Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 15 maja 2024 10:35:17

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 22:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 15:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
Czyli za siniel "888" wychodzi: trzyszóstki :)

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:12:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
ROBERTINO PELLEGRINO pisze:
trzyszóstki

no, jakoś tak wyszło...nie zapomnijmy o małym plusie ;) ale co zrobić jak taki dobry singiel nagrywacie ?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:21:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 15:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
BIADA *****1/2
888 ******
SLOWO ******

oraz
PS 108 ******
HOMILIA PASHALNA MELITONA Z SARDES ******
MIŁOŚĆ ******
LEF HADASZ ******
PS 63 ******

NA RAZIE TYLE ZMIXOWANE
:D

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:41:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 15:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
jest jeszcze perełka "Przbudź się" ******
w tym momencie okazuje się że nie potrafię oceniać ? :(
2 dni przerwy i zobaczymy dalij!

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:45:41 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
ROBERTINO PELLEGRINO pisze:
jest jeszcze perełka "Przbudź się"

hmmm, brzmi jakby mialo byc akustyczne...
:?:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:52:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 15:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
NIE AKUSTYCZNIE, lecz CZADOWO.
Grali my to na koncertach... " przebudź się Deboro! zaśpiewaj pieśń!"...

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 15 lipca 2006 23:52:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
ROBERTINO PELLEGRINO pisze:
w tym momencie okazuje się że nie potrafię oceniać ?

nie przejmuj się,,, ja singlowi dałem trzyszóstki,,, i nie mam też dystansu - bo długie oczekiwanie za baaardzo wyostrzyło apetyt :wink:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 16 lipca 2006 13:42:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
dobrze, ze nie w ocenarium, bo biorąc pod uwagę tamto gwiazdkowanie, płyta 888 bije na głowe Zeppelinów i inne (obiektywnie) zespoły (i płyty) wszechczasów :wink:

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 lipca 2006 15:43:47 

Rejestracja:
ndz, 14 maja 2006 17:15:53
Posty: 253
ok, mam już to cudeńko i ..

Biada, Biada *****

888 :shock: :shock: :shock: ****** (myślnik i kolejne ******)

Słowo *****

Maleo pozamiatał, nie ma co;D
tytułowy utwór mnie zmiażdżył

_________________
o_O


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 17 lipca 2006 23:22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:59:42
Posty: 503
Doszło! Dzięki!!! :piwo:
Ale niesamowity singielek! Wszystkie 3 kawałki przypadły mi mocno do gustu. :peace:

"Biada, biada"- te soczyście rwące w galopie gitary i jędrne przejścia perkusji splecione z zadziornym głosem Budzego tworzą pełen dynamitu kawałek, przy którym moje dolne kończyny same podskakują w radosnym paroksyźmie. :D

"888"- mocne i szybkie punkowe tętno gna jak rozpędzona parowa lokomotywa poganiana kipiącym, krewkim wokalem "konduktora" Maleo.

"Słowo" - nisko, marsowo, powoli kroczące gitary idealnie oddające klimat Apokalipsy rozjaśniane majestatycznym głosem Budzego. Coś wspaniałego to jest, a jakież to bedzie dobre jak Joszko dołoży do tego dostojeństwa dźwięki wydobyte z używanych w żydowskich ceremoniach baranich rogów -szofarów. Ozzy i koledzy z Black Sabbath powinni zakupić sobie "888" i się poduczyć jak należy grać! :D

:brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :brawa: :bukiet: dla 2TM2,3!
PS. Jedyne co mi chmurzy pogodne słoneczne niebo tej nadchodzącej płyty, to żeby te smaczki, intra i komputerowe bajerki ze zmianami tempa które są dobre w kilku utworach, nie pojawiły się w nadmiarze na początku i końcu każdego kawałka na płycie. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 19 lipca 2006 22:43:32 
Obrazek

Genesis Kto wie, czy nie best moment zespołu... uwielbiam!...

Marana tha Niezłe, niezłe. Ale kiedyś podobało mi się dużo bardziej. Jakby to wszystko takie przytłumione. Najważniejsze jednak, że nie ma żadnych kompromisów. Bardzo odważne otwarcie płyty, określające chyba trochę wizerunek zespołu. Wyróżnić trzeba kapitalną grę Joszki. Żadne tam melodyjki. W poprzek! Po uszach!

Jezus jest Panem O! Nie wiem, czy to nie ten utwór powinien się znaleźć na trzecim miejscu mojej listy... Do dziś mnie po prostu powala. Najlepszy czad Tymoteusza... choć taki raczej nieortodoksyjny... ile tu przestrzeni! ile wiatru! ile Ducha!!!... Dla mnie to perfekcja! UNIESIENIE!!! Przepiękne wejście Angeliki (choć podobno OtoKar by się z tym nie zgodził). Dodatkowy plus za okarynę.

Psalm 8 No, jakoś nigdy nie mogłem pojąć, czemu się wszyscy tak zachwycają. Fakt, dużo tu pięknie malowanych rozległości, ale jednak nie tego szukam w muzyce (tzn. rozległości też szukam, ale akurat nie tak malowanych). Bardzo ładne, ale nie zachwyca.

Kto nas odłączy No, to już jest czad jak najbardziej ortodoksyjny i w dodatku jeden z absolutnie najlepszych. Genialne. Szkoda, że to na płycie (i w ogóle cała płyta) nie brzmi tak rzężąco, tak drapieżnie, jak w tym pamiętnym materiale filmowym o powstaniu projektu 2Tm2,3, który oglądałem z kolegami na długo przed wydaniem płyty, ale i tak jest potężnie. To taki rozpędzony, swobodny CIĘŻAR! Piękne wygasanie utworu.

Kantyk trzech młodzieńców w piecu ognistym Właściwie nie wiem, co miałbym napisać o tym utworze... TU (hehehe, czarne i bez linka...) jest to, czego szukam w muzyce. Jak Budzy zacznie nagrywać płyty tylko z taką muzyką, będę je kupował w ciemno, choćby miały kosztować po 100PLN (nie to, że już dziś tak nie jest, hehehe...).

Uwiodłeś mnie Panie No i zaczyna się słabsza druga strona. Jakaś taka nijakość, która się Malejonkowi przydarza już na każdej płycie. Wokal mało swobodny. W ogóle jakieś to takie podrygujące, próbujące coś znaleźć, ale jednak nie płynące, oj nie (chociaż wcale nie jest to jakaś straszliwa pomyłka).

Benedictus Fajnie, fajnie, ale po co? Ta piosenka, owszem płynie, ale jednak nie ze mną. Można się dać jej porwać, ale raczej się tego utworu nie wspomina. Wraz z poprzednim, jeden z tych tworów, które trzeba sobie z wysiłkiem przypominać, żeby można było coś o nich powiedzieć, bądź pomyśleć...

W obliczu Aniołów Bardzo lubię. Kapitalny początek, że niby sobie coś tam Robert podegrywa, a potem już unosi bardzo przyjemna fala. Naprawdę dobry kawałek, choć może czciciele reggae’go i jego tępiciele, nie są nim zachwyceni.

Magnificat No znów tak, jak w przypadku dwóch pierwszych utworów ze strony B (kasety, bo na drugiej stronie CD to nie wiem co jest. Pewnie zaczyna się od krawędzi...). W dodatku nigdy nie wiem, czy „Magnificat” to tytuł „Magnificatu”, czy może „Benedictusa” (i na odwrót)...

Getsemani Ooo... dorastałem do tego utworu długo. Najlepszy utwór Maleo z całego dorobku 2Tm2,3. W ogóle jeden z najlepszych tego zespołu. Chyba najbardziej wstrząsający. Dotykający do żywego... Naprawdę WIELKI utwór.

Słuchaj Izraelu Hehehe, mimo wszystko lubię. Choć nie tak, jak na początku. Ale to ja sam się tym kawałkiem zamęczyłem. Nikt mi w tym nie pomagał. Świetna kompozycja (byłem zachwycony tą płytą między innymi z powodu odkrycia tak wspaniałych, a dotąd nie ujawnianych rejonów twórczości Toma), tylko może jednak zbyt chwytliwa. Wkurza mnie tylko to, że te damskie wokale pod koniec, to tak niby śpiewają, niby nie i tak jakoś od połowy wersu wchodzą na pewno... dziwne... a może to tylko ja tak słyszę?...

W sumie dobra płytka i naprawdę nie wiem czemu uznaję ją jednak za słabszą od następniczki... rachunek zasług i win (a całkiem smaczne można dostać u nas już w naprawdę przystępnej cenie) jest zbliżony... nie wiem, ale zdania nie zmieniam.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 lipca 2006 13:15:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:34:44
Posty: 1092
Skąd: toruń
ehem... :roll:
cos tu chyba nie ten topic zlapales? ;)

_________________
...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 lipca 2006 13:23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 07 marca 2006 15:07:18
Posty: 816
Skąd: Marshes
Kamik pisze:
podobno OtoKar by się z tym nie zgodził


podobno Morella też nie.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 lipca 2006 14:17:39 
glacek pisze:
cos tu chyba nie ten topic zlapales?

Ten wątek powstał jeszcze w OCENARIUM i już wielu osobom posłużył do celu, w którym i ja go wykorzystałem. Jeden z dowodów znajduje się na pierwszej stronie. Niemniej, mnie też się wydaje, że można by wyodrębnić wątek, któryby służył tylko do oceny dorobku 2Tm2,3.


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 20 lipca 2006 15:24:08 

Rejestracja:
śr, 01 grudnia 2004 15:16:01
Posty: 2647
dokladnie! kamik ma 100% racji!
ten watek powstal w oceanarium i w zalozeniu sluzyl gwaizdkowaniu zespolu 2tm2,3, jednakze w zwiazku z nowa plyta zrobil sie pol-offtopem. nie zmienia to faktu, ze dokonania tymoteusza nalezy oceniac tu!

a, ze "pol-offtop" sie zrobil spory w sumine mozna podzielic watek na mniejsze. problemem bedzie zapewne gdzie dokonac ciecia (np posty odnosnie nazwy drugiej plyty - 2tm2,3, czy sekcja z doniesieniami ze studia), ale to juz sprawa "gory".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 41 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group