Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 13:09:38

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 27 lutego 2024 13:33:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 marca 2008 11:20:50
Posty: 1289
Skąd: Frysztak
Smok pisze:
Dla mnie brzmienie perkusji jest ok...

Dla mnie też ale nie o tym. Mianowicie ja od zawsze mam problem z perkusją w 2Tm2,3. A konkretnie w tym, że są 2 zestawy. I nie przeszkadza mi to, że jest dwoje bębniarzy tylko to, że ja nie słyszę różnicy. Pewnie w niejednym utworze Lyxtorpedy Krzyżyk tak wywija, że się można zastanawiać czy on tam gra sam albo czy tam nie ma naniesionych na siebie więcej śladów (zwłaszcza na takim zestawie). A w 2Tm2,3 od zawsze perkusja mi się bardzo podobała ale nigdy nie słyszałem tej różnicy. W przypadku gitary jest inaczej. Łatwiej wyłapać kiedy jedna gra solo czy melodie a druga jakieś riffy czy podkłady. No ale to nie jest zarzut tylko raczej taki coming out :P

pablak pisze:
Mi generalnie brzmienie płyty się nie podoba.

Ja się na tym nie znam. Że coś jest za cicho za głośno, za bardzo lub za mało selektywne. Ale się nie zgadzam. Brzmienie mi się podoba. Słucha mi się tej płyty bardzo przyjemnie. Daje możliwość aby słuchać materiału jako całość albo skupić się na wokalach, gitarach czy bębnach.
Ciekawi mnie tylko czy materiał był nagrywany na 100-tke? W przypadku 888 słychać było, że jest to one and only sposób nagrywania takiej muzyki. Ciekawe czy coś się zmieniło w podejściu?

aragorn888 pisze:
jakiegoś teledysku czy chociaż audio z tekstem

No, ja też ubolewam, że tego nie ma. Może dzisiaj się od tego odchodzi (a może to kwestia podejścia konkretnych zespołów). Sam też już nie przywiązuje do tego takiej wagi i uważam, że zrobić dobry klip to sztuka i niewiele jest takich, które próbę czasu przechodzą. Klip do takiego tekstu to też nie łatwa sprawa ALE jest Brat Patefon (gdzieś? Chyba?) jest to normą we Flapjacku, Luxtorpedzie, Maleo RR (w Armii raczej nie). Myślę, że przynajmniej jakiś jeden teledysk pomógłby w promocji i ucieszyłby fanów. Ja jak komuś czasem podsylam nagrania jakiegoś zespołu na YT to lubię wybierać takie z video właśnie. A nawet jakiś luric video oficjalny. Coś na podstawie shorta z MIKH'AEL by było fajnie. Boje się trochę, że po tylu latach wyczekiwania, powstaje SURSUM CORDA i teraz znowu wszyscy o 2Tm2,3 zapomną na długie lata.

aragorn888 pisze:
Fajnie, że są streamy,

Fajnie-niefajnje. Czasami to wszystko takie krótkie. Pojawia się i znika. Fajne to były filmiki ze studia z sesji 888.

_________________
po co ta wrogość do siebie, to co w Tobie prawdziwe jest piękne


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 27 lutego 2024 13:41:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
To jeszcze głos z codziennej prasy:
https://wpolityce.pl/kultura/683222-ply ... tk1gXQeEv4

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2024 17:49:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 21:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
Dramatycznie ciężko?

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 28 lutego 2024 21:12:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 09:01:48
Posty: 19450
Skąd: z prowincji
zdjąłem ręczniki z głośników
:gra:

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 02 marca 2024 17:55:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
pablak pisze:
zdjąłem ręczniki z głośników

Dobre posunięcie...

Dla mnie brzmienie jest w porządku (porównanie do Procesu wg mnie chybione).

Pojawiły się deski do litzytacji, więc jakby ktoś miał spore środki i chciał wspomóc rodzinę ś.p. Stopy, to zachęcam:
https://luxtorpedasklep.pl/pl/p/AUKCJA- ... A-NR-1/379 (jest 4 deski - link jest do pierwszej)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 21 kwietnia 2024 17:10:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Podchodziłem do płyty z ciekawością, ale też dystansem. Posłuchałem orientacyjnie - wrażenie mieszane, ale jednak z przewagą pozytywnych - i zostawiłem. Ale po doświadczeniu koncertu słucha mi się coraz lepiej, zwłaszcza dziś. Z pierwszymi płytami też nie miałem tak, że od razu pełen entuzjazm, choć wtedy nie było dystansu wcale, za to zainteresowanie na granicy psychozy, hehe.

Dobrze, że wrócili!

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 111 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 151 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group