Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:10:39

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 maja 2013 11:27:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
O, faktycznie! Bo potem jest bass solo przecież. Nie wsłuchałem się :)

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 01 maja 2013 11:38:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Hej, a Ty znasz tę koncertówkę, co realizowała ekipa Złotej Skały, czyli Maanamaanię? Zawsze byłem ciekawy tego materiału, wreszcie dziś buchnąłem z netu i słucham. Charakter bootlegowy, ale dość fajne i energetyczne. Ale jestem dopiero po paru numerach :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 maja 2013 12:41:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
antiwitek pisze:
Hej, a Ty znasz tę koncertówkę, co realizowała ekipa Złotej Skały, czyli Maanamaanię? Zawsze byłem ciekawy tego materiału, wreszcie dziś buchnąłem z netu i słucham. Charakter bootlegowy, ale dość fajne i energetyczne. Ale jestem dopiero po paru numerach


7 lat temu marecki pisze:
Maanamaania (****1/2) ocena subiektywna jak i wyżej. Własna obecność na koncertach w tym czasie ma tu mocny wpływ. Ale płyta jest też bardzo charakterystyczna dzięki swemu brzmieniu, do czego przyczynił się – uwaga – Robert Brylewski. Nie jest to takie ładne, wygładzone brzmienie jakiego możnaby się spodziewać po Maanamie już z tego okresu. Jest chropowato, blisko publiczności, baardzo klubowo i tak nawet bootlegowo. Jak dla mnie ma to bardzo duży urok, choć pamietam, że recenzje były dość skrajne. Płyta chyba nie dla wszystkich ale polecam spróbować. Dla mnie jakby jeszcze Kreon był w pełnej wersji a nie tylko recytowany to byłby chyba maks.
Wydanie dwupłytowe sprzed paru lat posiada dodatkowo koncert z Chicago z tego samego okresu, wcześniej dostępny jedynie w wersji kasetowej.
EDIT Właśnie słucham znowu więc parę dodatkowych spostrzeżeń. Się ściemnia stąd jest jeszcze potężniejsze niż wersja pierwotna. Za to Krakowski Spleen ciut za szybko jakoś przelatuje, minusem też brak krzyku Kory w końcówce, fajny tylko tłum śpiewający w tle. W ogóle publiczność bardzo słychać. I bardzo dobrze. Rozgitarowana wersja Żądzy pieniądza też brzmi wspaniale. A końcówka w postaci To tylko tango + Boskie Buenos to już czyste szaleństwo.


:wink:

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 maja 2013 14:20:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Słucham sobie. Faktycznie, surowe brzmienie, ale podoba mi się to, taka szczera prawda o zespole :) (w "Żądzy Pieniądza" to się chyba posypali w jednym miejscu)

Odświeżony "Kminek dla dziewczynek" też bardzo fajny, zespół uchwycony w szczytowej formie, szkoda tylko, że ten zapis jest taki krótki. "Parada Słoni i Róża" chyba musiała robic wtedy większe wrażenie na koncertach niż na płycie - z tymi dramatycznymi pauzami :)


Ostatnio zmieniony czw, 02 maja 2013 14:26:27 przez Prazeodym, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 maja 2013 14:24:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Znakomity post, Prazeo! Mocno współgra z moimi odczuciami - choć mam cieplejsze odczucia co do "Nocnego patrolu" i "Mental Cut".
Moim zdaniem Maanam był w latach 1980-1986 po prostu Ekstraklasą. W jakiś niepojęty sposób potrafili połączyć prostotę rokendrola z nowofalowym sosem - i nie stać się pretensjonalni i nudni.
W szczególny sposób muszę odnieść się do wzmianek o:
-perkusji w "Szarych mirażach" - jest faktycznie mistrzowska i często włączam sobie ten utwór dla perkusji i basu właśnie
-klimatu "Parady słoni" - ach, ten utwór jest wręcz niebezpieczny. Tą swoją rozlazłością i czekaniem na niewiadomoco.

Dodam jeszcze:
-nie do prześcignięcia dykcję Kory na "Oddechu szczura" (dopiero Kazik w "Piosence młodych wioślarzy" dorównał, a wcześniej oczywiście lepsza była Ewa Demarczyk w "Karuzeli z madonnami"). W ogóle cały utwór to kwintesencja luzu, zabawy i dyscypliny grania zarazem.
-przeszywającą, niepokojącą solówkę Jackowskiego w "Pałacu na piasku". Jest w tym agresja, nawet rozpacz i Bliski Wschód.

Jeszcze coś dołożę wkrótce, Prazeodym wybudził mnie z maanamowego letargu. Szczególnie o "Mental Cut" muszę coś dodać, bo niedoceniana to płyta...

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 maja 2013 14:44:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Cytat:
Szczególnie o "Mental Cut" muszę coś dodać, bo niedoceniana to płyta...

Napisz, napisz, ja bym napisał więcej, ale po prostu jestem z tą płytą słabo osłuchany. Mogę tylko powiedzieć, że "Przerwa na papierosa" to bardzo fajny instrumental, lubie go słuchać . Hitowe utwory tez są świetne (tym momentem się zachywycałem). Czekam :)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 02 maja 2013 18:25:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
arasek pisze:
nie do prześcignięcia dykcję Kory na "Oddechu szczura"


Mam takie wspomnienie z dzieciństwa, że jestem chory, leżę w łóżku, ale mam przy sobie radiomagnetofon Wilga i słucham debiutu Maanamu. Ale gdzie tam: głównie słucham właśnie "Oddechu szczura" :rabbit: . Tyle się wtedy tego nasłuchałem, że zapamiętałem tekst, a potem na długie lata miałem dość, dopiero wczoraj zacząłem lekko odkrywać ten numer na nowo.

A wtedy jeszcze upajałem się "Karuzelą marzeń". Słuchając, czekałem niecierpliwie aż Kora ryknie, a wtedy dostawałem ciarek i ogólnie byłem megazadowolony. Takie to zamierzchłe czasy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 13 maja 2013 23:04:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
Maanam "Maanam" wyniki survivora

1. Szare miraże
2. Szał niebieskich ciał
3. Boskie Buenos (Buenos Aires)
4. Stoję, stoję, czuję się świetnie
5. Żądza pieniądza
6. Oddech szczura
7. Karuzela marzeń
8. Biegnij razem ze mną
9. Miłość jest cudowna

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 14 maja 2013 07:43:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
monika pisze:
1. Szare miraże


no proszę, a nie powiedziałbym

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 15 maja 2013 18:05:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
bo to pierwszy surwajwor, w którym wygrał utwór ewidentnie z drugiej połowy stawki 8-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 18 maja 2013 14:16:43 

Rejestracja:
pt, 23 października 2009 18:28:44
Posty: 27
Marek Jackowski nie żyje...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 maja 2013 15:28:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
R.I.P :cry:

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 maja 2013 18:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Panie Marku Maanamie dzięki za piękno zawarte w muzyce, tej z lat 80-tych, wcześniejszych i późniejszych też...[']

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 maja 2013 20:39:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
ach :(

może już o tym wspominałem, ale z panem Markiem mam takie wspomnienie: jadę 13tką z centrum, stoję w drzwiach, smutno mnie, tramwaj staje przed Dietla, patrzę tempo przez te drzwi...

...a tu zatrzymuje się wan, a za kierownicą siedzi Marek Jackowski! tak mnie to jakoś ucieszyło, tak fajnie i na miejscu tam wyglądał przez tę chwilę, że zawsze uśmiecham się wspominając ją, a nawet i siostrze tak udało się to opowiedzieć, że i ona ma z tamtego wydarzenia zawsze trochę radości :)

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 18 maja 2013 20:49:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 20 października 2008 16:48:09
Posty: 6421
:D

_________________
J 14,6


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 51 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group