Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 00:04:56

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pn, 22 listopada 2021 18:13:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
"Szopenie, Szopenie..."

Mirosław Jędras

:wink:

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: wt, 23 listopada 2021 22:31:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 16 listopada 2004 23:19:04
Posty: 854
Na stronie myheritage.pl pojawił się program Deep Nostalgia. Wrzucasz stare zdjęcie, a sztuczna yntelygencja w roli dr Frankensztajna „ożywi” osobę ze zdjęcia. Ponoć szał ciał, milijony ożywionych. Deep fake.
Ktoś załadował zdjęcie Fryderyka i wyszedł taki koszmar. Genialny muzyk po „ożywieniu” rozgląda się półprzytomnie, jakby wyrwany z głębokiego snu nie dowierzał, że takie gówno powstało. :evil:
Ale kasiora leci, trzy pierwsze foty ożywiają za darmo, potem trzeba bulić siano.
Efekt zaspanego Chopina taki:

phpBB [video]


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: wt, 23 listopada 2021 23:50:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Ten program jest dostępny od roku, półtora i jest przerażający - a do tego jest kolejnym sygnałem nadchodzenia przerażających czasów....

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: śr, 24 listopada 2021 10:53:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Ożywiłem se Marka Hłasko, bo myślałem, że kopsnie szluga, ale nie miał.

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: śr, 01 grudnia 2021 21:52:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kiepsko się na kanale Instytutu odnajduje te NOSPR-owe koncerty. Zastanawiam się, ile już było? Odnalazłem/ częściowo słyszałem:

Bruce i Ewa - to chyba był pierwszy? Data podana na 26.10.

Sorita, którego na razie nie obejrzałem w ogóle, bo się przymierzałem, żeby zrobić to na raz i z uwagą... bardzo mi się podoba repertuarowo, no i pamiętam, jakie wrażenie robiły na mnie wykonania tych utworów na Konkursie :!: W przeciwieństwie do Ewy, która gra inne rzeczy, niż te, które mi się najbardziej u niej podobały.
Przy tym nagraniu już daty nie ma (w każdym razie nie widzę) i przy następnych też nie, to trochę dziwne niedopatrzenie.

Garcia Garcia

Crazy pisze:
posłuchałem już całości z wyjątkiem wieńczącej występ Sonaty h-moll. Bardzo dobrze to wszystko wypadło.

Ale niestety ta Sonata stosunkowo nijako... Dla mnie problem z Garcią jest taki, że brakuje mu nieco ognia. To taki fajny kolo i jak trzeba grać 'fajne' rzeczy, to potrafi porwać i urzeka lekkością. Ale jak trzeba czasem przyłożyć, to jakby mu czegoś brakuje. Ta Sonata nudna była.

Leonora Armellini - muszę powiedzieć, że otwierający Polonez-fantazja nie przekonał mnie; to bardzo trudna rzecz do zagrania i według mnie się trochę nie skleiło... Ale oczywiście będę oglądał resztę - dopiero dzisiaj mi wyskoczyło, że taki koncert był... ale kiedy?

I czy były oprócz tego jakieś inne koncerty laureatów i finalistów?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2021 00:13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Crazy pisze:
I czy były oprócz tego jakieś inne koncerty laureatów i finalistów?
W sumie było sporo. Kilku zagrało w Szczecinie, gdzieś widziałem informacje o Wrocławiu, Olsztynie, Gdańsku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2021 11:58:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Chodziło mi o NOSPRy i czy były bezpośrednie relacje na youtubie i czy można je tam obejrzeć.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2021 12:10:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 10 stycznia 2005 11:49:49
Posty: 24304
Skąd: Kamienna Góra/Poznań
Każdy, kto używa skrótowców, sam jest winien ewentualnego niezrozumienia. Howgh.

_________________
In an interstellar burst
I am back to save the Universe.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: czw, 02 grudnia 2021 12:21:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Aha. To 12.12 będzie jeszcze Gadijew, a z tych którzy grali, wymieniłeś wszystkich.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2021 22:03:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Jest już podany program na 12.12:
Preludium cis-moll op. 45
Barkarola Fis-dur op. 60
Polonez fis-moll op. 44
Polonez-Fantazja As-dur op. 61
***
Mazurki op. 56: nr 1 H-dur, nr 2 C-dur, nr 3 c-moll
Sonata fortepianowa b-moll op. 35

A 18.12 w Warszawie zagra Ewa Gieworgian. Myślałem, że nie ma opcji, żebym nie poszedł, dopóki nie zobaczyłem cen biletów...
https://fryderyk.events/pianist/eva-gevorgyan/5329/


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 04 grudnia 2021 23:45:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
:zena

Przepraszam, ale czy ona tam będzie grać nago, czy o co to chodzi?...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: ndz, 05 grudnia 2021 22:33:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 13 stycznia 2012 16:29:27
Posty: 7663
Skąd: Hôtel Lambert / Rafał Gan Ganowicz Appreciation Society
Crazy pisze:
Przepraszam, ale czy ona tam będzie grać nago, czy o co to chodzi?...


:lol: Bardzo mnie rozbawił ten komentarz :)

_________________
Ceterum censeo Platformem delendam esse

Wszystkie prawdziwe ścieżki prowadzą przez Góry.

Zawsze mieć dojrzałe jagody do jedzenia i słoneczne miejsce pod sosną, żeby usiąść.


My gender pronoun is "His Majesty / Your Majesty".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: pn, 13 grudnia 2021 00:49:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Dzisiejsze koncerty laureatów:
phpBB [video]


phpBB [video]


Wczoraj i dziś słuchałem zamiast tego Konkursu Rubinsteina. Na 6 finałowych koncertów był 2 razy Koncert e-moll Chopina, ale repertuar był dużo bardziej zróżnicowany, więc ciekawie się tego słuchało. Szkoda, że po transmisjach nie zostały nagrania, bo chętnie posłuchałbym wcześniejszych etapów. Wygrał znany z Konkursu Chopinowskiego Mateusz Krzyżowski. Jutro o 18 koncert laureatów, pewnie też będzie transmisja.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: sob, 12 lutego 2022 21:11:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Ponieważ w czeluściach wątku "tego słucham" potem trudno coś znaleźć, pozwolę sobie zacytować tu.

Miki:

Teraz zestawiam Uchidę i Awdjejewą w "Sonacie b-moll op. 35". Samo porównanie czasu trwania poszczególnych części zadziwia: różnice dwuminutowe, co tam się musi dziać.

Teraz Argerich w tej samej sonacie.

Przed chwilą skończył Olejniczak (bardzo polecam), a teraz Liu. Cały czas sonata.

(...) Rubinstein zwieńczył dzieło: najpierw studyjnie dla RCA, a potem na żywo prosto z Carnegie Hall (tam to chyba pokasływali w trakcie), choć nie mogłem się powstrzymać i po nerwowym finale (tak postrzegam tę część niezależnie od wykonania), przełączyłem na "Etiudę rewolucyjną" z tego samego dnia.
Na razie kolejność (od najbardziej porywającego do zachowawczego), bo mi znak "większy równy" nie wchodzi w telefonie:
Rubinstein Olejniczak Argerich Awdjejewa Liu Uchida
Odświeżę jeszcze Soritę, bo jestem ciekaw jego pozycji. Niby Olejniczak mógłby się zdać poprawny, ale z nim jednak mam tak: myślę o Chopinie, widzę Olejniczaka. Zimerman i Blechacz grali (nagrali) tę sonatę?


Pietruszka:

Zimerman według mojej wiedzy nie nagrał... być może są jakieś dostępne jego wykonania tego utworu na żywo.... Blechacza wykonań nie śledzę... jednak co do jakości, to jednak polecam zapoznać się z wykonaniem Artura Benedettiego Michelangeliego (pewnie błąd w odmianie?), no i z chyba najwspanialszym mistrzem i poetą tego dzieła, czyli Stanisławem Buninem! Geniusz! Bardzo polecam!


Na youtubie jest takie wykonanie, ale to niewątpliwie na żywo. Nie da się chyba zweryfikować co to i skąd. W komentarzach coś stoi, że z Salzburga, ale kto wie, co piszę w komentarzach ;-)
Blechacz, o ile mi wiadomo, nie grał drugiej sonaty.

Ja bardzo zachęcam, jeżeli już analitycznie do materiału podchodzimy do porównania dwóch interpretacji Ivo Pogorelicza, o których pisałem: ta z Konkursu trwa 20 minut, a linkowana przeze mnie, z Villa Contarini - 27! Bardzo ciekawe to wykonania.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł: Re: Chopin
PostWysłany: śr, 04 maja 2022 20:53:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 30 sierpnia 2010 20:33:11
Posty: 1963
Skąd: Sulejówek
Dziś ruszyła sprzedaż biletów na festiwal Chopin i jego Europa. Jeśli chcecie kupić, to lepiej się pospieszyć.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 448 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 26, 27, 28, 29, 30  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 61 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group