Ultima Thule

Forum fanów Armii i 2TM2,3
Dzisiaj jest pt, 29 marca 2024 08:26:40

Strefa czasowa UTC+1godz.




Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna
Autor Wiadomość
PostWysłany: pn, 22 lipca 2019 23:33:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
ndz, 20 stycznia 2008 13:09:14
Posty: 4694
Dzięki, sprawdzę, bo ostatnio mam trochę chęć na taką muzykę. Jeszcze co do Leszczersów - ja znałem ten zespół od kilku lat ("5 ofiar śmiertelnych" wyszło po latach w wytwórni znajomego znajomych), ale dopiero przez twój post zajarzyłem i sprawdziłem jacy oni wtedy byli młodzi :D

_________________
gdzie znalazłeś takie fayne buty i taką fayną głowę?


FORZA NAPOLI SEMPRE!


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 22 lipca 2019 23:47:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
to jest playlista, demo (którego wcześniej nie znałem) i jakieś koncerty, niestety, jak wspominałem, kiepska jakość. Nie obraziłbym się, gdyby przy tej reaktywacji coś nagrali porządniej.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 lipca 2019 09:19:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Budyń pisze:
to "nauczyli się grać" chyba bardziej do DOS, akurat Leszczersom chyba nikt braku umiejętności nie zarzucał, przecież oni już wtedy byli uczniami szkół muzycznych i umiejętnościami mało kto na scenie, może poza Dezerterem, mógł się z nimi równać. Przy czym uważam, że i stwierdzenie, że DOS nie umiał grać, jest mocno krzywdzące. Tylko nagrania w fatalnej jakości zostały


Faktycznie źle się wyraziłem. Chodziło mi o specyficzne brzmienie obu kapel, które było charakterystyczne dla wszystkich zespołów w tamtym czasie, które były nagrywane z partyzanta na jakiś próbach, koncertach, na przypadkowym sprzęcie i kopiowane aż do całkowitego rozmagnesowania taśmy. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: wt, 23 lipca 2019 10:51:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
Jest jeszcze taka poboczna historia. W podstawówce klasę niżej był taki kolega Paweł, który trochę był punkiem i miał brata ciotecznego, co to miał jakoby grać w DOS, o ksywce Lenin. Zdaje się, że nikt taki tam nie grał, według innej wersji gość miał im tylko napisać jeden kawałek, "Cisza nocna". Od Pawła dostałem kasetę, na której na stronie A miał być DOS, a na stronie B jakiś późniejszy zespół tegoż Lenina. Ponieważ wszystko było niepodpisane, przez jakiś rok myślałem, że słucham DOS, tymczasem potem dotarły do mnie od załogantów ze Starówki prawdziwe nagrania tej kapeli, a to, co miało być ich demówką, okazało się pierwszym demo Karceru. Zagadką pozostaje kapela ze strony B, nigdy i nigdzie już na nią nie trafiłem, pamiętam, że był to punk trochę bardziej melodyjny, najfajniejszy kawałek zaczynał się od słów "Tak (albo "jak") tu cicho o zmierzchu, skończył się dzień". Dodatkowo pamiętam dwa numery mocno ściągnięte z Exploited, jeden z "Alternative", zaczynający się od słów "Czemu chcecie, abym był taki jak wy?", drugi z "Y.O.P.'s" ("Wasze myśli, wasze słowa"), oba potem ściągnęliśmy i do pojedynczych dających się zrozumieć zdań dopisałem resztę i nagraliśmy to na pierwszą kasetę Żółtych Słoników.

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 05 sierpnia 2019 22:47:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Jest to piękna historia, a zwłaszcza to mnie wręcz wzruszyło:
Budyń pisze:
Od Pawła dostałem kasetę, na której na stronie A miał być DOS, a na stronie B jakiś późniejszy zespół tegoż Lenina. Ponieważ wszystko było niepodpisane, przez jakiś rok myślałem, że słucham DOS, tymczasem potem dotarły do mnie od załogantów ze Starówki prawdziwe nagrania tej kapeli, a to, co miało być ich demówką, okazało się pierwszym demo Karceru. Zagadką pozostaje kapela ze strony B, nigdy i nigdzie już na nią nie trafiłem


te czasy już nie powtórzą się :duszek

choć nadal mam na kasetach nagrane numery, które słyszałem wielokrotnie z tych swoich kaset, ale których NIGDY nie słyszałem znikąd inąd i nie mam pojęcia, co to jest... co prawda to akurat nie punkrock, raczej blues.

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 11 sierpnia 2019 15:42:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Kryzys w Babilonie strona 62:

pierwsze podejście do stworzenia zespołu było nieudane, bo wokalistka nie miała głosu, a perkusista bębnów

punk rock :D

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 września 2019 15:44:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
28 września na Adzie mają zagrać The Leszczers (!) i Dzieci Opieki Społecznej (!!!)

czy ja dobrze widzę, że niebiletowana ta impreza kulturalna?

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: sob, 21 września 2019 18:34:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Crazy pisze:
czy ja dobrze widzę, że niebiletowana ta impreza kulturalna?


Obrazek

Z imprezami na Adzie jest tak, że one zawsze są "niebiletowane", za to zawsze jest tam bramka, na której, żeby wejść, trzeba wykupić "cegiełkę" na jakiś szczytny cel. Cena cegiełki jest co łaska, ale nie mniej niż np. 20 zł. :)

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 22 września 2019 17:33:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 24 grudnia 2004 14:34:22
Posty: 17234
Skąd: Poznań
Sprytne!

Ale gdybym miał blisko to nawet bym się przeszedł!

_________________
czasy mamy jakieś dziwne
głupcy wszystko ogołocą
chciałoby się kogoś kopnąć
kogoś kopnąć - ale po co


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 września 2019 19:43:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
pt, 28 stycznia 2005 14:46:47
Posty: 21339
Skąd: Autonomiczne Księstwo Służew Nad Dolinką
Ja mam dylemat, bo tego samego dnia jest jeszcze Róbrege, z ID-em i Deuterem, a w Pogłosie gra Shipwrecked, który ciągnie mnie najmocniej. Co wybrać, jak żyć? :|

_________________
Sometimes good guys don't wear white


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pn, 23 września 2019 20:33:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
śr, 10 listopada 2004 14:59:39
Posty: 28006
Ja wybieram Róbrege :) .

_________________
Tygrysie, tygrysie - czemu chodzisz w dresie?


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: ndz, 29 września 2019 08:07:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Pet pisze:
Co wybrać, jak żyć?

I jak przeżyłeś?

Ja przeżyłem tak, że punkrockowo co nieco spóźniłem się bardziej niż oni i trafiłem na sam początek, ale już zaczętego występu Leszczersów. Co mogę powiedzieć? Umieją grać! Sebastian powiedział mi, że w zasadzie to mieli jedną próbę wcześniej i chyba był nieco sceptyczny wobec tego, jak im to wyszło... ale na moje ucho, to widocznie ta jedna próba im wystarczyła, bo brzmieli bardzo konkretnie. I byli czyści i schludni! :peace:
Bardzo żałowałem, że noga nie w formie, bo pogo pod sceną szło solidne, a i poskakać bym chętnie poskakał. Fajne te piosenki mieli, trzeba im przyznać.

Natomiast do Dzieci opieki społecznej pasuje wszystko oprócz określenia "dzieci". Był to niewątpliwie występ prawdziwych dziaduff :D Wyglądali wszyscy trzej, jakby mieli zaraz umrzeć na scenie, jakby ich jedyną myślą było: skończyć jak najprędzej ten koszmar i usiąść w papuciach w fotelu przed telewizornią. Za to brzmieli całkiem inaczej! brzmieli świetnie! Kurde, perkusista, kiedy spóźniony właził na scenę z jakimiś kartkami (setlista?), wyglądał, jakby techniczny zachorował i przysłał na zastępstwo starszawego wujka, który nie bardzo wie, która to jest ta "perkusja" (ktoś z tłumku zawołał: o, musi mieć nuty!). Ale wygarniał na tych garach w pełni profesjonalnie i z ogniem!

No, chyba jednak byli trochę zmęczeni, bo w pewnym momencie ogłosili krótką przerwę na szluga. Zapowiedzieli, że wrócą, ale trochę mi się nie chciało czekać, więc już wtedy poszedłem. Ale do akademika zadowolony!

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: śr, 02 października 2019 16:49:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ja sobie pomyślałem - zostaję w domu, rzadko mogę z Martą przesiedzieć spokojnie cały dzień ostatnio. No, chyba, że ktoś napisze albo zadzwoni "ej, Budyń, cho na DOS". Nikt się nie odezwał, za to obejrzeliśmy dwa niezłe filmy, a DOS z Ady na YT mi do szczęścia wystarczył

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: pt, 04 października 2019 17:06:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
wt, 09 listopada 2004 21:37:55
Posty: 25363
Leszczersów na youtubie też sporo wysypało. Jakoś nagrań nawet niezła, gorzej z jakością nagłośnienia - z nagrań wynika, że słabo słychać wokalistę, choć mi się wtedy wydawało, że nawet go słyszę.

O, tu typowy punkrock:
phpBB [video]


a tu trochę mniej typowy, ale w sumie też typowy:
phpBB [video]


Moim zdaniem słychać, że chłopaki (czyt.: panowie) są w dobrej formie muzycznej.

A to najlepszy według mnie moment koncertu Dzieci opieki społecznej:

phpBB [video]


(ale wokalista wygląda jak Bronek Komorowski, nie? ;-))

_________________
ćrąży we mnie zła krew


Na górę
 Wyświetl profil
PostWysłany: czw, 21 listopada 2019 00:10:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja:
czw, 11 listopada 2004 16:00:25
Posty: 22846
ostatnio się bardziej czuję skinem, niż punkiem - i to przez playlistę, jaką mi podsyła Spotify, ale czasem i coś punkowego, zajebistego i wcześniej mi nieznanego mi wrzuci i tak zostałem fanem szwedzkiej kapeli Lastkaj 14. Tu link do ich najlepszej wg mnie płyty
https://open.spotify.com/album/10j4eMKw ... _lC83c93dw
i najlepszego kawałka z innej płyty
phpBB [video]

_________________
Mężczyzna pracujący tam powiedział:

- Z pańskim forum jest wszystko w porządku.


Na górę
 Wyświetl profil
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Nowy temat Odpowiedz w temacie  [ Posty: 718 ]  Przejdź na stronę Poprzednia  1 ... 41, 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48  Następna

Strefa czasowa UTC+1godz.



Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 58 gości


Nie możesz tworzyć nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Przejdź do:  
Technologię dostarcza phpBB® Forum Software © phpBB Group