Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 15 maja 2024 04:52:42

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: czw, 14 października 2010 15:46:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 19:26:27
Posty: 2896
Skąd: Buckland
o dziwo, po raz pierwszy w życiu oglądam i mi się podoba (pora umierać?) Mój synek też chętnie ogląda - chwała TVP Kultura (choć chyba takie wydarzenia mieszczą się w pojęciu "misja mediów publicznych" więc realizują swój obowiązek, no ale nie ma co się czepiać)
A zajawki a la komentator sportowy, rewelka :lol:

_________________
" (...)Czy pan myśli,że nasze żydowskie pisma są tylko dla jakiegoś widzimisię pisane spółgłoskami?Każdy wyszukuje sobie skryte samogłoski, które zawierają dla niego jedynego określoną myśl, żywe słowo nie powinno zamieniać się w martwy dogmat."


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 października 2010 01:58:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25422
Też je lubię ;-)


Żeby nie uciekło podsumowanie drugiego etapu: etap najbardziej taneczny i najbardziej przebojowy. Właśnie na niego chciałem bilety, bo słuchanie walców, polonezów i mazurków to sama czysta przyjemność... przynajmniej teoretycznie. Najkiepściej z tymi mazurkami - to banał, ale one naprawdę są sprawdzianem, jak się umie grać Chopina. Są najdalsze od tego, co można by nazwać "samograjem". Mazurki zagrane poprawnie i przeciętnie są jednymi z najnudniejszych jego utworów. Zagrane z polotem stają się cudowne.
Na tym konkursie jednak niewiele razy mi się podobały. Jurij Szadrin zrobił coś niezwykłego - na koncercie, na którym byliśmy po kolei trzy osoby grały ten sam mazurkowy opus; przy pierwszych dwóch przysypiałem i czekałem, aż się skończą. Już myślałem, że to jakiś wyjątkowo nudnawy zestaw. Przyszedł i Rosjanin i... łaaa :aniolek: Niby to samo, ale bardzo nie to samo.
No i Austriak Ingolf Wunder - jego mazurki zasługują według mnie na nagrodę specjalną, coś niesamowitego, jak one skakały!

Mazurki tak sobie, ale drugi etap to dla mnie przede wszystkim kilka momentów zachwycenia przy Andante Spianato ****** i Wielkim Polonezie Es-dur ****** - to dla odmiany są takie samograje, trudno tak naprawdę zepsuć, gdy się jest dobrym pianistą (dla mnie to tam wszyscy są świetni!), a gdy się zagra z czuciem, to robi się coś najpiękniejszego.

Zmienne odczucia przy polonezie fis-moll - nie jest to mój do końca ulubiony utwór, bo środkowa jego część mnie przynudza i nie wiem, co ona w ogóle robi, bo mi nie pasuje do reszty. Ale są tam momenty wielkie i zwłaszcza ten przytup! tutu-tutu-tu!

Heroicznego poloneza As-dur prawie w ogóle nie grają, może się przestraszyli porównania z Blechaczem (albo z Manzarkiem ;-)). Ale dobrze się składa, bo nie mam jakoś nastroju na ten skądinąd genialny utwór.

Nasłuchałem się za to prawie do przesytu mojego ulubionego walca As-dur, jakoś uwzięli się na niego tegoroczni uczestnicy. Najbardziej podobał mi się w wykonaniu Koreańczyka o wyglądzie Harrego Pottera, który niestety nie przeszedł :-(

Wreszcie największe dla mnie odkrycie tego konkursu a zarazem dzisiejsza PIOSENKA DNIA: barkarola Fis-dur, jeszcze do niej powrócę, ale pewnie po konkursie.


Kilkoro moich mniejszych czy większych faworytów odpadło, ale mniejsza z tym, nie będziemy się tu rozdrabniać. Przeszło też kilka osób kontrowersyjnych, m.in. Bułgar Bożanow, którego wielu odsądza od czci i wiary, ale jest też obok Wundera i 18-latka z Rosji głównym faworytem wielu osób do zwycięstwa. Gość robi NIESAMOWITE miny podczas występu, no ale przede wszystkim jak gra! - to jest normalnie jazz :D W tym roku jury wyjątkowo łaskawym okiem patrzy na indywidualistów i grających nieklasycznie. W końcu osobą numer jeden wydaje się tam być Marta Argerich, a to ona 25 lat temu trzasnęła drzwiami żyri, kiedy nie został do finału wpuszczony Pogorelicz. Nie wiem, czy to słuszna taktyka, nie wiem, czy Bułgar jest drugim Pogoreliczem (chyba się stara ;-)), ale na pewno dzięki temu jest ciekawie.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pt, 15 października 2010 21:51:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17279
Skąd: Poznań
Właśnie słucham tego Wundera z Austrii i bardzo mi się podoba jak gra!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 17 października 2010 23:01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25422
Jutro zaczynają się finały! Ten dzisiejszy dzień przerwy dziwny, bo ani chwili nie słuchałem Chopina ;-) a chyba się zafiksowałem całkowicie, właściwie nie słucham niczego innego, a na forum też nie piszę, bo oglądam występy...

A jutro od razu dwoje z (wydaje mi się) czwórki głównych faworytów: Rosjanin Trifonow no i Bułgar Bożanow. Oraz nasz kontrowersyjny rodak Paweł Wakarecy... ten mniej kontrowersyjny, Marcin Koziak, nie przeszedł, bo jednak tegoroczne jury BARDZO lubi kontrowersyjnych. O Wakarecym nieraz słyszałem. czytałem, że w ogóle się nie nadaje ;-) Ale właśnie on zagra jutro f-molla, jako jedna z dwóch tylko osób z finałowej dziesiątki (reszta tradycyjnie e-moll, ale podobno nikt jeszcze nie wygrał z f-mollem w historii konkursu).

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 października 2010 21:20:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Oglądam sobie pierwszy dzień finałów. Naprawdę nie jestem osłuchany i zapewne stąd wynika to, iż umknęły mi fragmenty wykonania Wakarecego, które zostały nazwane przez komentatorów w studiu oddechami, którymi starał się naprawdę głęboko zaczerpnąć lirycznego powietrza. Druga uwaga dorównująca pierwszej brakiem rzeczowości: Bożanowa można słuchać, ale nie oglądać. Tak mógłby wyglądać jeden z braci Marx, gdyby zasiadł za fortepianem :mrgreen:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: pn, 18 października 2010 23:05:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25422
Z tymi oddechami to nie tak wcale nierzeczowo. Dla mnie w jego grze było zdecydowanie za dużo oddechów, a za mało żaru. Koncert Chopina wymaga tu i ówdzie zatrzymań i oddechów, ale z tego romantycznego zamyślenia powinna się wykluć romantyczna burza... tego mi zabrakło, choć skądinąd Paweł Wakarecy zagrał ładnie.

Co do Bożanowa - ja to go nawet wolę oglądać, niż słuchać, bo jego cyrk mi się podoba, a jego koncepcja interpretacji Chopina średnio. Ale trochę mi przykro, bo dziś ewidentnie mu poszło gorzej, nie wiadomo, co na to żyri, ale on sam wydawał się niezadowolony, a i reakcja publiczności bywała gorętsza. Chyba orkiestra przytłumiła jego indywidualne możliwości, musiał się dostosować i co... nie do końca umiał?
Wydaje mi się, że przegrał dziś pierwszą nagrodę, choć pewnie wciąż czeka na niego nagroda publiczności.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 07:29:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17279
Skąd: Poznań
Też oglądałem Polaka i Bułgara wczoraj. Obaj dla mnie wypadli nieprzekonująco.
Najlepiej dla mnie wygląda jak dotąd Wunder. Czy on będzie dziś grał?

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 10:01:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Z moich sporadycznych odsłuchów najbardziej pamiętam rosjankę, o której jeden gość w studiu powiedział, że chce wygrać, a nie pięknie grać...

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: wt, 19 października 2010 22:20:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25422
arasek pisze:
Czy on będzie dziś grał?

Myślę, że zagrał i wygrał :D To był ten sam utwór, a jednak całkiem inny utwór, niż wszystkie inne, które słyszałem na tym Konkursie. Jeżeli zdobędzie pierwszą nagrodę, będzie godnym zwycięzcą tej imprezy!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 07:31:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 15:34:22
Posty: 17279
Skąd: Poznań
Ingolf Wunder :!:

Wysłuchałem go całego, umocnił się w moim subiektywnym rankingu na pierwszym miejscu, jest świetny!
(a przy tym niezwykle sympatyczny człek, był z nim krótki wywiad i parę zajawek)

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 09:30:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 16:53:29
Posty: 14866
Skąd: wieś
Czy jest gdzieś nagranie z wczorajszego koncertu? Na stronie konkursu są tylko do 3 etapu.

Edit: Sorki, już jest na stronie konkursu. Właśnie słucham.

_________________
Youtube


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 10:09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 12 listopada 2004 14:02:17
Posty: 5355
Skąd: Skąd:
Jestem zupełnie daleko od konkursu (poza poczytaniem artykułów niewiele wiem :oops: ), ale Pawłowi kibicuję, bo miałam okazję go poznać, nawet wystąpił w mojej akademii na 11 listopada. :D Bardzo się cieszę, że mu się udało. I żałuję, że nie mogłam posłuchać go, gdy w Chełmnie w parku grał Szopena, to musiało być niezłe.

_________________
Bez zbroi wychodzić się boję.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 19:04:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 11 czerwca 2006 14:17:43
Posty: 1988
Skąd: 7 malinowych pool
Pawła i tego Bułgara słuchałem w serii koncertowej... Na wysłuchanie innych finałowych koncertów brakło motywacji... Kompletnie nie wiem jak można oceniać wykonawców i przysłuchiwać się, to co wypowiadają znawcy (skądinąd J.Hawryluk jest O.K.)...

_________________
II.OP.OP


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 19:48:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
mathew pisze:
Kompletnie nie wiem jak można oceniać wykonawców i przysłuchiwać się,

..a co w tym dziwnego ?

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 20 października 2010 20:08:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 18 listopada 2005 20:20:58
Posty: 3939
Skąd: miasto Książąt
zachwycił mnie wczoraj Wunder i podobał mi się Khozyainov. Dzisiaj najlepiej zagrał Geniusas (jak na razie). W poniedziałek niestety nie widziałem, więc ciężko mi się wypowiedzieć.
Zobaczymy, wyniki późno w nocy.
Bardzo mi się podoba studio i omawianie każdego z uczestników.
edit: jednak najbardziej podobał mi się dzisiaj Dumont, jego zgranie z orkiestrą.

czekamy na wyniki!

_________________
kocham cię extra mocno, kocham cię luksusowo


Ostatnio zmieniony śr, 20 października 2010 21:02:48 przez viator, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group