Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 16 listopada 2018 01:57:21

Strefa czasowa UTC+1godz.

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Wrocław
PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 20:02:43 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
Kurde, miałem nadzieję na rozkręcenie Forum przez rozkręcenie - jak to mówi dzisiejsza młodzież - gównoburzy Widać postanowiono nie karmić trolla, hehe..

Spokojnie! ale Wrocław to syf! Byłem tam jakiś czas temu na koncercie Budzego solo, i po jednej dobie tam spędzonej jestem przekonany, że o tym mieście pisze Laszlo Krasznahorkai w swojej "Melancholii sprzeciwu". :D

PostWysłany: wt, 06 listopada 2018 20:03:20 
Awatar użytkownika

Mój top we Wrocławiu:
1. Pawilon 4 kopuł
2. Hala targowa
3. Dom towarowy Petersdorffa

Bottom:
1. Termomodernizacja kościoła św. Ducha
2. Sky Tower
3. Solpol (w porównaniu z dwoma punktami wyżej mało szkodliwy)

Najbardziej zazdroszczę wrocławianom Muzeum Architektury, chociaż z wystawy o Lachercie wyszedłem trochę rozczarowany. Liczyłem na więcej.

PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 20:57:59 
Awatar użytkownika

Są w sumie też ciekawe okolice mniej oczywiste, jak Nadodrze.
Obrazek
Obrazek

PostWysłany: śr, 07 listopada 2018 23:26:02 
Awatar użytkownika

Ja nawet planowałem gównoburzę lekką ;-) Miałem powiedzieć, że co jak co, ale z tym Krakowem i Gdańskiem toś poleciał po bandzie, bo po prostu się na nich nie znasz! Ale na Wrocławiu ja się nijak nie znam i byłem tam raz w listopadzie na weekend jak padał deszcz i było ciemno i drugi raz na dworcu (może nawet ze trzy razy na dworcu). Jadłem tam dobrą bułę, zapomniałem jak się nazywał ten lokalny przysmak... a, knysza!
No, nic nie wiem o Wrocławiu, słowem ;-)

Planujemy jednak zmienić ten stan rzeczy, kto wie, może jakiś tygodniowy wyjazd wakacyjny?...

PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 00:05:57 
Awatar użytkownika

Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Pietruszka pisze:
ale Wrocław to syf! Byłem tam jakiś czas temu na koncercie Budzego solo, i po jednej dobie tam spędzonej jestem przekonany, że o tym mieście pisze Laszlo Krasznahorkai w swojej "Melancholii sprzeciwu".

Rozwiń! Bardzo mnie zaciekawiłeś :)

Emilian pisze:
Mój top we Wrocławiu:

Ponieważ zamierzam tam wrócić najszybciej jak się da (zakochałem się w tym mieście!!), to pójdę śladami Twoich topów i bottomów.

panek pisze:
Są w sumie też ciekawe okolice mniej oczywiste, jak Nadodrze.

Połaziłem i tam, ale raczej w części bliższej rzeki, niż dalej na północ. Bardzo ciekawe rejony!

Crazy pisze:
bo po prostu się na nich nie znasz!

Parę razy byłem. Co do Gdańska/Trójmiasta, to zgadzam się z Budzym, że to tylko dekoracje. A co do Krakowa, to byłem tam na pewno nie tyle razy co Ty, ale wystarczająco często, by się zrazić totalnie. Zamiast wizyty w Krakowie, mogę sobie właczyć na słuchawkach Turnała i położyć się (najlepiej w mglisto-mrzawkowy dzień) pod rurą wydechową samochodu sąsiada (ma dizla) - będę miał Królewskie Miasto w 3D bez konieczności ruszania się z domu :mrgreen:

Crazy pisze:
Planujemy jednak zmienić ten stan rzeczy, kto wie, może jakiś tygodniowy wyjazd wakacyjny?...

ZDECYDOWANIE TAK!! Plus jakieś wycieczki poboczne!

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.

PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 07:05:50 
Awatar użytkownika

Crazy pisze:
zapomniałem jak się nazywał ten lokalny przysmak... a, knysza!
Albo pita. Zależy czy buła grubsza, czy cieńsza.

PostWysłany: czw, 08 listopada 2018 20:46:22 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
Kurde, miałem nadzieję na rozkręcenie Forum przez rozkręcenie - jak to mówi dzisiejsza młodzież - gównoburzy

Ja bym się może i z Tobą pokłóciła, ale niestety nie wiem, jak obecnie Wrocław wygląda. W ogóle nie bardzo pamiętam, jak wygląda.
Pierwszy raz byłam tam pod koniec podstawówki na wycieczce do zoo. To był czas, kiedy architektura w ogóle mnie nie interesowała, a mimo to już wtedy rzuciła mi się w oczy i zafascynowała mnogość dziwnych budynków w tym mieście, a już całkiem szczęka mi opadła, jak zobaczyłam bloki z okrągłymi oknami. Wszystko to oglądałam wówczas tylko z okien autokaru i zamarzyło mi się, żeby tam wrócić kiedyś i przyjrzeć się temu bliżej. Samo zoo zaś, słynne wówczas dzięki programowi 'Z kamerą wśród zwierząt', każdy wyobrażał sobie jako jakieś mega wypasione zoo, naljepsze w kraju i w ogóle. Rozczarowanie było straszliwe, wręcz szok i niedowierzanie, że zwierzęta mogą być trzymane w tak koszmarnych warunkach.

Do Wrocławia wróciłam dopiero na studiach, w czasie Taizé. Tyle, że... kompletnie nic z tego czasu nie pamiętam, oprócz jakiegoś mostu, który istotnie mi się podobał. I tego, że jakoś tym razem nie widziałam już tylu niezwykłych budynków.

Później bywałam w tym mieście jedynie przejazdem, przesiadałam się na dworcu - w istocie pięknym i imponującym po odnowieniu - ale poza owym dworcem właściwie nic nie widziałam.

Toteż chciałabym się pokłócić i powiedzieć, że Gdańsk piękniejszy, ale bez świeżego porównania nie mogę. ;) Poza tym, nawet jeśli architekturę ma piękniejszą, to kiedy weźmiemy pod uwagę też inne rzeczy - ma prawo z Wrocławiem przegrać. Np. kwestia meneli - ci w Gdańsku są wyjątkowo parszywi!

Co do knyszy - czy to faktycznie lokalny smakołyk? Mi się zdaje, że można ją dostać w innych miejscach też. Osobiście zajadałam się knyszą na Slocie (fakt, to wciąż ten sam region). Ta na Slocie była pyszna, a potem zjadłam taką na wrocławskim dworcu - i ta była paskudna, w dodatku chyba strułam się nią, o ile dobrze pamiętam.

PostWysłany: pt, 09 listopada 2018 19:44:15 
Awatar użytkownika

Tyler Durden pisze:
Co do Gdańska/Trójmiasta (...) co do Krakowa (...)

Ano mówiłem: nie znasz się.

PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 17:12:00 
Awatar użytkownika

Niemniej, chyba tylko we Wrocławiu jest ruchoma szopka, w której można zauważyć, że pokłon Jezuskowi złożył nawet Papa Smurf
Obrazek

PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 20:41:51 
Awatar użytkownika

Ojej... Dziś zobaczyłem projekt holenderskiej pracowni MVRDV (autorów poznańskiego Bałtyku) dla Wrocławia. O ile w przypadku Bałtyku można mówić o kontrowersjach, to tutaj chyba nie ma większych wątpliwości odnośnie oceny.
https://www.facebook.com/ConcordiaDesign/posts/1874586459262913?__tn__=H-R

PostWysłany: sob, 10 listopada 2018 22:02:14 
Awatar użytkownika

kloc, dupa i kamieni kupa trawestując klasyka PO
Obrazek
ale i tak nie przebije poznańskiej szkarady naprzeciw Katedry czyli Szyperska Office Center i tego osiedla obok :diabel

Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 56 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4

Strefa czasowa UTC+1godz.