Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 18:52:14

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 września 2013 11:46:38 

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:31:23
Posty: 3409
Pet pisze:
Ale prawdę powiedziawszy, trochę źle to rozegrali z marketingowego punktu widzenia. Powinni wystartować wczesną wiosną. Mogli by wtedy obskoczyć majówkowe festyny, jakieś juwenalia, plażowe imprezy organizowane przez producentów płynów do mycia naczyń i dożynki, a tak, to na co oni liczą? Na Ogólnopolski Dzień Grzyba?

Piękne. :D


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 25 września 2013 11:57:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Byliby idealni na Ogólnopolskim Dniu Po Kiego Grzyba 8-)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 26 września 2013 21:40:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 13:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Budyń pisze:
Maanam z Korą był dla mnie po "Derwiszu..." nieporozumieniem, widzę godną i twórczą kontynuację. Kibicuję.
Dla mnie ostatnia dobra płyta Maanamu i Kory to była "Róża".
Ja tam chłopakom kibicuję też, choć kompletnie nie znam kto to ta nowa wokalistka. Chłopaki, którzy chcą grać, wiele lat grali z Maanamem także fajnie, że chcą przypomnieć stare kawałki. Ciekawe co o tym pomyśle sądzi Janusz Yanina Iwański, bo i on też grał z Maanamem w ostatnich latach jego aktywności.

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 28 września 2013 11:13:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 04 grudnia 2004 19:50:09
Posty: 2005
Skąd: zNienacka
beda dwa Manamy:) Jedno przez Maanam a drugie pewnie przez Mannam. Niezle jaja....

_________________
wiecznie wątpiący- gatunek ginący


Bóg stworzył człowieka, ponieważ rozczarował się małpą. Z dalszych
eksperymentów zrezygnował.

Mark Twain


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 01 października 2013 23:46:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 02:25:03
Posty: 878
Skąd: toruń
Bialy_Kruk pisze:
beda dwa Manamy:) Jedno przez Maanam a drugie pewnie przez Mannam. Niezle jaja....

...ten drugi z Wojciechem Mannem na wokalu :wink:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: czw, 03 marca 2016 11:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
http://www.tu.prw.pl/records/view/54187 ... cze-Rock-a

Ciekawy materiał - można sprawdzić, że np. "Boskie Buenos" istniało już w 1978 roku i było wtedy grane na akustykach :) Utwory z "Helicopters" Portera z Korą w chórkach też pyszne.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: ndz, 15 października 2017 22:41:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Uderzyło mnie dzisiaj jak dobrym utworem jest "Pałac na Piasku". Ciekawa hybryda - nowofalowy trans, taki aż maniakalny, ale z drugiej strony gra go zespół ze starej, rockowej szkoły, mający swoisty swing i luz, lekka psychodelia, bo wszystko jest powtarzane tyle razy (ten główny gitarowy motyw i wokaliza Kory), że aż może się od tego zakręcić w głowie, wreszcie - nakładka gitary pod koniec, zakręcone, powyginane solo i powtórka głównego motywu, ale na innym brzmieniu niż dotychczas. Cała płyta "O!" jest spoko. Tam zespół jest bardzo wyluzowany, to nie jest debiutancki album, gdzie Jackowski gra akordy, a Olesiński wymiata solówy, na "O!" oni się bardziej swobodnie przeplatają. Jest na tej płycie własnie dużo specyficznej psychodelii, jakiejś abstrakcji, takiej trochę atmosfery lekkiego, dziwnego kaca - choćby numer Stańki, końcówka "Die Grenze", "Parada Słoni i Róża". Być może odbieram tę płytę poprzez kontekst okoliczności jej powstania - początek Stanu Wojennego i Maanam, wyizolowany gdzieś w studiu, nagrywający tę płytę na wiecznym przepiciu. Ale z drugiej strony mam też w głowie słowa Jackowskiego z 1982 roku, że jest to album nawiązujący do najlepszych rockowych wzorców (cytuję niedokładnie i z pamięci) - tak! czuć tu dużo Stonesów, dużo rock'n'rolla, no i wreszcie ta solidność muzyków, ten swing, który obecny był w muzyce rockowej lat 60 i 70, te soczyste, melodyjne partie gitary. Super płyta.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: pn, 16 października 2017 19:27:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Zgadzam się, że bardzo dobra, ale jednak do tego nieskrępowanego czadu debiutu trochę dla mnie brakuje. Maanam na dłuższą metę mnie nieco męczy, ale za każdym razem, kiedy słyszę jakieś powiedzmy Buenos, Żądzę pieniądza, Oddech szczura czy Szare miraże to sobie myślę, że kurde łooooooo!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: pn, 16 października 2017 21:22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Tak! Miałem okazję kilka razy puszczać starą polską muzykę na klubowych imprezach tanecznych i jak dowaliłem "Boskie Buenos" albo "Szare Miraże" na full i na mocnym sprzęcie, no to jeszcze bardziej doceniłem te numery. Mega czad!

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 11:33:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kilka stronek temu żegnaliśmy Marka Jackowskiego, teraz Kora, no i Maanam definitywnie odszedł do przeszłości.
W ramach wspomnień słuchamy sobie dziś Maanamu a teraz właśnie przeczytałem cały wątek. Jest to wątek nie bardzo długi, ale dużo w nim bardzo wartościowych postów. Marecki, arasek, Pippin, antiwitek... no i :!:
Prazeodym pisze:
Witam - mój pierwszy post tutaj.Mam nadzieje, że długo jeszcze będę pisał na tym forum

Udało się, man! Ten Twój pierwszy post to już ponad 10 lat temu. I oczywiście nie był ostatnim w tym wątku, który kilkakrotnie w udany sposób odnawiałeś.

Popatrzyłem sobie też na swoje wpisy. Jest tam częściowo nieprawda, bo piszę, że nie znam całych płyt, tylko...
Crazy pisze:
W całości w miare dobrze kojarzę tylko O!

A przecież płytę "O!" poznałem o ile pamiętam jeszcze w podstawówce i choć rzeczywiście jej nie mam, to znałem ją już wtedy naprawdę dobrze.
Ale ogólnie odbija się w moich postach stosunek do zespołu taki, że lubię, ale nie do końca i cenię, ale mnie męczy.

Tymczasem pamiętam taką rozmowę z Witkiem z zeszłych wakacji, gdzie zastanawialiśmy się, czy aby Maanam nie jest najlepszym polskim zespołem lat 80. No bo że generalnie te najlepsze to same efemerydy, przynajmniej płytowo - Brygada Kryzys, Klaus Mittoch, Siekiera... Więc z takich zespołów klasycznie rozwijających swoje kariery zostaje w zasadzie Maanam i Kult...

Nie da się ukryć, że po latach 80. to już było stopniowe odchodzenie do przeszłości. Owszem, Wyjątkowo zimny maj i w ogóle, ale to już jednak inna liga. Popatrzyłem na wyniki top tena i w pierwszej dwudziestce są niemal same stare numery (nie mogę tylko zidentyfikować z kiedy jest "Ta noc do innych jest niepodobna"?). Skądinąd dziwny jest ten top i mi się nie podoba - jak to, w pierwszej siódemce nie ma ANI JEDNEGO utworu z pierwszych dwóch płyt? :?

Czytam sobie wątek dalej i są tam bardzo ciekawe rzeczy...

nemesister pisze:
Kora była moją pierwszą idolką w życiu.

natalia pisze:
moją pierwszą idolką była aneta faltskog, drugą izabela trojanowska ale trzecią i najpoważniejszą z nich kora


I arasek, który wspomina, że Maanam był jego pierwszym zespołem numer jeden.

W ramach wspominek przypomnijmy dwa niezapomniane duety:

phpBB [video]


i ten bardziej znany:

phpBB [video]



Dziś w sklepikowym radio jakaś pani mówiła o tym i powiedziała, że "trudno nam będzie teraz mówić o Korze w czasie przeszłym". Mi nie będzie trudno, bo jakby to powiedzieć, bieżące życie Kory mnie raczej nie pociągało, a twórczość od dawna też nie. Ale w czasie przeszłym mogę mówić w superlatywach, że odeszła prawdziwa artystka.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 13:00:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo przykra to wiadomość, choć nie da się ukryć, że Manaamu nigdy nie słuchałem. Lubiłem pojedyncze piosenki, bardzo duże wrażenie robiła na mnie dykcja Kory, ale mam z jej zespołem trochę tak jak z Republiką - ominęło mnie to całkowicie "w czasie owym", a potem nigdy już tego nie nadrobiłem.

PS. ....powyższe nie oznacza oczywiście, że "nie szanuję". Myślę, że czas na nadrobienie nadejdzie (tak jak było u mnie z Janerką na przykład)).

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Ostatnio zmieniony sob, 28 lipca 2018 14:16:21 przez Tyler Durden, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 13:34:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 05 lutego 2009 19:00:54
Posty: 145
Skąd: my się znamy?
[nie mogę tylko zidentyfikować z kiedy jest "Ta noc do innych jest niepodobna"]

To jeden z moich ulubionych kawałków, pochodzi z filmu "Wielka majówka". Film też lubię chociaż kojarzy mi się nie najlepiej bo gdy udałem się na niego będąc 8-klasistą wraz z ekipą szkolną, jako jedyny zostałem cofnięty przez panie bileterki ze względu na wiek. Byłem najniższy w klasie i ogólnie wyglądałem dość dziecinnie, jakoś moje dojrzewanie przesunęło się trochę w czasie...
A co do zespołu, faktycznie z lat 80tych to chyba najlepsza polska rockowizna (nie mówimy tu oczywiście o rzeczach punkowych, reggaeowych itd), niedawno montując dla siostry składaka ze starą polszczyzną właśnie najwięcej utworów mi 'wskoczyło' z Maanamu, zdaje się że ponad 30 bo jakoś miałem problem, które odrzucić.

_________________
I'm so green...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 13:43:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Crazy pisze:
pamiętam taką rozmowę z Witkiem z zeszłych wakacji, gdzie zastanawialiśmy się, czy aby Maanam nie jest najlepszym polskim zespołem lat 80
jest na pewno najlepszym zespołem pierwszej połowy lat osiemdziesiątych, a może i całych


obejrzałem sobie dziś sporo fragmentów tego filmu:
phpBB [video]

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 14:39:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Tyler Durden pisze:
czas na nadrobienie nadejdzie


Proponuję na początek płytę Kory z Pudelsami i debiut Maanamu :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Kora Manama
PostWysłany: sob, 28 lipca 2018 18:55:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Jak bardzo jestem przesiąknięty Maanamem (szczególnie tym do "Mental Cut" włącznie) uświadomiła mi dzisiejsza jazda samochodem. Puszczali w trójce utwór za utworem... kurde - znałem niemal wszystkie słowa na pamięć, pamiętałem każdą solówkę, prawie każdy dźwięk!
Na pewno jeszcze tu napiszę... na razie:

phpBB [video]


Co za total!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 152 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group