Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 01 grudnia 2021 09:04:58

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: sob, 20 listopada 2021 21:45:16 
Awatar użytkownika

Nie chcę deprecjonować Twojego gościa, ale on wyraźnie z tej frakcji, co pani przeprowadzająca wywiad.
No i wydaje się nieprzypadkowe, że jako pierwszy punkt wymieniłaś
Ptak ze wschodu pisze:
Sklepy niedoświetlone. Nie widzi co sprzedają. A światła przyciągają klienta. Wtedy w takim sklepie nic nie kupi.

Wszak to rzecz najważniejsza 8-)

Ptak ze wschodu pisze:
Ludzie myślą o tym, by zarobić w dniu dzisiejszym a nie za rok, na większą skalę. Mają tego dnia trochę pieniędzy, ale za jakiś czas będą mieli nic.

Było mu zaśpiewać "Jezu jak się cieszę" ;-)

PostWysłany: pn, 22 listopada 2021 10:22:10 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Ptak ze wschodu pisze:
Sklepy niedoświetlone. Nie widzi co sprzedają. A światła przyciągają klienta. Wtedy w takim sklepie nic nie kupi.

Wszak to rzecz najważniejsza 8-)

Nie jest to sedno dyskusji, ale pozwolę się wtrącić, bo to akurat moja branża. Na największych w Europie targach branży retail odbywających się raz na trzy lata w Dusseldorfie, wystawcy oferujący wszelki asortyment do oświetlania sklepów i towarów zajmują największą ze wszystkich 17 hal. I nie jest to przypadek. Nawet najwięksi gracze w tym segmencie nie mają przyznawanych zbyt rozległych stoisk, bo organizatorzy chcą tam upchnąć jak największa liczbę producentów. Jako klienci nie zdajemy sobie z tego sprawy, ale kwestie oświetlenia w sklepach (zarówno ekskluzywnych butikach, jak i wielkopowierzchniowych marketach) są traktowane jako jedne z kluczowych. Kiedyś czytałem jakieś opracowanie, w którym opisywano wyniki badań wykazujących o ile spadają obroty placówki, w której zastosowano nieodpowiednie (niekoniecznie zbyt ciemne, ale tez źle rozmieszczone, lub o niewłaściwej temperaturze barwowej, w której towary wyglądały nieatrakcyjnie), w stosunku do tej, w której było to zorganizowane jak należy. Dlatego też opracowywane są coraz wymyślniejsze rozwiązania w tej dziedzinie. Pomimo, że to nie jest bezpośrednio moja branża, to zawsze jak jestem w Dusseldorfie, to idę sobie pooglądać co tam nowego na rynku, bo jako fotograf-amator jestem zawsze w szoku jak odpowiednio dobranym oświetleniem można przedstawić przeciętny, i nudny przedmiot (np. jakąś plastikową figurkę, albo słoik dżemu) w taki sposób, że po prostu dech zapiera.

Jeżeli ów znajomy Amerykanin był przyzwyczajony do standardów z USA, gdzie przywiązuje się do tego dużą wagę, to nie dziwota, że zwrócił na to uwagę w Polsce, bo u nas ta świadomość u administratorów obiektów handlowych dopiero się rozwija i w wielu przypadkach wygląda to jeszcze tak sobie. Chociaż i tak jak się porówna to co było jeszcze 15 lat temu do sytuacji obecnej, to jest przepaść.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 122 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]