Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest czw, 28 marca 2024 13:28:37

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: śr, 09 stycznia 2019 20:16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Napisałem! :)

"Tę grupę uwzględniłem w czołówce zeszłorocznego podsumowania, choć – pozornie – nie powinienem był.

Od kilku lat zdarza mi się (mniej lub bardziej dosadnie) podkreślać: że głos – przez to jaką rolę i funkcję zwykle w muzyce pełni – najmniej mnie w niej interesuje; że precyzyjne aranżacje czy utarty schemat zwrotka / refren, nawet jeśli na bieżąco przełamywany, często wywołuje mój dystans; że miewam też alergię na czyste, przykładne, brzmienia niektórych instrumentów, a tym co aktualnie otrzymuje łatkę jazz, przeważnie – gdzieś na dnie duszy – gardzę.

I chętnie, w stosownym momencie, podobne słowa powtórzę, bo są prawdziwe, ale tak czy siak ich powierzchowność sprawia, że pozostają
– co najwyżej – trzeciorzędne."

https://freemusicstop.com/2019/01/09/kw ... kaluznego/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 26 stycznia 2019 08:20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
Obrazek

..pięć składów..od duo do quintetu. Instrumenty: fortepian, kontrabas, wibrafon :!: , perkusja, skrzypce, saksofony oraz wokal .
Własne kompozycje niezwykle utalentowanych absolwentów wydziału jazzu miejscowej uczelni.Świetna sala koncertowa jak i cały kompleks budynków Akademii Muzycznej. To był dobry wieczór.

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 05 lutego 2019 18:06:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Crazy pisze:
A najbardziej wciągające i w ogóle najlepsze z całego dwupłytu - kończące Crescent "The Drum Thing", tam już są echa tego najbardziej mistycznego Coltrane'a z Psalmu.


O, słuchałem ostatnio Crescent i też zwróciłem uwagę na ostatni numer! Wczoraj przed snem posłuchałem go nawet dwa razy :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 17 lutego 2019 20:40:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Pojęcia nie mam dokąd wrzucić tę rozmowę, ale że Joanna - chyba - najbardziej kojarzona jest ze współpracy z Wojtkiem Mazolewskim, to może tutaj... :)

Ja bardzo dużo grałam na takim kompletnie zdezelowanym szpinecie i wiele go jest na płycie i to było niesamowicie inspirujące doznanie i gdyby on był właśnie taki: wspaniały, nastrojony i nowy, to w ogóle nie czułabym tej satysfakcji. O to chodziło, że jest taki jaki jest: rozjebany, zakurzony, zapluty, a pani z portierni go ze mną wnosiła do takiej Toyoty combi…

Całość: https://bit.ly/2NcT00N :)

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 22 lutego 2019 20:55:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..byłem z kumplem w katowickiej Koszutce na koncercie RGG Trio .Fajna dosyć kameralną sala i fajna muzyka.Fortepian,kontrabas,perkusja.Perkusista grał dosłownie na wszystkim.Do uzyskania dźwięku posłużyła także foliowa szeleszcząca torba :).

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 03 marca 2019 18:50:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 26 maja 2006 19:29:43
Posty: 6699
Po raz pierwszy od kilku lat napisałem coś o płycie, a nie o koncercie :)

https://freemusicstop.com/2019/03/03/kt ... wski-buhl/

_________________
http://freemusicstop.com


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 21 czerwca 2019 23:27:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Bardzo mi się spodobało (choć free jazz bardzo lubię :) ):

Obrazek

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 13 października 2019 11:03:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
sob, 17 lutego 2007 09:03:24
Posty: 17986
..od niedzieli do soboty trwał festiwal Jazz i literatura. W sumie zagrano 6 koncertów , a ja miałem okazję wysłuchać 5.
Niedziela- klub Sztygarka Chorzów- Adam Makowicz. Fajny koncert przy pełnej sali, artysta bisował 4 razy! :)
Wtorek - Starochorzowski Dom Kultury-zespół MÓW. Młody zespół z świetnymi muzykami. Wokalistka fenomenalna! Z boku sceny malarka "rejestruje" przebieg koncertu. Obrazy wyświetlane są na telebimie.Z tyłu sali katering :) Kawa , herbata, napoje słodzone , ciasteczka i cukierki.
Środa- Dom Kultury Batory.Polsko -japoński kwartet Tomasza Dąbrowskiego AD HOC "NINJAZZ", Wcześniej wernisaż -"Niezwykłe historie z Polski i Japonii". Muzyka świetna! Takie raczej free. Na wernisażu nie byliśmy. Załapaliśmy się na kawę i ciasteczka ( 2 ostatnie :) )
Czwartek - Dom Kultury Batory. Trio z Luksemburga DOCK IN ABSOLUT. Fenomenalni! Po koncercie drogą kupna nabyłem płytkę. Połączenie jazzu , rocka, muzyki poważnej.
Piątek - Chorzowskie Centrum Kultury . KASIA PIETRZKO TRIO.Byłem absolutnie pod wrażeniem gry tych młodych muzyków! Fortepian, perkusja, kontrabas.

To był fajowy tydzień :)



Obrazek

_________________
..Ty się tym zajmij..


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 08:48:43 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Czy to jazz?... czy już jakaś nowa kosmiczna jakość? ;-)

The Comet Is Coming!

Mi się w każdym razie bardzo podoba, zespół jest nowy, muzyka brzmi bardzo nowocześnie, jest silne podbicie elektroniczne zamiast basu, saksofonista duje do utraty tchu, perkusista trzyma wszystko w kupie, a jest co trzymać, bo panowie posuwają bez chwili zawahania i ani nie biorą jeńców, ani siebie nie oszczędzają.
Trochę już o nim słyszałem, czas będzie się zapoznać z płytami. Na razie NPRowy koncert:

phpBB [video]


Ten gość za Rolandami to jakiś wariat na miarę Denata chyba :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 03 kwietnia 2020 10:40:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 26 marca 2006 08:01:48
Posty: 19429
Skąd: z prowincji
Dobre to jest

_________________
Obrazek
"Niewole robią z nas ponurych i złych"
"Nie ma przypadków, są tylko znaki"


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 kwietnia 2020 08:51:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
O, ten zespół co olałem na OFFie, bo miałem kaca :oops: :oops: :oops:

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 10 sierpnia 2020 07:13:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Take Brown/ Golden Five... czego to ludzie nie wymyślą :shock:

phpBB [video]


Youtub bywa kopalnią syfu, ale jest też kopalnią nieprawdopodobnych talentów, które drzemią w ludziach!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 10 listopada 2020 21:15:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ależ czad!! Zwykle nie jestem zwolennikiem big bandów, znaczenie słowa "jazz" za bardzo zbliża mi się wtedy w kierunku słowa jazzgot... ale jak się patrzy na nich, jak płyną razem z tymi dźwiękami, jak dyrygent ich porywa, jak sam bierze się za trąbkę i wygrywa te niesamowite dźwięki... Odlot!

phpBB [video]

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 listopada 2020 11:53:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
O ile powyższe jest klasyką i rzeczą dziejową, o tyle poniższe bynajmniej - ale za to jest dla idealną egzemplifikacją, o co chodzi w jazzie. Panowie grają co bądź i nie wychodzi z tego żadne wielkie dzieło, tylko wychodzi po prostu czysta muzyka tworzona na przecięciu umiejętności, energii i wrażliwości trzech muzyków, gdzie każdy jest zarazem liderem, solistą i akompaniatorem. Jednocześnie ;-)

phpBB [video]


Dla mnie zajebiste!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 13 listopada 2020 16:21:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
A na koniec trylogii jazzowej - coś, czego forumowa wyszukiwarka nie znalazła, dla mnie zaś jest to absolutny szczyt tego, czego mogę poszukiwać w jazzie:

phpBB [video]


Cała ta płyta jest obłędna. Ekstatyczny śpiew pani Karin Krog, a zespół, z młodym Janem Garbarkiem na czele, gra jak skrzyżowanie Skandynawii z najlepszymi koltrejnowsko-tajnerowskimi spiritualami.

Pięć gwiazdek jasno na nieboskłonie!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 841 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 47 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group