Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 24 maja 2024 17:12:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 29 sierpnia 2008 11:56:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Wysłałem wczoraj priva, Merry. Jestem chętny. Wiadomość dotarła?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 30 sierpnia 2008 14:14:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
dotarła. właśnie widzę, że masz dostępnego maila, więc prześlę tam ci szczegóły !!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 07 września 2008 21:54:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Dzięki inspiracji zacnego Meriadoka wziąłem, wraz z grupą znajomych, udział w spływie Wartą.
Przedsięwzięcie okazało się nad wyraz udane! Pogoda dopisała wybornie, lato w swoim dojrzałym rozkwicie. Trasa też fajna - od Puszczykowa do Czerwonaka, a zatem i WPN i Poznań "od środka" i mało mi znane tereny na północ od Karolina. Na koniec natomiast atrakcje - pogawędki z olimpijczykami, zarówno z tymi "starymi" (m.in. z przemiłą organizatorką całego spływu - Panią Izą Dylewską) jak i z tymi, którzy niedawno wrócili z Pekinu. Można było potrenować wioślarstwo na specjalnym symulatorze (byłem nawet dumny, że dobrze mi idzie póki nie przyszła Pani Olimpijka i nie pokazała co potrafi ;-)), nauczyć się strzelać z profesjonalnego łuku i obejrzeć mecz rugby...
Warta okazała się baardzo lajtową rzeką. Prąd jest silny, stąd aż 24 kilometry w te cztery godziny (wynik właściwie nie do osiągnięcia na małych ciekach) ale rzeka mało się wije, płynie się łatwo. Praktycznie brak przeszkód na trasie no i woda zaskakująco niezła. Kąpać bym się nie odważył, ale w każdym razie nie śmierdzi. :-)

Okolice Czapur

Obrazek


Pozory mylą... to most kolejowy na Starołęce ;-)

Obrazek


To już centrum Poznania. Rzadki obrazek - tramwaj widziany z kajaka ;-)

Obrazek


Rzut oka na Katedrę...

Obrazek


Atrakcje plenerowe w Czerwonaku, po zakończeniu spływu.

Obrazek

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 września 2008 18:30:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
Ha! Dzięki za relację! Żałuję, że nie byłem, ale mam nadzieję, że jeszcze kiedyś Szpaki zrobią powtórkę z rozrywki!

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 09 września 2008 20:39:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
no nie mery, jesteś niemożliwy. najpierw namawiasz ludzi a potem dezerterujesz? :lol:

a co poznaniacy powiedzą na Grę Miejską: www.gramiejska.pl ???
może udałoby się zorganizować jakś 5-osobową grupę? bardzo bym chciała wziąć udział w czymś takim.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 kwietnia 2009 13:17:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Hmmm, był ktoś na Słupi? Wybieram się w ten weekend - Arasku, wyczarujesz mi pogodę? :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 29 kwietnia 2009 18:45:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Mój kolega był na Słupi. Rzeka ponoć dość trudna przez znaczne zachwaszczenie.
Pogoda ma być bez zarzutu! :-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 30 kwietnia 2009 09:28:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
na str 5 cos tam napisalem o Slupi, zależy na jaki odcinek się wybierasz, jeśli na górny to jest czad, szczególnie do polecenia rynna suleńczyńska ale trzeba byc dość zaprawionym kajakarzem by w miare sucho z tego wyjść
http://www.ekajaki.pl/splywy_jednodniow ... lupia.html
polecam obejrzec zanim się wybierzesz :lol:
dalej im bliżej morza tym spokojniej ale nie uniknie sie przedzierania przez krzaczory, no i sporo przenosek przy budowlach wodnych.. ale o to chyba chodzi nie?? :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 16:42:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Słupia super!!! * * * * 1/2

Niestety (a może stety) ominęliśmy legendarną Rynnę Sulęczyńską ze względów bezpieczeństwo - na spływ zabrałem 17 osób, z czego raptem dwie były wcześniej na tego typu wypadach. Może kiedyś? I bez bagaży.
Sama rzeka od Sulęczyna niby spokojna, ale czuć w niej dzicz, jest wąsko, krzaczasto i czasem wartko. Szczęśliwie udało się zgubić ogon kolejnych spływów (w końcu majówka), wszystkie noclegi udało się rozbić w pięknych, dzikich i odludnych miejscach. Hard core zaczął się przy dopłynięciu do pierwszej z elektrowni wodnych - 3 km kanał którym się ją omija był akurat w czymś w rodzaju remontu - jednym słowem nie było w nim wody. Nie do końca zrozumiałem, iż można w tym miejscu zadzwonić po pana traktorzystę który za jakąś drobną opłata takie sierotki przewozi. No to popłynęliśmy tym zabronionym fragmentem... który okazał się fajniejszym od wszystkich dotychczasowych rzek razem wziętych ;-). 3000 metrów górskiej rzeczki, z bardzo widocznym spadem, dziesiątkami zakrętów, głazów, kłód i głębin pokonywanych z zawrotną prędkością. Oczywiście nie udało się uniknąć wywrotki (nie ja, hehehe), w dodatku jedna odbyła się już na samym końcu - kolega z Chin utopił aparat itd. Dość zabawnie wyglądało suszenie paszportu ChRL przy ognisku ;-). Później rzeka robiła się coraz szersza, wpływała w jeziora, przez co stawała się zdecydowanie bardziej nudna... Na fotkach widać osobliwości spływu - np. suszenie gipsu z nogi, czy wypompowywanie wody z kajaka za pomocą trampka:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 maja 2009 22:34:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28026
Ale fajna rzeka!
Fajne kajaki, fajne kapoki, fajna żubrówka (?) :D

A jak czułeś się jako organizator? Nie przygniatała Cię odpowiedzialność? :wink:

Najbardziej podoba mi się zdjęcie trzecie od końca - leżenie na kajaku :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 maja 2009 09:56:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
tak, ja bym natychmiast spadła i się utopiła - tak sobie pomyślałam patrząc na to zdjęcie

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 16 maja 2009 22:28:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Świetny spływ jak widać. :-)
Będę miał tę Słupię na rozkładzie...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 30 czerwca 2009 15:10:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 21 marca 2007 09:35:09
Posty: 521
Skąd: Bydzia
Studnica+ Wieprza
Studnica*****
Tylko pięć bo rzeka za krótka :lol: choc te 30 km zajeło 3 dni walki, z nurtem i przeszkodami. Chyba największa jak do tej pory sie spotkałem ilość zwałek, kilka bardzo fajnych bystrzy. Nie da sie nudzić, trzeba niestety uważać żeby nie utopic aparatu, noclegi w bardzo odludnych miejscach gdzie po nocach lata jakas niezidentyfikowana zwierzyna.
Wieprza***
Ładne rozlewisko przed Kępicami, a tak poza tym na odcinku od ujścia Studnicy monotonia- łąki, trzciny, brak przeszkód, nudy :roll: No moze nie było tak źle ale Wieprza miała akurat pecha byc zaraz po Studnicy :lol: cos koło 80 km w 3 dni
Obrazek
Obrazek

[img][http://img188.imageshack.us/img188/3987/wieprzastudnica006.jpg/img]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 13:33:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17293
Skąd: Poznań
Takich hardkorów jak Studnica z dziećmi nie uprawiamy. :-D
Ale już w sobotę zaczyna się akcja WDA 2009 !
Kompletujemy zakupy spożywcze, klapki, struny do gitary, karimaty itd i liczymy na łaskawą pogodę.
Przedwczoraj kupiliśmy namiot. Czwórka z przedsionkiem, będzie w sam raz. W zeszłym roku rozbijaliśmy dwie dwójki ale jedna była pożyczona... A! - jeszcze butle z gazem i palniki... dopisuję do listy. 8)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 21 lipca 2009 14:09:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
Ja właśnie szukam jakieś hardcorowej rzeki w regionie na której jeszcze nie byłem - ponoć Radunia jest troszkę ekstremalna, hm?
Ps. A propos zakupów... Na ostatni spływ kupiłem sobie worek żeglarski, zupełnie inny komfort spływania :-).


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 381 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 26  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group