Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 12:04:50

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 lutego 2007 22:11:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 22 stycznia 2005 20:06:28
Posty: 1086
Skąd: z Catanu
"Przyjdź" pewnie z czasem sobie sprawię, bo dużo dobrego czytałem o tej płycie. Tylko ta zasada z pierwszą płytą nie sprawdza się choćby w przypadku Armii. Ale znam przypadki, że jest prawdziwa, choć słabo na muzyce się znam.

_________________
Czuję tu zapach chrześcijanina


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 00:22:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja się ostatnio uwtiwrdziłem w przekonaniu, że moją ulubioną płytą Tymoteusza jest Propaganda Dei. No, powiedzmy pod warunkiem, że trzy ostatnie utwory potraktuję jako bonus i niekoniecznie wliczam do oceny ;-)
Ale ponieważ są własnie na końcu (a jest to koncert), nie przeszkadzają mi aż tak bardzo - zakładam, że całość jest rejestracją wspaniałego koncertu, a potem występuje chill-outowy bis... czasem mogę sobie po prostu wyjść z koncertu (czyt.: wyłączyć).

Tak, to jest mój numer jeden. I to pomimo, że oba koncerty, na których byłem (te propagandowe) podobały mi się zdecydowanie bardziej, niż to,co na płycie.
Ale koncert z roku 2005 był jednym ze ścisłej czołówki koncertów, na których byłem W OGÓLE... w bieżącym dziesięcioleciu zajmuje dość zdecydowane pierwsze miejsce...

"Aktualizacja tabeli" na dzień dzisiejszy:

1. Propaganda Dei * * * * *
2. 2 Tm 2,3 * * * * 1/2
3. Przyjdź * * * * 1/2
4. 888 * * * *
5. Pascha 2000 o ile pamiętam to jakoś mało gwiazdek, ale dawno nie słuchałem.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 22 lutego 2007 16:49:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 30 sierpnia 2006 11:56:31
Posty: 440
Ja też bardzo lubię Propagandę Dei. Ostanio nawet chętniej jej słucham niż 888.

_________________
...nie muszę wygrywać, wolę kwiatki zrywać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 21:12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
A ja lubię wszystkie płyty Tymoteusza, tak jak wszystkie płyty Armii.
Repertuar 2Tm2,3 jest wypadkową muzycznej przeszłości muzyków zespołu.Na płycie koncertowej jest trochę reggae i to jest bardzo przyjemne i fajne.Pozdrawiam wszystkich fanów.Wojtek

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 21:26:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:53:29
Posty: 14860
Skąd: wieś
A mi rege na płycie koncertowej niestety przeszkadza - zwłaszcza to nietymoteuszowe i ustawiam sobie program z pominięciem tych utworów.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 27 lutego 2007 22:59:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
mi się tylko Boney M nie za bardzo podoba - reszta miodzio...

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 19 marca 2007 20:15:56 

Rejestracja:
pn, 05 marca 2007 20:08:25
Posty: 897
Skąd: lublin
Wszystkie są super, ale ostatnio dla mnie Homilia Melitona jest the best!!!
Super super są Pascha 2000 i 888!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2007 12:24:04 

Rejestracja:
pn, 06 listopada 2006 17:35:02
Posty: 2
bardzo bym chciała posłuchać nowej płyty lecz to nie możliwe, gdyż w mojej okolicy nie ma do nabycia takich płyt, szkoda, bo bym z przyjemnością posłuchała.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 02 kwietnia 2007 14:39:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
zawsze można zamówić na www.mocneramie.pl lub na na ALLEGRO

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 11 kwietnia 2007 19:15:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 09 kwietnia 2007 21:47:24
Posty: 794
Skąd: one two three everybody Rzeszotary
Dopuki nie było w mieścinie media marktu to nikłe szanse były na dorwanie płyt 2tm2,3 w dewocjonaliach jak powiedziałam : "Czy dostanę CD 2tm2,3 888 to powiedzieli mi żebym szyframi nie mówiła :lol:)...a jak jeździłam do Wrocławia zawsze sięgałam po inne wydawnictwa....

teraz mamy duży wybór płyt ...jak tylko zarobie trochę kasy to sprawie sobie kilka ciekawych wydawnictw...chyba że znajomi zrobią to za mnie (niedługo urodziny :mrgreen: )

_________________
Obrazek


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2007 13:51:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
W końcu się zebrałem żeby napisać tego posta..... Cóż za wysiłek.... :wink: Jako że tymek jest jednym z moich ulubionych zespołów (pod względem muzyki i tekstów) będę gwiazdkował baaardzo wysoko, więc nie bijcie mnie za to bo starałem się was ostrzec :wink: . Więc zaczynam........


PRZYJDŹ ******
Obrazek
Jest tu mój najulubiony utwór czyli MARANA THA !!! (od tego utworu zacząłem słuchać tymka więc mam ogromny sentyment) poza tym jest kilka innych świetnych kawałków (kantyk trzech młodzieńców, magnificat, getsemani, słuchaj izraelu...)
Album niezwykle różnorodny i zarazem niesamowicie spójny (jak to mądrze brzmi :wink: ) Świetnie się słucha i ,co bardzo ważne, nie nudzi się. No i okładka! W jednym zdaniu ujmując: Album genialny!


2TM2,3 ******+
Obrazek
Nie jest taki przyciężki jak poprzednik ale hmmm... jakby to ująć... ma w sobie coś niesamowitego. Jest kupa świetnych utworów (szema izrael adonai elohenu adonai ehad, psalm 13, amen, psalm 103, psalm 18, psalm 51, z tą samą miłością..... i coś ponadto)
Płyta jest długa i raczej sie tego nie da ukryć, ale nigdy nie wydawało mi się żeby było na niej za dużo. Zwykle jak sie kończy to pytam siebie w duchu : "co tak krótko" i odwracam taśmę :) Album lepszy niż genialny po prostu.


PASCHA 2000 *****
Obrazek
Płyta ostra, bez regowych wstafkuf, bez akustyków (poza gitarką w tle na "gdzie ona jest") co odróżnia krążek od poprzednich. Mi osobiście najbardziej podobają się Shalom, Psalm 40, List do Kościoła, Pozwólcie Dzieciom i Psalm 130. Okładka też bardzo ładna :)


PROPAGANDA DEI *****+
Obrazek
Płyta super! Nawet rege na koniec mi się podoba (choć mogli wsadzić tam coś innego :wink: ). W zasadzie podoba mi się wszystko co na tej płycie jest i jestem w stanie sobie wyobrazić jej bez któregokolwiek utworu, choć mogłoby jednak być trochę mniej rege... (taki wybredny będę :) ) Najlepsze utwory: Psalm 13, Słuchaj Izraelu, wszystkie utwory z Angeliką. To by było na tyle........

888 ******
Obrazek
Album genialny!!!!!!!!!! Kupiłem sobie go w adwencie na koncercie Arki Noego ale dopiero wsiadając do auta przypomniałem sobie, ze miałem nie słuchać muzyki przez adwent..... :cry: :cry: :cry: Na szczęście tato włączył płytę (bo chciał zobaczyć co to kupiłem :) ) i jak usłyszałem "biada, biada" po prostu mnie rozwaliło..... odczekałem adwent i w słuchałem tego w kółko. I do tej pory 888 jest płytą najczęściej goszczącą w mojej wieży... Jak raz wróciłem z rekolekcji (3 dni bez muzy uffff.....) to przez dwa tygodnie ( :!: ) w kółko słuchałem "miłości". Co do samej muzyki to przypadła mi do gustu niesamowicie. Jako najlepsze utwory wymieniłbym biada, 888, słowo, psalm 108, miłość, nie umrę, debora, wyjdź, jestem z tobą, homilia melitona. No po prostu lepiej być nie może.......

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Ostatnio zmieniony wt, 20 listopada 2007 10:26:56 przez czarnuch, łącznie zmieniany 3 razy

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2007 14:04:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 19 listopada 2004 15:47:56
Posty: 11811
czarnuch - ale który album uważasz za najlepszy?? no bo za 2tm2,3 ("na którym utworów świetnych jest dużo") dajesz sześć gwiazdek z plusem - a za "genialny" 888 tylko pięć gwiazek,,, jak to jest?? wychodzi, że genialny album najsłabszy jest :?

_________________
Więc dokąd, dokąd ta wędrówka
Posmutniał król i zadął w róg
Przeciwnik straszy, pielgrzym idzie
A pyta zawsze Bóg


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2007 14:08:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
888 dałem pięć?? musiałem się pomylić już poprawiam......... pszprószam za ósterki

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2007 14:12:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 10 marca 2007 11:18:31
Posty: 3575
Skąd: nigdzie
Cytat:
ale który album uważasz za najlepszy?

hmmm....... "2tm2,3" albo "888" nie wiem sam..........

_________________
....więc czekać musisz na wczorajszy dzień....


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 26 czerwca 2007 14:35:47 

Rejestracja:
pn, 25 czerwca 2007 23:33:42
Posty: 190
888. Czad na maxa :D
P.S. Mam teraz taką ochotę na posłuchanie 888, że mnie zaraz rozsadzi. A płyta została w aucie. A auto u mechanika :(


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 237 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group