Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 06:20:20

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 20:55:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tyler Durden pisze:
za 4 lata sam tak zrobię
Ło kurde, rewelacyjny pomysł! :piwo:

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 22:50:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Tyler Durden pisze:
Skoro to tak działa, to za 4 lata sam tak zrobię, tylko po to, żeby na scenie Filharmonii przybić piątkę jakiejś Ewie albo innemu Hałabale


Trzymamy za słowo :!: Podobnie, jak 38 milionów rodaków jestem wybitnym ekspertem od Chopina, może nie kontestuję werdyktu jury, ale nieobecność Ewy Geworgian i Hao Rao wśród laureatów konkursu trochę dziwi i chyba nie tylko mnie :?:

PS. Mam nadzieję, że o żadnym z laureatów tegorocznego konkursu nie przeczytamy takich newsów, jak o Yundi Li (wygrał w 2000 r.)

https://www.plotek.pl/plotek/7,154063,2 ... inska.html

:roll:

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 22:57:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Peregrin Took pisze:
Ło kurde, rewelacyjny pomysł!
Out OF Focus pisze:
Trzymamy za słowo


Deal :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 22:59:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 02 sierpnia 2011 12:48:04
Posty: 1936
Skąd: Warszawa
Tyler Durden pisze:
Deal

8-)

_________________
Mam w sobie dzikość żółtej pantery...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 23 października 2021 14:24:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Tyler Durden pisze:
za 4 lata sam tak zrobię
Jeśli pozwolisz, dołączę z Nagrodą Specjalną Fundacji Bogusa dla Najniżej Ocenionego Pianisty.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 23 października 2021 17:05:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ale najniżej ocenionego przez tę Fundację? czy najniżej przez jury (czytaj: najbardziej skrzywdzonego)?

I czy miałbyś jakiegoś kandydata do tej nagrody za ten rok? ;-)

Witaj w ogóle!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 23 października 2021 19:40:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Bogus pisze:
Najniżej Ocenionego Pianisty.


W Wielkiej Encyklopedii pojawiłoby się potem hasło "Bogus konkursu".

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 10:11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 18:29:55
Posty: 3974
Skąd: Warszawa
Crazy pisze:
Witaj w ogóle!
Dzień dobry!

Crazy pisze:
Ale najniżej ocenionego przez tę Fundację? czy najniżej przez jury (czytaj: najbardziej skrzywdzonego)?
Musiałbym albo kogoś zatrudnić w tej fundacji, albo zdać się jednak na jury, bo ja konsekwentnie stoję na stanowisku, że oni wszyscy grają tak samo, a jeśli nawet nie, to i tak nie wiem, dlaczego jedno inaczej to jest lepiej, a drugie inaczej to jest gorzej.
Swoją drogą, nie uważam, że ktoś najniżej oceniony przez jury, jest z automatu najbardziej skrzywdzony. Może być faktycznie po prostu beznadziejny.

Crazy pisze:
I czy miałbyś jakiegoś kandydata do tej nagrody za ten rok?
Pewnie wypadałoby wyróżnić tę Rosjankę, która wysypała się w którejś z etiud tak widowiskowo, że nawet ja się zorientowałem, że coś jest chyba nie do końca dobrze.

Ogólnie, korzystając z tego, że w tym roku miałem bardzo dobre warunki do śledzenia konkursu (praca zdalna w pustym mieszkaniu podczas sesji porannych, słuchawki bezprzewodowe przy pracach domowych w sesjach popołudniowych), słuchałem dużo od pierwszego etapu, ale to jednak w dużej mierze słuchanie jednym uchem, bo najczęściej trzeba się było skupić na czymś innym, co w połączeniu z moją nieumiejętnością wychwytania różnic nie pozwala na wyrobienie sobie własnych sensownych ocen. Moją sympatię zyskał Osokins po tym, jak go zmieszali z błotem w studiu z taką werwą, jakby komuś wielką krzywdę zrobił (oczywiście, to on był inspiracją dla tweeta o filmie Smarzowskiego), a potem Garcia Garcia, na którego po drugim etapie też spadły gromy, a mi się jego występ wtedy podobał, choć to w całości kwestia doboru utworów - ulubione scherzo i ulubiona ballada, nawet tym nieszczęsnym polonezem już nie mógł nic zepsuć. Podczas słuchania na żywo nie usłyszałem nawet, że podśpiewuje, dopiero potem obejrzałem sobie jego występ i od tego momentu ma sympatia do niego była już pełna i nie zachwiało nią nawet to, że w kolejnej rundzie wybrał te h-mollowe smęty, których warto słuchać dopiero od trzeciej części, zamiast rewelacyjnej od początku do niemal końca (no dobra, niech będzie, że do samego końca, choć z pewną rezerwą) sonaty b-moll.
Jak już o sonacie b-moll piszę, to dodam jeszcze, że dzięki przypadającemu w leniwą niedzielę dniu przerwy przed finałem, posłuchałem sobie, jak wykonywali ją finaliści, jedna po drugiej, próbując znaleźć te różnice. No i chyba rzeczywiście znalazłem, choć - co ciekawe - wrażenia z tych odsłuchów porównawczych były zupełnie odmienne od tych na żywo. Gadjiev na żywo mi się średnio podobał, a już przy powtórce podobał się najbardziej (wygląda więc na to, że zgodziłem się z jury).
W finałach też uzyskałem zadziwiającą zgodność własnych wrażeń z ocenami, jakie się wokół pojawiały, ale powątpiewam w to, że gra pianistów miała na to znaczący wpływ, raczej zadecydował czysty przypadek (np. to, że podczas występu Pacholca były zdaje się źle ustawione mikrofony, przez co fortepian nie przebijał się przez orkiestrę, a ja przez większość czasu zastanawiałem się, czy już przestałem lubić e-molla albo i koncerty fortepionowe w ogóle, czy też coś jest po prostu źle; albo moja chwilowa dyspozycja, pozwalająca lepiej lub gorzej skupić się na dźwiękach).
W każdym razie, jak dla mnie, to tam każdy mógł wygrać i każdy odpaść na samym początku i zupełnie by mnie to nie dziwiło.

arasek pisze:
"Bogus konkursu"
Bardzo dobra nazwa dla nagrody! Trzeba by jakąś ładną statuetkę przygotować.

_________________
My shadow is always with me. Sometimes ahead... sometimes behind. Sometimes to the left... sometimes to the right. Except on cloudy days... or at night.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 21:11:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Byłem na 2 sesjach w drugim etapie - 10.10 o 10 i 12.10 o 17.
Pierwsza sesja była azjatycka + Wierciński. To, co najbardziej mi się rzuciło w uszy, to że najlepiej brzmi Steinway 479. Nie jestem raczej fanem azjatyckiego grania na tym konkursie. Grają tak, że nie można się do niczego przyczepić, ale brakuje w tym jakichś emocji, wartości dodanej. Najbardziej wyróżnił się Sumino i zasłużenie awansował. Tego, że Wierciński przejdzie dalej się nie spodziewałem.
Druga z Kuszlikiem (na niego nie zdążyłem, bo wejściówkę udało mi się kupić już po rozpoczęciu), Kyomasu, Hyukiem Lee i Brucem Liu, więc, nie licząc drugiego, skład finałowy. Miał grać jeszcze Wieczorek.

Na trzecim etapie byłem 15.10 o 17: Gadjiev, Gagliano, Garcia Garcia, Gevorgyan.
To była dużo ciekawsza. Na Gadjievie siedziałem z boku pod balkonem i niby ta najlepsza sonata nie wydała mi się wcale dobra, ale na pewno duży wpływ miał na to słaby dźwięk. Najbardziej podobał mi się występ Ewy, ale Garcia Garcia też całkiem nieźle.

Na finałach byłem 18.10 i 19.10. Nie mogłem już słuchać tych Koncertów e-moll, więc najbardziej mi się podobali ci, którzy grali f-moll. Wiem, że to słabe kryterium, ale nic na to nie poradzą.

Na koncerty laureatów poszedłem 21.10, 22.10 i 23.10.
Na początku myślałem, że każdego dnia będzie coś innego, więc mocno rozczarował mnie powtarzający się program. Dobrze, że trzeciego dnia niektórzy coś pozmieniali. Muszę przyznać, że każdy z laureatów przynajmniej raz zagrał swoje utwory w taki sposób, że można było stwierdzić, że nagroda mu się należała (chociaż i tak wolałbym, żeby laureatem została Gevorgyan, a nie np. Gadjiev).

Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego, że tyle razy udało mi się być. Żałuję tylko nieobecności na sobotniej sesji z Preludiami w wykonaniu Aimi Kobayashi i Mateusza Krzyżowskiego. Już nie mogę się doczekać następnego konkursu.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 21:14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Bogus pisze:
np. to, że podczas występu Pacholca były zdaje się źle ustawione mikrofony, przez co fortepian nie przebijał się przez orkiestrę
To akurat sposób gry, a nie ustawienie mikrofonów. Strasznie był zestresowany moim zdaniem i zagrał bardzo zachowawczo. Przy następnym wykonawcy nagle się okazało, że fortepian wcale nie jest taki cichy w porównaniu z orkiestrą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 21:36:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Emilian pisze:
Ogólnie jestem bardzo zadowolony z tego, że tyle razy udało mi się być.


Jak to zrobiłeś? Tj. nie w jaki sposób osiągnąłeś stan głębokiego zadowolenia, ale jak udało Ci się tyle razy zdobyć wejściówki?!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 21:48:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Na koncerty laureatów udało mi się kupić przez Internet (do opery o 2 w nocy przed samym koncertem), wcześniejsze musiałem wystać.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 22:16:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Nieźle! Ja byłem tylko raz, w II rundzie i wiązało się to z ok. półgodzinnym staniem w kolejce, a była to sesja poranna, w poniedziałek. Zakładam, że na późniejszych etapach i w dogodniejszych terminach trzeba było stać znacznie dłużej.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 22:20:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Tak, zwłaszcza w finale.
Na drugim koncercie laureatów rozmawiałem z panią, którą zawsze widziałem w kolejce po wejściówki i mówiła, że była na wszystkich sesjach konkursowych. :shock:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 24 października 2021 22:42:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
To ile stałeś "rekordowo"?

Naprawdę Cię podziwiam!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group