Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:11:47

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 20:00:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:53:47
Posty: 4080
Skąd: Chełm (k. Mistycznego Miasta Lublina) - Warszawa (Stacja Ursynów)
Igor pisze:
Rejowca Fabrycznego


Rio de Fabriko! Również bardzo przyjemne miejsce! Fuzja industriala z naturą...

_________________
kocham cię
kocham cię
śmierć w Wenecji
miłość w Warszawie

Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 stycznia 2007 23:04:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 14:36:56
Posty: 7692
Skąd: 52,2045 N, 20,9694 E
W sumie skoro się tu pojawiają wątki historyczne, to zareklamuję swój wpis gdzie indziej. Drugi akapit dotyczy trochę tego tematu: http://ultimathule.nor.pl/viewtopic.php?p=114936#p114936
Obrazek

:wink:

_________________
Była tu wczoraj premier Suchocka,
chyba przypadkiem przed wyborami


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2007 00:12:21 
Skoro już mowa o historii Chełma, to ja dorzucę trzy fotki z najbliższej okolicy miejsca, w którym znajdowała się pewna drukarnia. To tam właśnie dodrukowano przywieziony z Moskwy Manifest PKWN. Malunki są w coraz gorszym stanie. Myślę sobie, że wyjścia są dwa: solidnie udokumentować i usunąć lub odrestaurować i uzupełnić o rzetelne tablice informacyjne, żeby mogło się to miejsce stać pewną atrakcją turystyki historycznej (chyba jednak wolałbym to pierwsze). Ale zapewne pieniędzy brak. Nie wiem niestety, kiedy to kuriozum powstało:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A tu coś dla Boskey’a, który kiedyś pisał, że bardzo chciałby zobaczyć zorzę. Boskey, musisz wpaść do Chełma:
Obrazek.

I coś dla Moniki, która chciała zobaczyć jakieś ładne zdjęcia. To najlepsze z nowych, jakie mam. Ulica Obłońska:
Obrazek.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2007 18:51:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Kino "Zorza", pracuję jakieś 80m od tedo kina, a na ul. Obłońskiej też czasami bywam... mieści się tam Urząd Skarbowy... jest jeszcze w Chełmie kilka podobnych ulic.

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 stycznia 2007 20:54:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Dzięki, Kamik...

:-)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lutego 2007 10:42:26 
Z ciekawych wydarzeń chełmskich.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lutego 2007 16:07:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 18:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Igor pisze:
Mój kolega z astronomii bardzo zachwala swoje pięciotysięczne miasteczko tzn. Rejowiec Fabryczny i mówi, że nie chciałby gdzie indziej mieszkać


Wędrując po wschodzie z Pippinem słyszeliśmy odmienne zdanie na temat tej miejscowości :lol:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 08 lutego 2007 18:44:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 27 maja 2005 20:52:18
Posty: 1188
Skąd: kiwi
ceigrektezet pisze:
się na Złotoryję

o te rejony były mi kiedyś bliskie :D
mieszkałam pare lat temu w Złotoryi i tamte okolice są mi dobrze znane... :piwo: szczególnie Legnica=dentysta,market...

_________________
kiwi lubi wiki
wiki lubi kiwi
A MNIE JUŻ NIC NIE ZDZIWI :-D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 11 lutego 2007 21:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Postanowiłem stopniowo nadrabiać swoje gigantyczne zaległości w Podróżorumie i przypadkowo zacząłem od tego wątku, do któego wcześniej chyba nigdy nie wszedłem.

Ha!

Otwierający post Cytza podoba mi się chyba najabrdziej ze wszystkich i trochę szkoda, ze oryginalny cel tego wątku uległ zatraceniu a raczej zawężeniu do jednej okolicy. Bardzo fajny i przewrotny tytułwątku chyba obrócił się przeciw założycielowi ;-)

Ale wyszły z tego duże korzyści. Bo nigdy by mi nie przyszło do głowy zainteresować się akurat Chełmem, a teraz wszedł mi do głowy :-)
Bardzo dziękuję wszystkim chełmianom za pełne zaangażowania zachwalanie swojej okolicy - naprawdę mi się spodobało!

A już najbardziej...
monika pisze:
Obejrzałam właśnie wszystkie zalinkowane zdjęcia i zostałam zahipnotyzowana horyzontem

Jak piękne mogą być zdjęcia niczego, zresztą nie chodzi o zdjęcia - jak piękne może być nic... z punktu widzenia turystyczno-marketingowego, folderowego, pocztówkowego itp. takie zdjęcia jak zlinkowane przez Kamika nie mają w sumie żadnej wartości, bo nie przedstawiają żadnych atrakcyjnych celów turystycznych.
A takie nieatrakcyjne okolice, w których są same pola, dróżki, krzaki i horyzonty często stanowią o tym, jak piękna jest Polska. Nie możemy się za bardzo równać z turystycznymi "potęgami" pod względem cudów natury ani zabytków - ale może to w prostocie leży siła tej naszej ziemi...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lutego 2007 09:06:18 
(-)


Ostatnio zmieniony śr, 27 lipca 2016 20:43:08 przez chewbacca, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lutego 2007 09:18:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Karolina pisze:
w Chełmie są jedyne europejskie podziemia kredowe

a w nich Duch Bieluch! :D

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 12 lutego 2007 15:35:24 
Crazy pisze:
Otwierający post Cytza podoba mi się chyba najabrdziej ze wszystkich i trochę szkoda, ze oryginalny cel tego wątku uległ zatraceniu a raczej zawężeniu do jednej okolicy. Bardzo fajny i przewrotny tytułwątku chyba obrócił się przeciw założycielowi

No, ja w sumie też trochę (może zbyt nieśmiało) próbowałem skierować temat na pierwotne tory, ale cóż...

Crazy pisze:
Jak piękne mogą być zdjęcia niczego, zresztą nie chodzi o zdjęcia - jak piękne może być nic... z punktu widzenia turystyczno-marketingowego, folderowego, pocztówkowego itp. takie zdjęcia jak zlinkowane przez Kamika nie mają w sumie żadnej wartości, bo nie przedstawiają żadnych atrakcyjnych celów turystycznych.
A takie nieatrakcyjne okolice, w których są same pola, dróżki, krzaki i horyzonty często stanowią o tym, jak piękna jest Polska. Nie możemy się za bardzo równać z turystycznymi "potęgami" pod względem cudów natury ani zabytków - ale może to w prostocie leży siła tej naszej ziemi...

Myślę bardzo podobnie. Tyle tylko, że to nic jest dla mnie jednak cenniejsze niż góry, czy morze...


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 13 lutego 2007 01:46:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
dla mnie pewnie nie jest cenniejsze, ale uważam, że bardzo szkoda tego nie doceniać

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lutego 2007 16:51:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 16 września 2006 20:17:17
Posty: 645
Skąd: kresy wschodnie - CHEŁM
Crazy pisze:
Nie możemy się za bardzo równać z turystycznymi "potęgami" pod względem cudów natury ani zabytków - ale może to w prostocie leży siła tej naszej ziemi...


Jakis czas temu, chyba w 2002 roku byłem w Kanadzie i pojechaliśmy miedzy innymi nad wodospad Niagara i... przeraziło mnie to co zrobili z tym cudem natury, dookoła beton, wieżowce, kasyna - po prostu sama komercja, ochyda, cud natury praktycznie totalnie zniszczony, po stronie USA jeszcze może nie jest tak źle, ale po stronie Kanadyjskiej - tragedia. Co z tego że można podpłynąć łodzią pod sam wodospad, co z tego że można do samego wodospadu podejść elegancko wybrukowanym chodnikiem, czy podjechać samochodem, to miejsce obecnie praktycznie całkowicie straciło urok!!! Co prawda może jeszcze trochę robi wrażenie potęga tej wody, ale to co człowiek zrobił z tym miejscem jest dla mnie przerażające!
Mam nadzieję że w Tatrach, czy innych pięknych miejscach w Polsce nigdy do tego nie dojdzie. Od czasu pobytu w Kanadzie na prawdę zacząłem mocno doceniać to że urodziłem się w Polsce i to nasze lokalne środowisko naturalne nie jest tak skomercjalizowane jak tam.

_________________
ŻYŁEM BO CHCIAŁEŚ, UMARŁEM BO NAKAZAŁEŚ, ZBAW BO MOŻESZ.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 14 lutego 2007 17:28:58 
MOFO pisze:
Od czasu pobytu w Kanadzie na prawdę zacząłem mocno doceniać to że urodziłem się w Polsce i to nasze lokalne środowisko naturalne nie jest tak skomercjalizowane jak tam.


Piszesz tak, bo byłeś w najbardziej skomercjalizowanym miejscu tego kraju. Jedynym takim miejscu w Kanadzie - może poza Calgary. Proponuję porównać z tym Nową Fundlandię, gdzie poza wschodnim wybrzezem (a właściwie samym St. John's) nie spotkasz żadnych ludzi, a tylko łosie i stada karibu. Dzicz znajdziesz też w samym Ontario, o godzinę jazdy od Toronto. Cały środek kraju to pustka i niesamowita przyroda (nie licząc stepów Saskatchewan i Manitoby). Góry Skaliste to po prostu odjazd, a przyrodniczo nic na świecie nie będzie się równało z Kolumbią Brytyjską. Cały czas mówię o regionach gęsto - jak na Kanadę - zasiedlonych. Chcesz jeszcze większej dziczy? Ziemia Baffina, północny Quebec, cały Nunavut i północna B.C. - gwarantuję, że nie znajdziesz tam zbyt wielu śladów cywilizacji i komercji ;-) Na Nowej Fundlandii byłem w gigantycznym parku narodowym Gros Morne - wspaniałe góry, niesamowite fiordy, gęste lasy, więcej łosi niż ludzi; poszedłem na prelekcję w siedzibie parku - powiedziano tam, że największym zagrożeniem dla Gros Morne jest leżące na jego obrzeżu spore miasto Deer Lake. Deer Lake ma pięć tysięcy mieszkańców - a park jest kilkakrotnie większy od całych Tatr.


Na górę
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 140 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 42 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group