Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest wt, 04 czerwca 2024 05:39:56

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 878  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pt, 28 sierpnia 2015 12:47:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17303
Skąd: Poznań
Poczekajmy, ale znając Bogusa to ustalił również imiona i nazwiska wszystkich lokatorów oraz stan głównego licznika wody w piwnicy.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 29 sierpnia 2015 00:37:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10026
Bogus pisze:
Zbyt drażniąca ta zagadka, żeby tak to zostawić, tym bardziej, że jeszcze zanim Fengari spróbowała mylić trop twierdząc, że
Cytat:
Fen milczała jak zaklęta

byłem przekonany, że to gdzieś na Mazurach, bo przecież to tam znalezienie noclegu graniczy z cudem, nie?

Teraz, gdy minęło kilka dni, a ja znam już wszystkie kamienice na Mazurach, mogę zaryzykować stwierdzenie, że zagadkowe zdjęcie przedstawia kamienice o adresach (od lewej) Wyszyńskiego 6, 8 i 10, 14-100 Ostróda. Jeśli tak, to cieszę się, że mogłem pomóc :)


Zdążyłam już gdzieś napisać, że miałam problem ze znalezieniem noclegu?
No, to muszę powiedzieć, że to dotyczy chyba wszystkich pojezierzy, innych nawet bardziej - bo początkowo to miało być jakieś inne pojezierze, jakiekolwiek - a ostatecznie ten nocleg znalazł się jedynie na Mazurach właśnie, i to w mieście niestety.

W każdym razie brawo za odgadnięcie zagadki, nie wiem jak tego dokonałeś, ale znasz jej lokalizację lepiej ode mnie samej. :D Biorąc pod uwagę fakt, że fotografowałam te kamienice zdaje się - od podwórka, no, może od parkingu - to podejrzewam, że nawet Google street view nie mógł tu pomóc. :shock:
Muszę Ci wierzyć na słowo, że dobrze podałeś adresy - w istocie robiłam te zdjęcia gdzieś tam w tej okolicy, ale ulicy ani tym bardziej numerów nie notowałam sobie w pamięci. :) Jak podasz jeszcze tą listę lokatorów i stan licznika, to już w ogóle będę musiała pomyśleć nad jakąś nagrodą specjalną. :D

Powsinoga pisze:
no i wiem gdzie jeździ staje i pędolino

Ale do pędolino to istotnie wsiadałam w Iławie. Do Ostródy dojeżdżałam z przesiadką.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 30 sierpnia 2015 16:46:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
arasek pisze:
znając Bogusa to ustalił również imiona i nazwiska wszystkich lokatorów oraz stan głównego licznika wody w piwnicy.

:lol: Niestety, nic z tych rzeczy. Próbowałem ustalić, co łączy Fengari i te kamienice, bo trudno uwierzyć, że przechodziła tak po prostu w pobliżu (z tragarzami), ale też mi się nie udało. Mam tylko KRS wspólnoty zarządzającej nieruchomością.

Fengari pisze:
nie wiem jak tego dokonałeś, ale znasz jej lokalizację lepiej ode mnie samej

Metody nie zdradzę :) Street view dotarł i w to miejsce, można sobie tam te kamienice obejrzeć z bardzo zbliżonej perspektywy, ale posłużył mi tylko do weryfikacji.

To z mojej strony coś prostego (zdjęcie jest ciemne, żeby nie było za prosto), jak sądzę. Góry, jak zwykle.
Obrazek

A pytanie brzmi - jak się nazywa ta jasna gwiazda, widoczna mniej więcej w środku kadru?
No dobra, tak łatwo nie będzie - w jakim miejscu miałem przyjemność ten zachód obserwować?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 31 sierpnia 2015 22:13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10026
Bogus pisze:
Próbowałem ustalić, co łączy Fengari i te kamienice, bo trudno uwierzyć, że przechodziła tak po prostu w pobliżu (z tragarzami), ale też mi się nie udało.

W istocie całkiem niewiarygodne! W rzeczywistości bowiem przechodziła tak po prostu w pobliżu, ale bez tragarzy!
Bogus pisze:
Mam tylko KRS wspólnoty zarządzającej nieruchomością.

A to już coś!
Masz pan w nagrodę flaszkę! :flaszka


A ten wierzchołek z zagadki...ech... niestety nie posiadam tajnych super - metod śledczych. :( jeśli się okaże, że to coś na czym byłam, wcale się nie zdziwię. Jeśli nie, też nie będę zdziwiona...


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 08:59:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
niestety nie posiadam tajnych super - metod śledczych.

Ta moja tajna metoda polegała na klasycznym znalezieniu tej cerkwi z ostatniej podpowiedzi, a kiedy znałem już miasto, wystarczyło przeczesać zdjęcia lotnicze w poszukiwaniu dachów o widocznym na zdjęciu kształcie. Tak więc tu niestety nie miałaby zastosowania :)

Fengari pisze:
jeśli się okaże, że to coś na czym byłam, wcale się nie zdziwię. Jeśli nie, też nie będę zdziwiona

Dostępne mi źródło nie jest w tym zakresie jednoznaczne, aczkolwiek pozwala domniemywać, że nie. To samo źródło mówi jednak, że znalazłaś się kiedyś w odległości mniejszej niż 5km od szczytu, z którego zdjęcie zostało zrobione.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 09:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28032
A miejsce z którego zdjęcie zrobiono, to jakiś szczyt jest? A jeśli tak, to znaczący? :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 11:11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17303
Skąd: Poznań
Strzał, jak zwykle: Trzy Korony.

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 11:46:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
A miejsce z którego zdjęcie zrobiono, to jakiś szczyt jest? A jeśli tak, to znaczący?

Bogus pisze:
od szczytu, z którego zdjęcie zostało zrobione

Odpowiedź na pierwsze pytanie brzmi zatem - tak, ten szczyt jest szczytem :) Choć pewnie wierzchołek rozumiany punktowo znajduje się ze 30 metrów obok i może ze 3 wyżej. Czy jest znaczący? Nie jest, z tego co wiem, zbyt znany i popularny, zwłaszcza na tle bardzo znanych sąsiadów należących do tego samego pasma (choć ze względu na jakość widoku szczytowego zdecydowanie na popularność zasługuje).

arasek pisze:
Strzał, jak zwykle: Trzy Korony.

Cóż mógłbym o tym strzale powiedzieć dobrego... Kraj trafiony za pierwszym razem (nie, nie Szwecja)! I cieszę się, że padł :)

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 11:58:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28032
Bogus pisze:
tak, ten szczyt jest szczytem


ok :D

Bogus pisze:
Nie jest, z tego co wiem, zbyt znany i popularny, zwłaszcza na tle bardzo znanych sąsiadów należących do tego samego pasma


A czy to pasmo ma jakiś związek z Babią Górą?

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 13:51:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
antiwitek pisze:
A czy to pasmo ma jakiś związek z Babią Górą?

Oczywiście - i to pasmo i Babia Góra należą do Karpat. Krąg podejrzanych się zawęża :)
A podejrzewałeś tamtejszą Sokolicę?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 września 2015 22:23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 17:38:41
Posty: 10026
Podejrzewam zatem Bieszczady.
A skoro to coś, czego byłam blisko, to sobie strzelę: Osadzki.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 09:01:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28032
Bogus pisze:
A podejrzewałeś tamtejszą Sokolicę?


Samej Sokolicy akurat nie. Kiedyś w maju szliśmy z Babiej na Pilsko i bliżej Babiej kojarzyło mi się jedno miejsce, ale chyba skałki były inne (śnieg zasłaniał), poza tym nie wiem czy to był szczyt, no i nie mam żadnych zdjęć ani pamięci dobrej :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 09:17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Fengari pisze:
Podejrzewam zatem Bieszczady.

Podejrzenie jak najbardziej słuszne.

Fengari pisze:
sobie strzelę: Osadzki.

Strzał jednak nieznacznie obok celu. Osadzki, jako część Wetlińskiej, zaliczam do tych zdecydowanie znanych sąsiadów, o których pisałem.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 11:00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24345
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Ja chyba wiem, ale pozostawię zabawę tym, którzy już nadgryźli problem. Ale męczy mnie co innego - przy czym to Słońce zachodzi? Łopiennik? Bo na Smerek chyba za daleko, a Rawka nie jest zbytnio na zachodzie.

A - no i zdeprecjonowałeś strzał Araska, bo przecież trafił nie tylko kraj, ale i Karpaty. :)

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 03 września 2015 12:09:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17303
Skąd: Poznań
Właśnie. Niedopuszczalne. Pora się żegnać z tym forum :|

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 13159 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 498, 499, 500, 501, 502, 503, 504 ... 878  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group