Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 10:54:06

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 08:23:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Generalnie kiczowata i popowo-dyskotekowa muzyke z lat 80-tych lubie, bo uwazam, ze i tak jest lepsza od swoich odpowiednikow z lat 90-tych, ale akurat

Crazy pisze:
WHAM :killer:


...szczegolnie za "Last Christmas", ktorego to kawalka N-I-E-N-A-W-I-D-Z-E

...a taki juz na przyklad:
Crazy pisze:
SHAKIN STEVENS
czy
Crazy pisze:
A-HA
ewentualnie
Crazy pisze:
LIMAHL - Neverending Story
to juz zupelnie inna sprawa i nie raz nie dwa zdarza mi sie wyc te "szlagiery" przy okazji rozmaitych biesiad. Nie dalej jak przedwczoraj spiewane byly "Szeri szeri Lejdi" i "Brader Lui" z repertuaru Modern Talking :)

Duran Duran ze swoimi "Wild Boys", czy "View to a kill" to juz wogole lepsze rozpierdalacze.

Dziwie sie jednakowoz, ze zabraklo tu takich tuzow jak Bronski Beat z ich hitem "Smalltown Boy" czy Marca Allmonda z "Tained Love"; gdzie zespol ABC ze swoim "Gold" i jeszcze z drugim utwortem, ktory posluzyl Markowi Niedzwiedzkiemu do zrobienia dzingla, ktorego wykorzystywal w swojej Liscie Przebojow. Gdzie Cindi Lauper, ktora bije na glowe Tine i Madonne... no dobra...z Madonna sie troche zagalopowalem. To ona byla krolowa popu... Cindi wg mnie byla na drugim miejscu. Mozna by tez wspomniec o gamoniach z Fine Young Cannibals, ktorych wokalista pedalskim glosem spiewal "You drive me crazy".

Poza tym byli jeszcze przeciez Simple Minds ze swoim "Don't you forget about me" (ktore pozniej tak pieknie scoverowali Life of Agony), blo Classic Nouveaux (czy jak to sie tam pisalo), ktorego wokalista Sal Solo byl zaprzeczeniem twierdzenia, ze lysy nie moze miec warkoczyka, byl jeszcze Frankie Goes to Hollywood... i na razie tyle... jak cos mi sie jeszcze przypomni to napisze :)

Zdrowka zycze

PS: Raczcie zauwazyc, ze jak na razie nie zostal jeszcze wymieniony zaden polski wykonawca, a przeciez na tym polu tez mielibysmy sie czym pochwalic

PS2: Pare lat tym razem z ssylwia mielismy cisnienie na imprezy taneczne, na ktorych leciala tylko muzyka z lat 80-tych dokladnie w klimatach jak powyzej. Szkoda, ze juz teraz nie sa takie organizowane, bo nic tak nie poprawia humoru jak wspolne plasy z ukochana przy hicie Franka Kimono "King Brus Li Karate Mistrz"

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Ostatnio zmieniony śr, 28 września 2005 12:27:48 przez Pet, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 09:20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Kurde piekny temat. Dzięki Crazy napiszę dużo, tylko teraz nie mam czasu :?

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 09:50:44 
naprawde mi slabo.... Wlaczylem komputer po sniadaniu, poczytalem ten watek i chyba nie zjem dzis obiadu....




****

niby nie na temat, ale jednak powiem to: cieszy mnie jednosc duchowa katewuesgiczn-szreczas. Czy to nie kolejny dowod na nasza zdolnosc do bilokacji? Przy okazji - sporo tu w okolicy BAGIEN!


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 10:54:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 23:10:43
Posty: 3722
Czego Ty słuchasz, Crazy?!?!? :shock:
:lol:
Obydwoje z Crazym mamy swoje słabostki - on ma "osiemdziesionę", ja shit z początku 21. wieku... Obydwoje wzajemnie niezbyt możemy słuchać swoich odmóżdżających setlist.
Przy czym u mnie jest parę wyjatków: Majkel, Dżordż Majkel, Madonna. Poza tym pojedyncze piosenki innych wykonawców, które - jak napisał bodajże Pet, świetnie się sprawdzają na imprezach. Pan Dżekson zawsze cieszył się moją wielką estymą, bo - jak wykazywał Crazy - w latach osiemdziesiatych nalezało jednak choć trochę umieć spiewać, żeby zaistnieć na scenie muzycznej - a on się tutaj jeszcze dodatkowo wyróżniał, a poza tym cała jego otoczka taneczno-wizualna (Thriller!!!!!!) - teledyski najlepsze na świecie. Kasus Dżordża M. i Madonny jest nieco odmienny - bo o ile mam wrażenie, że Dżekson pozostał duchem w "ejtis", o tyle oni poszli dalej i wciąż robią ciekawe, nowe rzeczy. Dżordż coraz mniej mnie po prostu cieszy, a coraz częściej mi się po prostu podoba. Madonna - po prostu Królowa - czasem jakieś fo-pa popełni i zjedzie kilka pięter niżej (po jaką cholerę jej była potrzebna beznadziejna piosenka z panną Spears? :o).
No tak, ale wyszłam swobodnym krokiem z lat osiemdziesiatych nawet tego nie zauważając. Nie lubię ich. Nudzą mnie.
A - DB wczoraj zapytała czego słuchałam w "ejtis" jak nie "ejtis". A więc powtórzę - na początku niczego, bo miałam 4 lata, a 10 lat póżniej Stachury, Zespołu Reprezentacyjnego i Kultu. :]
O polskich wykonawcach to już w ogóle nic nie powiem...
:lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:11:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 16:16:54
Posty: 1329
Skąd: Kraków
haha Crazy, teraz przynajmniej wiesz jak się czuje Dzyń, jako jedyny polski fan Moody Blues :lol:


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:29:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 16 lutego 2005 02:39:47
Posty: 139
Skąd: BDG
proszę bardzo! 8)
NEW ORDER - Blue Monday
Visage-Fade To Grey
Roxy Music - Avalone
Classix Nouveaux -Never never comes
Eurythmics-here comes the rain
Yazzo-don't go
Bronski Beat-hit that perfect
....co wy na to?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:33:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
ujar pisze:
proszę bardzo!
NEW ORDER - Blue Monday
Visage-Fade To Grey
Roxy Music - Avalone
Classix Nouveaux -Never never comes
Eurythmics-here comes the rain
Yazzo-don't go
Bronski Beat-hit that perfect
....co wy na to?


My (ja) na to jak na lato.

Pusc mi jeszcze "Boys, boys, boys" Sabriny i "Maria Magdalena" Sandry i jestem w domu ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:42:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Tak jak Pet - popowisko i dansowisko lat 80-tych uważam za i tak lepsze od tego z dekady 1990-2000.
Jeśli chodzi o typowe disco to Modern Talking i ich klony w rodzaju BBB byli faktycznie koszmarni i naprawdę mogą być stosowani jako źródło tortur w więzieniu Guantanamo.
Teraz pop. Podobnie jak przyciągają wzrok błyskotki na odpuście tak lubię zlokalizować sobie czasem w radio stare Kajagoogoo, Kim Wilde i Shakina Stevensa. Coś w tym jest!
Ach - i jeszcze rewelacyjna Kate Bush w "Wuthering Heights". Sam ten utwór wystarcza bym nie wymiotował na lata 80-te!
Najciekawiej przezentują się wykonawcy z pogranicza popu i muzyki alternatywnej. Pamięta ktoś na przykład Wolfgang Press i ich znakomite: "King of Soul" oraz "Kanzas"? Niby byli na popowej liście "trójki" z tymi utworami, ale wyraźnie w ich muzyce było coś więcej niż pop.
Teraz Polska.
Oczywiście Papa Dance z tak niesamowicie dziś obciachowym teledyskiem do "Kamikaze wróć!", że aż chciałbym go mieć :-D
Zespół L-4 z przebojowym "Para mieszana, ledwie zakochana".
Zespół MAMA ze sztucznie buntowniczym "Szkolnym rock`n rollem"
Plastikowy KOMBI (powinni nazywać się ZOMBI, właśnie w radio leci jakiś ich nowy kawałek :? ) i udający profesjonalny teledysk "Black and white".
Hehe, "Banda i Wanda" i "Nie będę Julią". Aż ciarki przechodzą! :D
Pretensjonalny do granic możliwości Katipan Nemo. Videonarkomania - video-video-videoooo. Ale trzeba przyznać, że był konsekwentny w swoim beretowym image`u.
No i AZYL P. z "Małą Maggie", która dziwnym trafem na nogach "miała buty dwa". :-D Notabene, Azyl P. grał całkiem dobrą muzykę, ale został "Małą Maggie" zamordowany na wieki.
To wszystko oczywiście wspominki z videoteki. Byłbym jednak niesprawiedliwy, gdybym nie dodał że tam właśnie usłyszałem i ujrzałem po raz pierwszy "Piosenkę młodych wioślarzy" oraz niepokojące Madame (młody R.Gawliński!) w utworze "Może jednak Sybilla".


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:53:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
A w ogole o tym, ze hity z lat "uosiemdzisiuntych" nie sa jeszcze takie najgorsze swiadczyc moze fakt, ze lekka zmiana aranzacji robi z nich prawdziwe perelki, czego dowodza chociazby wspomniany juz wczesniej "Don't you forget about me" (w wykonaniu Life of Agony), "99 red ballons" Neny (w wykonaniu 7 Seconds), "Enola Gay" OMD (w wykonaniu Buzz Astral & the Bone Collectors) czy "I don't wanna dance" Eddy Granta (w wykonaniu Biletow do Kontroli).

Takze nie narzekajcie lepiej na Krejziego i muzyke dla mas z lat 80-tych, bo dojdzie do tego, ze zaloze watek "DZIEWIECDZIESIONA", w ktorym dam wyraz swojemu uwielbieniu dla New Kids On The Block (pamietacie "Tonight" i "Step by Step"?), OMC (wiedzieliscie, ze ten typ spiewajac "How Bizzare" mial na szyji zalozone damskie gatki?), Mr. President (nie wmowicie mi, ze nie zdazylo sie wam nigdy balowac na imprezie, na ktorej nie grano by "Coco Jumbo"), Eifel 65 (w pewnym momencie, kiedy komus w autobusie/tramwaju zadzwonil telefon z motywem z "Blue dabadiba", to wszyscy lapali sie za kieszenie), ze o calej armi zespolow disco-polo nie wspomne :D ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 11:57:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Pet - :piwo:
A kokodżambo to już vomit na maxa. 8)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 12:00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 03 lutego 2005 20:54:20
Posty: 6846
arasek pisze:
A kokodżambo to już vomit na maxa


i jeszcze Ace of Base :x 8)

_________________
Kto powołał na dyrektora Trójki człowieka, który nie rozumie pytania 'kto'?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 12:02:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
arasek pisze:
A kokodżambo to już vomit na maxa.


monika pisze:
i jeszcze Ace of Base


No i czy sami nie przyznacie, ze z tymi latami 80-tymi nie bylo tak najgorzej? ;)

Zdrowka zycze

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 12:43:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pn, 22 listopada 2004 13:05:36
Posty: 7312
Skąd: Warszawa/Stuttgart
Eighties to lata specyficzne. I myślę, że inaczej bym do nich podchodził, gdybym miał wtedy trochę więcej niż kilka (potem -naście) lat. Tak jak nie rusza mnie kicz lat 70tych (Boney M, Abba (sorrki Crazy)czy Bee Gees) tak na lata osiemdzisiąte reaguje przynajmniej uśmiechem a czasami to w pełni rozdziawioną gębą. Sprawa rocznika przesądza.

Dla mnie muzyka zaczęła się od Limahla i Kajagoogoo. Neverending Story to pierwsze nagranie jakie zrobiłem samodzielnie na kaseciaku (z Lp3 naturalnie). Piosenka absolutnie kultowa podobnie jak i video. Kajagoogoo w zeszłym roku zakupiłem nawet na CD. Dopiero wtedy się oficjalnie ukazały te płyty - jedna z Limahlem (White Feathers z Too Shy oczywiście) i kolejna juz bez (ale z Big Apple czy Lion's Mouth - Islands).

W drugiej lidze tego czasu dorzuciłbym Wham i G. Michaela (Careless Whisper! choć Last Christmas już mi też bokiem wychodzi po latach) oraz Shakin' Stevensa (Cry Just A Little Bit ponad wszystko - on to takie rock'n'rolle grał).
Jacko OK ale w dużej mierze dzięki video, choć Billie Jean nadal lubię. Madonna mocno niedoceniana w tamtych latach zyskała wiele szacunku trwaniem na scenie i brakiem syndromu Jacko w latach późniejszych.
Później po okresie błędów i wypaczeń (Modern Talking) do którego trudno wracać nawet z sentymentem coś by się wybrało.

a-ha to jest jeden z moich absolutnych faworytów. I zespół, który lubię w zasadzie do tej pory. Mam wszystkie płyty + solową Harketa. Zwłaszcza pierwsze trzy to kopalnie przebojów i typowego brzmienia lat 80tych. Zaczęło sie oczywiście od video Take On Me ale moja ulubiona płyta to druga Scoundrel Days z Manhattan Skyline i I've Been Losing You. O nich to bym jakiś wątek monograficzny mógł zrobić. A za miesiąc mniej więcej wychodzi nowa płyta więc jest okazja. Płyty późniejsze mniej znane a tam kilka kilerów jest!

Depeche Mode to też materiał na osobny topik. Znałem ich oczywiście w latach osiemdziesiątych, lubiłem poszczególne utwory ale tak naprawdę doceniłem dopiero w latach 90tych, zwłaszcza okres Ultra.

Co jeszcze
New Romantic - Ultravox przede wszystkim (Vienna, Dancing With Tears In My Eyes, Hymn), Talk Talk (rewelacyjna płyta Colour Of Spring z Life's What You Make It + koncertowa London 1986 wydana po latach), Tears For Fears (Shout, Change), Duran Duran też ok (View To A Kill, Hungry Like A Wolf, Save A Prayer, Rio), OMD (So In Love, Enola Gay, Maid Of Orleans), Visage (Fade To Grey), Classix Nouveaux (Never Never Comes czy San Damiano Sala Solo), Alphaville (Big In Japan czy Forever Young - toż to hymn prawie).

Trochę później Pet Shop Boys - Suburbia, West End Girls, Love Comes Quickly + cała płyta Actually (głównie It's A Sin i Rent)

Dziewczyny: Sandra, Samantha Fox i Sabrina (tylko w takiej kolejności :) )

Dużo tego jeszcze - Alan Parsons Project, Eddie Brickell & The New Bohemians z całą płytą Shooting Rubberbands At the Stars,

Pojedyncze utwory: Foreigner - I Want To Know What Love Is, Status Quo - In The Army Now

Im dalej w lata osiemdzisiąte to już bardziej świadome i selektywne słuchanie więc pojawia się Bon Jovi (Livin In A Prayer itd.), Def Leppard (Love Bites i cała Hysteria), potem Metallica. A z drugiej strony Sinead O'Connor (pierwsze dwie płyty eeecchhh), Peter Gabriel, Marillion, INXS, The Cure, Sisters Of Mercy, U2, The Smiths i Morrissey, Clannad i Enya, Dead Can Dance ....


O polskiej muzyce musi być osobno ...
UFF

_________________
Klaszczę w dłonie ...
... by było mnie więcej ...


Ostatnio zmieniony śr, 28 września 2005 12:52:22 przez marecki, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 12:48:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Radość tego wątku mierzył będę ilością razy, kiedy Kacprowi zrobi się niedobrze, kiedy tu wejdzie :D :D

Piękny wkład do dyskusji od wczoraj tu widzę.

generalnie - pop lat 80. różni się od 90. pewną wyraźną cechą: melodia kontra rytmiczność. W latach 80. obowiązywała koniecznie melodyjność, nie było jeszcze wmieszanego w to rapu. Następna dekada to już wpływy rapu potęgujące się z roku na rok. Na początku było to zresztą fajne, te różne Informery - jak najbardziej!
Niestety dodatkowo jest jeszce coś, co wyróżnia lata 80. in plus. Trzeba było wtedy umieć śpiewać, może dlatego, że teledyski nie stanowiły jeszcze takiej siły. 10 lat później coraz częściej śpiewanie jest dodatkiem do image'u, który promuje się w TV. I wychodzi z tego niekiepska chujnia. (hehe, to jest to, czego lubi ostatnio słuchac moja żona :P To prawda, że kiepsko nawzajem znosimy swoje odmóżdżacze!)

Pet, ujar, arasek - musze poświęcić trochę czasu na konkretne odniesienie się do waszych propozycji programowych. Teraz wracam do arbeitu niestety.

Ale co do Cindy to się nie zgodzę!! Dla mnie Cindy to jakaś pomyłka była, z jednym wyjątkiem - piękna piosenką pt. True Colours. Bardzo dobra rzecz. Ale poza tym to nieeeee...

Tina królową!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: śr, 28 września 2005 12:53:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Marecki - BRAWO!!!!!!!!!!!!!

Wzruszyłem się, czytając Twojego posta :-)

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 637 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 43  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group