Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 08 sierpnia 2020 22:09:16

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: TATRY
PostWysłany: pn, 20 lipca 2020 18:52:53 
Awatar użytkownika

Tymczasem ciekawostka:

Andrzej Marcisz z kolegami zdobyli dziewiczy Niżni Pazdur

:-)

U nas bardziej gorącym tematem byłoby jednak zdobycie Gniewonda.

PostWysłany: pt, 24 lipca 2020 19:13:17 
Awatar użytkownika

Fajny wyjazd mieliście :)
A ja jestem aktualnie na rodzinnym wyjeździe w Tatry :)
Jak moi odpoczywają, to robię dłuższe wypady - dzisiaj zrobiłem trasę, o której kiedyś wspominał Tyler (w trochę innej wersji, ale inspiracją było to, co nad Niżnim Ciemnosmreczyńskim się znajduje) - Trzy Źródła, Koprowa, Niżni Ciemnosmreczyński, Wyżni Ciemnosmreczyński, Wrota (też byłem :) ), Szpiglasowa, Szpiglas, 5 Stawów, Gładka Przełęcz, Zawory, Koprowa, Trzy Źródła.
Fajna przygoda, bardzo mi się podobało :D

PostWysłany: ndz, 26 lipca 2020 19:30:37 
Awatar użytkownika

Moja rela będzie krótka jak sam pobyt. Miałem do dyspozycji pół piątku, całą sobotę a w niedzielę rano musiałem spadać.
Niestety już od czwartku straszyli deszczem w sobotę - a to tego dnia chciałem zrobić większą wyrypę.
Gdy w piątek dotarłem do Zako poszedłem więc na nieco dłuższą trasę - do Czarnego Stawu Gąsienicowego (choć była niemal 16:00).
Pogoda była tego dnia wspaniała. Wszedłem Boczaniem...

Obrazek

dotarłem do Muro - tam solidna obiadokolacja. Na szczęście o tej porze było tam już względnie luźno.
No i nad Staw! Tam - mimo słońca, pięknie oświetlającego Żółtą Turnię :) - hulał zimny wiatr. Przez moment jeszcze łudziłem się, że wejdę na Karb, ale odpuściłem i to była dobra decyzja.
Zszedłem, już nie hacząc o schronisko, Doliną Jaworzynki. W Zako byłem o zmroku.

Sobota zaczęła się zdradliwie ciepło i pogodnie. Ufając jednak ICM-owi nie poszedłem w Tatry Wysokie. Wlazłem na Nosal i stamtąd obserwowałem zmieniającą się pogodę. To selfie sporo o tym mówi - w tle widać zbierające się już ale jeszcze niegroźne chmury.
W godzinę później szczyt Nosala był już w mleku.

Obrazek

Nie padało jednak jeszcze, ochłodziło się tylko wyraźnie. Zszedłem na Nosalową Przełęcz i zrobiłem odcinek, którego nie znałem: zawsze były ważniejsze sprawy - poszedłem do Doliny Olczyska. Bardzo fajna, sielankowa ścieżka z mnóstwem roślin po drodze.
Rozważałem jeszcze z początku aby kopnąć się na Kopieniec Wielki. Ale już doprawdy nie było sensu... szczytu nie było widać, a pułap chmur sukcesywnie się obniżał. Po wyjściu z Doliny zajrzałem jeszcze do kaplicy w Jaszczurówce ( w podziemiu bardzo ciekawa wystawa malarstwa naiwnego na szkle!). Gdy wychodziłem - już padały pierwsze krople deszczu no i lało aż do wieczora.

Szkoda mi było niedzieli, bo znów zrobiło się pogodnie (i rześko), ale miałem pociąg "Halny" - bardzo ciekawie wytrasowany, przez Suchą, Jeleśnię, Żywic, BB i Rybnik! - o 10:14...

PostWysłany: pn, 27 lipca 2020 10:00:30 
Awatar użytkownika

arasek pisze:
Zszedłem na Nosalową Przełęcz i zrobiłem odcinek, którego nie znałem: zawsze były ważniejsze sprawy - poszedłem do Doliny Olczyska. Bardzo fajna, sielankowa ścieżka z mnóstwem roślin po drodze.

Jeden z moich ulubionych spacerów, bardzo uspokajający. Pozdrawiam :)

PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 20:57:25 
Awatar użytkownika

I ja go bardzo lubię!

Podobnie jak ten widok na Giewont od tyłu, któryś sfotografował pięknie. Taki niby nie-klasyk, ale jakże klasyczny!

Antonio pisze:
Wrota (też byłem), Szpiglasowa

Ale poszedłeś tym kuszącym grzbietem, czy starabaniłeś się w dolinę i z powrotem do góry? Przyznam, że nie wiem, czego bardziej nie chciałbym zrobić ;-) jedynym sensownym wariantem wydaje mi się ten, który chyba jest zupełnie mało realny, czyli zrobić kozicowy trawers z jednego szlaku do drugiego...

PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 22:28:37 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
Ale poszedłeś tym kuszącym grzbietem, czy starabaniłeś się w dolinę i z powrotem do góry?

Na dół do żółtego i klasycznie zakosami na przełęcz :)

PostWysłany: wt, 28 lipca 2020 22:36:21 
Awatar użytkownika

Mi w tym zestawie najbardziej spodobała się Gładka Przełęcz! Chciałbym tam kiedyś wejść!

PostWysłany: wt, 04 sierpnia 2020 21:08:45 
Awatar użytkownika

A oto jeszcze "mój" szczyt tatrzański - Żółta Turnia.

Obrazek

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 1268 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 81, 82, 83, 84, 85

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]