Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest śr, 22 maja 2024 01:45:57

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 49  Następna
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 10:25:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 18 listopada 2004 17:21:11
Posty: 358
Skąd: nie jestem stąd
Kurde, jestem za legendą, ale muj wydafca raczej lepszy od triodante nie jest. No, chyba, że ktoś woli "oczy niebieskie" od "wyludniacza" :) A z płyt kultu bardzo lubię "ostateczny krach...".Wiem, że z regóły (nigdy nie wiem, przez jakie "U" się ten wyraz pisze... może ktoś mi podpowie? :oops: ) nowe płyty nie mogą być najlepsze, ale jakoś tak fajnie im wyszło (no, może poza lewym czerwcowym i gdy nie ma dzieci, bo to kaszana totalna)

_________________
dobro jest dobre, pięść rozwali świat


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 14:11:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 15:59:40
Posty: 154


Ostatnio zmieniony pt, 04 lipca 2014 20:29:29 przez nicdobrego, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 14:49:45 

Rejestracja:
śr, 24 listopada 2004 01:26:05
Posty: 16
Skąd: Łódź
Ok jeśli chodzi o mnie to tak:
zagranica:
Exploited- chyba wszystko, tylko Horror Epics i Death Before Dishonour kapkę niedomagają
GBH- do czasu zmetalowienia. Pierwsza epka i 2 płyty to dla mnie absolutny ołtarzyk
Ramones- szczególnie pierwsze 3 albumy i wszelkie koncertówki szczególnie Loco Live
poza tym Sex Pistols, Bad Brains, wczesny Clash, Buzzcocks, Vibrators, Discharge, Uk Subs
z Polski:
Armia (od pierwszego przesłuchania Legendy mój numer 1)
Dezerter (Underground... był dla mnie przełomem), SiekierA (jEZU CO TO BYŁO...), Moskwa, Ramzes, Bulbulators, KSU i wiele wiele innych

_________________
Światło Świeć Światło Prowadź Mnie!!!!!


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 14:54:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 20:20:04
Posty: 14523
Skąd: nieruchome Piaski
Właśnie, Ryhu Ryhu, niech ludzie zaczną słuchać dawno już zapomnianych Ssaków, a przede wszystkim "Massa Tabulettae", bo wcześniejsze "Hydro" i poźniejsi "Astralni boxerzy" to już nie jest to :roll:

_________________
Go where you think you want to go
Do everything you were sent here for
Fire at will if you hear that call
Touch your hand to the wall at night


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: sob, 11 grudnia 2004 16:36:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:37:55
Posty: 25424
to jest tak: kiedyś Armia i Kult były dla mnie niemal równoprawnie dwoma ulubionymi zespołami. Potem Kult mi się znudził nieco a Armia nie... i tak jest do dzisiaj. Jednakże Muj Wydafca mi się nie znudził, więc poniekąd pozostaje na "starych prawach".

Jeżeli chodzi o pozycję Wydafcy na tle reszty Kultu - rozumiem, że są osoby, które uważają tylko starszy Kult, tj. do Tatów wyłącznie. Zupełnie się do tych osób nie zaliczam, wręcz przeciwnie, ale rozumiem.

Natomiast jeżeli chodzi o ten Kult, co go nazwali kiedyś "folkiem miejskim", to uważam, że Muj wydafca jest wręcz bezkonkurencyjny! Zacznijmy od tego, że jest to płyta, na której pod względem muzycznym Kult był w zdeycdowanie najlepszej formie. Mniej więcej tak, jak Armia na Triodante (zupełnie inny styl, ale to bez znaczenia). Koledzy po prostu wymiatali, zarówno Banan, jak i śp. Szczota, a przede wszystkim - Kazik. Myślę, że Kazik nigdy nie miał lepszej formy wokalnej, niż właśnie na tej płycie i na koncertach w tamtym czasie. Po drugie, o co komus chodziło z prostotą tekstów??? Dla mnie właśnie na Moim wydafcy, a może w ogóle tylko tam, Kazik naprawdę wyszedł poza publicytykę i stworzył poezję. Owszem, poezja to uliczna, potoczna, ale nie on pierwszy... Teksty są i świetnie napisane (i zaśpiewane, a to podstawa przy tekstach piosenek), i bardzo różnorodne, i niebanalne (jak ja bym chciał, żeby Kazik znowu miał jakieś nowe pomysły i przestał się powtarzać!!); na Wydafcy wszystko jest niesamowicie świeże. Po trzecie - ja nie lubie ogólnie długich płyt, rzadko się bowiem zdarza, żeby trzymały one równy poziom. Najlepszym przykładem sam kazik, który od wielu juz lat wciska ludziom 70 minut zamiast 50, ale tylko na te 50 (w najlepszym wypadku) ma pomysł. A na Wydafcy pomysły były i dla mnie nie ma tam zbędnej piosenki... no może Onyx jest takim nieco słabszym punktem tylko. I świetnie są poukładane te pisoenki jedna po drugiej, zwłaszcza druga strona (wersja kasetowa) - to jest dla mnie jedna z tych płyt, że kiedy się zacznie słuchać z zamiarem posłuchania częsci, to nie można niestety przestac do końca... ostatnio miałem tak z Pocałunkiem też...

Co do porównania go z Triodante - ja nie chcę mówić "lepszy", "gorszy". Czy Triodante jest lepsze niz Led Zeppelin 1 albo In the Court of King Crimson to też dyskusyjna sprawa. Ale niewątpliwie wielu z nas powiedziałoby, że woli Triodante. Ja wolę Mojego wydafcę.

Bardziej lubie tylko Legendę... i może, może The Wall...

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 15:00:58 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 08 sierpnia 2008 11:33:27 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 15:56:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 22:14:22
Posty: 9021
Skąd: Nab. Islandzkie
K.T.W.S.G. pisze:
The Wall Floydów

:oops: :oops:
hehehe - toz to pompatyczny gniot ;-)


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 16:15:05 
(-)


Ostatnio zmieniony pt, 08 sierpnia 2008 20:45:51 przez Y, łącznie zmieniany 1 raz

Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 17:00:56 

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 20:22:49
Posty: 1139
K.T.W.S.G. pisze:
TRIODANTE to najlepsza płyta polska


Subiektywna ocena - ale równie subiektywna jest moja - dla mnie najlepszą polską płytą jest "Czarna" Brygada Kryzys. :wink:

zaraz po niej równorzędnie traktuję Izrael 1991, Armia Legenda Houk Soul Ammunition, Transmission ito your heart, a dopiero potem Triodante...ale jak już zaznanczyłem to subiektywne opinie. Zresztą muzyka to nie wyścigi- to jest niezmierzalne, i każdy może podać inny zestaw.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 18:17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 17:00:25
Posty: 22916
Nie wiem, czy czytaliście we Wprost z ubieglego tygodnia, że Floydzi nie zapłacili dzieciakom które śpiewaly chórek w The Wall, llecz kasę przekazały dyrekcji ich szkoły. Nazwiska ich zespół utajnił bojąc się o to, że popularność pogorszy wyniki dzieciaków w nauce.... Czy nazwać to niekonsekwencją tylko, czy już może hipokryzją?

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 20:52:47 
MikhaEl
W sumie ja to znam tylko Astralnych :oops:

Mój Wydafca. Nie trawię zbytnio. Choć całą twórczość Kultu (w zasadzie) lubię. a kapelę uwielbiam ;) Choć z biegiem czasu Armię bardziej. Choć rzeczywiście Posłuchaj to do Ciebie, to dla mnie najcenniejszy ich album.

Najlepszy polski album: to jest ciekawe pytanie. Na myśl przychodzą od razu Triodante i Chmury nie było. Gdzieś tam po głowie mi się kołacze - Zgoda - Living Desire (kurde, ale to tylko fragmentarycznie znam, wiec nie wiem co i jak). Z ciężarowych to na pewno dobrze wspominam Morbid Reich i Dead condemnation. Ale myślę że coś pominąć jeszcze pominać mogę. Baśnie Collage bardzo lubię. Nowego topika róbta (niezależnie od offtopów, ten się nie zaliczy - ze względu na mało znaną grupę młodziezową o nazwie WArmia ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 20:54:08 
A najbardziej porabąne polskie płyty wszechczasów to Kinsky i Multicide - to z cała jasnością widzę ;)


Na górę
 
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 23:08:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 00:22:22
Posty: 26664
Skąd: rivendell
..punkiem to ja na pewno się nie urodziłem..najpierw miałem długie wlosy i byłem hipisem....ale słucham po latach niektórych punkowych płyt ..
najlepsza moja dziesiątka:
1. GBH - City babies revenge
2. DISHARGE - hear nothing see nothing say nothing
3. BAD BRAINS - I against I
4. EXPLOITED - troops of toomorrow
5. ANGELIC UPSTARTS - live
6. UK. SUBS - brand new age
7. CLASH - Clash
8. STRANGLERS - Black & white
9. ONE WAY SYSTEM - all systems go
10. SEX PISTOLS - nawer mind the bollocks

_________________
ooooorekoreeeoooo


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 23:09:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
Kinsky - płyta to nie jest to ale te późniejsze nagrania... no rewela! Multicide niestety nie znam. A w takie zestawiania płyt nie bardzo się lubię bawić, bo chyba zbyt niestały jestemw uczuciach do płyt. A może jeszcze nie dojrzałem?
Ale ale - czy ma nadal rozmawiamy o urodzonych punkach?
Więc powiedzcie mi lepiej co sądzicie o Sex Pistols? Tak w głębi serca - osobiście? Ja najpierw, gdy posłuchałem, a stare to dzieje, ale nie tak stare by wcześniej nie słyszeć Dezertera, byłem zaskoczony, że tak słabo łupią :D . Potem zaczęło mi się podobać, ale zwracałem uwagę, że sporo w tych pistolsach jadu, nienawiści a Clashe tacy pozytywni bardziej się wydają. Ale coś w tych Pistolsach jest pobudzającego, ożywczego, jest to taka zaraza - fajnie to ten film "wściekłość i brud" pokazuje.

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
 Tytuł:
PostWysłany: ndz, 12 grudnia 2004 23:13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 15:59:39
Posty: 28025
he he - ja w sumie najwcześniej też zgłębiałem etosik hipisowski, słuchając od Taty Beatlesów i Janis Joplin i Johna Lennona...

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 727 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12 ... 49  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz. [letni]



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 141 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
cron
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group