Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 14:44:30

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: śr, 06 października 2021 15:36:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Fryderyk Ch-ń

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: śr, 06 października 2021 21:17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 19:20:04
Posty: 14518
Skąd: nieruchome Piaski
A to "H" nie było nieme?

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 07 października 2021 18:46:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Dziś była nietypowa akcja ze stołkiem:
phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 07 października 2021 20:22:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Już myślałem, że jestem bardzo zmęczony tym I etapem i wszystko mi się miesza, i nic nie słyszę.

Ale włączyłem telewizję na, jak się okazało, ostatni występ w tym etapie, i to, co usłyszałem, było chyba występem, który podobał mi się NAJBARDZIEJ ze wszystkich w ogóle. Ballada g-moll dla mnie zachwycająca!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pt, 08 października 2021 18:25:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Crazy pisze:
A, Osokinsa też widziałem i mi się podobał bardziej chyba, niż 6 lat temu.


Wygląda jeszcze bardziej na pianistę niż wtedy :wink: :mrgreen:

Mało słuchałem niestety pierwszego etapu. Zapamiętałem głównie młodą Włoszkę.

Ale będę teraz słuchał więcej!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 09 października 2021 12:51:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ja tam już nic nie wiem, bo:
Crazy pisze:
występem, który podobał mi się NAJBARDZIEJ ze wszystkich w ogóle. Ballada g-moll dla mnie zachwycająca!


- był to Chińczyk Chao Wang i już widziałem gościa w finale

więc oczywiście nie awansował nawet do II rundy :D
Biorąc pod uwagę, że nie awansowała też Aleksandra Świgut, za to awansowali jacyś inni Polacy, którzy no... budzili pewne moje zastrzeżenia, a także ci, których widziałem na żywo i też nie porwali, to wychodzi na to, że jestem niekompatybilny z żyri ;-)

Dzisiaj widziałem strzępki, ale raczej krytycznie:

- Nehring grał dla mnie Andante spianato za szybko i za głośno, samego poloneza też pędził, a ja nie lubię pędzących polonezów

- Osokins faktycznie nadekspresyjny i to nie wiem, czy bardziej dla fanów rocka, czy jednak free jazzu ;-) Co prawda ci sapiący z oburzenia eksperci zwiększyli mój poziom sympatii do niego, ale chyba jednak średnio mi się podobało

- a zupełnie nie przekonał mnie Evren Ozel, byłem ciekaw trzeciego dla odmiany poloneza, ale kiepsko mi się go słuchało, muzyka nie płynęła - w takim układzie wysłuchanie po raz czterdziesty ballady f-moll już sobie darowałem...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 09 października 2021 12:55:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Chyba nie zdradzę jakiejś wielkiej tajemnicy, jeśli napiszę, że w tym roku Bogus tez żywo komentuje konkurs szopenowski - na twitterze

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 09 października 2021 13:26:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Crazy pisze:
wychodzi na to, że jestem niekompatybilny z żyri
Ale Hao Rao przynajmniej awansował!

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 09 października 2021 16:02:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Budyń pisze:
w tym roku Bogus tez żywo komentuje konkurs szopenowski - na twitterze


To chyba o Osokinsie? :D

Cytat:
Zagraniczny pianista przyjeżdża do Polski, by zaprezentować swoją interpretację muzyki Chopina. Polscy eksperci reagują wściekłością, a pijany lud pali go w stodole. W roli Radziwonowicza Marian Dzięgiel. Film Wojtka Smarzowskiego "Konkurs" już w kinach.


Rolę Osokinsa w takim razie rezerwujemy dla Dawida Ogrodnika, raz że już ma przećwiczoną rolę pianisty, a dwa, że świetnie umie robić głupie miny.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 09 października 2021 18:13:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Program dzisiejszej sesji wieczornej jest dla hardkorowców :roll: Właśnie trwa trzeci z rzędu Wielki Polonez, Barkarole również trzy, i scherzo b-moll drugie wprawdzie "zaledwie", ale było też finałem ostatniego występu przed przerwą, więc... Publiczność może sobie bezpośrednio porównać!

Peregrin Took pisze:
Ale Hao Rao przynajmniej awansował!


Hao Rao - cudownie. Zdaje się, że nie ma nagrody za najlepsze wykonanie walca, to proszę ustanowić i wręczyć, bo kiedy grał tego oklepanego niby As-dura, to ja się momentalnie przeniosłem w wyobraźni na tych sal i korytarzy Opery Wiedeńskiej czy Schonbrunnu, gdzie tańczą baletmistrze podczas Koncertów Noworocznych. A potem okazało się, że elsea miala dokładnie to samo odczucie :-)
Od pianisty tak młodego i obdarzonego tak nieslychaną techniką, najtrudniej można by oczekiwać właśnie taneczności - a jednak. Taneczne, lekkie, fikuśne, jakby tańcząca para puszczała do siebie oczka.
Potem poszliśmy na spacer do lasu i z kolei jego Barkarola grała mi w głowie cały czas, też niezwykle lekka, zaskakująco cicha momentami.

edit: Właśnie PIĄTA osoba z rzędu gra Barkarolę, a jeszcze czeka zgromadzonych w Filharmonii biedaków SZÓSTE wykonanie Poloneza Es-dur. Doprawdy akurat dzisiaj nie chciałbym tam być :shock:

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pn, 11 października 2021 21:49:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Za to byłem dzisiaj!

Kolejka po wejściówki była znacząca i już wątpiłem, ale jednak udało się znowu wbić! :D Ponieważ wszedłem ostatecznie z lekkim opóźnieniem, to rozpoczynającą Japonkę słyszałem tylko przez ścianę (a Poloneza Fantazję to nawet z kibla :oops: ).

Gorącymi wrażeniami podzielę się zatem na gorąco, od końca.
Armeńska Eva Georgyan, postać imponująca i wyglądem (włosy!!!) i wiekiem (17!!!), grała też bardzo interesująco. Zacznę od NIE. Zupełnie nie podobały mi się jej walce, nie miały w sobie za grosz taneczności, podobnie jak, niestety, środkowa, mazurkowa część poloneza. Mimo wszystko sprawdziłbym ją w III etapie z mazurkami, ponieważ pierwsza i trzecia część jej występu była naprawdę bardzo dobra. Ballady As-dur zbytnio nie lubię i żeby mi się podobała, potrzebne jest krwiste wykonanie; dzisiaj słyszałem ją na żywo trzy razy i wersja Evy była ZDECYDOWANIE najlepsza.
A polonez fis-moll? Pomijając tego mazurka w środku, świetny. Miejscami jak z karabinu maszynowego, ale bez przesady. Bardzo mocny akcent na koniec wieczoru, który tkwi mi głęboko w głowie.

Dzisiejszy wieczór nie dał mi żadnego występu, gdzie ktoś stałby się moim faworytem, ale jego wielkim atutem była różnorodność. W największym stopniu zapewnił ją Hiszpan Garcia Garcia :D Aż się gęba cieszy na wspomnienie tego, jak przyśpiewywał sobie w scherzu i w ogóle szalał na całego. Niestety dość często nie trafiał w te klawisze, co trzeba, nawet jak na ten etap konkursu - zadziwiająco często. Za to jak już trafiał, to groziło zrobieniem dziury w klawiszach :shock: Łupał z wielką siłą. Noo.. ale to, co w przypadku scherza (w którym na domiar wszystkiego pędził z prędkością 45/rpm co najmniej) było jednak fajne i odświeżające, to w przypadku poloneza As-dur wypadało trochę karykaturalnie. Fajny gościu, ale raczej nie przejdzie dalej ;)

Avery Gagliano podobała mi się zdecydowanie, była taka najbardziej klasyczna i elegancka ze wszystkich, przy czym nie porwało mnie jej granie. Wszystko było ładne, a jakoś niczego specjalnie nie zapamiętałem.

Wcześniej jeszcze był Włoch/Słoweniec i ten mi się zupełnie nie podobał Chciałbym zaproponować nową nagrodę: za najgorsze wykonanie poloneza :x Jak to się teraz popularnie, choć nieładnie mówi, zmasakrował tego poloneza, że aż strach. Gonił nie wiadomo dokąd, wydziwiał zmiany tempa, jakieś kakofoniczne łomotanie odstawiał co jakiś czas, a kiedy indziej zaczynał nudzić, aż mi się oczy same zamykały. Podobnie dziwne rzeczy odstawiał z balladą. Jedynie Barkarola jakoś miło przepłynęła, może to preludium, ale nie wiem, nie skupiłem się.
Widziałem tego gościa w pierwszym etapie i wynudził mnie, a teraz było jeszcze gorzej ;-)


Tak ogólnie, to muszę powiedzieć, że na zdecydowanych faworytów tego Konkursu wyrastają Azjaci. Zestaw sobotni w postaci Hao Rao - Sohgo Sawada, a zwłaszcza niedzielnoporanny: Szu-Yu Su - Hayato Sumino - Yutong Sun - Tomoharu Ushida, to wszystko wydają się totalnie pewniacy, piszecie tu też o kilkorgu, których zupełnie nie słyszałem

- no a jak rano Kai-Min Chang? To był być może numer jeden I etapu. Znajomy, którego dziś spotkałem, nie był niestety zachwycony, ale chyba posłucham sobie go nocną porą.

I jutro Bruce Lee jeszcze ;-)

Nie wiem, czy ktoś da im radę w tym roku!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pn, 11 października 2021 21:57:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
No to ja powiem tyle, co żem wymienił smsowo z Krejzim w wiadomościach. Byłem dziś w filharmonii na sesji porannej - bite 5 godzin. Bardzo ciekawe doświadczenie, cieszę się, że będę to miał we wspomnieniach. Zaczynając od minusów: tyle czasu siedzieć w masce to jakiś koszmar. Nabawiłem się straszliwej migreny, do teraz odczuwam konsekwencje. No ale to najmniej istotne. Podobało mi się, najbardziej gość z Tajwanu (Kai-Min Chang), ale wszystko było bardzo klasyczne, standardowe i elegancko grzeczne. Nie było żadnego porywu ponadprzeciętnych emocji. Te nastąpiły zaś wieczorem, podczas internetowo już oglądanej drugiej cześci dnia. I tu bez najmniejszych wątpliwości - Garcia Garcia porwał mnie swoją prawdziwie punkrockową postawą. Zupełnie nie słyszłem tam żadnych wspomnianych przez Krejziego błędów - wszystko było zajebiste :) Tak powinien grać zwycięzca wielkiego finału - reinterpretując to jak odświeżający wiosenny deszcz! Życzę Hiszpanowi wielkiej wygranej! Oi! Oi! Oi!

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: wt, 12 października 2021 19:59:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Przejrzałem książkę konkursową i zupełnie przypadkowo wytypowałem, kto wydaje mi się pewniakiem do III etapu - wyszło mi 21 nazwisk; przejść powinno 20, tylko teraz pytanie, których z moich* pewniaków jury wytnie ;-)

nie "moich" w sensie, że mi się tak podobali - części w ogóle nie widziałem, ale polegam oprócz swoich odczuć na różnych uwagach, które tu i tam słyszę...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: wt, 12 października 2021 21:53:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Obrazek

Zaskoczyło mnie to, że z sesji porannej na której byliśmy wczoraj przeszła tylko 1 osoba (Włoszka, która zresztą była najmniej interesująca z całej szostki), oraz komplet (!!) z sesji wieczornej! Przeszedł Hiszpan :D

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: wt, 12 października 2021 22:27:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Tyler Durden pisze:
komplet (!!) z sesji wieczornej!

Powinienem się cieszyć, ale nie ma z czego. Hiszpan to w sumie fajnie :D, ale ten Gadzijew to łolaboga. Ja go słuchać więcej nie chcę!

Większość tych wyników to jasna sprawa, ale pewne braki są przedziwne. Odpadnięcie takich zawodników, jak Yutong Sun, Japończycy Ushida i Sawada, czy oboje Tajwańczyków - przy jednoczesnym przejściu nie tylko Hiszpana i Gadzijewa, ale i tej Włoszki, czy jakichś nie wiem, czy do końca przekonujących Polaków... Dziwne.
Kompletna masakra Chińczyków. Z całej armii do III etapu przeszedł tylko jeden (!). Chyba że ci dwaj skośnoocy Kanadyjczycy to też ukryta opcja chińska W ramach wojny kulturowej może powinienem się cieszyć, ale nie potrafię. Oni byli tym razem naprawdę świetni.

W ogóle podejrzanie patriotyczne te wyniki. Aż 6 Polaków przeszło. I 5 Japończyków - mimo że odpadła dwójka pewniaków.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23 ... 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group