Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 19 kwietnia 2024 18:36:31

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 02:07:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No to kurde dziwne wyniki, bez kitu....

I nagroda Brusli
II nagroda ex aequo Gadjiev
II nagroda ex aequo Sorita
III nagroda Hiszpan
IV nagroda ex aequo Aimi Kobayashi
IV nagroda ex aequo Jakub Kuszlik
V nagroda Leonora Armellini
VI nagroda L.L. Cool J.

Hiszpan dostął na szczęście nagrodę za najlepszy koncert :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 02:12:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Zgadzam się. Myślałem, że już nie dotrwam i zasnę zanim ogłoszą.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 05:40:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Tyler Durden pisze:
dziwne wyniki, bez kitu
Dziwne jest te upchnięte 8 osób w regulaminowych sześciu. I Włoch może - bo poza nim niczego dziwnego w pierwszej trójce nie widzę. :)
Ale faktycznie, myślałem że Eva dostanie jakieś punktowane miejsce. I Chińczyka też szkoda trochę.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 09:01:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Dla mnie najsłabszymi zawodnikami tej tury był Gadjiev i Kuszlik. Jakkolwiek jetem w stanie zrozumieć, że Gadjiev znalazł się wśród nagrodzonych, to zmieszczenie tam Kuszlika, a nie Grety, czy dzisiejszego Koreańczyka, albo tego Zaorało, uważam za skandal.

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 09:58:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
A nie jest tak, że laureat nie może brać już więcej udziału i teraz Ewa z Hao Rao będą walczyć o zwycięstwo w następnym?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 10:01:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 12:49:49
Posty: 24318
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Mogą, limit wieku jest do 30 lat.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 10:06:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Przypominam sobie etapy w wykonaniu tegorocznego zwycięzcy. Sonata b-moll op. 35 i Wariacje B-dur op. 2 :shock: Spróbuję sobie skonfrontować z nagrodzonym za sonatę właśnie.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 10:51:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Wyniki dla Forumowych Miłośników Egzekf :wink:

Jestem oczywiście nieco rozczarowany, że nie wygrał Garcia Garcia lecz zwycięstwo Bruce`a Liu broni się solidnie. Jury zresztą dostrzegło, że Hiszpan zagrał finał najlepiej (nagroda za najlepsze wykonanie koncertu), być może jednak nagradzając Liu za stabilność formy przez cały Konkurs.
Sorita jako drugi - też bym tego bronił.

Natomiast za niezrozumiałe uważam czwarte miejsce Kuszlika (powinna tam być Geworgian) ale przede wszystkim drugą pozycję Gadijeva! To było zdecydowanie ponad stan!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 11:20:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ja się nie znam i - trochę jak Arwid - słucham tak, jak to czuję. Szanuję więc wybór zwycięzcy - faktycznie Brusli był świetny i choć najbardziej zależało mi na wygranej Hiszpana z jego punkrockowo-dude'owym groove, to żalu o to, że nie wygrał nie mam. Uważam jednak, że Kuszlik nie powinien w ogóle znaleźć się w finale (nuda, zero emocji, sztampa, akademicka poprawność i nic więcej; Obaj Polacy w ogóle nie powinni trafić do końcowej tury, ale z tych dwóch Kuszlik był znacznie słabszy!), a Gadijew - i to na tak wysokim miejscu !!! - to grubego kalibru przegięcie, zwłaszcza w konfrontacji z wykonaniami Grety, czy Hałabały, a nawet uśmiechniętego Koreańczyka, który wczoraj mnie zachwycił. Nagroda specjalna dla Gadijewa zakrawa na absurd i ustawkę, tym bardziej w kontekście wykonania, które zalinkował Miki.

Powtarzam - nie znam się, ale dwie rzeczy bardzo mnie dziwią. Po pierwsze, wyraźny konflikt interesów, gdy w komisji oceniającej są opiekunowie i nauczyciele finalistów - to mocno porąbane moim zdaniem i nie powinno nigdy mieć miejsca. Może trzeba mieć szerszą pulę ekspertów i rotować ich w sytuacji w której gra "czyjś człowiek"? Druga sprawa to - per analogiam do sportu - frapująca mnie kwestia brania pod uwagę wcześniejszych etapów. To trochę tak, jakby w Szlemie decydować kto zwyciężył w oparciu o bilans punktowy z wcześniejszych rund. Tak, wygrał Pan, Panie Federer, ale kolega Murray ma lepszy bilans z gemów, tak że tego.... Tak więc, jeżeli Hiszpan pozamiatał niezaprzeczalnie w fazie koncertowej, to powinien dostać nie tylko nagrodę za swego efmola, ale i główną nagrodę. Taka jest moja koncepcja, tak ja to widzę.

Czekając wczoraj na wyniki dokonałem jednak paru odsłuchów komparatystycznych i moim zdaniem finałowa kolejność powinna być taka:

1. Hiszpan
2. Sorita
3. Brusli
4. Najdżella
5. Koreańczyk
6. O-Ren Ishii
7. Greta
8. Hałabała
9. L.L. Cool J.
10. Gadijew
11. Pacholec
12. Kuszlik

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 13:09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14521
Skąd: nieruchome Piaski
Posłuchaj tej samej sonaty w wykonaniu Gadjieva. Co do tego utworu, to nie ustępuje Soricie i Liu. Hałabała to wcześniej Zaorało, czyli Hao Rao? Najdżella to Leonora Armellini? Już się zacząłem gubić.

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 13:46:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Miki pisze:
Hałabała to wcześniej Zaorało, czyli Hao Rao? Najdżella to Leonora Armellini?


Tak jest!

Miki pisze:
Posłuchaj tej samej sonaty w wykonaniu Gadjieva. Co do tego utworu, to nie ustępuje Soricie i Liu.


Jakoś mi się nie chce tego Gadijewa oglądać. Robię teraz przetwory, a w tle lecą dzieła zebrane Hiszpana ;)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 21 października 2021 14:37:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 21:33:11
Posty: 1971
Skąd: Sulejówek
Słyszałem na żywo sonatę Gadijeva i sonatę Ewy. Ta druga zrobiła na mnie ogromne wrażenie, pierwsza jedna z wielu.
Szkoda że nie było nagrody dla najlepszego poloneza.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 00:32:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25379
Tyler Durden pisze:
F-mol ponad E-molem

To dla mnie zawsze była zagadka, takie uszeregowanie - pamiętam, że również elrond tak wolał. Ja uwielbiam je w pakiecie, ale f-moll jest dla mnie niedorobionym e-mollem... nie widzę nigdzie przewagi (najpiękniejsze w f-mollu jest Larghetto i tutaj stawiam znak równości, no ale w emolu środkowa część to też jest coś poza zasięgiem słów), a sporo niedowag... no ale każdemu jego efmol ;-)

Wyniki skomentować mówicie... jak by to krótko?
- wolałbym Sorita - Bruce, ale odwrotnie też okej
- Bruce jako zwycięzca jest kandydatem idealnym, nie tylko cudownie gra, ale na dodatek ma nieprawdopodobną osobowość sceniczną, od imponującej aparycji, po imponujące opanowanie i w ogóle
- niekompatybilność moja z żyri jeżeli chodzi o Gadzijewa sięgnęła zenitu, ale co zrobić
- cieszę się z radości Hiszpana i Włoszki, fajnie!
- szkoda mi niedocenionych 17-latków, ale oni jeszcze zdążą... to są takie talenty, że szok, ale na razie niech wracają na godzinę wychowawczą, a za jakiś czas chcę iść na ich koncerty ;-)
- najbardziej nie podobają mi się nagrody specjalne - wszystkie poszły do białasów, a sorry, ale w tym konkursie białasy byli tylko tłem; parytety jakieś w głowach jurorom się ułożyły?
- najgłupiej, że brak nagrody za poloneza i jeszcze głupsze tłumaczenie Popowej (nie lubię tej baby :x ), że to dlatego, że tyle było świetnych wykonań i jury nie mogło zdecydować, komu przyznać :roll:
- nie oglądałem koncertu laureatów, ale widziałem dobór utworów i jest dla mnie kuriozalny - każdego z tych wykonawców chciałbym usłyszeć w innym utworze, niż dają, a już żeby Gadzijewowi kazać grać poloneza znowu? żeby nie było - spróbowałem, i ... zasnąłem :|
- no i teraz koniec... jak żyć? Czas na powrót do punkrocka!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 09:26:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17256
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
Czas na powrót do punkrocka!


:D

Ale teraz czas oczekiwania na XIX Konkurs o rok krótszy... Spróbujemy dożyć. :)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 22 października 2021 19:33:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 17:29:27
Posty: 7692
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Oglądam sobie teraz koncert laureatów (dzień II). Wręczane są prywatne nagrody, osób "fizycznych" i firm - oczywiście głównie dla Polaków, czyli konkretnie dla Kuszlika (moim zdaniem najgorszego ze wszystkich finalistów) i jakiegoś jeszcze jednego typa, który do finału się nie dostał. Kuszlik zgarnia kwoty przewyższające nagrodę za pierwsze miejsce. Mniejsza z tym - do kieszeni mu nie zaglądam. Szokuje mnie natomiast to, że jakiś prywatny gość, czy firma funduje nagrodę o naprawdę gównianej wysokości typu 5.000 złotych, czy też 10, a nawet 12. Kwotę tę oczywiście wpuści sobie w koszty działalności, albo odpisze od podatku jako darowiznę (logiczne). Za taką też kwotę (np. pięć koła) ma reklamę w TV, radio i internecie, tłumaczoną na żywo na angielski i to nie podczas jakiegoś prywatnego bankieciku, tylko światowej imprezy o gigantycznym prestiżu. To się w głowie nie mieści. Rozumiem - 100, 150 tysięcy, ale KURWA PIĘĆ?!?!?! Skoro to tak działa, to za 4 lata sam tak zrobię, tylko po to, żeby na scenie Filharmonii przybić piątkę jakiejś Ewie albo innemu Hałabale :lol:

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 23, 24, 25, 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group