Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 05:53:05

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Wiadomość
PostWysłany: ndz, 05 marca 2023 10:33:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 02 stycznia 2023 19:20:59
Posty: 175
Skąd: Łódź
Wygrzebuję stare materiały, które były kiedyś na stronie altenativepop i przywracam je do internetowego życia. M.in. odkopałem wywiad kolegi redakcyjnego z Miguel and the Living Dead z 2004 r. "Miguel and the Living Dead - rozmowa z Nerve69 o początkach grupy oraz o tym czym jest a czym nie jest rock gotycki, 04.07.2004 r."

A po to o tym wspominam, bo rozmowa w znacznej części dotyczy tego, czym jest, a czym nie jest gotyk, co wiąże się z tym dlaczego powstał Miguel. Fragment wypowiedzi Nerve69:

" I właśnie dlatego postanowiłem ruszyć z tym projektem. Kiedy zaczynałem robić pierwsze numery, jakoś latem 2001, wtedy to była jeszcze jednoosobowa zabawa, sytuacja na tzw. mrocznej scenie była fatalna... Zresztą jest tak w sumie do dzisiaj. Dla polskiej młodzieży gotyk oznacza albo goth metal i natchnione nowotwory w stylu Artrosis, albo romantyczne uniesienia darkwave'owców, albo 11779 wariacje na temat Nephilim i The Mission, albo - to już zupełny dramat - elektro-łupanki typu Apoptygma Berzerk i inne tego typu syfy. Co poniektórzy, siedzący dłużej w tej muzyce pamiętają może coś z lat 80., jakieś postpunkowe i falowe rzeczy typu Killing Joke, Kommunity FK, Alien Sex Fiend czy Siouxsie, ale to raczej pokolenie obecnych trzydziesto i więcej -latków. Natomiast dla młodych ludzi wchodzących w ten temat wykładnią słowa "gotyk" jest coroczna żenada pt. Castle Party, gdzie tak naprawdę zespoły gotyckie można policzyć na palcach jednej ręki, czasem nawet wystarczy jeden palec - najlepiej środkowy. Podobnie w przypadku lokalnych imprez klubowych spod znaku "gotyk" - wszędzie króluje electro-industrial, darkwave, synthpop i raz na trzy godziny jeden numer Bauhausu albo Cure'a czy Joy."

całość tutaj: https://alternativepop.pl/artykuly/migu ... -07-2004-r

Oczywiście nie popieram obrzucania błotem "elektro-łupanki" ;), bo lubię zarówno tę łupankę, jak i punkowo-gotyckie korzenie (plus całą masę innej muzyki), ale myślę, że warto przytoczyć ten wywiad w kontekście wcześniejszej rozmowy z Fengari.

_________________
Alternativepop.pl


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 05 marca 2023 14:01:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Muszę przy najbliższej okazji pokazać ten tekst Piotrusiowi i zapytać, czy podtrzymuje swoje zdanie. Zwłaszcza obecnej reakcji na te nieprzychylne słowa o pierwiastku metalowym jestem ciekawy. :D

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 07 marca 2023 21:36:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 14 listopada 2007 16:38:41
Posty: 9939
alternativepop pisze:
warto przytoczyć ten wywiad w kontekście wcześniejszej rozmowy z Fengari.

Przy czym mi to dalej nie rozjaśnia w głowie, utwierdzam się tylko w przekonaniu, że kwestia, czym jest gotyk, jest dyskusyjna i budzi kontrowersje. :D


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 08 marca 2023 01:02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Fengari pisze:
alternativepop pisze:
Przy czym mi to dalej nie rozjaśnia w głowie


Bo gotyk nie jest od rozjaśniania, ale wprost przeciwnie.

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 124 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 44 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group