Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest ndz, 28 kwietnia 2024 10:00:35

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 11:33:24 
No ot jeszcze kwestię dojazdu opisz :)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 12:57:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 19 grudnia 2004 00:17:37
Posty: 23
Skąd: Mysłowice
Tu jest dojazd samochodem:
http://tatromaniak.fr.pl/sr.php
oraz mapa.

Z innej strony to w sumie chyba najlepiej dojechać do Popradu, a stamtąd to jest kawałek do Słowackiego Raju.

Tu są też informacje o dojeździe:
http://www.slovenskyraj.info/pl/doprava/index.html

Natomiast transportem publicznym to też najlepiej dostać się do Popradu (np. autobusem / busem np. Krakowa, Zakopanego czy Nowego Targu.

Pociągiem się jedzie bardzo na około, bo tory nie przecinają Tatr. Jeśli ktoś mieszka przy czeskiej granicy to może rozważyć transport pociągiem przez Zilinę i stamtą do Popradu czy Spiskiej Novej Wsi.

A z Popradu są połączenia kolejowe i autobusowe do Słowackiego Raju. Dużo połączeń jest też ze Spiskiej Novej Wsi, gdzie kursują autobusy z Nowego Targu przez Zakopane.

Ale wszystko to piszę tylko z informacji z przewodnika i Internetu, bo planuję tam dopiero I wyprawę.

Na pewno jest tam pięknie, ale transport zajmie nieco czasu...

_________________
Standing at the Crossroads, trying to read the signs to tell me which way should I go to find the answer


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 14:40:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
fakt, ja jechałam autem, a tam już tamtejszymi pociągami, które były tanie...

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 16:47:00 

Rejestracja:
pn, 15 listopada 2004 12:18:52
Posty: 5708
Skąd: ełk/warszawa
Jeżeli chodzi o Słowacki Raj to zachaczyliśmy kilka dni w tym roku już po raz 3-ci i po raz 3-ci w tej samej miejscowości - Hrabusice, 10 km od Popradu. Stwierdzam, że Słowacki Raj to poezja - super trasy, szokujace ceny jedzenia i picia, piękne okolice - koniecznie polecam zobaczyć miasto Levoca!!! - po prostu miód. Polecam bardzo, ale warto rzeczywiście mieć samochód.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 17:18:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Bardzo mi się podoba ta opcja! To jak... jedziemy w słowackie Tatry? Bo jeśli tak, to musimy się jakoś zorganizować na dniach.

:idea:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 18:23:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Boskey pisze:
Bardzo mi się podoba ta opcja! To jak... jedziemy w słowackie Tatry?

To która opcja Ci się podoba? Ta, o której mowa, czy słowackie Tatry? :-)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 18:27:59 
A o jakiej Ty mówisz? :)
Słowacki Raj o tyle gorszy że dalej, a przez to może kilka osób ubyć, które by w Zakopane się zjechały(a i czasu ;). Zwłaszcza że dojazd gorszy (nie wszyscy ruszają autami)
Ja to bym jeszcze Ujsoły polecił. Kraniec Polski z bardzo dobrym, malowniczym dojazdem kolejom. Nie wiem jak tam z obłożeniem letnim. Mogą być niemieckie samoloty (jak w Karkonoszach ;)
Kraniec Polski - Niezłe Ultima Thule :)

W każdym razie tam chyba znalazłbym telefon do jednego, nad wyraz sensownego domu i tanio i z wielką piwnicą na piwo i Żywiec świerzutki i tani i jeszcze jest świetlica (a sam obiekt na 40 osób).
Chyba że te niemiaszki, abo inny PTTK ;)
Tam to nawet by pieczenie barana można wykupić. i w pobliżu na konikach połazić.
Tylko nie ja dzwonię, bo już raz ich zawiodłem z przywożeniem ludzi (specjalnych tyłów nie mieli, ale ja nie załatwiam).

Hmm. Co powie Debe kiedy się dewie? (od dowie ;)
Ale plan primo był Dolina Chocho

Natalia i reszta?
Rozumiem że z koncertu tańczącego w Dolinie czy gdzie indziej w tym roku nitki?


Ostatnio zmieniony czw, 06 lipca 2006 18:36:07 przez 3bajki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 18:35:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
3bajki pisze:
A o jakiej Ty mówisz?

O tej, której dotyczyło kilka poprzednich postów - Słowacki Raj.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 18:37:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:10:43
Posty: 3722
Bogus pisze:
Ta, o której mowa, czy słowackie Tatry?
no właśnie, wydawało mi się, że to nie to samo... Choć kładę nacisk na WYDAWAŁO. ;)

Ja bym pozostała przy Chocholowskiej (jest nadzieja, że się nikomu z niczym nie pomyli), bo lubię to miejsce i mam pozytywne skojarzenia.
Nie da się ukryć, że oboje z Crazym optowalibyśmy po prostu za salą wieloosobową (może nawet multi...) - zasejwować wtedy też można... ;-) - choć cen nie sprawdzałam, i może się okazać, że i sale wieloosobowe drogie.
A my w ogóle to nie wiadomo, czy gdziekolwiek pojedziemy, więc w sumie... heh


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 06 lipca 2006 22:04:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:09:25
Posty: 6879
Skąd: z Nepalu
A ja mam dopiero urlop od 16 sierpnia. Wcześniej nie da rady. A tak walczyłem... :cry:

_________________
Auto, winda, kibel, molo
Ławka, kino,basen, szkoła


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 11:05:37 
Ja tam mogę chyba chwilę zostać, może jeszcze komuś się uda ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 16:36:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 19:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
Wiadomości co do Chochołowskiej

Ceny za nocleg takie jak podane na stronie, ew. można negocjować z szefostwem jeśli przyjedzie naprawde duuuża grupa Wink

Wolne terminy to :
4-6 sierpnia
11- 14 sierpnia (bo od 15 są już jakieś mega rezerwacje)
25-27 sierpnia
1-3 wrzesnień...później już do ustalenia

myslałam że będzie gorzej z noclegami, ale chyba ceny generalnie odstraszają...poza tym moge dowiedzieć się też o wynajęcie domku w Białce Tarzańskiej, tam babka miała noclegi po 25 zł, chyba że koniecznie obstajecie przy Chochołowskiej...
Wink

to chyba podstawowe info, wszystkie inne rzeczy można ustalić jak określimy się co do ilości osób, tego jakie chcemy pokoje, po ile osób w jednym itd.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 16:37:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 19:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
p.s. zaś jeśli chodzi o Słowację...moja firma ma tam stałe miejsce (oczywiście nie pamiętam wioski, ale za Banska )...jeśli będzie trzeba można się tam wpakować...ceny są naprawde dobre.. :wink:

acha no i dojazd jedynie autami bo z inną komunikacją jest naprawde lipa :?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 18:16:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
kurde, marzę o chochołowskiej nocą, ale odwołanie w tym miesiącu aż 5 koncertów stawia nas finansowo pod znakiem zapytania :cry: :cry: :cry:
nie mogę obiecać, że uda nam się przyjechać w góry. może tak być, jeśli nagle wyskoczy jakaś sumka w zaixie na przykład, ale tego nie da się zaplanować :cry: :cry: :cry:

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 07 lipca 2006 23:41:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 16 października 2005 19:02:41
Posty: 428
Skąd: Kraków
natalio a nie lepiej wybrać się w jakieś dolinki i górki, gdzie tez będzie można coś pograć a troche taniej nas to wyniesie...? :roll:


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 145 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 10  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 200 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group