Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:50:48

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 14:11:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24303
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
z pobliskich Rowów
Z Dębiny :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 16 sierpnia 2022 18:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Pet pisze:
Z tymi niesławnymi tłumami na polskich plażach jest tak, że kończą się jakieś 100-200 metrów od głównych wejść na plaże. Jeśli ktoś nie czuje się imperatywu leżenia w odległości 2 metrów od wieżyczki ratownika, i 5 metrów od bud z piwem/lodami/frytkami/dmuchanymi delfinami, to tłumów raczej nie powinien się obawiać nawet w wysokim sezonie.


Nie, absolutnie nie odczuwam takiego imperatywu, raczej wręcz przeciwnie, im dalej od tego wszystkiego, tym lepiej. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 11:35:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Pet pisze:
Z tymi niesławnymi tłumami na polskich plażach jest tak, że kończą się jakieś 100-200 metrów od głównych wejść na plaże. Jeśli ktoś nie czuje się imperatywu leżenia w odległości 2 metrów od wieżyczki ratownika, i 5 metrów od bud z piwem/lodami/frytkami/dmuchanymi delfinami, to tłumów raczej nie powinien się obawiać nawet w wysokim sezonie.
Jak ja to mówię, to mi nikt nie wierzy ;-) :lol: Na serio wystarczy często pójść KAWAŁEK dalej i jest spoko.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 17 sierpnia 2022 21:19:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
To jest niepojęty fenomen. Praktycznie każdy opowiada historie o wściekłych tłumach nad Bałtykiem, a z drugiej strony, moje obserwacje są takie, że wystarczy odejść kilka kroków na wschód lub zachód od najbardziej uczęszczanych miejsc i można miec prawie prywatną plażę. I to jest regału, a nie jakieś wyjątkowe sytuacje. Najbardziej podziwiam ludzi, którzy wchodzą na plażę i rozbijają obozowiska praktycznie w momencie postawienia nogi na piasku. Ekstremalnym przypadkiem jest tutaj Jantar gdzie główne wejście wypada w miejscu przystani rybackiej i ludzie wchodząc na plaże rozkładają się tuż przy łodziach. I już pal sześć tabliczki zakazujące plażowania w tym miejscu. Ja nie wiem jak ludziom chce się leżeć w smrodzie smarów, i wśród resztek rozkładających się fląder. :shock:

A leżą masowo. Jeden na drugim. I oczywiście narzekają na ścisk.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 18 sierpnia 2022 21:45:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ta niewiara pewnie bierze się stąd, że w internetach ludzie mogą się naoglądać takich zdjęć: :wink:

https://ocdn.eu/images/pulscms/YWE7MDA_ ... e8588.jpeg

Za duże jest, dlatego nie wklejam bezpośrednio.

Moje własne doświadczenia za bardzo mi nie pomogą, bo od dłuższego czasu, jeśli w ogóle jeździłam nad morze, to poza sezonem. Ostatnia moja bytność w sezonie, w bardziej popularnej miejscowości, czyli w Ustroniu, miała miejsce w latach 90. A wtedy mieszkałam naprawdę daleko od centrum, więc plaża w tym miejscu była całkiem spoko. Za to w samym centrum, zwłaszcza strzeżona - masakra i ohyda na maxa. W wodzie człowiek obok człowieka, żadnych szans na przyjęcie pozycji potrzebnej do pływania, a pomiędzy ludźmi pływające paczki po czipsach, ogryzki od jabłek, skórki od bananów, papierki po lodach itp. Jeden wielki żig! W życiu bym tam nie wlazła do morza i nie pojmuję zacięcia ludzi, którzy to robili...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2022 06:03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 18:55:19
Posty: 3093
Skąd: Poznań
Fengari pisze:
Jeden wielki żig!

Przeczytałem i zanucilwm: Moczę nogi w wodach zatoki, brodzę w kale, brodzę w kale...

_________________
Blaszony
Każde zwierzę koi dotyk.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2022 06:55:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
Ta niewiara pewnie bierze się stąd, że w internetach ludzie mogą się naoglądać takich zdjęć: :wink:

https://ocdn.eu/images/pulscms/YWE7MDA_ ... e8588.jpeg


No to już wiesz, dlaczego umiejętność odpowiedniego kadrowania zdjęć jest taka ważna.

Obrazek

;)

Tymczasem jest to dokładnie ten przypadek, o którym mówiłem.
Strzelam, że ta plaża to Władysławowo (tak wnioskuję po ukształtowaniu falochronu przy wejściu do portu) - a jeśli tak, to patrzymy na część plaży na wysokości centrum miasta, czyli na najmocniej eksploatowane wejście od strony zachodniej. Jeśli jednak nawet nie jest to Władek, to i tak mamy tutaj ujęcie jakiegoś prominentnego wstupu na miejsce plażingu (atrakcje w postaci pawilonu z żarciem i zjeżdżalni to potwierdzają). Pójście w stronę wschodnią niewiele by dało, bo tam mamy ograniczenie wejściem do portu (i jak widać tłum sięga aż tam), ale ciekawy jestem jak wyglądało by obłożenie w stronę zachodnią, bo stawiam dolary przeciw orzechom, że przesunięcie kadru nieco w dół, mogłoby nam ukazać już zgoła odmienną sytuację. Zresztą to właśnie będąc po raz pierwszy w tym owianym złą sławą Władysławowie, uzyskałem ostateczne potwierdzenie, że jeśli ktoś siedzi w gąszczu parawanów nad Bałtykiem, to znaczy, że po albo to lubi, albo nie chciało mu się przejść 200 metrów dalej. Aha! Z mojego pobytu tamże zapamiętałem, że plaża po wschodniej stronie wejścia do portu świeciła pustkami, nawet jeśli na zachodniej był taki ścisk, jak tutaj. Czyli odwrotnie niż w Łebie i Ustce, gdzie przeważnie plaże na wschód wejść do portów cieszyły się znacznie większym wzięciem, niż te zachodnie.

Ogólnie rzecz mówiąc, to jest ta sama sytuacja co w metrze/autobusie/tramwaju - największy ścisk w godzinach szczytu jest zawsze tuż przy drzwiach. Tak jakby ludzie postawiwszy tylko nogę w środku zapominali jak się chodzi, albo jakby przejście 2-3 metrów w lewo, lub w prawo było poniżej ich godności, więc ściskają się jak śledzie w beczce i narzekają na tłok.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 19 sierpnia 2022 19:38:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Ta scena różnymi z kadrami to jakaś dziwna jest. :wink:

Poza tym masz rację, to Władek.
Ja tę miejscowość odwiedzałam głównie przy okazji pobytów w Chłapowie, ale to zawsze było poza sezonem. W Chłapowie było już pusto i cicho, a we Władku ciągle coś się działo, tłumy to może nie były, ale wciąż sporo ludzi i disco na plaży itp atrakcje... Nigdy nie chciałabym trafić tam w sezonie, nie jestem ciekawa jak to wtedy wygląda ani gdzie kończy się tłok. :lol:
W samym Władysławowie, tak, żeby tam nocować, to byłam tak dawno, że nawet nie jestem pewna, czy mój wiek był już dwucyfrowy, i też było to chyba poza sezonem, w każdym razie nie pamiętam żadnych tłumów, tylko pokój, w którym nocowałam z rodziną i taką fajną grę w okręty. :wink:

Pet pisze:
Z mojego pobytu tamże zapamiętałem, że plaża po wschodniej stronie wejścia do portu świeciła pustkami,

A tam w ogóle jest jakaś plaża? Szczerze mówiąc, nie pamiętam, wydaje mi się, że w ogóle nie udało mi się przedostać na drugą stronę portu, zupełnie jakby na porcie kończył się świat. Tylko jakąś zatoczkę z czymś w rodzaju latarni morskiej kojarzę, ale ona też miała charakter bardziej techniczno-portowy, niż plażowy.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 sierpnia 2022 20:26:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Zachęcam do odwiedzenia okolic stacji Władysławowo Port.
Wydało mi się, że za malowniczą stacją są plaże niezbyt uczęszczane.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 sierpnia 2022 06:53:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
A tam w ogóle jest jakaś plaża?


elsea pisze:
Zachęcam do odwiedzenia okolic stacji Władysławowo Port.
Wydało mi się, że za malowniczą stacją są plaże niezbyt uczęszczane.


No i ja właśnie o tym. Jak ktoś jest miłośnikiem przepychania się między spoconymi plażowiczami, upychania się jak szprotka w puszce i narzekania jak to nad polskim morzem jest ciasno, to wybiera kilkusetmetrowy odcinek plaży na zachód od portu. A jeśli ktoś nie jest koneserem takich atrakcji, to albo idzie kawałek dalej na zachód, albo wybiera plażowanie po wschodniej stronie wejścia.

I tak właściwie jest w każdej nadmorskiej miejscowości. Dlatego kiedy słyszę "o tłumach nad Bałtykiem", to zachodzę w głowę, czy wygłaszający te twierdzenia kiedykolwiek nad tym Bałtykiem był, a jeśli tak, to czy zrobił krok dalej poza obszar tuż przy wejściu.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony śr, 24 sierpnia 2022 06:04:42 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 sierpnia 2022 18:41:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No to będę musiała znaleźć stację Władysławowo Port i sprawdzić naocznie, o czym Wy piszecie. :) W tym przypadku jestem niedowiarkiem i nie uwierzę, że tam istnieje cokolwiek oprócz morza na wschód od portu, dopóki nie zobaczę. :) Na południe - ok, ale na wschód?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 sierpnia 2022 19:21:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Pet pisze:
Cytat:
elsea pisze

A tam w ogóle jest jakaś plaża?
To nie ja!

Ja tam zawsze umiem nad Bałtykiem znaleźć dobre miejsca :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2022 06:04:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Wiem, wiem... Cytat się źle oznaczył. Już poprawiam. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2022 07:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
Znam lokację w Ustce, o której pisał Crazy. W zeszłym roku przechodziłem tamtędy w drodze na plażę w trakcie dwutygodniowego pobytu w kurorcie. :)

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 24 sierpnia 2022 08:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
No to będę musiała znaleźć stację Władysławowo Port i sprawdzić naocznie, o czym Wy piszecie. :) W tym przypadku jestem niedowiarkiem i nie uwierzę, że tam istnieje cokolwiek oprócz morza na wschód od portu, dopóki nie zobaczę. :) Na południe - ok, ale na wschód?


Żebyś nie musiała wykosztowywać się na podróż: https://www.google.com/maps/@54.7971661 ... a=!3m1!1e3
:palacz:

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 417 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 36 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group