Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 14:10:35

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 marca 2013 02:27:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Super! Dzięki wielkie. :soczek:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 marca 2013 09:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
To co napisała Fengarii bardzo podobne do moich odczuć... Nie widzę póki co entuzjazmu w relacjach i czytam z lekkim zdziwieniem... jestem tak na razie zabiegany, że napisać dłuższą relację uda mi się zapewne dopiero jutro... albo dziś po południu... Parę przemyśleń na szybko: 2TM2,3 to dla mnie absolutny numer 1 na tę chwilę, zastanawiam się czy nie był to najlepszy koncert na jakim byłem... i to nie chodzi o perfekcję, kunszt, ale o jakieś mistyczne uczucia, które towarzyszyły mi przez cały koncert (ciarki i wzruszenie)... Nie wiem jak to jest, ale ja czasem tak mam, że coś słyszę z tysiąc razy, a są te wspaniałe chwilę, że poza uszami i mózgiem -> usłyszy te teksty także i moje serce... takie właśnie momenty przeżywałem na niedzielnym koncercie... i dodatkowo ten pełen luz, który bił z tych wykonań, wejście Joszko w środku pierwszego utworu (aplauz)... kilka linii melodycznych zmienionych (bardzo na plus!)... Koncert pełen mistyki... świetna sala... dzięki dla całego zespołu... świetnie było spotkać sporo dawno niewidzianych forumowiczów... szkoda, że nie było wystarczająco dużo czasu na rozmowy... przydały by się manewry (dlaczego odpuściłem Armię w Luxemburgu??!! :oops: )

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 marca 2013 13:27:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Smok pisze:
2TM2,3 to dla mnie absolutny numer 1

i dla mnie! :piwo:
[z polskich a na świecie nr 2]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 marca 2013 00:11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
"Prawdziwa" setlista:
1. Każda rzecz ma swój czas
2. Łania
3. Jahwe Tyś Bogiem mym
4. Miłuję Pana
5. Adonai Elohenu
6. W obliczu aniołów
7. Nie karz mnie Panie w swym gniewie
8. Kantyk trzech młodzieńców
9. Słuchaj Izraelu
10. Psalm 40
11. List do Kościoła
12. Nad rzekami Babilonu
13. Stabat Mater
14. Psalm 130
15. Źródła
16. Kiedy Izrael był dziecięciem
17. Solo Angeliki


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 marca 2013 00:29:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
Emillian pisze:
15. Źródła


Źródło

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 27 marca 2013 19:38:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Tak to jest jak się kopiuje listę i nie sprawdzi. Kiedy pisałem z pamięci napisałem tytuł dobrze. :P


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 01 kwietnia 2013 11:42:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 27 lutego 2007 23:21:58
Posty: 89
Skąd: łorsoł
Na początku wielki szacun dla organizatorów i ukłony dla muzyków, za to, że udało im się zebrać. Możliwość pójścia na akustycznego Tymka w Wielkim Poście to ogromne pokrzepienie serca.

Co do wrażeń. Na pełnych trasach postnych zawsze głęboko przeżywałem momenty odlotów i improwizacji muzyków. Najczęściej Pospieszalskich, Joszka, Stopy(!). Słyszałem wtedy najpiękniejszą modlitwę świata nie ujętą w żadne ramy słów.
Nie doszukując się powodów przyznam, że czułem niefajny dystans między sceną a widownią. Trochę smutne jest, że muzycy przez półtorej godziny ani razu nie odczuli potrzeby odezwania się do ludzi (godz.20).
Nawet jeśli nie znamy się osobiście to po kilkunastu latach śledzenia Waszych poczynań i chodzenia na Wasze koncerty, kilku krótkich rozmowach czuje spory niedosyt po ostatnim koncercie...

Druga sprawa. Nie ukrywam, że mam takie odczucia także ze względu na miejsce. Od wygodnych foteli na sali stokroć wolałbym czuć pod tyłkiem zimną podłogę na Długiej, ciemne podziemia Kamedulskie czy nawet Zalesie... Nie ma co ukrywać, że na co dzień w naszych świątyniach nie ma sposobności na taka ekspresję w modlitwie, jaką dają koncerty 2tm2,3 zarówno muzykom jak i słuchającym. Te na których do tej pory byłem były okazją do zupełnie nowego odkrycia przestrzeni sacrum w niczym nie ujmując ani świętości miejsca ani odbiorowi koncertu. Wręcz przeciwnie. Uważam, że lokalizacja tych koncertów to była ogromna wartość dodatnia w obu przypadkach.

Więc jeśli tylko kiedyś będzie możliwość wrócenia z koncertami akustycznymi do kościołów to wołam o to z całą mocą!!!

nie chciałbym, żeby moja wypowiedź miała negatywny charakter dlatego raz jeszcze dziękuje organizatorom za podjęty trud organizacji koncertu, który doceniam. A CAŁEMU zespołowi za koncert. Szczególnie zapadła mi w pamięć głos Andżeliki (a capella!) i Beata. heh Sorry chłopaki ale dwie skromne Panie ukradły Wam "show";]

_________________
kabarety i iluzjony!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 02 kwietnia 2013 23:56:37 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Zapraszam do Fotoroomu.

Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 38 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group