Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 16:08:08

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 02:10:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Crazy pisze:
Nie było też mareckiego

niestety do Warszawy zjezdzam dopiero w czwartek :|
ale fajnie poczytac Wasze relacje
Setlista?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 09:27:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:39:35
Posty: 12221
Skąd: Nieznajowa/WarsawLove
crazy - to ty nie wiesz, że ja jestem ślepa i mi trzeba zamachać, żebym zobaczyła??? strasznie szkoda, żeście nie zamachali, bo jak się dowiedziałam, że byliście to żałowałam, że nie pogadaliśmy chwilę.
byłam na dwóch koncertach i oba minęły za szybko, co oznacza świetnie dobrany repertuar. drugi koncert byl lepszy, ale to normalne, zawsze tak jest. oświetlenie też było lepsze, bo trochę to za moją sugestią ściemniono te wielkie lampy, które sprawiały, że na koncercie 17 było jasno jak przy zapalonych górnych. no ale w ogóle nie myślałam o fotografach.

_________________
ja herez ja herez
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 10:02:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 31 maja 2007 22:28:36
Posty: 1068
Skąd: W-wa
Koncert bardzo mi się podobał. Na pewno był inny niż poprzednie, które były już po wydaniu Dementi ze względu na instrumenty - tam zachwycałem się dęciakami, tu był Joszko, akordeon, a przede wszystkim słyszałem dobrze gitary, łącznie ze świetnym basem. I te gitary były bardzo fajne, no i dobre nagłośnienie.
Wokale - była moc! Budzy ma chyba coraz mocniejszy głos - Kantyk zabrzmiał potężnie, bardzo podobał mi się też wstęp i zakończenie Słuchaj Izraelu, nowy utwór, który już słyszałem na koncercie Budzego Solo w Lublinie - bardzo pogodny. Maleo też bardzo fajnie - mocno i z klimatem. Oby więcej takich koncertów! :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 10:16:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 08 kwietnia 2007 23:42:39
Posty: 341
Skąd: Warszawa
Dla mnie największym pozytywnym zaskoczeniem był Karol Nowacki, szczególnie na klawiszach. Kmieta też dawał czadu, aż szkoda, że był w sumie dość cicho.

A najbardziej zabrakło mi dęciaka/ dęciaków, zwłaszcza w "Gdy usłyszałem Jego Głos".

_________________
www.polake.art.pl
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 11:40:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Cytat:
Setlista?

Spróbuję napisać to co pamiętam: Każda rzecz ma swój czas, Łania, Jahwe Tyś Bogiem mym, Kiedy Izrael był dziecięciem, Miłuję Pana, Nie karz mnie Panie w swym gniewie, Nad rzekami Babilonu, List do Kościoła, Psalm 130, Psalm 103, Stabat Mater, Słuchaj Izraelu, Źródło, solo Angeliki.
Coś jeszcze było?
Zapomniałem jeszcze o Kantyku 3 młodzieńców i W obliczu aniołów.


Ostatnio zmieniony pn, 25 marca 2013 13:24:12 przez Emilian, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 12:01:35 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Jeśli ktoś nie interesuje się światłami na koncercie, może nie czytać tego wpisu. :)
Natalia, w oświetleniu nie chodziło mi tylko o fotografów, zespół nie musi mieć dobrych zdjęć. Obok mnie siedziały natomiast osoby, które po raz pierwszy były na koncercie 2Tm2,3 i przez znaczną część występu nie były w stanie poznać twarzy muzyków. Na pierwszym koncercie faktycznie przody świeciły zbyt jasno, ale na drugim za słabo, również w kontekście mocnych świateł za plecami muzyków. Optimum, według mnie, było gdzieś pomiędzy.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 12:38:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
Crazy pisze:
co gorsza elsei pękała głowa

Emillian pisze:
Oj mi też pękała

Erkej pisze:
Dołaczam do osób, które bolała dziś głowa...

:shock:

Tyler Durden pisze:
Niestety prosto z koncertu trafilim do szpitala :-/ na prawie 4 godziny i trzeba było z tegoż szpitala uciekać (!)

:shock: ale jak ale co

nawet kosztem bolącej głowy zazdroszczę :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 13:09:39 

Rejestracja:
pn, 12 kwietnia 2010 11:07:34
Posty: 329
O czym była ostatnia piosenka śpiewana przez Andżelikę ?
Zrozumiałem tylko "Kristusz", "Madziar" i "Lendziel" ;-)

To było coś o '56 ?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 13:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Ktoś mówił, że to był średniowieczny hymn Węgier - coś takiego jak nasza Bogurodzica.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 14:39:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
...zgadza się , to była "węgierska Bogurodzica"...wiem ,że nasz Wujaszek nagrał to w Rzeszowie...

_________________
ooooorekoreeeoooo


Ostatnio zmieniony pn, 25 marca 2013 21:56:07 przez elrond, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 17:38:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
A można tego posłuchać gdzieś w internecie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 19:54:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
Byłam na 20.00.
Zacznę od tego, że akustyczny Tymoteusz to w tej chwili chyba najdoskonalej zaspokaja mój głód koncertowych wrażeń - to jest dokładnie to, czego najbardziej mi trzeba (jeszcze można by lunowe koncerty Budzego dorzucić do kompletu). Nie wiedziałam, jak bardzo brakowało mi tego koncertu, dopóki się na nim nie znalazłam. Dla mnie miodzio! Odpływałam! Świetne wersje starych przebojów, niesamowite klimaty tworzone przez gitary. I bezkonkurencyjna Angelika! To prawdziwa anielica (albo elfica) - jej głos to absolutne, nieziemskie piękno! A jaki super był jej duet z fletem Joszki!
W pewnym momencie zaczęłam odczuwać wręcz lęk przed skończeniem się koncertu. Chciałabym, żeby już tak trwał i trwał.. Niestety koniec nadszedł, bis był krótki (ale to zrozumiałe, i tak jestem pełna podziwu dla zespołu, że porwał się na tyle godzin grania i wyszedł z tego cało!), ale solo Angeliki wgniotło mnie w fotel!
No i czuć, że to całe granie to nie tylko wykonywanie piosenek, ale autentyczna modlitwa.
Samo Dobre Miejsce wydaje mi się wręcz Doskonałym Miejscem na akustyczny 2TM2,3 - pełen komfort dla uszu, oczu i ciała. Dla mnie oświetlenie było ok - jako widza, który tylko patrzył, nie próbował robić zdjęć. Nie miałam żadnych problemów z dostrzeganiem twarzy muzyków.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 25 marca 2013 21:42:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
natalia pisze:
crazy - to ty nie wiesz, że ja jestem ślepa i mi trzeba zamachać, żebym zobaczyła???

jakoś nie wiedziałem :-)
szkoda rzeczywiście, trzeba poczekać na następną okazję.

Ja się ogromnie cieszę z tego koncertu, dzisiaj nawet bardziej niż wczoraj. Trochę mam jak Fengari, że:

Fengari pisze:
akustyczny Tymoteusz to w tej chwili chyba najdoskonalej zaspokaja mój głód koncertowych wrażeń - to jest dokładnie to, czego najbardziej mi trzeba

Zresztą nie tylko teraz - pamiętam, jak w 2005 nie znajdował większego zrozumienia mój entuzjazm, który kazał mi mówić, że marcowy kościelny koncert Tymoteusza (pierwszy raz zagrali wtedy w Warszawie Psalm 6 i Nad rzekami Babilonu!) podobał mi się bardziej nawet niż XX-lecie Armii w Stodole. Ale tak było i tak jest, jestem tegoż akustycznego Tymoteusza wielkim fanem!


marecki pisze:
Setlista?

Widzę, że Emilian wpisał coś, ale spróbuję bez podpowiedzi odtworzyć, niestety całej kolejności na pewno nie dam rady:

Każda rzecz...
Łania - Angelika
Jahwe, Tyś Bogiem mym - Maleo
Miłuję Pana - Budzy
Adonai elohenu - Angelika
W obliczu aniołów - Maleo
... wygląda, że jakiś Budzy, ale czy już Kantyk?
Na pewno był Kantyk, a po nim chyba od razu Szema Izrael (bardzo fajnie zabrzmiało i bardzo na miejscu - tu zupełnie nie był potrzebny saksofon, za to piszczałki idealnie!).
Kolejność mi się pogubiła, ale były jeszcze:
Psalm 6
Nad rzekami Babilonu
Psalm 40 z dedykacją dla Stopy
Stabat mater (!!!)
List od Kościoła

i na koniec Z głębokości wołam... - jak mówiłem, mój best moment!

Bis: Źródło (fajne!) i Dziecięciem oraz a capella Angeliki.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 marca 2013 00:29:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
czy setlisty obu koncertów były takie same?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 marca 2013 00:31:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:59:42
Posty: 503
Emillian pisze:
A można tego posłuchać gdzieś w internecie?

Mówisz - masz :D
http://youtu.be/Op28OrtRmM8


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 16 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group