Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest sob, 27 kwietnia 2024 09:52:14

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 listopada 2006 11:18:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 12:56:31
Posty: 440
...a mi ostatnio strasznie podoba się: Nie lękaj się.
Cały czas jej słucham:P

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 listopada 2006 00:05:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 17 października 2005 12:13:03
Posty: 521
Skąd: Oleśnica
też uwielbiam ten kawałek

_________________
"Jak SODOMA I GOMORAAAAA!!!!"

Obrazek

pomóż w rozwoju mojego drzewa


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 20:43:09 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
jest Robertino na forum. poprosimy o dalsza recenzję autorska 888


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 20:45:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 24 lutego 2005 15:26:17
Posty: 372
Skąd: z ciemności do światła
Sił brak

_________________
Lepiej się dobrze ponudzić niż kiepsko zainteresować.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 09 listopada 2006 20:46:27 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
to innym razem. lae koiniecznie bo są fajne :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 18:50:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
Słucham sobie po bardzo długim czasie całości płyty 2Tm2,3.

Słucham i zdaję sobie sprawę, co mi zawsze nie pasowało w twóczości tego zespołu. Jest to coś, co nazwę roboczo "stylem tymoteuszowym".
Starsze płyty charakteryzowały się zawsze znacznym eklektyzmem, dzięki któremu możliwe było tak różnorakie zestawienie jak Kim jest ta/ Stabat mater/ Z tą sama miłością/ Psalm 51 - każda piosenka z ZUPEŁNIE innej muzycznej bajki.

Z tego względu określenie "styl tymoteuszowy" jest z definicji nietrafione, bo każda piosenka = inny styl.

Ale użyłem go, więc co ono ma oznaczać?

Na drugiej płycie reprezentują go utwory: Szema Izrael Adonai... - II Pieśń... - Shlom Lech Mariam - Ps.34 - IV pieśń... - Amen (ale nie jestem przekonany) - Z tą samą miłością. Część z nich mi się podoba, część nie, ale ważniejsze pytanie: co je łączy?

Niestety nie umiem tego określić :-( Dla mnie łączy je to, że mają męczące, nieprzyjemne brzmienie (powiedziałbym: mulące) , przeważnie dość mało melodii (tu jak najbardziej chlubnym wyjątkiem jest pierwszy z wymienionych utworów), najczęściej wokal Maleo, który wydaje mi się zupełnie bez wyrazu, i poważnie zalatują ołowiem ;-) (tu wyjątkiem Amen i dlatego nie wiem, czy pasuje mi do zestawienia).
Obawiam się, że to dość beznadziejny opis :-(
Tylko Bogus będzie dokłądnie wiedział, o co mi chodzi, bo to pewnie te rzeczy, które on najbardziej lubi :P (koronnym przykładem tej obcej mi stylistyki jest Magnificat :x )

W każdym razie tego typu utwory zawsze mnie skutecznie odstraszaly od twórczości zespołu.

Na drugim biegunie znajdowały się zaś utwory, które wzbudzały mój zachwyt - piękne przez duże P... na tej płycie to dwie Andżeliki i dwa Budze ;-) ,czyli Psalm Kocham Cię Panie, Ps. 51, Ps. 103 i Stabat mater.

Dziwnym trafem te piosenki (a z pierwszej różne kantyki, psalmy ósme i sela sela sela) zdominowały repertuar Tymoteusza "propagandowego"... i co tu się dziwić, że właśnie tę odsłonę w historii zespołu polubiłem najbardziej? :-) (chociaż niestety płyta Propaganda Dei nie jest w pełni udaną jej ilustracją, bo z każdym rokiem zespół grał po tych kościołach coraz lepiej! i dochodzily coraz lepsze utwory a wypadały regowe zapychacze, które chyba skutecznie niektórych zniechęciły).

Podsumowując, płyta 2Tm2,3 dla mnie jest wręcz strasznie nierówna. Tak samo mam zresztą z jedynką. jeżeli ktoś pamięta moje oceny, miałem tam amplitudę płytową od jednej do sześciu gwiazdek :shock:
Gwiazdki dla drugiej płyty postaram się też zrobić. Amplituda będzie podobna.

Za to bardzo miło tutaj wypada 888, gdzie co prawda nie ma ani jednego utworu, który by mnie zachwycał, jak te, o których pisałem powyżej, ale i nie ma ani jednego, który bym uznał za nieudany. Chyba cała płyta między * * * a * * * * 1/2 ;-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Ostatnio zmieniony pn, 20 listopada 2006 15:00:22 przez Crazy, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 20:06:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
2Tm2,3 - *2Tm2,3*

SZEMA IZRAEL, ADONAI ELOHENU, ADONAI EHAD * * * * * -
fenomenalny początek płyty! mimo przynależenia do wspomnianej wyżej estetyki, która jest mi zupełnie obca (stąd mały minusik), jest to dzieło wybitne, o niespotykanym rozmachu, o fascynującym brzmieniu, pełne przestrzeni, fantazji i mocy, w której jak pisał antiwitek nie ma ani śladu agresji.

II PIEŚŃ SŁUGI PAŃSKIEGO * * * 1/4
- niestety gdzieś zniknęła przestrzeń, zniknęły melodie (słuchałem tego dzisiaj trzy razy i nie mogę sobie przypomniec ani nutki!!!)... na szczęście zostało jeszcze sporo fantazji, dużo się tam dzieje w warstwie rytmicznej jak równiez emocjonalnej... to jest jeszcze DOBRE.

PSALM 13 * * * 1/2
Bartek napisał kiedyś: Niezwyciężony Tymoteusza i z tym się muszę zgodzić. Ma te same zalety - chwytliwe, proste i z energią, jak i mankamenty - stosunkowo niewiele w tym polotu... Gorsze od Niezwyciężonego, tak jak Tm gorszy od Armii ;-) Ale owszem, lubię, chociaż wersję propagandowa, z Budzym na wokalu, o wiele wiele bardziej (właśnie, kto to tutaj śpiewa?? niby brzmi jak Maleo, ale jakoś niezupełnie...)

SHLOM LECH MARIAM *
absolutnie niczego oprócz wrażenia brzydoty nie wyniosłem ze słuchania tego utworu :-(

JAHWE, TYŚ BOGIEM MYM * *
szkoda... :-( bo że jest to bardzo dobry materiał na piosenkę to słychać idealnie na Propagandzie, gdzie nabiera ona wigoru i w ogóle super. A tutaj - Maleo dyszy to jakby miał atak astmy akurat (a na koncertowej śpiewa naprawdę znakomicie!), dęciaki brzmią jakby to grał Daab po całonocnej imprezie... ech, zupełnie bez ikry...

PSALM 34 * *
dobrze, że w końcu Budzy wszedł na wokal, ale utwór jakiś mocno nijaki... po trzech przesłuchaniach nie znalazłem w nim również niczego, ale przynajmniej brzmienie OK

PSALM 103 * * * * *
łooooo co za CZAD! To jest dla mnie większy czad niż te wszystkie gitary i nie wiadomo co. "Andżelika z głosem z innego świata", napisał Witek - to prawda, do tego melodia wspaniała, bujająca, ale musze powiedzieć, że nie byłby ten utwór tak niesamowity, gdyby nie wszystko, co się dzieje w podkładzie! REWELACJA.

PSALM 18 * * * * * -
Minusik tak jak kiedyś dla Słuchaj Izraelu - za przewidywalność i może nadmiar prostoty. Ale jaki tam nadmiar! Ta prostota sprawia, że jest to tak bardzo wzruszające wyznanie, tak łagodne, a jednak daje się odczuć i otchłań, i głębokości wód, i utrapienie...

IV PIEŚŃ SŁUGI PAŃSKIEGO * * 1/2
Witek napisał: "dzidziridu na początku, to wejście gitary i bass - bardzo porywające. (...) Ale całość nie do końca mnie przekonuje". Mam tak samo. I ten krzyk na końcu - nie. Nie brzmi to naturalnie, szczerze. Coś nie wyszło.

BĄDŹ WOLA TWOJA/ AMEN * * * 1/2
Przy całym moim nieustannym apologetyzowaniu Angeliki "Bądź wola Twoja" może funkcjonować tylko jako intro do Amena, inaczej nie mógłbym tego słuchać. Za to jako intro - bardzo dobre, świetnie wyłania się z tego brzęczenia prawdziwy czad, wreszcie nie takie męczące ciężkie łomotanie ;-) Znowu trza Witka zacytować, bo bardzo trafnie spostrzegł tu, że... : "podoba mi się kontrast niepewnego kim są i skąd przychodzą? oraz niespokojnych i krótkich części instrumentalnych z dostojnym śpiewem i mocą (z wielkiego, z wielkiego utrapienia) reszty".

KIM JEST TA * * * 1/2
ech, nikomu sie nie podoba, a mi naprawdę bardzo! nie jest to może żadna perełka, ale ogromnie na plus tego utworu wszystko, co się dzieje w podkładzie: zwłaszcza cała praca sekcji perkusyjnej naprawdę fascynujące! i spiew Maleo fajny, taki pustynny ;-)

STABAT MATER * * * * * *
napisałem kiedyś tak:
piękno melodii równoważne z pięknem śpiewu (...) ale to wszystko nie jest jeszcze ten geniusz, który by dawał szóstą gwiazdkę... ten geniusz to jest... nie umiem nazwać... chodzi o taką szlachetność, może swoiste dostojeństwo, ale takie, które płynie z ducha. Najwyższa godność człowieka brzmi w tym utworze. Tak, chyba sześć.
Nie mam nic do dodania.

Z TĄ SAMĄ MIŁOŚCIĄ, W TYM SAMYM DUCHU * 1/2
niestety... mogę tylko teoretycznie docenić, że trzech wokalistów śpiewa w tym samym duchu... nie podoba mi się tu nic :-(
a już najbardziej umiejscowienie między moimi dwoma ulubionymi utworami...

PSALM 51 * * * * *
Pozorna monotonia tego utworu w genialny sposób oddaje zbolałość duszy grzesznika... Tu nie ma miejsca na uniesienia i wzruszenia jak w Kocham Cię Panie, tu jest ból, słabe wspomnienie tego, jak się odczuwa radość i wesele, i pozostaje tylko nadzieja... ale ona jest mocna! Stąd i siła tego niezwykłego utworu.

---

A więc skrajna amplituda płytowa, podobnie jak na Przyjdź. A jednocześnie aż pięć utworów na pięć gwiazdek... !

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 20:16:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Z TĄ SAMĄ MIŁOŚCIĄ, W TYM SAMYM DUCHU * 1/2

o w mordę... przecież to jeden z mych ulubionych utworów,,,

Crazy pisze:
SHLOM LECH MARIAM *

a jak zobaczyłem to, to już całkowicie zdębiałem,,,dla mnie nr 1 tej płyty!!!

:shock: :shock: :shock: :shock:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 20:23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28016
Smoku - czytasz posty od tyłu? :shock: :lol:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 19 listopada 2006 20:29:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
antiwitek - akurat w tyum wypadku faktycznie tak było - choć nie sądziłem, ze to ktoś zauważy :)

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 listopada 2006 10:27:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Obawiam się, że to dość beznadziejny opis

Podzielam Twoje obawy :-)

Crazy pisze:
Tylko Bogus będzie dokłądnie wiedział, o co mi chodzi, bo to pewnie te rzeczy, które on najbardziej lubi

Bogus kompletnie nie wie. Jest ktoś, kto mógłby pomóc?
Niewątpliwie Szema Izrael, Shlom Lech Mariam i Z tą samą miłością to trzy z czterech najlepszych kawałków na płycie. Chyba będę musiał drugi raz złamać moją zasadę niegwiazdkowania pojedynczych utworów (zasadę wynikającą z uznania, że dopiero płyta jest całością i z nieumięjętności pisania o muzyce). Z drugiej strony co ja tam niby mógłbym napisać?

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 listopada 2006 11:51:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 16:47:56
Posty: 11819
Crazy pisze:
Psalm 151


a który to?? jest może w Nowym Testamencie :mrgreen: :mrgreen:

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 listopada 2006 15:03:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
hehe dzięki, w jednym miejscu poprawiłem wczoraj, ale drugie zgubiłem
nie w Nowym Testamencie, tylko na płycie Muj wydafca poza tym ;-)
o, dobre pytanie do tamto-owamto

Smoku i Bogusie, nie dziwię się nic a nic, że dwa najgorsze utwory z płyty sa dla Was dwoma najlepszymi lub prawie. W końcu Wy słuchacie metalu :P

Muszę swoją drogą powiedzieć, że nie udało mi się na razie przypomnieć sobie innej płyty, na której byłby równocześnie sześcio- i jednogwiazdkowiec. A Tymek ma takie dwie :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 20 listopada 2006 20:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 03 października 2006 17:29:59
Posty: 105
Crazy pisze:
Smoku i Bogusie, nie dziwię się nic a nic, że dwa najgorsze utwory z płyty sa dla Was dwoma najlepszymi lub prawie. W końcu Wy słuchacie metalu

hmmm hehe a ja nie słucham metalu i mi też się podobaja te piosenki :faja: no może SHALOM LECH MARIAM nie aż tak bardzo jak Z TĄ SAMĄ MIŁOŚCIĄ, W TYM SAMYM DUCHU; II PIEŚŃ SŁUGI PAŃSKIEGO; IV PIEŚŃ SŁUGI PAŃSKIEGO, ale jednak całkiem całkiem :mrgreen:
jak zdobęde trochę wolnego czasu :roll: to może w końcu się zbiorę i wszystko pogwazdkuję, a na razie bida... :?

_________________
,,...zanim wyjdziesz wyłącz gaz..."!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 22 listopada 2006 15:00:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25392
po długim czasie znowu słucham 888 i powiem (obiektywnie ;-)), że jakiekolwiek by tu oceny nie przyłożyć (ja się skłaniam ku 4 x 4,5 gwiazdki), to sekwencja Słowo - Lew hadasz - Harfo i cytro - Miłość jest zdecydowanie THE BEST!!! tak zwane wyżarcie całkowicie :D
bo Nie umrę nie to dla mnie niestety znaczący zjazd w dół. piosenka jest bardzo dobra w kategorii for Becky, i pewnie na imprezach (w krasnem ;-)) by się sprawdziła, ale trudno mi do nie j podejść poważnie jako do piosenki głoszącej Słowo...

ale jako rzekłem uprzedniej - złej piosenki na tej zacnej płycie nie uświadczysz :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 135 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group