Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 09:34:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 12:06:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Wynik jest następujący:

1. Lamentacja.................................. 106 pkt.


2. Źródło.......................................... 90 pkt.

3. Eli Eli lama sabachtani.................. 72 pkt.

4. Po tamtej stronie rzeki..................... 70
5. Szema Izrael.................................. 64
6. Haraquia........................................ 57
7. Nikt nie może służyć dwom panom.... 56
8. Hymn............................................ 51
9. Maria Maria.................................... 48
10. Szukałem miłości.......................... 40

11. Duszu twoju................................. 32
12. 22............................................... 26

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 15:09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Crazy pisze:
2. Źródło.......................................... 90 pkt.


Ale że Źródło tak wysoko... :shock: Przyznam, że wersja z płyty podoba mi się średnio. Natomiast wersja "minimal" jest super.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 19:22:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Dla mnie zdziwieniem (niezbyt pozytywnym) jest miejsce trzecie.

Zwycięzca od początku był oczywisty, w miarę spływania kolejnych głosów - coraz bardziej oczywisty, i choć sam miałem na drugim, to aż się narzuca powiedzieć, że był jedynie słuszny ;-)

Z kolei miejsce drugie - to wizytówka płyty, pierwszy utwór, który poznaliśmy, utwór tytułowy, a do tego najbardziej "budzyński", więc na forum Armii zdziwiłby mnie każdy inny wynik.

Natomiast Eli... Poszło do radia, do listy trójki, można by uznać za singiel, ale według mnie to nie był dobry wybór. Utwór, który biorąc pod uwagę tematykę, a nawet sam tytuł, pretenduje do bycia emocjonalnym jądrem płyty, ale muzyka zupełnie tego ciężaru nie dźwiga. Nie uważam "Eli..." za złą piosenkę, bardziej mi się podoba, niż nie podoba, lubię czasem posłuchać i w ogóle spoko. Ale jeżeli to byłby mój top płyty, musiałoby to znaczyć, że płyta ma nie więcej niż dwie i pół gwiazdki.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 19:53:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
Dziś wrzucam podsumowanie, lecz teraz nie, gdyż za dwie minuty powinienem być w miejscu oddalonym o 15 minut drogi a jeszcze wypadałoby się przebrać

dzięki Krejzi! masz u mnie książkę

na gorąco:
olbrzymia przewaga punktowa dwóch pierwszych utworów :D
Miszu pisze:
Przyznam, że wersja z płyty podoba mi się średnio. Natomiast wersja "minimal" jest super.

też tak uważam
Crazy pisze:
Natomiast Eli...

tu znów wersja koncertowa gdzie zawołanie z Krzyza jest śpiewane z udziałem Tomasza nabiera innego wymiaru i zarzut przebojowości odpada na rzecz niepokoju


Powsi pisze:
moja pierwsza lista
strasznie się męczyłem

1/ Lamentacja /moc/
2/ źródło /tęsknota/
3/ Po tamtej stronie rzeki /esencja 2Tm2.3
4/ Haraqia /rytm Ziemii świętej/
5/ Eli Eli /trans miasta/


Cytat:
1. Lamentacja.................................. 106 pkt.
2. Źródło.......................................... 90 pkt.
3. Eli Eli lama sabachtani.................. 72 pkt.
4. Po tamtej stronie rzeki..................... 70
5. Szema Izrael.................................. 64
6. Haraquia........................................ 57


w sumie bardzo zbieżne :D

dziękuję wszystkim :D

w szczególności bohaterowi ostatniej nocy

Miki pisze:
Potem walka z dostępem do Internetu zakończona nagłym przebudzeniem przed komputerem tuż przed północą bez świadomości, co działo się pomiędzy momentem włączenia przeglądarki do chwili pobudki

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 20:34:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
no nie, ale bohaterowi ja nie przepuszczę! - Miki, jeżeli komu jak komu, ale TOBIE bardziej podoba się Szukałem miłości :oops: ... niż Maria Maria, to... cytując Kubę Goldberga... gdzie jest logika?!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 22:11:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Crazy pisze:
Myślałem, że przynajmniej Twój głos minimalnie poprawi sytuację utworów Angeliki.


I Ty niby troszczysz się o sytuację utworów Angeliki?!
Myślałby kto! Ty, który wywalasz Hymn w ogóle poza nawias głosowania! :nonono:

Kurczę, dla mnie Hymn to jest samo absolutne, czyste, doskonałe piękno.
Z Haraqią za to miałam problem, bo niby za sam fakt, że to jest utwór Angeliki, powininna być u mnie wysoko, a jednak wielkorotne odsłuchy na potrzeby tego wątku utwierdziły mnie w tym, że jednak nie, że ląduje nisko - i to jest jedno z nielicznych miejsc, co do których nie mam wątpliwości. Sama nie wiem, czemu mnie jakoś szczególnie nie kręci. Może dlatego, że są w niej gitarowe patenty zbyt mi osłuchane? Może dlatego, że głos Angeliki nie brzmi tu najlepiej, jak potrafi? Nie wiem.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 22:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 22 czerwca 2012 17:32:35
Posty: 444
Fengari pisze:
Kurczę, dla mnie Hymn to jest samo absolutne, czyste, doskonałe piękno.

Tak tak, szczególnie po Szema Izrael ładnie się komponuje. I kiedy wybrzmiewa Hymn i czujemy się jak w niebie dostajemy w łeb "22".

Krejzi, ale Szukałem miłości nie jest złym utworem, i też możemy Andżelikę w nim usłyszeć


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 22:37:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
No właśnie, z kolei jeśli chodzi o Szukałem miłości, to myślałam, że on będzie u mnie nisko, bo w sumie niby nic szczególnego, i w ogóle nie bardzo jakoś lubię ten tekst w różnych interpretacjach muzycznych. A jednak, wywindował wysoko, bo jego brzmienie ma w sobie coś takiego, co działa na mnie jak ożywczy napój w letnie popołudnie na łące, w ogóle mi się nie nudzi z kolejnymi odsłuchami, a wręcz zyskuje - i to właśnie w trakcie słuchania, a nie po.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 maja 2016 22:58:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Crazy pisze:
no nie, ale bohaterowi ja nie przepuszczę! - Miki, jeżeli komu jak komu, ale TOBIE bardziej podoba się Szukałem miłości :oops: ... niż Maria Maria, to... cytując Kubę Goldberga... gdzie jest logika?!
Pozwolisz, że odniosę się do tego jutro. Zresztą wyjaśnienie tego fenomenu tkwi w zaległości leżącej po mojej stronie, za którą mam nieopisanie zjawiska panieńskich projektów Maleo. Na razie jednak życzę Ci dobrej nocy.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 05:18:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 czerwca 2014 20:20:04
Posty: 726
Skąd: Mazowiecki Park Krajobrazowy
A może to jest tak, że utwory Angeliki są w dole zestawienia, ponieważ są w większości śpiewane w obcych językach i ich "siła rażenia" jest przez to znacznie mniejsza? Może przy dogłębnym zapoznaniu się z przekazem słownym w kliku przypadkach lista zmieniła był kształt? Brak tłumaczeń w książeczce jest dla mnie dużym minusem...

_________________
trochę o muzyce, książce, przyrodzie, ale najwięcej o bieganiu :lol:
https://meblooscianka.wordpress.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 06:21:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
Cianu nieco mnie ubiegł, słusznie wskazując na kwestię języków, w których Angelika kreuje niebiańską rzeczywistość. Zwracam uwagę na to oderwanie od codzienności, bo trudno mi jest (z oczywistych względów) wtórować jej w śpiewie. Co do przywołanego Maleo, to ja widzę po prostu pokrewieństwo ze wspomnianymi albumami Morowych, Wyklętych, tudzież Wygnanych. Angelika też tam bywa i wcale nie wypada najlepiej na tle pozostałych wokalistek, a np. "Litania" jako duet Maleo i Ifi Ude zdecydowanie emocjonalnie trafia do mnie bardziej niż większość utworów na "Źródle", w których śpiewa tak pokrzywdzony w zestawieniu anioł. Bliżej mi jest do głosów z jakąś skazą, niepokojem. Po latach okazuje się, że akceptuję Korszyńską-Górny jako uczestniczkę duetu (a nawet dośpiewującą nieziemsko swoiste tło w "Jezus jest Panem") niż samodzielny głos. Poza "Hymnem" reszta raczej przepływa obok mnie, nie budząc poruszenia. Jest jej po prostu za dużo.
Odczytaj zatem mój wybór jako przejaw oporu wobec zaburzonych proporcji.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 15:26:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Miki pisze:
Odczytaj zatem mój wybór jako przejaw oporu wobec zaburzonych proporcji.

a dla mnie nawet dominacji nie tylko śpiewu, ale i pomysłów na utwory

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 19:46:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
A dla mnie w ogóle nie chodzi o proporcje, dla mnie mogłoby być solowej Angeliki jak najwięcej, pod warunkiem, że byłyby to te jej rzeczy najpiękniejsze, gdzie naprawdę śpiewa jak anielica, tudzież rasowa elfica. Te, gdzie jej głos jest doskonały, idealny, nie z tej ziemi. Ale nie zawsze tak jest, Angelika jest po prostu nierówna :wink: , tu właśnie np. w Haraqii schodzi nieco poniżej swoich możliwości, choć wciąż jest ok.
A bywa i zupełnie nieznośnie, np. Anioła Ognistego nie byłam w stanie słuchać w ogóle, choć kilkakrotnie w dużych odstępach czasu próbowałam dać mu szansę.
Język tekstów jest dla mnie mało istotny, a jeśli już, to nawet wolę, kiedy śpiewa w językach mi nieznanych.
Natomiast Angelika w swoim najlepszym wydaniu jest dla mnie największym muzycznym pięknem, jakie w ogóle można sobie na tym świecie wyobrazić. Więcej, gdybym jej nigdy nie usłyszała, to bym nigdy sobie nie była w stanie wyobrazić, ani uwierzyć, że ziemska, doczesna istota może TAK śpiewać!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 21:30:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Fengari pisze:
dla mnie mogłoby być solowej Angeliki jak najwięcej

na solowym albumie jak najbardziej

"Źródło" to dziwna płyta, jakby każdy ciągnął w swoją stronę. Są utwory wręcz "przekombinowane".
Ten długi okres powstawania płyty spowodował, tak myślę, że nie było spójnej koncepcji, wspólnej pracy nad utworami.

Jakże inaczej jest na 888. Tu czuć wspólną radość z grania, bycia razem. Jakby panowie pewnego zwykłego dnia spotkali się, wzięli gitary i po prostu zagrali i wykrzyczeli co im w duszy grało. :D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 11 maja 2016 22:06:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Powsinoga pisze:
na solowym albumie jak najbardziej


A ja właśnie nie wiem. Chyba wolę, jak takie nieziemskie perły ozdabiają zwykły album, nawet licznie, ale mają dla kontrastu, dla oddechu wokół siebie coś bardziej ziemskiego. :)
Chociaż z drugiej strony solowy album '(my) The best of Angelika' to też kusząca sprawa!

Cytat:
"Źródło" to dziwna płyta, jakby każdy ciągnął w swoją stronę.

Mi akurat różnorodność Źródła w najmniejszym stopniu nie przeszkadza (z wyjątkiem 22). Fajnie właśnie, że jest urozmaicenie, nie ma monotonii, a jednocześnie utrzymany jest konkretny, spójny klimat - bo dla mnie on tu jak najbardziej jest! I to klimat, którego jestem najbardziej głodna w muzyce, to jest płyta w sam raz dla mnie!

A 888, no cóż, dla mnie z kolei... za czadowe. Nie tego mi trzeba.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 66 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group