646
Skąd: Warmia/Poznań
Fen, Emilian dziękuję za oświecenie! :)

_________________
CO ROBISZ NA NASZEJ ULICY
Co robisz na naszej ulicy, pomiędzy samochodami,
koniu?
Co słychać u twoich kuzynów, centaura i jednorożca?

Charles Reznikoff


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 11:48:53 

Rejestracja:
pt, 09 października 2015 23:26:56
Posty: 51
Czy ktoś z Was zna jakieś co najmniej kilkupiętrowe budynki w Warszawie, gdzie można wejść na dach? Najlepiej żeby był jeszcze jakiś ciekawy widok (choć z dachu to zawsze jest ciekawy).


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 15:46:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Słyszałem, że moi znajomi wchodzili kiedyś na wieżowiec zaprojektowany przez Leykama przy Rondzie Waszyngtona.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 01 maja 2016 21:44:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 21:54:20
Posty: 6846
Ministerstwo Środowiska? ;-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 11 sierpnia 2016 17:11:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Trochę o Ursynowie z culture.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 04 października 2016 11:16:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 15:46:47
Posty: 21392
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
W ostatnią niedzielę byłem na Wyścigach. Na Wielkiej Warszawskiej. Koleżka Friedmann tez był i spisał był swoje refleksje, tudzież garść porad dla początkujących graczy. Polecam: https://wojtekfriedmann.wordpress.com/2 ... arszawska/

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 08 listopada 2016 15:33:42 

Rejestracja:
czw, 20 października 2016 15:14:33
Posty: 2
Witam,
To jest małe zaproszenie o charakterze non profit. Wierzę, że nikt nie poczuje się nim urażony – choć to może temat trochę odbiegający od zagadnień forum.
Chodzi o to, że fundacja Training Projects, z którą jestem związany , rusza z tegoroczną odsłoną projektu grantowego dla każdej zainteresowanej organizacji niedochodowych i pozarządowych. Zapraszamy do składania wniosków o subwencje na sumę nieprzekreczającą 20 tysiecy PLN. Wsparcie na działania wolontariackie dla osób uczących się, budowanie kapitału społecznego i walkę z biurokracją. Z kampanii wyłączeni są jednostki i organizacje polityczne, organizacje religijne, jednostki administracji publicznej, firmy. Więcej tutaj: http://www.szkolenia-menedzerskie.pl/fundacja-granty
Nie ma sztywnego terminu wysyłki wniosków – wszystkie rozpatrywane są na bieżąco i cały rok.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafal
PS. Proszę tej notki nie odczytywać jako nachalnej reklamy – chodzi o akcję charytatywną dla wolontariuszy i działaczy społecznych.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 16 listopada 2016 18:49:04 

Rejestracja:
czw, 20 października 2016 15:14:33
Posty: 2
Witam serdecznie,
To jest krótkie zaproszenie o charakterze charytatywnym. Liczę na to, że nikt się nie obrazi – choć to być może temat trochę odbiegający od zagadnień forum.
Otóż fundacja Training Projects, z którą jestem związany zaprasza wszystkich do tegorocznej edycji akcji „HRowcy Dzieciom”. Jeśli w ramach działań społecznych w swojej firmie wspierasz domy dziecka – możesz w ramach podziękowania wygrać darmowe szkolenia dla swojej firmy. Wszystkie szkolenia w 100% sponsoruje nasza fundacja. W naszym serwisie www zasady uczestnictwa : http://www.szkolenia-integracyjne.pl/HRdzieciom
W poprzednich latach kursy dostały od nas m.in. Mostostal Zabrze, SKC HAAS, Conbelts. Ciekawe było to, że opisywano zaskakująco różnorodne akcje społeczne: od edukacji wczesnoszkolnej przez kursy języków obcych po programy artystyczne i kulturowe. Nie wyłącznie przelewy pieniężne na konkretnych wychowanków.
Jeżeli chętny wolontariusz nie da rady uczestniczyć w najbliższej odsłonie akcji, zachęcamy do udziału w następnych. Nabór odbywa się każdej jesieni.
Pozdrawiam serdecznie,
Rafal
PS. Proszę tej notki nie odczytywać jako darmowej promocji – chodzi o niedochodowy projekt dla wolontariuszy i działaczy społecznych.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1257 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76 ... 84  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group