Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 07:48:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lutego 2007 21:36:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
K.T.W.S.G. pisze:
Piszesz tak, bo byłeś w najbardziej skomercjalizowanym miejscu tego kraju.


Masz rację, w zasadzie to swoją wypowiedź chciałem odnieść tylko do tego miejsca. W Kanadzie to w zasadzie byłem tylko w Toronto, no i nad Niagarą, reszty tego pięknego kraju nie widziałem niestety, nie bardzo miałem wtedy warunki, a przede wszystkim nie miałem czasu (byłem tylko 2 tygodnie) no i cel wizyty w Kanadzie był całkiem inny niż turystyczny :wink: (bynajmniej nie zarobkowy). Kilka rejonów Kanady widziałem w tv i są naprawdę wspaniałe, może jeszcze kiedyś uda mi się je zobaczyć. Szkoda tylko że także Toronto zrobiło na mnie kiepskie wrażenie. Ale może dzięki temu może bardziej mogłem docenić swój kraj, a przede wszystkim jego długą i często trudną historię. W Warszawie, Krakowie i wielu innych nawet małych miastach ta historia jest widoczna praktycznie co chwilę - w Toronto tego nie ma, ale nie ma się co dziwić w końcu historia tego kraju w porównaniu z krajami Europy jest bardzo krótka (nie wciągam w to rdzennych mieszkańców tego kraju bo to już temat z innej beczki :wink: ).

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lutego 2007 22:07:29 
...jesli będziesz miał jeszcze okazję wybrać się do Kanady, to polecam! Znajdziesz tam nawet miejsca z prawdziwą "historyczną" historią :-) Takim miastem jest wspomniane przeze mnie St. John's - stolica Nowej Fundlandii i Labradoru, która jest najstarszym stałym miejscem osadnictwa europejskiego w całej Ameryce Północnej - począwszy od lądowania Cabota w 1497 roku. Na Nowej Fundlandii jest też świadectwo znacznie wczesniejszego niż Kolumb pobytu ludzi z Europy po tamtej stronie Atlantyku - w L'Anse aux Meadows na czubku Wielkiego Półwyspu Północnego jest stanowisko kurhanów Wikingów z 1006 roku.

A sam kraj to mój "numer 1" na świecie. Jesli się gdzieś przeniosę na stałe, to właśnie do Kanady. Moim wielkim marzeniem jest przejazd całą Trans Canada Highway - od Cape Spear na Nowej Fundlandii do Vancouver Island w Kolumbii Brytyjskiej - prawie 8000 kilometrów! No i osiedlić się w Vancouver - tym "Najlepszym Mieście Do Życia"... Może kiedyś się uda :-)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2007 11:47:29 
Temat niby nie ten, ale nie wiedziałem, gdzie zdjęcia wrzucić ;-) W każdym razie jest to pociągnięcie offftopu kanadyjskiego z dyskusji mojej z Mofo. Takie próbki tylko - wszystko robione w środku nocy.

Widok z Barad Dur:

Obrazek


Widok na Barad Dur z brzegu Morza Nurnen:

Obrazek


Impresja z użyciem efektu "potrząśnij aparatem"; widok na Barad Dur:

Obrazek


One Maple Leaf to rule them all
One Maple Leaf to find them
One Maple Leaf to bring them all
And in the Darkness bind them
In the land of Torontorr
Where the shadows lie


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2007 20:56:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Świetne foty :brawa: Ja jak byłem w Toronto to zrobiłem chyba z dwanaście filmów (jeszcze się nie dorobiłem cyfrówki - a nie chcę kupować byle czego, więc zbieram na cyfrową lustrzankę) i jeszcze nie zeskanowałem. Jak tylko będę miał skany to coś wrzucę. Kilka moich fotek doczekało się nawet publikacji, mogę się nawet pochwalić że mam praktycznie identyczne ujęcie jak na focie Adama Bujaka z jego albumu z pielgrzymki Jana Pawła II do Toronto, robiliśmy zdjęcia obok siebie.Sporo zdjęć zrobiłem też w polskiej dzielnicy w Toronto a szczególnie na ulicy Roncesvalles, tam praktycznie w kazdym sklepie mówi się po polsku, w tej dzielnicy też mieszkałem przez jakieś dwa tygodnie. Niestety przeważnie spotykałem sfrustrowanych polaków, którzy często żałowali swojego wyjazdu - oni tam wcale nie żyją lepiej niż my tutaj w polsce - a charują dużo więcej.
Cholera, znowu off. Może by założyć odzielny temat?

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lipca 2007 11:41:53 
Kilka ciekawych zdjęć z Chełma.


Ostatnio zmieniony wt, 24 lipca 2007 09:19:16 przez kk, łącznie zmieniany 4 razy

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 18 lipca 2007 13:29:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Ładne.... i ten zbieg okolicznosci:

pana fotografa:
Obrazek

moje:
Obrazek

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 24 lipca 2007 09:19:26 
Kamik pisze:

Zdjęć jest już ponad 40. Bardzo fajne!
A to zrobione tuż przy miejscu, gdzie mieszkałem:
Obrazek
Wystarczyłoby, żeby się pan fotograf obrócił o jakieś 90 - 120 stopni w prawo a zobaczyłby mój blok.
Jako ciekawostkę dodam, że w środkowej z trzech widocznych tu zrośniętych ze sobą kamienic mieści się od lat kościół polskokatolicki. Jak się dobrze przyjrzeć, to widać tam krzyż, a na dachu nawet malutką sygnaturkę (właściwie, to musicie mi uwierzyć na słowo). Przed wojną było tam ponoć kino i do dziś w piwnicach kościoła leżą sprzęty z tamtego czasu (chyba fotele głównie).

EDIT: sorry, ale nie mogę się powstrzymać.
Obrazek
Do tej salki chodziłem 20 lat temu na religię...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 sierpnia 2008 22:04:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
,,,ostatnio bardzo intensywnie poznaję okolice Lubelszczyzny (w związku z pracą) - a w sposób szczególny mniejsze mieściny i wioski,,, nie jestem typem podróżnika, właściwie to chyba nawet nie lubiłem do tej pory podróży, jednak powoli sie przekonuję do tej formy spędzania czasu,,,
wczoraj byłem w Modliborzycach:

,,,to co mi się najbardziej rzuciło w oczy to fakt, że jest to bardzo czyste i zadbane miejsce,,,

Rynek:
Obrazek

Przydrożna kapliczka:
Obrazek

Drzewa - a w ich tle Różowy domek:
Obrazek

i Urząd gminy:
Obrazek

A dzisiaj byłem w kolejnej części Lubelszczyzny, a mianowicie w Annopolu. Też jest ładnie - dużo dziwnych miejsc, ładna okolica, podobno przepływa tamtędy Wisła (a nawet na pewno) ale niestety nie uświadczyłem jej widoku,,,

Rynek to wizytówka! A na rynku w Annopolu nie brakuje symboliki,,,
Obrazek

Pomnik Piłsudskiego:
Obrazek

Pomnik "Kobiety Lubelszczyzny" upamiętniający kobiety i dzieci poległe i wymordowane przez najeźdźców w czasie II Wojny Światowej,,,
Obrazek

idąc pewną uliczką troszeczkę zboczyłem z drogi:
Obrazek

i zauważyłem opustoszały budynek:
Obrazek

w tej samej okolicy były także piękne wiejskie widoki,,,
Obrazek

znalazłem także studnię (!)
Obrazek

i zajrzałem do środka :shock:
Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 28 sierpnia 2008 18:14:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
...z pustego to i Salomon nie naleje...a dziurawym to już na pewno :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 września 2008 19:38:38 
Dla miłośników industrialu i obcoplanetarnego SF.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 03 września 2008 21:00:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
dziś byłem w Gościeradowie:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 04 września 2008 20:09:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 02 listopada 2006 20:00:47
Posty: 1234
Skąd: Edinburgh
Smoku!!! Czegoś nie miał aparatu kiedy pokonywałeś drogę Pasieka - Kolejowa?? Tam mógłbyś napstrykać zdjęć ;)
Ale te też są świetne... Niedawno przejeżdżałam tamtędy, można to nazwać moją okolicą, bo często tam kiedyś jeździłam...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 września 2008 22:24:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
Dzisiaj "zwiedziłem" Sosnową Wolę,,, jest tam bardzo ładnie,,, dużo drzew, widoki mnie urzekły,,,
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

jest również i przydrożna kapliczka:
Obrazek

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 września 2008 08:48:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Smok pisze:
Dzisiaj "zwiedziłem" Sosnową Wolę,,, jest tam bardzo ładnie,,, dużo drzew, widoki mnie urzekły,,,

Widzę, że Twoja obecna praca ma dużo zalet - takie piękne okolice :) Lubię takie leśne tereny pokonywać rowerem, szczególnie ta droga wsród drzew podoba mi się. Muszę pomyśleć o jakimś dłuższym rowerowym wypadzie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 10 września 2008 09:03:54 

Rejestracja:
ndz, 02 marca 2008 11:44:46
Posty: 124
Skąd: Lublin/Krasnystaw
Dla tych co nie wiedzą to w ten weekend w moim cudowym miasteczku będą Chmielaki czyli święto piwa, chmielarzy i piwowarów. Mamy pięknie odnowiony rynek więc nie będzie większych problemów z przemieszczaniem.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 50 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group